Ahh min’el aşk.

0
1300

Ahh min’el aşk.

Hocam ben uzun süre günlük ihlâs we ya musawwir çekmiştim bir kaç aydır çekmiyorum. Rüyamda da görmüştüm. Bu ikisine daim ol demişlerdi, unutmuşum tamamen. Bi kaç aydır okumuyorum. Şimdi geldi aklıma. İhlâs suresini we musawwiri çekiyim mi yine. Bir de afedersiniz lavaboda iken keşif olur mu? Ehli tarikler olmaz diyor; ‘’güzel ruhaniyetler oralara gelmez, gelenler süflilerdir,’’ diyorlar.

Ebubekir Sıddık efendimiz de demişti ki ”ya resulullah lavaboda bile seni görüyorum, utanıyorum o an’’ demişti de ‘’utanma ya ebabekir aşkın halindendir’’ denmişti.
Bu sadece efendimiz saw. i gördüğümüz keşiflerle mi sınırlı, yoksa diğer güzel ruhaniler de gelebilir mi?  ÇRŞ 17.04

Hocammm aklıma ne geldi.
Babadan tecelli eden Rabb Teala ise, anneden tecelli eden Resullah ise, ewlad da ümmet mesabesinde ise. Ana baba hakkı we dahi ewlad hakkı oluşmaz mı? Rabb, terbiye eden ise… Anne, Rahim ismine mazhar ise… Ewlad da ümmet gibi itaat we kul makamı ise.
Kendimi anne olarak düşündüm. Ewladım bana kötü söz söylese, ters baksa çok üzülürdüm. İtaat etmesini isterdim.
Aynen öyle ki Rabbim de bizi yaratmış. Beşer lisanı ile dersek baba gibi her ihtiyacımızı karşılamış. O peygamber ki ümmetine karşı çok merhametli çok düşkün çok rauftur diyor. Yani bi annenin çocuğuna düşkünlüğü gibi. Efendimiz saw. cemali tecellilerin daha çok ağır basması. Anne gibi.
‘’Önce anneye itaat et’’ diyor üç defa tekrarlıyor. ”Sonra babana itaat et” diyor, dördüncüde. Efendimiz saw. Başöğretmen gibi. Bize gösterdi; insandı bizim gibi yedi içti. O’na uymazsak zaten rabbime varabilmiş olur muyuz ki.
İnşaAllah hatalı bi kelam etmemişimdir ? yanlış bir sözüm warsa tewbe edeyim hemen ?

Ha bir de bunu fark etmeyen anne babanın da hakkı söz konusu olur mu bilmem ? Bu konuya çok takıntılıyım sanırım. Annem dünyaya çok düşkün biri. Anlaşmak we sabretmek we istediklerini yapmak çok zor oluyor ?
Hocam akşam namazında seccademde beyaz nur wardı. Gözlerim açıktı. Namaz sonu başıma çiwi çakıyorlar gibi acı ve ağrı oldu.
Beynimin içinde kalem gibi bir cisim 360 derece döndü. Sanki beynimi temizlermiş gibi. Çok ilginçti. Kendimi karanlık bir boşlukta hissettim. Aslında birileri wardı yanımda yine efendimiz saw. diye düşündüm.
Ağır bir hal gelir de taşıyamazmışım gibi dişlerimi sıktım. Bedenim büzüldü iyice, sanki biri sıkıyordu ya da o hali kaldıramıyordum. Başım çok acıdı. O an efendimiz saw.i düşündüm. Hıra’da cebrailin oku diye o’nu sıkması. Ne zormuş dedim kendi kendime ? O geldi birden aklıma.
İkindin sırtım yandı. Ensemin altı we iki kürek kemiğimin olduğu bölüm. Enlemesine. Yaktılar resmen. Geçen bir ara da üşümüştüm, buz gibi olmuştu sırtım. Ne demek hocam böyle sırtın yanmasının ya da üşümesinin anlamı… Bu aralar başım, gözüm, kulağım dehşet ağrıyor.
ÇRŞ 20.09
Kendimi gördüm secdede, elimde büyükçe yeşil bir kuran-ı kerim wardı.
07.06
Hocam hayırlı sabahlar. Rüyamda Amerika’dayım. Büyükçe bir bina. Otel gibi. Apartman gibi bi yer. Bina çok rezil afedersiniz fuhşiyat, porno vs. çok işler dönüyor. Binaya hastalık giriyormuş. Herkes dışarı kaçıyor. Işıklar sönüyor, kapılar kapanıyor vs. yeni yıkanmış kıyafetimden alayım yanıma dedim. Baktım ışıklar sönüyor, koştum hemen. Kapıya yaklaşırken son 9 saniye dediler, yetiştim çok şükür. Dışarı çıkınca iki tane polis geldi. Hanımlarla tokalaştı. Bana da elini uzattı. Ben elimi göğsüme koydum. Polis ‘’sen müslümansın sanırım’’ dedi. Türkçe konuşuyorlardı. Yanımda iki tane kapalı hanım war, amerikanmış. müslümanmış. ‘’Allah’ım burada herkes Türkçe’yi öğrenmiş’’ diyorum. Polisler bize çay getiriyorlar. Bundan sonra ne yapacak derken uyandım.
11.36
*Selam es selame; Elif… Sana bundan böyle Elif diye hitap etsem olur değil mi…

