Bir Rüya Beni Çok Etkiledi

0
1178

Bir Rüya Beni Çok Etkiledi

Selam Es Selame Hocam; Nasılsınız. Afiyettesiniz İnşallah. Devirlerden Sonra Seğirmelerim Bitti İnşaallah. Sağ Devrinin O Âlemde Nasıl Bir Katkı Yaptığını Şu Anda Bilemem Ama İleride İnşallah Öğrenenlerden Olurum.                                                    Can Hocam; Sormak İstediğim Bir Kaç Soru Var. Ayın 11 İnde Başladım. İlk başlarda çok Rahat Yapıyordum. Ama Bu Aralar Zorlanmaya Başladım. Sanırım Süfliler etkisini Üzerimde Artırdılar. 40 Günü Tamamlamadan Size Mesaj Atmak İstemedim ama Bu Gece Gördüğüm Bir Rüya Beni Çok Etkiledi. O yüzden Size Sormak İstedim.

Hocam Yer Altında Mağara Gibi Bir Yerdeyiz. Önümde Birileri Var. Sonra Yanımdaki Birisi Bana 6 Rakamı İle İlgili Bir Doküman Veriyor. 3 Adet diyorum, 666 Sayısı. Ne Bu. Ne Acaba, Diye Geçiriyorum İçimden. Sonra ilerliyoruz. Bir Kapıdan Geçiyoruz. O da Ne! Sanki Eski Uygarlıkların Yaptığı Gibi bir Yer Altı Şehri İnşa Edilmiş. 10 binlerce belki Daha Fazla İnsan Var Sanki. Ön Sağ Tarafımdaki Kişinin Konuşmasını Bekliyorlar. O Kişinin Beni Topluluğa Tanıtması İçinmiş Tüm İnsanların O Şekilde Bekliyor oluşları. Sonra O Adam Konuşmaya Başlıyor. Sağ Elinde Bir kitap ya da Kâğıt, Ama Kitap Olma ihtimali çok Yüksek. Öyle Heyecanlı, Öyle İştahlı, öyle İnanmış Şekilde Konuşmaya Başlıyor ki…                                Aynen Şöyle Diyor; Allah İçin, Resul İçin, Kuran İçin, Vatan için, İslam İçin… Bu ve Buna Benzer Cümleler Söylüyor. O Ne derse Aynısını Ben Tekrarlıyorum. Sanki Görev Teslimi Gibi Bir şey. Görevi Bana Bırakıp, Teyit Edip, Aynısını Söyletip, O Topluluğa Beni Tanıtıyor. O kadar Fazla İnsan Vardı ki ve Sanki ben O Göreve Kendimi Hazırlamışım, Zamanını Bekliyormuşum.

-Selam es selame, azizim; İl dışındayım. Durmak yok yola devam. Rüyan çok güzel.

-Anladım Hocam Yorumunuzu Bekleyeceğim O Zaman, Müsait Olduğunuzda yazarsınız. Ellerinizden Öperim. Dualarınızda Olmak Dileği ile Can Hocam… Selam Es Selame.

Hocam Selam Es Selame Rüyamı Ne Zaman Yorumlarsınız? Geçen Gün Gönderdiğim mesajımı.

-Sevgili Orhancan. Birlikte olmak, yüz yüze rüyanı yorumlamak isterdim. Ümmetin velilerinden,                                      görevlilerinden oldunuz inşaallah. O yer altında olan sayısız insanın kurtuluşu için dua hamalı olmaya hazır ol. Rabbim kutsamış. Daha sık yaz bize. Selam es selame.

-Nasıl yani hocam. Yüz yüze de görüşebiliriz. Böyle müjdeli bir haber vermişsiniz ama ben kendimi çok eksik hissediyorum. Nasıl olacak bu. Bu günahkâr kul, kendi düze çakamamışken, emare çukurunda yüzerken, o insanların nasıl kurtuluşuna vesile olurum, can hocam.

-Allah önce seni kurtarır, seni vesile, veli kılar, on binleri kurtarır. O na zorluk yoktur. Umutsuzluk kelamı etme. Şükür namazı kıl. Neden yorum yapmadım anladın mı? Bak şükür secdesine varmak yerine neler düşündün.

-Anladım can hocam, şükür secdemi yaptım. Hocam inşallah siz rüyan güzel dedikten sonra rabbimin emrine, gerçekten hak eden bir kul olup olmadığım konusunda bir an tereddüt edişimi şaşkınlığıma verin. O hangi kulunun nasıl görev üstleneceğini ve altından hangi yollarla kalkacağını bilir ve asla yardımsız bırakmaz can hocam. Sadece o insanların hepsine vesile kılma noktasında nasıl bir faydam olur. Bu kul onu idrak etmede zorlandı. İnşallah yaşayarak göreceğiz değil mi can hocam. Gerçeği idrak edemeyen beyinler, gözler, kalpler için bu şaşkınlık normal değil mi can hocam. Peki, bundan sonra aynen bu şekilde devam mı edeceğim. Günlük iki kere sağ devir, 7-8 vakit namaz, her namazdan sonra normal zikrime devam mı edeyim.

