CİNLER ALEMİ ve NUR ALEMLER

3
662

CİNLER ALEMİ ve NUR ALEMLER

Hocam selam es selame. Rabbime emanet olun. 
Hocam ben son bir haftada keşiflerim arttığından dolayı heyecanla geleni yazıyorum. 
Celalden de cemalden de TECELLİ vardır mutlaka. Eğer yazdığım keşifler de celalin herhangi bir emaresini görürseniz beni uyarıp yapmam gereken bir şey varsa söylerseniz çok iyi olur. Çünkü ben yine eskisi gibi ne sizin ne arkadaşlarımın vebalini almak istemem. 
Cemalden ayrılmamak için elimden geleni yapıyorum. Dediklerinize de sorgulamadan harfiyen uymaya çalışıyorum. Ne arkadaşlarım ne siz üzülmeyin aman. Şu an için kendimi iyi hissediyorum. Ama celalin beni kullanmasına lütfen müsaade etmeyin. Rabbime emanet olun hocam.

-Vakti yeterli olanlar, sağ devrini yaparken her yünde fatihayı okumalıdır. Ve Ayetel kürsi, kâfurun suresi mutlaka okunmalı, vakit yeterli ise bu surelere ihlas Felak ve nas sureleri de eklenmelidir. Sen bunun tamamını okuyarak yap. Ki diğer surelerin korumasına da girmiş ol. Selam es selame

*Tamam, hocam selam es selame.

*Hocam selam es selame. Rabbim sizden razı olsun.
Öğle namazı sonrasında işyerinin mescidinde ihlas Felak nas kâfurun Ayetel kürsi ve fatiha okuyup Euzü Besmele ve kelime saadet ile zikrime başladım. Hocam el Basitin en Nur zikrini yaptıkça vücudum karıncalandı kafamda aynı şekilde. 
Sağ kulağımda aynı şekilde karıncalandı. Sol gözümün üst kapağı seyirdi. Zikri arttırdıkça karıncalanma arttı. Yüzümde dâhil. Zikir arasında dua ettim ‘‘Ya Rabbi celalin den cemaline sığınırım, nurunla cemalinle koru, sar,ihata et beni” diye. 
Zikir devam ederken, gözlerim kapalı, kırmızı nurlar belirdi gözümün önünde. Celali nur olduğunu hatırladığımdan yine ya rabbi celalinden cemaline sığınırım diye dua ettim.

*Hocam bir yazınızda okumuştum. Kişi neyle tevhid olacağına kendi karar veremez. Rabbinin takdirine kalmış diye. Hocam dua edin inşallah. Hz. Mevlana gibi kırmızı nurla tevhid değil de cemalden beyaz ya da yeşil nurla tevhid olayım inşallah. Sizin verdiğinizden başka hiçbir zikir efal yapmıyorum. 
Rabbim cemalinden ayırmasın inşallah. Âmin. Âmin. Âmin.
Sizi çok seviyorum hocam. Rabbime emanet olun.

-Selam es selame… Sağ devirlerini üçe çıkar. Sabah, öğle ve akşam. Selam es selame

*Tamam, hocam selam es selame. Evet, hocam celalin saldırısının neden olduğu ortaya çıktı yine. İkindi namazını kılmak için biraz önce mescide indim. İşyerinde sağ devri yapmak sıkıntı olduğu için ya Dafiun ve ya manin okuyarak hızlı bir şekilde yaptım. Sonra namazıma başladım. Kâfurun okudum üzerime 4 defa her defasında ellerim kollarım uyuştu, ağırlaştı. Okudum elime hohhhladım sonra başımdan ayaklarıma kadar surdum.
Dua ettim her defasında Euzü besleme çekip ya rabbi bedenime ruhuma bulaşmaya çalışan şeytanin şerrinden sana sığınırım diye. Tekrarladıkça vücudum titredi, silkelendi. 
Felak okuyup vücuduma sürecektim ellerim açık okurken mescide yalnızım.
Hatırlarsınız aylar önce celalin adamı, şeytan dediğimiz adam içeri girdi. Mescitte bir kardeşimiz görmüştü. Sonra herzeyi itiraf etmişti. Adamın bizim işyerinde bir işi vardı. Gündüz gelmişti göndermiştim. Vatandaş olduğu için kovamıyorsun. Tamam, ilgilenince deyip göndermiştim. Adam ben Felak süresini okurken mescide girdi hocam. Sebebi budur büyük ihtimal hocam Rabbim gösterdi. Duamı bitirdim çıkarken adam tevafuk dedi. Selam verdim çıktım mescitten.

