Betül

4
2082
Betül
5 (100%) 6 votes

Betül

Selam es selame hocam:) gece uyurken ‘ya Betül’ denildi. Hatta bi kaç kere de söylendi. Gece algılayamamıştım. ‘’Acaba bana yeni bi esma mı öğretildi’’ dedim. Uyanınca ya Betül bi esma değil ki dedim. Uveyslikte biz bunu yaşıyorduk. Rabbim sevdiği kullara lakap takıyordu ve uyurken veya uyanıkken manadan verilen lakapla çağırılıyorduk bu da benim yeni lakabım sanırım:)

-Betül ne demek öğrendin mi?

-Evet, baktım manasına çok hoş

-Bu ses hangi yönden geldi. Sağdan mi soldan mi? Neymiş anlamı?

-Hocam ben böyle şeyleri kalbe ilka şeklinde öğreniyorum. Direk kalbime geliyor. Nasıl anlatsam siz daha iyi bilirsiniz, sağıma dönüktüm o sırada. *Bakire, *Erkekten çekinen, *erkeklere yaklaşmayan namuslu kadın. *Ayrı kök salan fidan. *Hz. Meryem’in lakabı. 5. *Hz. Muhammed (s.a.v)’in kızı Hz. Fatıma’nın lakabı. Anlamları hocam.

-Bakire misin?

-Değilim. Ama Hz. Fatima’da değildi. Fakat onun diğer bir ismi Betül’dü. Hz Fatima’nın hayatını okumuştum Betül’ün diğer bi manası erkeklere ihtiyaç duymayan demek…

-Göbek adın mı?

-Yok, hocam normal hayatta Betül diye arkadaşım bile yok:) Göbek adim hiç değil.

-Evli misin?

-Evet.

-Güzel bir sıfat verilmiş maşallah. Kutlu olsun.

-Hamdolsun. Hatta hocam inanın çok manidar bir gecede verdi. Rabbim.

-Nedir o manidar olan.

-Dün gece Rabbimden izin istemiştim. Sizden utanıyorum ama anlatayım.

-Rehberden ilim öğrenirken ve doktordan utanılmaz.Efendimize kadınların sordukları soruları okumuş olmalısın. İlim yolunda, sağlıkta utanmadan, dertler anlatılır ki dermana ulaşabilelim.

-Eşimle bir kaç gün önce biraz tartıştık, hâksız yere beni kırdı. Bu gecede benle beraber olmak isteyeceğini anladım. Dedim ki Rabbime, ‘’Rabbim ben her ne kadar bu durumu hiç sevmesem de senin rızan için yaparım. Kalbimi kırmış olsa da yaparım ama durumu anlaması idrak etmesi, kalbimi kırdığını, ne kadar kırıldığımı anlaması için onu reddedicim. N’olur bana kızma’’ demiştim, yatmadan önce. Ve denilen gibi oldu, eşim sarılmak istedi, ben de üzülerek reddettim. Sonrada ya Betül denildi.

-Şimdi daha iyi anlaşıldı.

-Dimi:)

-İsmi yeniden bu olaya göre tanımlayalım. Erkekten uzak duran, erkeğinden uzak duran kadın demek.

-Evet.

-Şu anda hangi zikirdesin Betülcan.

<Ya latifun ya latıf bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti isteveytü biha alel arş> zikrini çekiyorum. Hocam kızıma kitap verdim. Ama bana kitap verilmedi 25.ci günüme girdim. Dün gece de üç rahibin müslüman olduğunu görmüştüm. Hatırlarsanız.

-İnşaallah sen de alırsın.

-İnşallah can hocam.

-Kızına kitabı sen mi vermiştin.

-Evet.

-Geri dönüp okuyabilirim.Kızın sabii olunca hemen aldı değil mi?

-Matbaadan çıktı iki beyaz kâğıt… Üst üste geldi, ince kitap oldu, kenarları altın yaldızlıydı…

-Hatırladım. Başka zikirler karıştırmıyorsun değil mi?