Ehli tarik bu konuda yanılıyor. Tuvalette de her yerde de rabbimiz bizimledir, nur görülür, keşif yapılır. Keşif denilen olay geleceğe dair haberlerdir. Rüyanın uyanık halde görülmesi gibi düşünebilirsin. Fark; bilinç açık olduğundan daha kesin haber anlamı taşır, yorum açısından kolaydır. İhtilaç alınır, tefekkür yapılır, fiziki haberler nasıl alınırsa manevi haberler de alınır. Lavobada gelişen keşiften haberdar olsaydık daha ayrıntılı bilgilenir, bilgilendirirdik. Herkes için geçerlidir. ‘’Aşkın halidir’’ demiş efendimiz. Her âşık her halinde muhabbetin aşkın etkisinde olmakla, rabbin keremine açıktır.

-Hocammm bana bir 15 dk ayırın lütfen.
Lavaboda iken beyaz sarıklı birini sohbet ederken gördüm. Başka biri daha wardı. O da aynıydı. Sizden önce tarikatta öyle demişlerdi, korktum ben de ? iyi ki sormuşum size.
Tamam, bu mesele çözüldü hocam. Teşekkür ederim.

*Haklar konusunu irdelerken besmeleyi düşün.
Besmelenin rahim’i annedir. Evlat önce anne hakkını gözetecek. Rahman baba şefkatidir ikinci dereceden babasına saygı, sevgi, itaat ve hizmet edecek. Üçüncü esma Allah ismidir ki reşit olan evlat, Allah’ı, peygamberi, devleti, kendi haklarını velhasıl taşın, toprağın, suyun, havanın ve varlık âleminde olan her şeyin hakkını gözetecek. Mükellef, hür düşünceli ve davranışlı bir birey olarak, Allah’ın halifesi olduğunun bilinciyle davranacaktır.
Anne, baba reşit ve hür davranışlarla allah’ın hakkını gözetmezlerse, evlat rahmet eliyle onlara dini ve örfi haklarını vermekle beraber, kurani yanlışlarına asala rıza göstermeyecek, Allah’ın hakkını her zaman en ön planda tutacaktır.

—Anladım hocam. Gerçi bunu soru olarak değil öyle gönlüme geldiğince yazmıştım. Diğer mesele şu:
Hocam ben uzun süre günlük ihlâs we ya musawwir çekmiştim. Bir kaç aydır çekmiyorum. Rüyamda da görmüştüm. Bu ikisine daim ol demişlerdi. Unutmuşum tamamen size anlatmayı. Bi kaç aydır okumuyorum. Şimdi geldi aklıma. İhlâs suresini we musawwiri çekiyim mi yine.
*Annene saygıda kusur etmemek kaydıyla sen sana verilen ilim, irfan, dolaylı dolaysız mükellefiyet, akıl ve kazanılmış kâmil irade ile doğru bildiğinden vazgeçmeyeceksin. Allah’ın hakkını (haram – helal ) önde tutacaksın. Annene ‘’ben de böyleyim’’ diyebilecek, hürriyetinden vazgeçmeyeceksin.

—Bu son cümle çok güzel oldu hocam ? ellerinizden öpüyorum?❤️?❤️?❤️?

*Akşam namazında gördüğün nur ve başında yapılan ameliye çok normaldir. Artık beynin geliştirilecek, birtakım işlemler yapılacak, sabırla buna izin vermelisin.
Beyninin içinde yapılan bu işlem belki ilk olduğundan, kısa kesilmiş olabilir. Daha ileri derecede işlemlere hazır olmalısın. inşaallah o işlemleri yapan melekler görünebilir, seninle konuşarak işlemleri yapabilirler. Kendini kısıtlayacak, verilecek şeyleri sınırlayacak söz ve davranışlardan sakınarak, rabbimin muradı muradımdır, dersin, sabredersin. Sana verilenlerin bütünüyle alınmasını sağlamış olursun. Yani her türlü tecelliye kendini hazırla. Elbette hayır tecelliler olacak. Çoktan kâmil derecede korumaya alındın. Ayrıca manen seni desteklemeye devam ettiğimiz gibi efendimizin de üzerinde koruması oluşmuş vaziyettedir.
Şimdi her zamankinden daha çok tevekkül zamanıdır.