*Tamam, tespit ettik hocam merak etmeyin ben savaşıcım. Kâfurun okudum mu bu şeytanin zaafı bu çözülüyor hemen. Geçen defada gelmiş itiraf etmişti. Şimdide geldi. Çok sevindim tespit ettik ya. Sabah sizin verdiğiniz suya okuma tertibi vardı, okuyup içme, onuda yapıcam her sabah. 
Sirkeli suyla yıkanıyorum. Her daim.
Pes etmedim.Pes etmem. Allah razı olsun sizden dualarınız kabul oldu yine rahatladım. Bu defa 1 günde bulundu.

*Hocam selam es selame. Eşhedü enla ilahe illallah eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluh.

Yatsı namazını kıldım zikrime başladım hocam. Rabbimden ters çorap konusunu öğrenmek için kıyafet ilmini bilmeyi istedim. Rabbi zidni ilmen diyerek duamı ettim. Zikrime başladım. Hocama söyleyebilir miyim dedim, söyleyebilirsin dedi Rabbim.
Hocam insan kat katmış Rabbim zaten bizi kat kat giydirmiş. Bedenimizde bu katlardan biriymiş. Giydiğimiz her kıyafetin insan olarak dikişçisi varmış. Amacı helal yada haram oluşuna göre melekler yada şeytanlar dikene yardım edermiş. Yine helal veya haram oluşuna göre melekler yada şeytanlar giyinmelerine yardım edermiş.
Zikre devam ediyorum hocam.

Rabbimin en sevdiği kıyafet tesettür hocam. Bunun dikimi özenle oluyor. Melekler yardım ediyor. Giydiriyor.
Hocam başımızla, ortamıza nasıl dua ediyorsak sonumuzla da dua ediyoruz. O yüzden mesele ters çorap giymek değil, ellerimizi açtığımız gibi yaptığımız bu efal de fiili bir dua gibi. Başımız, ortamız sonumuzla dua ediyoruz.


-Başımız, yani dilimiz ve beynimiz, ortamız ellerimiz, sonumuz ayaklarımız öyle mi?

*Hocam seccadeden kalktım, koltuğa geçtim, burda devam edicem zikrime, uygun olur mu?

-Olur. 


*Başımız, beynimiz, aklımızla ağzımızla demek sanırım hocam. başımız dedi sadece… Ortamız elimiz demek sanırım hocam… Ortamız dedi sadece… Sonumuz da ayaklarınız hocam, benim anladığım. Sonumuz dedi sadece.

Evet, başımız beynimiz. Ortamız ellerimiz ve sonumuz ayaklarımız.

*Devam ediyorum zikre hocam geleni yazarım…

*Sol üst göz kapağım seyirdi hocam hafif… Bugün seğirimişti savunma yapmıştım, biraz önce.
Hocam meleklerin ve şeytanların da kıyafetleri var. İnsanların haram kıyafetlerin aynısını şeytanlar giyiyor. İnsanların aklına bunları düşürüp, kendileri bulmuş gibi çizdirip, diktirip, moda deyip giydiriyorlar. Meleklerini kıyafetleri var ama beyaz sade tül gibi. Onların üzerindeki kıyafetler tek parça ayrı ayrı değil. Hem hepsinin kıyafeti aynı.
Hocam bunları hemen paylaşmayalım. Celalimi cemalimi sonunda belli olsun vebal almayayım. Celalin tuzağına Karnım tok artık.

Korkma. O korku günleri geride kaldı. Allah bizimle. Sen keşfet ve yazmaya devam et. İzinlisin rabbimizden.

*Tamam, hocam zikre devam ediyorum. Tekrarladım ya rabbi hocama söylüyorum müsaaden var mi diye, var söyle dedi.amin

*Hocam ters çorap konusunu öğrenmek istedim, sordum.

Âmin. Âmin. Âmin. Rabbim keremiyle bizi bidatlardan korusun. Varsa hatamız bildirsin lütfetsin ki inilse rağmen Muttaki kullar olarak rabbimizin davetine düzenli icabet edebilelim.
*Hocam ruh her zaman bedende olmaz ki, dedi. Daha öncede söyledim, dedi. Sordum peki Rabbim ters çorabı, neden ters giyiyoruz. Sen ters giydiğini zannediyorsun dedi.
-Maşaallah barikallah.