-Sonra sizden izin almıştım, ya halim çekiyordum.

-Halim olur.

-Ya halim yerine ya vedud çekmek istedim.

-Değiştirme, kafana göre takılma. Hikmette aceleye yer yok.

-Ya vedud çok sevdim, sevgim arttı insanlara karşı. Tamam değiştirmem bir daha. Tamam, acele yok inşallah.

-Hani derler ya, gassal önünde meyyit gibi olacaksın. Bu teslimiyet ilimdedir. Rehberine ilim konusunda tam teslim ol. Her kimi rehber edinirsen. Ondan öğreneceğin bitince muhabbetin de biter.Zikirden haz almaz olursun..Bu rehberi değiştirmen gerektiğinin işaretidir.

-Hmmm tamam. Peki ya vedud çekmeme izin var mi?

-Hayır. Ya halimi de bırak.

-Hmmm pekâlâ. Sadece ya latiyfun…

Her esmayı bir renk say… Karıştırınca aranan, istenen renk elde edilemez, hedef kaybolur. Maksat hâsıl olmaz.Sonra da ben şunu bunu istedim allah vermedi dersin. İsteneni elde et. Sonra bir şeye daha karar ver. Yeniden iste.

-Hmmm. Zaten geçenlerde ben namazda nur görmüştüm yeşille mavi arası bi renkti yeşil daha baskındı.

Zikir çekmenin şakası olmaz.

-Haklısınız canim hocam.

Zikir çekmek mayın tarlasında gezinmektir. Nere bastığını,nereye yol aldığını bilmek gerek.

-Neden ki.

Bir gecede ölen zikir ehli var, bilir misin?

-Allah Allah. Yanlış zikir ile ölen genç insanlar.

-Hafazanallah. Çok celal Esma çektim. Vaktinde öldürmeyen Allah öldürmüyor.

Bir gece içinde hocamın iki öğrencisi, aynı zikiri çekmeye başlıyorlar ve sabaha ikisi de yataklarında ölü bulunuyor. kitabına sebepleri ile birlikte yazmış mubarek..Celal esmaları okumuşlar güya kafiri kahredecekler…Dua veya beddua önce çıktığı yere gelir…Geri tepmeli top gibidir dua.Önce geriye teper kişinin kendisine gelir,sonra iyi nişan alındıysa ve karşı taraf hakk ettiyse hedefi bulur.

-Aman Allah’ım. Çok ilginç

Sen dilinin ucuyla çekmişsin.

-Evet dil ucuyla… Böyle hissederek yeni yeni çekiyorum.

-Bilmiyor musun, o bir şeye ol derse hemen oluverir. Ol diyen kim sanıyorsun.

-Amenna ve saddakna. Çok kahhar esması mi çekmişler.

-Bu cümlede ”o” dan kasıt insandır. O (allah dostu,mümin, insanı kâmil) bir şeye ol derse o şey hemen oluverir.Öl derse de ölüverir. Silahı eline alıp irade ederek sıkınca öldürmüyor mu.Bu öl demek değil mi.Bunu dili ile de yapar,dil ile yapılan ileri bir zamanda zahir olur.fiili dua sayılan hareketle ise nasıl milyonları öldürdü ABD ve Katil ESAD..seyretmez misin.Teröristler ne yapıyor,devlet onlara ne yapıyor..Bunlar adem değil mi.Ademin ol yahut öl demesi değil mi..ahh şu kuranı bir anlasaydık dünya cennet olurdu.

-İnsan kendi istedi ve oldu diyorsunuz yani dimi.

-Elbette…biz insanın kuşunu boynuna astık…

-Hmmm anladım. Allah korusun hocam. Sizinle tanıştığımdan beri ağzımdan yanlış bir şey kaçacak diye çok korkuyorum.

