Allah tarafsız (nötr) nur denizidir

0
590

Allah tarafsız (nötr) nur denizidir

Euzü billahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim. “Eşhedü enla ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resülüh”

Selam es selame Hocam, şimdiye kadar talim ettiğim zikirlerim;

1)<Ya latifuna ya latif.>

2)<e ya halikı ya seyyidi ikzı haceti ya latifuna ya latif bi lütfikel hafiyyu bil kudretilleti isteveytü biha alel arş>

3)<Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen>

4)<Allahu veliyyüllezine amenu yuhricuhum minez zulumati ilen nur>

5)<Gale Rabbi edhilni müdhale sıdkın ve ahricni muhrace sıdkın vec’alli min ledünke sultanen nasiyra>

Rüyam da (ya Kaviyyun) ilham olmuştu hocam size söylediğim de zikrinin sonuna <ya kaviyyun ya kaviyy> diye ekleyip oku demiştiniz o şekilde okumaya devam ettim. Bu zikrim de Rabbim kabul etsin 41. gün doldu inşaallah vereceğiniz yeni zikrime talibim hocam.

Ayrıca gruba verdiğiniz <Mucibine ileydi vettegûhu ve egoymuş salâte ve lâ tek ünü minel muşrikîn(muşrikîne).Minellezîne ferragû dînehum ve kânû şiyean, kullu hızbin bimâ ledeyhim ferihûn(ferihûne)> Ve <RABBENA LA TECALNA FİTNETEL LİLLEZİNE KEFERU, VAĞFIRLENA, RABBENA, İNNEKE ENTEL AZİZÜL HÂKİM. Mümtehinne SURESİ.  AYET – 5.>  okuyorum. Ellerinizden öperim dualarımdasınız dualarınız da olmayı arzu ederim.

02:11

*Euzü billahi mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim. “Eşhedü enla ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resülüh” Hocam yeni zikrim için mesaj yazmıştım mesajımı gördünüz mü?

-Hastayım. Şimdi ilgilenirim inşaallah.

*Geçmiş olsun hocam Rabbim şifa versin

Nisa suresi 58. ayeti oku lütfen. Diğer okuduğun ayet yeterli oldu, inşaallah. Emanetin ehline verilmesi ve ilişkilerde adaletli davranılması için bu ayeti okuyun.

*Grup için verdikleriniz hocam, onlara devam mı?

-O verilenler de yeterli oldu, inşaallah, şimdi bu ayeti okuyunuz.

*Anladım hocam Rabbim ilminizi arttırsın, afiyet, sağlık sıhhat versin.

-Âmin. Zamanım ve imkânlarım sizlere yetişmemi kısıtlıyor. Gerçi birçok kardeşimiz işin pek farkında değil. Her yazdığımızı okuyamıyorlar. Gruptan takip ediyorum. İlme açlıkları yeterli değil veya imkânları elvermiyor olmalı. Aslında dünya çok hızlı değişiyor… Taşlar yerinden öyle bir oynadı ki gökler bile telaşta. Kâfir boş durmuyor, bütün kiliselerde dua seansları düzenleniyor. Henüz bizim şeriat ehli ve güya toplum liderleri, tarikat şeyhleri uymaya devam ediyorlar. Her namazdan sonra yapılması gereken duaları tertip edip, imamlara gönderecek âlimler kurulumuz yok. Cehalet paçamızdan akıyor.

*Evet, hocam biraz tembeliz genel olarak inşaallah daha sıkı sarılacağız. Hocam biz ebabil kuşları bekliyoruz millet olarak. Âmâ o kuşlar da dua ile zikir ile iman ile gelir değil mi?

Kâfir boşuna tepemizde boza pişirmiyor. Efendimiz gelinceye kadar cehaletin zirvesi yaşandı. Helvadan put yapıp önce ilah diye taptılar, sonra oturup yediler… O insanlar da şimdikiler gibi çok akıllıyız sanırlardı. Akılları bu kadar aptallığa bile cevaz veriyor, onaylıyordu. Kız çocuklarını diri diri kuma gömdüler. O durumu, cehaletin dibini ne, nasıl düzeltti sanır bu millet. Resulullah’ın dualarından başka.

