ÇABALARIMIZ naçizane /AÇIKTEKKE (açıköğretim) misali

0
1274

ÇABALARIMIZ naçizane /AÇIKTEKKE (açıköğretim) misali

human46-1Selamlar Hocam, Web sitede rastgele yazıların altına yazdığım için cevapları bulmakta zorlandım. Şimdi tekrar buradan yazıyorum. Öncelikle çok teşekkür ederim. Büyük hizmet veriyorsunuz. Ben yeni buldum sizi. Ama karşıma şifa için çıkan kişilere öneriyorum. İnşallah Hayırlı şifalara vesile olur.

Ben de 30 Ekimden bu yana ‘’ya latıfün’’ duasını ve sağ devrini yapıyorum.
Diğer cevaplarınıza bakarak zikir sayısını fazlalaştırmam gerektiğini hissettim.
Çünkü ihtilaç olduğunda tam savuşturamadım hocam.
Sol göz seğirmesi olmuştu. Hem altta hem üstte. Anladığım kadarıyla müdafaayı yaptım, sonrasında bir ölüm haberi aldım.
Bu müdafaayı yapamadığım anlamına mı geliyor?
Ya da daha üzüntü duyacağım bir haberi engellemiş de olabilir miyim?
Çünkü bu haber çok yakın değil, tanıdık çevremden bir haberdi. Fakat yine de bu durumu müdafaa edebilmem için bana ihtilaç olması ilginç geldi.
Müdafaayı daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?
Mesela alt kapak seğirmesinde göze dokunarak duadan sonra dize dokunarak dua var. Bunu yaparken oturur pozisyonda mı olmak lazım yoksa eğilerek dize dokunmak yeterli mi? Zira sağ devir içinde yapıyor isek ayakta oluyoruz zaten.

faviconSelam es selame; Hayırlı günler Yasemin hanım.
Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. İyi ki geldiniz. Kendiniz için istediğiniz güzellikleri başkaları için de istediğiniz, maşaallah bir mümin kişi olduğunuz, hemen anlaşılıyor. Sorularınıza biraz olsun hazırlıklı cevap vermek için mesajınızı özel dosyama aldım. Üzerinde odaklanarak en kısa şekliyle cevap vermeye çalışacağım.

Sorularınıza cevaplar;

1.Savunmaya geç başladınız ve belki hakkiyle yapamadınız. Eğer engellenemeyecek olsaydı o haber size verilmezdi. Henüz yenisiniz. Zamanla daha dikkatli davranır, inşaallah bütün olumsuz haberleri beşeriyete intikal etmeden önleyecek, affettirecek kadar samimi ve yeterli dua edersiniz.

2.Üzüntü duyacağınız haberleri de engellemiş olabilirsiniz ama madem keder duyacağınız bir gelişme yaşadınız, öyleyse öncelikle bilin ve bildirin ki ihtilaçname doğru bilgi veriyor, ciddiye alın. İkincisi haberi alır alamaz savunmaya geçin. İşlemler meleki âlemde iken affettirin. Emir yer semasına inmeden yani. İcra meleklerine iş intikal ettikten sonra geri dönüş yoktur. Ayet; ‘’onların ecelleri geldiği zaman, infaz ne bir saat ileri ne bir saat geri alınmaz.’’mealindedir. Ayetin tam anlamını siz araştırın lütfen. Biliyorsunuz GOOGLE AMCA hizmetinizde.

3. Haber, yakın uzak tanıdık akraba sonuçta size keder verecek bir haberdir. Bu ilim sizde olduğundan size veriliyor ki, ‘’bu bir eceli kazadır, dilersen engellenir’’ denilmekte, kişiye el Habir sıfatından bilgi verilmektedir.

4. Müdafaaları daha ayrıntılı yazmak üzere ihtilaçname yazımız üzerinde çalışıyoruz. İnşaallah bittiğinde yeni başlayanların da kolayca anlayacağı hale getireceğiz.
Yazı bütünüyle hazmedilerek okunmuş olsa iş eksiksiz görülür, ancak mademki bu şekilde bir talep var dedik ve çalışmaya başladık inşaallah.

human46-1Bir de bazı duaları tam ezberleyemediğim için sağ devir içinde iken uzanıp telefonu alıp bakıyorum. Bu tarz ayrıntılar önemli mi hocam? Daha ayrıntılı anlatabilirseniz tam riayet etmeye çalışırız inşaAllah hocam. ALLAH yar ve yardımcınız olsun. Hizmetinizi daim ve kabul etsin. Sağlıklı günler, kolaylıklar hocam… Selam es Selame.