Zikir demek meleklere emir vermektir.

-Ne kadar güzel anlatıyorsun maşallah hocam ya her şeyin derununa sahip olmak böyle bir şey çok hoş.

Meleklere secde edin dedik;Şeytan hariç hepsi de secde ettiler, demek. Şeytan hariç bütün melekler (ve her eşya/tabiat) iyilikler için insanın emrinde demektir.

-Hmmm

-Kuranı anlamadan okuyor insanlar. Aptalca şeyler uyduruyorlar. Evet, rabbim idrakimizi basiretimizi açsın inşallah.

-Evet, Rabbimin adına hüküm veriyorlar. Sanki Rabbim emretmiş gibi…

Allah ben size şah damarınızdan yakınım diyor mu?

-Diyor.

-Bu ne demek… İyi düşün… Sen kendini sen mi sanıyorsun. Sende yaşayan benim, diyor. Sen bir şeyi dedin mi,yaptın mı o şeyi Allah dedi,yaptı demektir.İnsanın ne gücü olacak ,varlığı kendinden değil ki…gücü kendinden olsun..karnını aç bırak bakalım ayakta duracak hali kalıyor mu. demek ki Allah’ın varlığı ekmek su ve hava onu o yapıyor..Allah’ın nuru sayesinde varlığını ayakta tutuyor. ”İnsan çok nankördür”ve nefsinin cahilidir.

Evet, bunu sizin yazılarınızdan sonra idrak ettim. Hatta herkese, kızdığım insana bile öyle bakmaya başladım. Onda Rabbimin cüzü var diyorum.

-Melekler bunu bilirler ve emri hemen yerine getirirler.

-AA çok güzel… O zaman ettiğim dualarım kabul olacak inşallah dimi hocam:))) Cemalini, resulünü ve dostlarını istiyorum… Ona cc dost olmak istiyorum.

Her varda sadece o vardır. Taşta, toprakta, suda ve her şeyde var olan Allah’ın (enerji) nurudur. Allah her şeyi kendi nurundan kudretinden yaratmadı mı? Bunu böyle bil ve yaşa. Ona dost olmak onu sıfatları ile tanımakla olur. İlmullahla olur.

-Dünyevi şeylerden artık hiç tat alamıyorum. Rabbim ebeden Razi olsun, rabbani gözlükle bakmak böyle bir şey demek ki bize de nasip eylesin inşallah. İlmini çokça istiyorum.

-İlk dersindesin. Boy abdesti alıyoruz say. ‘‘Bu kitaba (saf gerçekliğe) temiz olmayanlar yaklaşamazlar.”

-Hmmm, Muhteşem acılımlar hocam ya. Seni temizlemeye çalışıyoruz ki bu kutsi evren (Allah) kitabına yaklaşman için zemin hazırlıyoruz. Kitabını almadan bir şey olmaz, temizlenmeden olmaz. Temizlenmek ise samimi tevbe ve zikir ile olur.

-Zaten sürekli ev temizliyorum, böyle çoook yüksek katli binanın bir katında evim oluyor genellikle. Cam, kapı siliyorum ev süpürüyorum, rüyalarımda

-Güzel… Yüksek kat şu andaki mertebedir… Ev senin varlığındır. Kendini temizliyorsun. Geçmişini ve halini arındırıyorsun. Devam et. Temizlenecek çok şey var. Dün kocanı nefsinin dürtüleri ile reddettin ya. Rahmanı reddettin aslında . Sen rahimsin. Başta Allah,sonra rahman esması, sonra rahiym. Besmeleyi tersten takip et. Çünkü tecelli hikmetullahta sondan başa doğrudur. Okuduğun zikirde son kelime arş ya tecelli arştan başlayacak.en sonu neydi Ya latıf ..lutfedecek.