—İlk defa konuşuyormuşuz gibi heyecanla takip ediyorum hocam şu an. Tamam, bu kısmı da hallettik. Hocam sıkarlarken efendimiz saw.i düşündüm sanki ben de Hıra’daydım; o an çok değişikti.

*Yukarıda söyledim. Çok sabırlı davranmalısın. Karanlığa düşmek veya yapılan işlemler sırasında acı çekmek vs. konuları ameliyata giren hasta gibi düşün. Ameliyat senin sağlığın ve geleceğin için yapılmakta olan bir rahmet işlemidir.

—Anladım hocam. Tamam, bu kısım da anlaşıldı.
Sırtın yanması ya da üşümesi de yapılan işlemlerdendir öyleyse. Tamam, hocam bu kısım da anlaşıldı. Özel bi anlamı war mı diye merak etmiştim. Tamam, çözüldü, çok şükür

*Büyük dağların karı çok olur. Her toplumda en büyük yük liderlerin üzerindedir. Hem en yüksek dereceden kendi zahmetlerini çekerler hem de rehberlik yaptığı fertlerin sızlanmalarını sükûnetle karşılarlar. <Rabbim sen onları affet, onlar bilmiyorlar>. Demeye devam ederek sürekli hoş görülü ve bağışlayıcı olurlar. Liderliğin şanındandır.
O iki cümle ile anlatılan ilk buluşmayı yaşayandan başka kimse bilemez. Anlatmakla anlaşılmaz. O hale benzer haller, yaşayarak öğrenilen şeylerdir. O tür konuların dertleşilmesi bile bazılarına ağır gelir.
Sırtının yanması vb.olayları daha önce yaşayan bir izzetli eren kardeşimiz yanan yerlerin foto sunu çekip göndermişti. İki kürek kemiği arasına, peygamber mührünün olduğu yere vurulan mührün resmen görünür olduğunu anlatmak istemişti. Üstelik rüya halinde değil işlemler keşif halinde gerçekleşmiş, diğer işlemleri dahi bilinçli olarak yaşamıştı. Sende de daha büyük işlemeler yapılacak inşaallah. Sen de bunları sabırla kabulleneceksin biiznillah.

—Ayyy aminnnn hocam inşaAllah. Bu kısım da tamamdır ?

*Bazen buzhaneye atılmış gibi üşüyecek bazen de ateşler içine atılarak murat edilen kıvama getirileceksin. Sabretmeli rabbine teşekkür etmeli işlemler sırasında ya rabbi ya rabbi ya rabbi zikrini sürdürmelisin.

-İnşaAllahhh Tamam hocam. Anlaşıldı ?

*Kendini görmek en en en büyük tecellilerden birisidir. Aslında o gördüğün rabbi teala idi. Elindeki kuranı sana vermiş, elhamdülillah.
Allah yaratılmış hiç bir kimse/ kişi tarafından görülemez. Ama kullarına rahmetle muameleyi çok çok seven mevlamız kendisine âşık olan kullarına nur aynasını(mirat-ı mücella) tutar, kendisini gösterir. Hatta daha öteleri vardır. Onu da yaşadığın zaman anlatalım inşaallah. Rabbimizi görmek ancak bu kadardır. Gerisi cemalini sıfatlarını seyirden ibaret, bir de ilmen tevhidi yaşamaktır.
Yani sen düğün bayram yaşamışsın, rabbi tealayı görmüşsün ama bu hali yaşayan sayısız âşık gibi, sıradan bir olay olarak değerlendirip geçmişsin.
‘’Allah âdemi kendi suretinde yarattı.’’ ‘’Ben rabbimi yakışıklı bir delikanlı şeklinde gördüm’’… Sözleri ile anlatılmaya çalışılan gerçeklik budur.

—Anladım hocam. Rabbim daimiyet nasip etsin ?Elhamdülillah

*Rüyanda dünya lideri bilinen Amerika’yı görmüş, hallerinden haberdar edilmişsin. Evet. Hastalıklılar. Dokuz saniyeleri kaldı… Rabbim hayırlara getirsin. Fazla söz etmeyelim. Bu görüşmeyi yayınlayacağım inşaallah. Allah diyen kalplere su serpmek için, umutlarını yeşertmek için, hedeflerini yüksek tutsunlar için, henüz yola çıkmayanlar harekete geçsin için, yoldakiler daha azimli olsunlar diye ve daha birçok sebeple yayınlayacağım.
O yüzden fazla deşeleme lütfen zamanı gelmemiş sırları bize açtırma.
İhlâs suresini we musawwiri de yenden okumaya başlayabilirsin.

—Peki, hocam nasıl isterseniz; siz daha iyi bilirsiniz. Son iki mesele kaldı hocam. Onları da halledelim bitecek inşaAllah. Tamam hocam. O zikirlere de devam edeyim inşaAllah.
Bu da tamam. Son mevzu da aaaa ewet diğer hesabınıza yazmıştım sanırım onu.

