Allah konuşsun sen dinle

0
356
Allah konuşsun sen dinle
5 (100%) 2 vote[s]

Euzü billahi mineşşeytanirraciym bismillahirrahmanirrahiym. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammed’en abduhu ve resuluhu.
*Selam es selame sevgili hocam. Hocam bugün başımın sağ arka tarafı seyirdi namazdayken. Hocam bir de verdiğiniz zikri namazlardan sonra yapıyorum, o kadar. Zikir bittikten sonra kalkıyorum, dua etmiyorum. Zaten hedef belli, yapmam gereken dua zikirde var diyerek. Şimdi namazlardan sonra zikir, zikirden sonra dua edeyim mi yoksa sadece zikirle mi yetineyim, o kâfi mi?

-Dua da edebilirsin. Her namazdan sonra dua kabuldür.

*Hocam aklımda şöyle bir dua var: ya rabbi beni dirilt beni ihya et vücuduma güç kuvvet ver, içinde bulunduğum kuyudan çukurdan beni çıkar kurtar. Beni varlık âlemime, zahir âlemime döndür, beni beden âlemime, kendimi tüm benliğimle hissettiğim, kendimde olduğum, gözleri ışıkla dolu, o aydınlık hayatıma geri döndür. Bu zulmetten çıkar beni. Hocam, bu başımda olan seğirime hayırlı mı, bu arada ne anlama geliyor.

-Duan güzel… Baş bölgesinde her ihtilaç iyidir. İhtilaçnameye bakmalısın. Selam es selame

*selam es selame, hocam
Euzü billahi mineşşeytanirraciym bismillahirrahmanirrahiym. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhu ve resuluhu. Selam es selame sevgili hocam
*Hocam bugün aşırı derecede bir yorgun halim var. Dün sabah namazından sonra uyumamıştım. Vücudum da çok halsiz. Bugün sağ devri yaparken bayılacağım sandım bir ara. Ne zaman bu bitkinlik zayıflık güçsüzlük geçecek hocam. Artık güçlü ve enerjik olmak istiyorum.

-Zikre başlayalı daha ne oldu ki… İlk başladığın günleri ne çabuk unuttun. Şikâyetlerin arttıkça zahmetlerin de artar. Her gün tövbe namazı kılmalısın. Her başına gelenden kendini sorumlu tutmalısın. Süfliler melekler gibidir. Ancak cezayı hak edenlere musallat olurlar. Ne zaman tövbe eder, yanlışından döner, doğruya yol alırsın, onlar da görevini yapmış olarak senden uzaklaşırlar. Eğer ayrılmamakta ısrar etseler ölürler.

‘’Çektikleriniz(dertleriniz) kendi günahlarınızdan ötürüdür. Tövbe ediniz’’ hadisi şerifini okumuş, duymuş olmalısın.

Tövbe etmek yaratana iltica edip özür dilemek bu kadar mı zor. İki rekât, bu niyetle namaz kılacaksın, halini, ahvalini rabbimize, kimsenin olmadığı yerde, tenhada ağlayarak arz edecek, yalvaracaksın. Bir çocuğun suç işlediğinde babasına sevgi ve korku arasında en çok affedilme umuduyla yalvarması gibi yalvaracaksın. Ve hayır dualarına, zikirlerine, aralıksız zamanı sektirmeden ilmin gereği olarak itina ile devam edeceksin.

Başka çıkar yol yok. Başka bir kapı yok. Bir seçeneğin daha var; yapıp ettiklerinin karşılığını acı çekerek veya ölümle cehenneme giderek ödemek… Ki kuran bunu önlemek için geldi, vaaz edildi, elinin altında. Fırsat buldukça kuranı kerimi mealinden oku. Allah konuşsun sen dinle. O merhametlilerin en merhametlisi, merhametin de yaratıcısı olan tek ve bir olan Allah’tır, güçlüdür hâkiyimdir affedici rahman ve rahimdir. Selam es selame
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

CEVAP VER