O da yani eşin de Allah’tan geldi, sen de. Sen rahmanı reddedersen Allah’a nasıl varacaksın. Önce kendisinden çıktığın isime rahmana dahil olacak,gireceksin, sonra onunla birlikle Allah’a (cennete)gireceksiniz.”Kitabı (evreni ve içindekileri) açıp serdiğimiz gibi geri toplayacağız.”

-Hocam, hatta geçen bir rüya gördüm, unutamıyorum, yine çoook yüksek katli bir binada oturuyorum. Balkondan bakıyorum, evimin önünde lunapark ve kocaman kocaman sıcak hava balonları vardı. Etraf çok güzeldi, balkondan bakıyordum.                                        Gerçekten mi? Normalde küs olsam da reddetmiyorum. Tamam, söz bir daha yapmayacağım.

-Hadisi duymadın mı? Kadın kocası izin vermeden cennete giremez. Kocası razı olmadıkça Allah o kadını cennetine almaz. Yahut karı koca birbirini cennete götürür, karı koca birbirini cehenneme götürür. Buyurulduğunu da duymuş olmalısın. Duymadın mı bu kutsal sözleri.

-Evet, bende içimden dedim Rabbime dost olmaya çalışıyorum ama bir insanı kırıyorum. Bu son olsun inşallah. Duymaz mıyım? Duydum elbet.

Eşinle sevişirken rahmanla (erkek) seviştiğini asla unutma ve ondan dişiliğini kıskanma.Sendeki nurun ona ondaki nurun sana ihtiyacı var. İstemiyorsan boşanabilirsin. Madem eşinim dedin, hakkıyla eş ol. Sana verilen makamın hakkını ver. Saygınla, sevginle, merhametinle.

-Rabbim razı olsun sizden ebeden.

-Duydun öyle mi. Bu nasıl duymaktır. İşittin ama duymadın. Kulağın var ama işitmedin yahut işittin ama duymadın..

-Evet, aynen öyle işittim, şimdi duydum elhamdülillah

-Bir anne duası, bir baba duası, bir sevgili duasıdır insanı kurtaran.

-Hmmm inşallah bunlara çok çok dikkat edeceğim.

-inşallah; Eşinden zevk almayı öğren. Ona ve kendine dünya cennetini yaşat  ki size ve çocuklarınıza huzur ve cennet kapıları açılsın. İnşallah. Zevk almayı öğrenmezsen her girişimin yapmacık olur. Bunu elbette Allah da kocan da bilir. Münafık olursun. Senin görevin kendini ve onu mutlu etmektir. İkiniz mutluluğu yaşarsanız bütün cennetler sarsılır sizinle birlikte. Tiksinirseniz allah ve melekleri de ruh alemi de sizden tiksinir.

-Hâklisiniz ama bana bu duygu verilmemiş, cidden. Ama ona belli etmiyorum, istediği gibi davranıyorum. Tiksinme değil de onun gibi haz alma his yok. Bende isterdim gerçekten.

-Çocukluğunda seni bu işten soğutan bir şey yaşamış olmalısın. O duygu doğuşunda her kula verilir.

-Büyük ihtimal hocam çünkü evlendiğimde bu hissi yaşayamamak beni çok şaşırttı ve üzüldüm, bir sure sonra da boş verdim.

-Onu zayi eden sensin veya çevredir. Şeytan dokunmuş, seni ömür boyu sakatlayıp, günahlara sürüklemek istemiştir.

-Allah korusun hocam:(

Şimdi bana söz ver. De ki tamam ”hocam, Allah’ın izniyle bundan böyle bu işin değerini, hakkını verecek, eşimden haz almaya, cinselliğimi hakkıyla yaşamaya çalışacağım. Biiznillah bunu başaracağım. Rabbim yar ve yardımcım olsun” de.

-Tamam, tüm sözlerinize SÖZ veriyorum… Rabbim yar ve yardımcım olsun.

-Rabbimizin bu iş nedeniyle karı kocaya namazlarından kat kat sevap verdiğini bilseydin… İbadet saydığını, en samimi ihlaslı ibadet saydığını bilseydin….

