Açın kanatlarınızı ve devinin

5
935

Açın kanatlarınızı ve devinin

Günaydın hocam, geçen gün sabah namazına kalktığımda önce gözümün önünde çizgi şekilde sarı ışık belirdi. Daha sonra alnımın ortasında, kulağıma kadar aşağı yukarı gidip geldi. Namazım bitene kadar bu devam etti…Bu gördüğüm en net nurdu…

*Sonra yakaza halinde bir zatı namaz duruşunda vücudunu Nur şeklinde gördüm, başında kahverengi sarığı vardı. Bir de yine yakaza halinde gümüş bir yazının nurlu olduğunu ve o Nur’un ucunda bir meleği gördüm… Meleğin kanatlarının ucunda nurlar vardı. Nurları ara sıra görmem normal mi hocam? Nur görmeye başlayınca sürekli görmek gerekmez mi?

Hocam zikrimi şu şekilde okuyorum
*“ e ya Halıkı ya Seyyid ikzı haceti ve ya latiyfun ya latif. ‘’vecellena min ledünke veliyyen vecellena mim ledünke nasira’’, ‘’ya ekramel Ekremin ve erzukna ente hayrurrazıkın” 11 kez okuyorum. Esas zikrim ise “ rabbi Zidni ilmen ve fehmen ve imanen la sihri vela büyü fil hayati” 33 ve daha fazla okuyorum, her namazdan sonra. Diğer zikri birleştirdiğim için doğru yapıp yapmadığımdan emin olmak istedim.. selame es selame hocam.

15:55
-Selam es selame E…can. Nur her zaman görülecek şey değildir. Nur görmek bir haberleşme aracıdır. Okuması çok zordur. Genel okuma, zikrin kabul işaretidir. Nur gördüğünde okuduğun esma gurubunun tecelli ettiğini anlamış olursun. Bu konu başlı başına bir deryadır, bu deryadan biz de yeterince nasiplenmiş sayamayız kendimizi.

Sizlerin ise şimdilik, ihtilaçlar, sadık rüyalar ve açık görüş keşiflerle yetinmeniz, vakti geldikçe, yetirince tecrübe sahibi oldukça, haberleşeme kanallarınızın gelişeceğine olan inancınızı korumanız gerekmektedir. Her şeyi anlık kavrayacak değiliz değil mi. Ömür dediğin öğrenmek, sınanmak, imtihan edilmek için verilmiştir. Öğrenme beşikten mezara kadardır der ata sözümüz.

Çok zikri bir arada okuyorsun. Bu kadar esmanın etkisi birebirine karışır ve yepyeni bir durum (renk)ortaya çıkar.
Biz bize öğretilen, tecrübe edilen yoldan itina ile gideriz. Bu da kırkar günlük sürelerle ayetleri veya esma guruplarını tecelli ettirerek, basamak basamak kazanımlar elde etmek, rütbeler almak, kazanılan nurlar ile kalbi, beyni donatmak, yeni açılımlar sağlamak, gelişmek, değişmek şeklindedir.

Son verdiğimiz zikre ağırlık vererek devam et.
Önceki zikrettiklerini ihtiyaç duyduğunda veya kalbine düştüğünde üç kere beş kere yedi kere okumak şeklinde veya namaz oturuşlarında okunanlara ekleyeceğin üçer veya birer kere okumayla yeterli gör. Esas gayretin en son zikrinde olsun ki o nuru da kazanç hanene yazmış ol. Çok esmayı bir arada okumak işin rengini değiştirir.

*Sadece son verdiğinizi okuyorum o zaman hocam. Tamam, anladım hocam.

-karışık esmalar okumak taşımakta, idrakte zorlanacağın girift tecellilere sebep olur. Birçok yemeği bir arada yemek veya birbirinin etkisini sıfırlayan değişik ilaçları bir arada kullanmak gibi düşün.

*Çok karışık duyguları bir anda yaşamaya başladığım için, kalben bunu hissedip, size sorma gereği duydum aslında.
-Böyle kısa cevaplarla her şeyin temeline inerek anlatmak imkânsız. Sadece verileni yapmalısınız.

*Haklısınız hocam

-Her şeyin birlendiği bir noktaya götürmeye çalışıyoruz sizleri, tevhide, tekliğe, birliğe gitmeyi hedefliyoruz.

