Abid ol 

0
638

Selamun Aleyküm Hocam. Geçen gün sizin bir paylaşımınıza yorum yazmıştım. Nur görüyor muyum acaba diye… Sizde evet, nur görmüşsün dediniz. Şimdi öncelikle biraz uzun olacak size yazacaklarım. İnşallah vakit bulur okursunuz.                                                                                                                                                   Ben sitenizi sadece seğirmeler dolayısıyla takip ediyordum. O zamanlar namaza henüz başlamamıştım. Sonrasında ‘’Zikir Adabı’’ yazınızı okudum sağ devrinin nasıl yapılacağı falan açık bir şekilde yazılmış. Ancak bunları okumama rağmen namaz kılmaya yine başlamamıştım.( Bunlar geçtiğimiz nisan ayında oluyor)namaz kılmıyordum. Ama sabah akşam az da olsa ‘’ya latifun ya latif…’’ zikrini çekiyordum. Bu durum belki bir ay kadar devam etmiş olabilir. Bu sırada abdestsiz veya zikir çekmediğim zamanlarda, özellikle sabah saatlerinde, sırtımda gezinen bir el varmış gibi hissetmeye başladım. Ama sanki sırtımı çekiyormuş gibi şiddetli oluyordu, birkaç kez oldu.

Aradan yine biraz zaman geçtikten sonra zikri, düzenli namaz kılarak çekmeye başladım. 5 vakit namaza söylediğiniz gibi kuşluk ve gece namazları ekleyerek 40 gün ya latifun ya latif… Zikrini çektim. O sırada rüyalarımda sağ tarafımdan beratımı alacak şekilde kâğıt ya da başka bir şey görmedim. Rüyalarım genelde karışık ve hatırlanmayacak şekilde oluyor. Çünkü uykuya dalma sorunum var. Ancak zikri çekerken sağ ayak tabanımın çukur kısmı neredeyse her gün ihtilaç veriyordu.

Sonrasında yine sitenizdeki duaları, mektupları okurken, ‘’Allah’ü veliyyüllezine amenu…’’ Zikrini bir dileğim için 40 gün çektim. Bu zikirde de baş bölgemde seğirmeler oldu. Bir de baş bölgemin sağ alt tarafından yukarıya doğru çok şiddetli, sanki saçlarımı biri çekiyormuşçasına bir durum yaşadım. O hissi tarif edecek cümle kuramıyorum. Sonrasında yine iş niyeti için sitenizdeki dualardan; ‘’Allahü yeti mülke hu men yeşâu malikel mülki tutıl mülke Lehüm darüs selami inde rabbihim’’, çektim. yine 40 gün. Baş bölgemde, sol el başparmağımda ihtilaçlar aldım. Ancak işle ilgili bir gelişme henüz olmadı. Ben kabul olduğunu, bekleme zamanı olduğunu düşünüyorum.

Sonra ‘’rabbi zidni ilma’’ zikrine geçtim 40 gün. Ve şimdi de daha 7 gün oldu, birinin sevgisini kazanmak için ‘’narı aleyye mazharul acaibi…’’ zikrine başladım. Bu zikri çekmeye başladıktan 3-4 gün sonra size daha önce bahsettiğim gibi sabah uyandığımda, daha yatağımdan kalkmadan, siyah minik, sonra uzantısı varmış gibi şeffaf baloncuklar dizili şeyler görmeye başladım. Ne yapacağımı bilemedim salavat çekiyorum o sırada. Yerimden kalkıyorum, banyoya yüzümü yıkamaya gittiğimde görmeye devam ettim. Daha sonra mesela oturduğum yerde hiçbir şey yapmazken ve abdestsizken bile bunları görmeye başladım. Bu arada mesela yolda yürüyorken eğer abdestimde varsa ya latifün ya latif… Zikrini yine çekiyorum. Namazımı başladığım günden beri hiç bırakmadım. Bir haftadır tövbe namazını ekledim. Sağ devrini sabah akşam düzenli yapıyorum. Şu anda da baş bölgemde devam eden ihtilaç gibi değil de karıncalanma ya vakumlanma gibi şeyler hissedersiniz ya onlar oluyor.        

Bunların hiçbirini size sormadan yaptım, ama yol katettim sanırım. Mevcut zikrimi bitirdikten sonra yeni zikir için bundan sonra size danışabilir miyim? Hayırlı geceler.

Selam es selame maşallah barikallah. ZİKİR ADABI yazımızda not düşmüş, bize sormadan da bu usul ile zikir çekebilsiniz. Rehber olarak efendimiz size yeter demiştim. İlk defa birkaç zikri peş peşe çekerek nur görmeye başlayan birisi olarak örneksiniz elhamdülillah. Sitemizi dikkatli okuyan Allah sevdalıları, inşaallah kendi kendilerini yetiştirebilecekler demektir… Zikrini bitirince bizden yardım isteyebilirsin. Selam es selame

Melis ………tarafından 00:12 itibariyle görüldü

ABİT OL

Bütün âlemlerde hep O hükümran,

Allah’tır özenle evreni kuran,

Tek bir zerre bile ayrık olamaz,

Hem hareket eden o’dur, hem duran.

 

Bilir bilmez yanlış yolda gidersin,

Ne özür diler, ne tövbe edersin.

Hikmet’en ceza gelip çatınca,

“Kahpe felek sana ne ettim? Dersin.

 

Yaptıkların kayıtlara geçilir,

Doğru, yanlış birer birer seçilir,

Evrende her etkiye bir tepki var,

Tövbe etsen günahından geçilir.

 

Bütün canlar bir gün olup ölecek,

Varisleri mallarını bölecek,

Allah adildir, hem seri el hasip,

Ne yaptıysa gelecekte görecek.

 

Vergi zekât dinimizin gereği,

Hem milletin hem devletin direği,

Değil öyle kamu hakkını yemek,

İncitme sen, karıncayı sineği.

 

Allah’ın bir ismi İNTİKAM ALICI,

İnkâr eden cehennemde kalıcı.

Allah’a inat mutlu olunmaz ki;

ABİT OL, kıl namazı, tut orucu.

Ilgın -1993

 

Hacı Ali Bayram gönderdi

CEVAP VER