-Evet. Son cümlelerin olması gerekeni anlatıyor. Yol arkadaşlığımız devam edecek. Selam. Es selame.

-Can Hocam; Selam es Selame. Bu Gece Gördüğüm Olay Biraz Farklı idi. Sabaha doğru saat 5 i geçerken kalktım. Baktım ki gözlerimin arkası acıyor. Sanki ameliyat geçirmişim gibi. Bir anda kalbime meleki âlemin gözlerimle ilgili bir işlem yaptığı hissi sezdirildi. Daha Sonra Kalktım 2 Rekât Namaz Kıldım. Dua Ettim. Yattıktan Bir zaman, Sonra Sol Tarafıma Yatıyorum Ama Uyku İle Uyanıklık Arasındayım. Sanki Uyuduğumu Biliyorum, Hissediyorum. Birisi Sol Göz Kapağımı Yukarı Kaldırmış. Çok Uzaklarda Bir Kamyon Var, gösteriliyor. Bana ‘’Git, O Kamyonun İçinde Bir Evrak Var, Onu Oku,’’ Dendi. Ben Bir Anlık Tereddüt Ettim. Nasıl Olur Gibisinden. Sonra İlk Deneme de olmadı. Oraya Konsantre Oldum. Sanırım ikincisi de olmadı. Üçüncüde Bir Anda Kendi Kamyonun Yanında Buldum. Sonra Kamyonun Etrafında Dolaşmaya Başladım. Ama Yürüyerek Değil, Ayaklarım bir iki adım yukarıda havadayım Gibi. Sonra Bir anda yükseldim. Artık Kamyonun Her Tarafını Görüyordum. Bir Anda Duvardan Geçer Gibi Şoförün Yanına Girdim. Kapı Filan Açmadan. Koltukta çalıştığım İşyerinden Bir Arkadaşım var. Rüyadan Sonra Evrakı Hatırlıyordum, Şimdi Unuttum. Sanırım Yolla İlgili, Taşıma Kâğıdı gibi Bir Evraktı. Sonra Arabadan İndim, Biraz Yürüdüm, Baktım Yanımda Tavşanlar Var, Bacaklarıma Sarılmışlar. Ben Tavşanın Tekini Seviyorum, Ama Tırnağı Varmış, İğne Gibi Elime Battı. Aynı Gerçek Hayattaki Gibi Acıyı Hissettim. Can Hocam Selam Es Selame Sizi Seviyorum.

-Selam es selame Orhancan. Maşallah barikallah. Rabbimize hamdolsun. Şükür namazları kıl. Sadakalar ver, bu yeteneğini geliştirmek için dua et, gayret et. İleride hizmetlerin olur bu ümmete ve millete inşaallah. Tebrik ederim. Kutlu olsun. Ülkemiz, milletimiz ve ümmeti Muhammed’e ve sahsında hayırlara vesile olsun inşaallah. Bundan böyle daha da gayretli olmalısın. Mümkün olduğu kadar abdestli ol. Zor değildir. Sadece abdesti bozduğunda yenilemekten ibarettir. Ve yediklerine dikkat et. Üzerinde emanet varsa yerine ulaştır. Düşünmeden söz verme verdiğin sözü asla unutma, yerine getir. Mümkün olduğu kadar borçsuz yaşa ki borcunu ödemekte geciktiğin insanların hukuku üzerine geçmesin. Gereksiz söz söyleme. Konuşma orucu tutar gibi yaşa, mecbur olmadıkça konuşma. Soru sorulmadıkça sessiz kal. Kalbinle muhabbet et. Mümkünse haftanın birkaç gününü oruçlu geçir. İlerlemeyi hızlandıralım inşaallah. Secdelerde ‘’sübhane rabbiyel Ala’dan sonra üç kere de  < subbuhun, kuddusün, rabbüna ve rabbül melaiketi verruh> oku. Selam es selame

-Tamam, Can Hocam Dediklerinizi Yapmaya Çalışacağım Rabbimin İzni İle Selam Es Selame Gelişmelerden Haberdar Edeceğim İnşallah Ellerinizden Öper Yakın Zamanda Yüzsüze Sohbette Nasip Olur İnşallah ❤

❤inşaallah…selam es selame

CEVAP VER