*Hocam sanırım ruh bedende olmadığı zaman suretimiz tersimiz. Zikre devam ediyorum


Aslında cinler de bizim yedi bedenimizden biri mi?


*Hocam söylemeye çekindim size. Ama şeytanların haram kıyafetler giydiğini gördüğümde,CİNlerin de ters çorap giydiğini gördüm, celaldendir, dedim. Çekindim söylemeye. Devam ediyorum
-Bana herşey söylemeni buyurmadı mı rabbimiz. Cinler bütün kıyafetleri ter giymiyor mu?
*Siz söylediniz şaşırdım. Ayaklarını gördüm ters çorap giymişlerdi. Şeytanlar değil ama Cinler.
-Ters olanları da gördün mü? Yani ayakları ters.
*Yok, ona dikkat etmedim. Düzdü sanırım hocam
-Öyleleri de olmalı.
*Ters ayaklı görmedim.
-Rabbim göstersin izniyle sana.
*Tamam, hocam bir şey yapmazlar değil mi. Hocam Rabbim bana evladım, dedi. Ben tekrar sorunca ters çorap konusunu öğrenmek istediğimi… Rabbim beni affet dedim… İlim, ibadet, ben senin kulunum merak ediyorum, öğrenmek istiyorum, dedim.
-Hayır, zarar veremezler. Sen rabbimizle beraberken ne yapabilirler ki.
*Rabbim evladım dedi. Sen çorabı tersini giyince şeytanın başına geçiriyorsun o çorabı dedi. Yalnız çorabın her daim temiz olmalı dedi.
Ne büyük bir iltifat sana. Rahmet, şefkat evladım demesi, İsa as rabbimize baba derdi. Maşaallah işte bu. Rabbim teşekkür ederiz. Hamd sana şükür sanadır. Sana inanır sana güvenir sana ibadet ederiz. Maksudumuz rızandır. Evet. Çoraplar mümkünse günlük değişmeli.

*Evet, hocam sol uyluğum seyirdi. Gerekirse yedek olacak hocam. Bunu yazıyordum, sonra benim fikrimdir diye sileyim dedim sol uyluğum seyirdi. Devam ediyorum zikre. Hocam bu cinler de bizler gibi yaşıyor sanırım. Onların da ailesi falan var. Kıyafetleri giymişlerdi kazaklı falan.

-Elbette. Kralları, çöpçüleri, mahkemeleri ve hapishaneleri de vardır.
Şu anda sen korunmadasın. Kuzu dururlar. Uzaylılar dedikleri cinlerdir.
*Beni görmüyorlar. İzliyorum, gözlemci gibi.
-Tamam. İzle ve anlat. Seni görseler anında saldırırlar. Rabbimin izni ile gözlemcisin. İzle ve en küçük ayrıntıyı bile yaz.
*Evleri var, karileri ile şakalaşıyorlar, gülüyorlar kendi aralarında. Kazaklarının ilmekleri ters. Ters giymişlerdi kazaklarını.
-Velhasıl bizim gibiler. İnanalar, münafıkları ve kâfirleri de var. Hemen hemen her şeyleri bize göre terstir.
*Evet, aynı insan âlemi gibi, çok şaşırdım
-Denklemin eksi tarafıdırlar.

*Derileri kalın, Sanki ateşe dayanıklı.
-Deri renklerine dikkat et. Evet, enerji bedendirler. Dumansız ateş dedi, rabbimiz. Işındırlar, radyasyon yani.
*Bunu yazarken sol uyluğum seyirdi. Hocam onlara da nur yağıyor. Çocuklar da var. Nur yağanlarda var
-Mümin olanlar ile sabilerine nur yağar.
*İçlerinde iri boynuzlu gibi görünen de var. Derileri kalın, nasıl desem ten renginden koyu.
-Müslüman olanlar mı? Sor veya dikkatle bak. Nur yetişkinlerden hangi tiplere yağıyor
*Bakim hocam. Hocam bunların camileri var. Olabilir mi?
-Elbette müslüman olanların camileri olmalı değil mi… nurlu olanlar içinde insana benzeyenler var mı?
*Camiye gidiyorlar
-Müminleri camilerde cemaat olurlar.
*Boynuzlu olan içki içiyor, şakalaşıyor, karısiyle. Evet, hocam cemaat. Sol uyluğum seyirdi bunu yazarken. Çocukları okula gidiyor