Allah tarafsız(tarafsız) bir nur denizidir. Kim ne dilerse onu alır, o denizden. Her hal ve tecelli o denizde vardır. En iğrenç işler de vardır, en kutsal işler de o denizde mevcuttur her şeye kaadirdir. Cehennem onun sıfatı değil mi? mikropları yaratan o değil mi. Faydalı bakteri dediklerimiz de onun nuru değil mi? siz dua edersiniz(ol dersiniz) biz de icabet ederiz. Neye ol derseniz onu yaratırız. Emir sizden, icabet melekiyete. ‘’yaratan sizin dileklerinizdir, kuşunuz göğsünüze asılı, ah bir anlasanız .’’der, feryat eder kuran.

*Hocam kısa bir rüyam var, izninizle tabirini sorsam. Gökyüzün de UFO görüyorum, sonra yeryüzüne iniyor, ama madde gibi değil. Ayın etrafında ki hale gibi. Rabbim cemalinden ayırmasın. Hocam sizi tanıdıktan sonra kâfire bile kötü dua edemez olduk.

-Eyüp as. Şifa dileyinceye kadar yaralar içinde uzun yıllar halleşti. Dua eder etmez şifa yetişti. Ve Allah kuranda efendimize ‘’habibim sen Eyüp gibi yapma’’ dedi. ’hemen dua et ve şeytanın elinden kurtarayım seni. Ve ÜMMETİNİ.’’<DUALARINIZ OLMASA SİZLER NE İŞE YARARSINIZ.>diye de not düştü. Olumsuz tecelliyi olumluya tebdil eden duadır. Hal ve hareketler de duadır. Ve olumluyu olumsuza çeviren de duadır, yanlış hal ve harekettir. Ol dersin olur. Öl dersin ölür… Kaderi yani herhangi bir tecelliyi oluşumu değiştiren anca dua ve sadakadır… Sadaka dediğimiz de fiili duadır. Yani kaderi ancak dua değiştirir. Herkes her depreşen varlık düzenli dua halindedir. Bilerek bilmeyerek kaderinin senaryosunu yazar. Bunu disiplinli yapamayanlarda, gelgitler sıklaşır. Kişi cehenneminde debelenir. Bunu düzenli iyilikte tutmanın yolu yöntemi kuran ve hadislerin öğretileridir. Kuran ve hadisler ömür boyu tahsil edilmesi gereken bir MÜFREDATTIR. Okuyup tahsil eden kurtulur. Etmeyenler ise bataklık kurtçuklarına yem olur. Sonu da sonsuz evrende hürriyet yerine cehennemde eza cefadır…

*Hocam benim belim rahatsız, fıtığım patlak. Kendim için dua etmeye hayâ ediyorum. Siz şimdi böyle yazınca dua etmemin gerektiğini anladım.

-Ben de kendime az dua edenlerdenim. Defalarca manen uyarıldım, kendine dua etmelisin buyuruldu. Hemen o bölgeye sağ elini koy ve şifa dile. Bunu en az 21 gün yap.

*Ne okumalıyım hocam, sadece şifamı isteyeyim.

-Rüyanda gördüğün UFO değil bir nurdur. Hayırdır. Yeryüzüne inmesi göğe çıkan bir duanın nuru olduğuna işarettir. Kalbin seni duada yönlendirir. Dile rabbinden, dileğini kendine söyler gibi.

*Hocam ayak tabanı, serce parmak ile topuk arası yan kısım seğirmesi ne anlama geliyor. Bir yazınız da Rabbim dile kulum benden ne dilersen diyor, gibi bir anlamı varmış diye aklımda kalmış. Namaz da seğirince bende içimden Rabbim seni diliyorum diye geçiriyorum.

-İhtilaçlarda keşfedilenleri yazdık… O bölümün iyiye geldiği aklımda kalmış. İhtilaçnameye bakmalısın Beynim ve kalbim çok meşgul. Fazladan bir şey demek istemem. Selam es selame

*Selam es selame hocam. Rabbime emanet ellerinizden öperim

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

CEVAP VER