*Evet, yanlış hissetmedin sen de Hıra’daydın. Herkesin bir Hıra’sı bir de Tur’u vardır. Ve geçilmesi gereken kızıl denizi. İnşaallah yakın zamanda asa’n da verilir, sen de denizleri yarmaya, vaat edilen topraklara ulaşmaya başlarsın.

-Ayyyy aminnnn hocamm aminnnn inşaAllah. İçimden dedim ya Resullah sen ne zor şeyler yaşamışsın ?

*Acele etmeyeceksin… hikmetullahta aceleye yer yoktur. Ekmek erken çıkarsa fırından ekmek olmaz. Yumurta vakti gelmeden kırılırsa cılk olur. Erken doğan bebek yaşamaz. Hakikat âlemi zaman ile senkronizedir. Zamansızlık gayb âlemine mahsustur. Sen işin başındasın. Dahası dahası var. Seni tanıyan hiç kimseye sırlarını açma. Böyle şeyleri yaşadığını kendine bile söyleme.
—Tamam, hocam inşaAllah ?
Peki hocam. Bundan sonra daha çok dikkat edeyim ?

*Yapıp ettiklerini ve başına gelenleri nefsinden bilme. Sık sık ‘’la havle vela kuvvete illa billahül aliyyül azım’’ demelisin. İşi rabbinden bilmelisin. Sen seçmedin bu yolu, seçildin. Elinden tutulduğu, davet edildiğin için yoldasın. Önün aydınlatıldığı için ilerliyorsun.
Salâvatı çok getir. İstiğfarı çok yap. Bu aralar biraz daha fazla mesai yap. Sürekli abdestli olmaya çalış. Oruçlu olabilmek bedenine dokunmuyorsa, oruçlu ol. Ve rabbimle kal, rabbimizi candan içre canında bil. Uzaklarda arma.
Rab deniz sen balıksın. Hep denizlesin. Sadece idrak etmen gerekiyor. Aslın sudur. Denizden oluştun, denizlesin ve denize döneceksin. Yeniden görüşmek üzere, izninle bekleyen kardeşlerin, ülküdaşların, yoldaşların var, onlara dönüyorum. Selam es selam e

—Peki, hocam daha çok gayret etmeye çalışayım. Hocam tek bir şey kaldı, son mesele
Başka yok O da bitince bitiyor

*Yolcunun derdi mi biter. Her cevap onlarca soru doğurur bu yolda.

—Hocam diğer hesabınıza yazmıştım. Tekrar oradan dönmeyin diye
*Gerçek sorular sormaya yeni başladın.

Mesajı aynen tekrar kopyalıyım buraya

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Hocammmmmmmmmmm size anlatmam gereken bir şey war…

Yatsı namazını kıldım dersimi de yaptım. İçimden secdeye gitmek geldi iştiyakla. Secdeye wardım. Ağlamaya başladım birden. Hocam o an sanki nasıl anlatıyım bilmiyorum, hangi kelimeyle anlatıyım
Sanki Rabbim o an seccadedeydi secdemdeydi.
Kendi kendime gem konuşuyorum hem ağlıyorum. Yıllardır seni arıyordum sen benim seccademdeymişsin, secdemdeymişsin, sen buradaymışsın rabbim diye ağladım.
Hocam ben elimi seccadede gezdirdim secde yaptığım yerde. Rabbimi sewdim.
Sanki ben Rabbimle beraberdim o an.
Daha başka nasıl izah edilir bilmiyorum umarım anlatabilmişimdir, sanki rabbimle oturdum, rabbimi sewdim, rabbimle kucaklaştım sanki. Rabbim seccade oldu sanki
??????
*Ne güzel. Yaşadıklarını ve aramızda geçenleri dosyalayıp saklamalısın. Her gördüğünü yazmalı her hissettiğini hissettirecek şekilde yazıya dökmelisin.
Telefondan yazıyorsan çıktılar al. Sakla. Dosyala.

—Peki hocam. Hocammm o’nu seçmek, onu hissetmek çok farklı bir şey ?

*Bizim zamanımızda bu imkânlar yoktu, yazacak vakitim de yoktu. Büyük kayıplar yaşadım. Elde olsa her yolcuya rehber olurdu.

—Sanki çok sendiğim biriyle oturup hasbıhal eder gibi sarılır gibi. Ahh min’el aşk.

*Gerçek tatmin nuru tevhit iledir. Yoksa hasret ahirete kalır. Burda kör olanlar ise orada da kördürler.

—Amanın Ya Rabbi ! Rabbim kör bırakmasın ?

*Artık izin ver… Son nokta bu olsun şimdilik. Ahh min’el aşk.
Konuşma Sonu

CEVAP VER