-Esim de öyle der, ama bir şey hissetmeyince çok zor hocam, inanın çok zor. Yeni evlendiğimde bunları çok araştırdım düzelir miyim diye ama maalesef…

-Seni yaralayan şeytanı aklına al ve sana inat ey şeytan bu işi öğreneceğim de. Kendini eşine tam teslim et. Sevişirken bütün rızanla, helalimsin, ben senin helalinim kocacığım diyerek teslim ol.

-Hani bir şey hissetmiyorum desem de onu memnum ediyorum, hepten de kötü değilim, hocam:)

-Dua et. Dua gibi bir nimet var değil mi? Rabbim eşimden haz alacak şekilde beni yeniden yarat de.

-Evet, tabii ki. Ama bunun için dua etmeyi hiç düşünmedim:) Hmmm tamam. Valla böyle bir durumu ilk defa size anlattım ve çok sarstınız canım hocam, çok şey öğrendim.

-Kendini ona sevdirmek için oyunlar, düşünceler, planlar sürprizler yap. Rabbim yardım et de. Sevişirken dua et.

-Tamam. Söz. ☺

-Kaç yaşındasın.

-28

-Eşin kaç yaşında.

-29

-Tam çağınızdasınız. Adamı hazdan çıldırtacağım de. Kendi kendine.

-Hocam yaşa :)))

-Tamam. Rabbim bana yardım et. Onu mutlu etmem için bana yardım et ki bütün kalbiyle bana dua etsin, sevsin, seveyim ya Vedud ya Vedud ya Vedud diye dua et.

-Tamam diyeceğim, inşallah yapacağım da.

-Dene ve gör adamın gözleri nasıl gülecek, kalbi nasıl rahatlayacak. Ev nasıl cennete dönüşecek, nasıl huzurla dolacak. İkinci akşamı iple çekeceksin.O mutlu adamı görmek için sabırsızlanacaksın ve kim bilir hangi sürprizlerle sana dönecek.

-Evet, öyle oluyor çok mutlu. Geziyor. Keşke hocam keşke, İple çekmek ve ben ?

”Biz sizi birbirinizi teskin edin diye yarattık” demiyor mu rabbimiz. Sevilmeyen kadın vücudu dertle, sinirle,depresyonla dolar. Kadın sevildikçe sağlıklı olur. Kendine güvenir, kimseye kendisini ezdirmez,pısırık olmaz, bakımsız hiç olmaz,güller gibi açar şen olur.

-Evet, ben hep düşünüyorum neden böyle bir şey yaşayamıyorum diye. Evet, çoğu zaman öyle oluyorum. Pısırık hiç değilim zaten hamdolsun

-Çünkü rabbi onunla olur,razı olunca mutluluk kalbe dolar. Sağlık gelir. Biiznillah i Teâlâ. Hayattan zevk alınır. Yemek bir güzel pişer ev bir güzel temizlenir. Çocuk bir başka sevilir, beslenir. Komşuya taşar o iyimserlik, her yakın haneye sirayet eder. Ana bir başka kaynana bir başka olur. Ey kaynanam dersin, sen büyüttün ben emeğini yiyor, seviyor kam alıyorum, Allah senden razı olsun.

-Valla hâklisiniz aynen öyle… Dua edin sizde bana inşallah hocam. Ay çok güzel. Çok güzel pencereler açtınız vallahi bugün benim için.

Kaynanaya dua etmeye başlarsın. Emeklerin benim oldu, sana nasıl hizmet edeyim, ey Allah’ımın rahimi anacağım, seni nasıl mutlu edebilirim, söyle,dile benden ne dilersen dersin.

-Uykumdan beni Allah senin için kaldırdı. Bu benim yiğitliğim değil. Bu sana Allah’tan, anlamadın mı? Konuşana değil konuşturana bak. Bir saat uyudum uyandırıldım. Kimin için uyandırdın ya rabbi, dedim. Sürpriz dedi, sürpriz sensin.