favicon4.savunma konusu genişletilmiş olarak verildiğinde diğer sorularınız da cevaplanmış olacak inşaallah. Şimdi kaldığımız yerden devam edelim inşaallah okuru meselenin aslında koparmayalım.
Sevgili okur;
Verdiğimiz bilgiler belki de ilk defa halka açılan hizmetlerdir.
Çok derin bir ilmin parçalarıdır. Göz teması olmadan, çalakalem verilmeye çalışılıyor… Lütfen okuduklarınızın üzerinde yazılanları genişletecek kadar dikkat sarf edin.
Özellikle ZİKRE İLK ADIM ve SEĞİRMELER – İHTİLAÇNAME yazılarımızı baştan sona dikkatle okuyun. Sonra parçalarla ilgilenebilirsiniz. Daha geniş bilgi için çalışmalar devam ediyor, hazır oldukça yayınlamaya devam edeceğiz. Bir nevi AÇIKTEKKE (açıköğretim) gibi devam ediyoruz inşaallah zamanla her şey rayına oturacak ve kalıcı bir kaynağa dönüşecek. Yoğunluktan yetişemediğimiz yerler var. Sayfamız sürekli yenilenmekte, eksikler sizlerden gelenlerle giderilmeye çalışılmaktadır. Biraz sabır lütfen.
Zikire başladıktan sonraki ruhsal değişimler ile görsellerinizi (vizyonlarınızı-müşahadelerinizi) yazın bize. Yayınladığımızda başkalarına örneklik teşkil ediyor. Ve insanların şifa kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’e ve her mümine farz olan, özenli namaz ve zikir ibadetlerini yapmaya, sıkıntılarından kurtulmalarına vesile oluyor. Görüşmek üzere. Selam es selame

human46-1Sağolun var olun hocam. Zikre başladıktan sonra rüyalarımı hatırlayamıyordum. İlk kez bu sabah namazından sonra gördüğüm hatırımda kaldı. Oturduğum evi boşaltmışım. Son bi kez etrafa bakınıyorum. Üstünde adım yazılı bir tahta sandık kalmış. Şuan içinde yoga Malzemeleri olan sandık. İçi boş. Bir de Çalışma masamın altında asılı 2 adet erkek şortu buluyorum. Herhalde kardeşimindir diye düşünüyorum. Gri tonlarda eski boxer iç çamaşırı bunlar. Bu ayrıntı ilgimi çekti. Sanki bilinçaltı temizliği oldu da 2 erkek ile ilgili mesele mi kaldı diye yorum yaptım. Siz nasıl yorumlarsınız ve ne önerirsiniz hocam. Yoğunluğunuzu anlıyorum. Ve Allah’tan kolaylık diliyorum size. Çok mutlu oldum sizi tanıdığım için. Selam es Selame…

faviconSelam es selame Yasemin, izninle size bu şekilde hitap edeceğim.
Rüyanız hayırlara gelsin inşaallah. Boşalttığınız ev kendinizsiniz. Hayatınız yani. Değişmeye başladınız. Eski yasemin olmayacaksınız. Yogalardan medet ummayacak Allah’la kuranla kendinizle olacaksınız. Artık doyurulmamış ruhumu ve nefsiniz cinsellikten öte tatminler bulacak, iki üç beş erkek sizi asla ilgilendirmeyecek, bir helallik erkek ihtiyacı giderecek, ruhunuz daha kutsi şeylerde tatmin arayacak. Zaten şortlar gri renkte var/yok arası âdemden kardeşlere ait. Hayattan hakkiyle tatmin olmayan egonuzun herkeste olduğu gibi bir mutluluk arayışından ibaret bilinçaltı bir hayaldir. Kalpler anca Allah’ı zikir ile mutmain olur hükmü gereğinde sandık dibinde unutulmuş fantezilere ihtiyaç duymayacaksınız. Seccadeniz yani rabbimizin divanı size cennete dair mutlulukları yaşatacak inşaallah. Mutluluk arayışlarımız sürgüne gönderilmeden önce cennette duyduğumuz huzurun arayışıdır. Kalbiniz de ruhunuz da hatta giderek aydınlanacak olan beyniniz de zamanla arınarak olması gerektiği gibi olacak meraklanmayın. Yazamaya ve ibadetlerinize devam ediniz lütfen. Selam e selame

CEVAP VER