Aşktan kanatların yoksa bu yol bitmez

2
728
Hayatım Değişti

Aşktan kanatların yoksa bu yol bitmez

Kuşluk teheccüd ve evvabini namazlarına devam etmeye gayret ediyorum bu namazlardan sonrada yapayım mı zikri hocam. Birde 70 bin kelime-i tevhid başlamıştım bırakayım mi devam edeyim mi?

-Yedi vakit namazsız bu yolda ilerleyemezsiniz. Yazıda nispeten açıklama var. O ‘’ZİKRE İLK ADIM’’ yazıyı tam idrak ile BİRKAÇ KERE DAHA okusanız iyi olur. Kelime tevhidi de bırakın. Sadece verilenleri yapın… Ayrıca bir yazı var sayfamda,< duanın mutlak kabul şartları> olsa gerek, adı. O yazıyı da mutlaka bulun, okuyun.

Doğru rehber, doğru zikir, doğru usul, doğru zamanlama, uygulamada itina ve yeterince dikkat, özen, samimiyet ve YOĞUN EMEK olmadan hedefe varamazsın. Hedefe giderken küçük küçük duraklar seni tatmin etmezse motivasyonun azalır ve şeytan bir Kere daha devreye girer <yine başaramadın, bu rehber de aradığın KİŞİ değil> der.

Rehberler sırtlayıp taşımayacak seni, yüklenip Allah’a götürmeyecek. Rehber yol yöntem belirleyecek, teşvik edecek, cesaret verecek, sıkıştığında imdat edecek, sana destek olacak… Ancak yolu yürüyerek, koşarak yahut uçarak gidecek olan sendin. Sen rabbini ne kadar istersen o da seni o kadar isteyip kendine çekecek. Aşkın kanatları olmadan bu yol bitmez. Yetmiş iki bin perde yürüyerek geçilmez. Bu yolun yolcusuna aşk gerek ki ışığa koşan pervaneler kadar cesur, fedakâr, korkusuz, ölümüne aşk. Aşk. Aşk desin… Ölürüm de sevgimden, sevgilimden geçmem, desin. Perdeleri yırtıp geçsin.

Hamsan pişmen gerek, piştiysen yanman gerek.
Aşktan maada her şeyden geçmen gerek.

İstemek başka şeydir, elde etmek için yola düzülmek ve hedef uğruna candan ve canandan geçmek bambaşka şeydir… Bu koşu maraton gibidir. Çıkışta milyonlar vardır, varışta tek başınasındır.

Rabbim kolaylık versin. Aradığın rabbinin cennet cemali ise, bu emel türkü çağırarak aranacak cinsten bir emel değil. Bu uğurda baş koymayanlara geçit vermez yol üstünü tutanlar. Cemalullah’ı korumakla görevli olanlar. Selam es selame

2 YORUMLAR

  1. selam es selame hoca ya latifun zikrini çekmeye yeni bsşladım hz Adem as selamı gördüm bi daglık kayalık bir yerde bi çadırın içinde hz havva annemizle kalıyordu çadırın arkası kayalık taşlık biyerdi mezarlarıda oradaydı rahatsız etmeyeyim diye gitmiyordum oraya selam ve dua ile hocam

CEVAP VER