-Boynuzlu olan içki mi içiyor.
*Evet. İriyarı, boynuzlu, içki içiyor, ahşap bir evin verandasında.
-Bizim hırpani haramzadelere mi benziyor.
Kasaplara mı?
*Aynen kaba.
-Karısı da içiyor mu?
*Hocam bu cinlerin bankası falan, her şeyleri var.
-Evet, olmalı. Mademki bir kavimdirler, millet yani. Mahkemeleri, polis ve jandarmaları ve hemen her şeyleri bize benzer.
*Yok, karısı gülüyor, insana benziyor. Boynuzlu değil.
-Belki de karısı müslümandır.
*Hocam şok oldum, cinler âlemi baya bir dünya. Sanki başka bir gezegen keşfetmiş gibiyim. Çok şükür rabbime, nasip etti.
-Bizim gezegenimizdeler ama değil mi. yani dünyadalar.
*Hocam zikre devam edim, yazayım.
*Evet, hocam sanki perdenin diğer tarafı gibi, başka gezegen değil. Yanımızdalar sanki Ancak biz normal gözle görmüyoruz, komşu gibiyiz. Hocam bunların da siyasileri var.
-Devam et.
*Sağ kulağım uyuştu, sol karın boşluğum seyirdi, devam ediyorum. Hocam bunların arasında şeytanlar geziyor ve şeytanları onlar da görmüyor. Onları da yoldan çıkarıyorlar. Rabbime cemalinle sar beni, merhamet et, dedim. Evladımsın, kulumsun dedi, rabbim. Şükrettim. Hocam bunların hayvanları da var. Bizimkilere benziyorlar ama tıpatıp bizimkiler gibi değil. At ama Cin’e benzeyeni gibi, köpekleri var. Perdenin dışına geçmek isteyenleri korumak ister gibi onlara havlıyorlar. Sanki beni bu köpek beni görmüş yahut hissetmiş gibi uyarı havlaması yapıyor. Rabbime şükrettim öğrettiği için. Onun sevdiğimi âşık olduğumu söyledim. Bundan sonra ne öğrenmek istersen sor dedi Rabbim. Çok şükür hocam.
Hocam tövbe estağfurullah çekebilir miyim? Zikre bu şekilde devam edebilir miyim? Hocam cinler kıyafetlerini bize ters giyiyor, bizde onlara göre tersiz. Aslında biz kendimizi düz zannediyoruz. Bu şekilde kalbime ilham oldu.

-Onların dünyası bize terstir. Âlemleri de, sanki aynada bir görüntü gibidirler.
*Hocam elinde tesbih olan onlardan biri, benim onları gördüğüm gibi beni görüyor, biri bana bakıyor. Selam verdim aleyküm selam dedi selamımı aldı. Hocam evime geçmek isteyen küçük kopekler gibi şeyler vardı, Ayetel kürsi okudum, geçemiyorlar. Şeffaf bir duvar gibi koruyor beni onlardan koruyor, Ayetel kürsi. Hocam zikrimi bitirdim vitir kılacağım.

-Tamam, ben de zikirde olacağım bu sırada. Bir miktar istiğfar okuyabilirsin. Bundan sonra inşaallah rabbimizden şeytanlar hakkında bilgi isteyelim. Bir başka gün inşaallah. Selam es selame
*Tamam, hocam bende teheccüd şükür namazı ikişer rekât kıldım duamı ettim şükrettim. Selam es selame hocam. Hocam unuttum, şeytan deyince aklıma geldi. Namazdan sonra biraz önce Bakara süresinden 10 ayet okudum. Şeytanlar çığlıklar atarak kaçtılar. İlginç olan ben buradan okurken diğer âlemdeki şeytanlar da kaçıyordu. SAL 08:50
*Hocam selam es selame Rabbimin rahmeti bereketi şifası sizin üzerinize olsun inşallah. Bugün yeni güne farklı uyandım hocam. Sanki Milat gibi, yeniden doğmuş gibiyim. Üzerimdeki ağırlık, sıkıntı yok oldu. Hocam ise gitmek üzere yola çıktım servisi beklemek üzere durağa geçtim bekliyordum.
(Bir yarım saat önce.)