Eğitim dünyanın en zor işlerinden birisidir. Ancak güvenilen kişiye teslim olur öğrenci… Ve önce öğretmeni sonra öğrenmeyi sever. Öğretmenini sevemeyen, rehberin verdiğine güvenemeyen bir öğrenici zamanla yorulur, usanır, öğrenmekten vazgeçer. Her öğrendiğinden mucizeler beklemek dahi öğrenen kişinin handikaplarından birisidir.

Grup sizlere fayda yerine zarar vermesin. Herkesin ferdi farkları olduğu gibi emekleri ve sınıfları da farklı. Üst sınıflarla yarışan öğrenci konumuna düşmemek, kardeşlerin ile yarışa girerek kendini suçlamamak lazım. Kişi kendisi ile yarışmalı.
Üçüncü zikrinde olan biri yirminci zikrinde olanın aldığı mesafeyi kıskanır veya ben adam olmam derse bu çok yönlü haksızlık olur. Grubun yaşatılmasını düşünür hale geldik… Kimsenin adını açıktan paylaşmayışımızın nedeni birbirinize haset ederek zarar vermenizi önlemektir.

*Hocam, insan ister istemez guruptaki kardeşlerimizin yaşadıklarına imreniyor tatbiki ama benimki hırstan değil, sadece öteki zikirlerin etkisinin kaybolmasından korkmak…

-Metodumuzun bir başka tarikatta, grupta takip edildiğini sanmıyorum. Herkese tek tek zikir verip ilgilenen biri daha var mı? Ben bilmiyorum.

*Gurubun kapanması hepimizi ümitsizliğe düşürür hocam. Haklısınız biz de zaten size bu kadar güvenip, seviyoruz, hocam.

-Binlerce zikir verdiğimiz kişi var. Kimi ilk zikirle yetiniyor, önü açılında bir daha dara düşünceye kadar bize uğramıyor, kimi devam ediyor, zikiri bitmeden yenisini istiyor. Bunca çabaya rağmen grupta ise 84 kişi idiniz, yeni gruba henüz 74 kişi gelmiş. Taşınma sırasında fire vermişiz nasıl olmuşsa.
Yeni grupta olmayanların grupla bir ilgisi yokmuş demek ki arayışa girmemişler. Eski grupta açıklama varken yenisine gelmek için çaba harcamamışlar. Devamsızlık yapan haylaz öğrenciler gibiler.74 ün de bizi takip edenleri 60 dolaylarında. Allah hakkımızda hayırlısını versin.

*Allah size sağlıklı uzun bir ömür versin inşallah. Âmin inşallah hocam

-Zor bir yol seçtiğimizi anladık. Nasıl içinden çıkacağımızı da şu an koyu koyu düşünür olduk.

*Günlük yaşam dan sıyrılıp ahiret istemek herkesin kaldırabileceği şey değil hocam. Allah hepimizin yolunu açık etsin, inşallah bizi yolundan ayırmasın.

-Biz size kurandan anlamı güzel olan ayetler veya ayetler içinden anlam bütünlüğü olan cümlecikler veriyoruz. Dikkat edin. Adresiniz kurandır, Allah’ın ayetleridir. Bir gün olur, sizlerle bağım kesilirse adresiniz kurandır. Sistem belli. Yedi vakit namaz kılacaksınız. Eğer Allah ilmini tahsil etmek istiyorsanız, zaman şartı en az yedi vakit namazla sağlanıyor. Sekiz dokuz vakte çıkanlar daha da şanslıdır, ilerleme konusunda. Bir de günde iki kere sağ devri size yeter artar.

*Elhamdülillah bir kez Türkçe olarak kuranı bitirdim inşallah 2.sine başlayacağım. Allah korusun hocam daha yolun başındayız böyle söylemeyin lütfen.

-Gerçek rehberimiz, kurandır, Resulullahtır. Kamil Şeyh arayan salavat getirsin Resulullah’a ulaşmanın yolunu arasın.

*Ben 8 vakit kılıyorum 2-3 nafile namazda ekledim 1-2 gündür.

-Bu fakir, öğretmen kökenli olduğumdan isteyeni geri çevirmemenin zorluklarını yaşıyorum. Haşa ben her şeyi bilen biri değilim. İlahiyat kökenli dahi değilim. Sizler kadar acizim. Secdelerde gözyaşı döken bir ihtiyarım. Kuranın emirlerini iliklerimde hissetmekten öte bir üstünlüğüm yok. Sizi kurana çağırıyorum. Bütün insanlığı efendimizin önderliğine, rabbimizin yakınlığına davet ediyorum. Hepsi bu…

*Belki siz de bir Allah’ın kulusunuz ama sevdiği kullarındansınız maşallah. Allah bizi sizin önderliğinizden ayırmasın inşallah, hocam.