-Gerçekten mi? Çok mutluyum. Can hocam yaaa…

-Keşke ya rabb dedim şu anda bütün kadınlar karşımda olsaydı. Karşındalar dedi. Onları hakk edenlerine ben duyuracağım. Zihinlerine meleklerim götürür, sen yaz. Yayması bana ait buyurdu.

-Bende şuan böyle düşünüyorum Rabbim şuan bana gönderdi bu konuşmayı çünkü bu sıra çok ihtiyacım vardı. Oyyyyyyy

Dünkü duanın sebebiyledir bu görüşeme. Duan çok sevimli gelmiş rabbimize. Ey Betül. Eşine sıkı sarıl. Onda yok alacakmış gibi sarıl.

-Hamdolsun, Hocam ya sizi bir kez daha sevdim. Can hocam ya. Ay sevinçten cildi raşim geldi vallahi. Hamdolsun Rabbime. Sevinçten ağlayacağım.

-Çatalına aldığın kahvaltılığı onun ağzına götür.

-Hmmm tamam. Söz yapcam.

-Gözlerinin içi gülsün bunu yaparken. Gözlerinden onun içine gir. Orada rabbinle karşılaşacaksın. Hayırlı sabahlar. Selam es selame. Allah yar ve yardımcın olsun. ‘Bir ben var bende benden içeru”

CANDAN İÇRE

Ilgın- 1994

Sûre misin, ayet misin hat mısın?

İsim misin, sıfat mısın, zat mısın?

Cahillere söylemezsin, tat mısın?

Bilmek için, hazan olup solduğum,

Candan içre, can içinde bulduğum.

Yokuş musun, düzlük müsün, çöl müsün?

Pınar mısın, ırmak mısın, göl müsün?

Sevda mısın, bülbül müsün, gül müsün?

Görmek için, hazan olup solduğum;

Candan içre, can içinde bulduğum.

Nere baksam her gördüğüm sen misin?

Ruhum musun, nefsim misin, ten misin?

Yoksa bende, ben dediğim, ben misin?

Olmak için, hazan olup solduğum;

Candan içre, can içinde bulduğum.

Meğer kula, can olan can, sen misin?

Sevenlere canan olan, sen misin?

Hem bulunan, hemi bulan, sen misin?

Bulmak için, hazan olup solduğum;

Candan içre, can içinde bulduğum.

-Can hocam rabbim razı olsun, yazdıklarımızı içime sindireceğim. Şu an eşim ise gidecek, hakkınızı helal edin.

-Selam es selame.

4 YORUMLAR

  1. Çok güzel 👍🏻 bir solukta okunuyor hemen bitiyor hocam 😊 kitabınız olsa olmazmı, bizlere böyle bir şey emanet etseniz.İnanın her okuduğum da tekrardan okumaya devam ederim.benim gibi bir çok arkadaşta bunun olmasını istiyordur.selam es selame canım hocam

    • kitap bastıracak dağıtacak gücüm yok…ben emekli maaşı ile geçinen birisiyim bu sitenin masrafı bile bütçeme yük aslında..ama insanlara ulaşmak için de başka çare yok..buradan okumayı sürdürün inşaallah.selam es selame

  2. SELAM ES SELAME EY SEVGILI❤ SIMDI NASILSINIZ?IYILIYINIZI DILERIM RABBIMDEN. BU BETUL MOVZUSU MENI BIR KAC YIL ONCELERE GOTURDU😊. HER YAZINIZ BAMBASKA HISSLER YASATIR OKUYUCUYA.. /OZELLIK …. GUZELLIK …. ELM … SIR… HEPSI HER YAZIDA BIR ARADA ….SIZI COX SEVIREM… RABBIMIN LUTFUSUZ❤

CEVAP VER