-Bundan dolayı da iblisi kudurtuyoruz. Her yönden saldırılarıyla başımıza ot bitiriyor. Bizi yedi yönden yorarak güçsüz bırakmaya, teslim almaya, bir an önce dünyayı terk etmeye zorluyor. Lütfen bize yüklediğiniz misyonu abartmayın.

*Evet, hocam bu okuduğum sihir zikriyle, namazdayken hep iblisin gözünü görüyorum etrafımda bazen de tavanda sağa sola uçuyor, gölgesini görüyorum, hissediyorum.

-Gerçek mürşit kurandır. O Hakk kelamıdır. Benim yaptığım sizlerde istek uyandırmak, teşvik etmek, yaşadıklarınızdan yola çıkarak korkularınızdan arındırarak bir adım olsun ileri gitmeniz için çaba sarf etmektir.

*Tamam, hocam sizin dediğiniz gibi yapıyorum, zikir ve namazlarımı.

-Bu yazdıklarımı hepiniz için yazıyorum. Ben bir kalp ve şeker hastasıyım. Herkes gibi faniyim. Yaşarken Allah’a ulaşabilirsiniz, kuran bunu müjdeliyor demeye çalışıyorum. Herkes miraç yaşayabilir diyorum. Mürsel olmak şart değil. Kapanan şeriat kapısıdır, miraç kapısı değil. Bakınız içinizden çıkan İmam Muhammed kardeşimiz tevhidini yaşadı. İki bayan kardeşimiz de miracını yaşadılar. Her kim rabbini ararsa mutlaka Allah ona bir yol gösterir. İnancım odur ki miracına yakın birçok kardeşimiz var, kendileri bilmeseler de ben şahidim çok yakın olduklarına. Kuran bize yeter. Hele bir de insanı kâmile denk düşerseniz, Resulullah’ın ruhaniyeti ile eğitilmeye başlarsanız, İşte o zaman açın kanatlarınızı ardına kadar ve çırpının, devinin yeter. Selam es selame

*İnşallah tüm isteğim bu hocam… Miracımı yaşamak en büyük dileğim kuran bu yolda kılavuzumuz inşallah.
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

5 YORUMLAR

  1. Selam aleyküm hocam el segirmesinde üstü avuç içi ne anlama geldigini yazmışsıniz ama dış yan segirmesi sol elde ne anlama geliyor onu yazmamışsınız bide sarı nur fiziki rahatsızlıklarda gözükür yazmıştınız bi yorumda mor nur ne nurudur hangi durumlarda gözükür (letaifler çalışırken deride neden kızarma yanma olur) biraz uzun oldu hakınızı helal edin

    • selam es selame ihtilaçname uzun dönem tecrübelerle edinilmiş bir vahiy dilidir.nesiller boyu allah dostlarının tecrübeleri birikerek oluşmuştur.Tecrübe edilmedik çok ihtilaç vardır.Kişi zamanla kendisi tecrübe edebilir.Nurlar da keza vahiy kanallarındandır.nurların renkleri şekilleri hareketleri şiddetleri uzaklık yakınlıkları birer şifredir.Kişi hangi esmaları okur hangi vakitlerde okur ve öncelikleri hangi esma gurubunun etkisindedir de yani durum hangi hale geçiştir bir bütün olarak bilinirse çözüm gerçekleşir..nurlar meleklerin asli bedenleridir..her nur bir habere işarettir..yani nurlar vahiy kanalıdırlar.velayet makamına terfi etmiş müminler görebilir.artık her dileğiniz yeterince isterseniz yerinegetiriliyor demektir.ya evliya mertebesindesiniz allah dualarınızı sıradan l-kişilere göre daha çabuk kabul ediyor demektir.dünyayı değiştirenler arasına girmişsinizdir.celali esmaları ayetleri okumayıp cemelde devam etmeniz alemlere rahmet bir peygambberini sünnetine uymanız önerilir..artık siz de bu yolun mirasçılarından olmuşsunuz demektir.dikket etmezseniz ümmete millete allah korusun zarar verisiniz.dilinize linize belinize sahip olmalısınız.halk sizin yapıp ettiklerinizden etkileniyor demektir.yazılarımız okumaya devam ederseniz kendinizi daha iyi tanıyacaksınız inşaallah..kuranı yıl boyu hatim ederek millete ümmete insanlığa hizmet edebilir makamınızı yüceltebilirsiniz.allah yar ve yardımcınız olsun.selam es selame.selam es selame

CEVAP VER