*Baktığım her yerde nur görüyordum. Her yerde herşey Rabbimin nurundan oluşuyordu hocam. Herşey ama hocam temiz pis herşey nur. Biz nuru sadece tertemiz şey biliyoruz ama yaşadığımız dünyadaki her şey Rabbimin nurundan oluşuyor. Hepsinin bir yaratılma sebebi var. Bizim pis gördüğümüz bir şey başka bir şey için en temiz şey.
*Hocam bu düşüncelerimi tefekkürümün sonucu olduğunu düşündüm önce. Servise binince oturduğum yerde ellerimi bağladım namazda ki gibi. Kelime sahavet ve Eûzü Besmele getirdim, dün gece Rabbimin söyledikleri aklıma geldi. Bana her şeyi sor demişti Rabbim.
Bende önce onu sevdiğimi âşık olduğumu söyleyip merhamet isteyerek sordum. “Ya Rabbi dünyamızda yarattıklarının üzerinde gördüğümüz renkler nefsimizin boyanası mı yoksa nurunun rengi midir?”
<Rabbim evladım, gözümün nuru’’ dedi. <Şeytan her şeyi boyamaya çalışsa da nafile her şey benim nurumdandır. Bazıları Celal den renkler, bazıları cemalden renklerdir. Yarattığım herşey nurumdandır.>
Hocamla, Zülfikar kardeşlerimle bunu paylaşabilir miyim dedim. <Bunu herkesle paylaşabilirsin> dedi.
Hocam her yer nur. Zaten biz bakmayı bilmediğimiz için her şeyi bizim eserimiz zannediyoruz. Şeytan nefis öyle bir kandırıyor ki. Yaptığımız binaları ve diğer şeyleri biz yaptık zannediyoruz. İnsan şeytanın tuzağına gözünü acar açmaz düşüyor hocam. Her gün.
Ben bugün gözümü nura açtım. Her tarafım baktığım her yer nurla dolu… Nura uyandım. Kuş gibi hafifim. Rabbim bu bilgiyi verdikten sonra kulum dua et dedi. Dua ettim.
Hocam suda kalbime ilham oldu. Rabbimin ilmi her öğrenmek isteyene açık fakat herkes ilmi alabileceği, anlayabileceği kadar alabiliyor. Yani bardağın boyutu Rabbimin yarattığı kadar, bunu Rabbim biliyor biz değil.


*Bu yüzden Zülfikarların da hiçbiri üzülmesin. Kimse ilmi herkesin aldığı kadar beklemesin. Hepimiz ayrı yaratılmışız. Kimin ilmin neresini fazla, neresini az aldığını Rabbim bilir. Öğrenmek istesinler… Aşklarını, sevgilerini kalplerine dillerine döksünler merhamet istesinler. Rabbimin şefkat o kadar büyük ki Zülfikarlardan esirgemez inşallah. Dua edicez birbirimize. Hocam baktığım her yer nur. Selam es selame. Çalışmaya başlıyorum. Hocam. Sizi seviyorum. Rabbime emanet olun.
SAL 10:52

*Hocam duha namazı ve şükür namazı için mescide indim şimdi. Abdest alırken Rabbime sordum. Neden abdest alıyoruz diye… Rabbim bana suyun ilmini öğret dedim. Onu sevdiğimi âşık olduğumu söyledim, şükrettim, merhamet istedim, sonrada sorumu sordum.
Evladım kulum dedi Rabbim. “
Su nurumdandır, cemalimdendir’’ dedi. ’Suyun içinde rahmet taneleri var. Su kir pas tutmaz, kır pas tutanı da temizler’’ dedi. Peki, neden abdest alıyoruz dedim.
‘’Nurumu isteyen abdest alsın, abdestsiz dolaşmasın’’ dedi. ‘’Ben kulumu temiz severim’’ dedi. Hocam biz nur arıyoruz sürekli, zannediyoruz ki nurundan mahrumuz. Rabbimizi göremiyoruz zannediyoruz. Hocam su Nurdan. Gördüğümüz suyun nurunun farkında değiliz. Abdest almak nurlanmak, temizlenmek. Rabbimin sevdiği şeyi yapmak oluyor. Hocama, Zülfikarlara söylememe izin var mi dedim. Herkese söyleyebilirsin dedi. Sol üst göz kapağım yazarken seğirdi hocam yine.


*Hocam selam es selame. Öğle Arası yemeği yedim, zikir çekmek için odamda koltuğumda oturup pencereden dışarıyı izliyordum. Gözüme ağaçlar takıldı. Rabbime sevdiğimi âşık olduğumu söyleyip merhamet istedim. Rabbime ağaçlar neden yeşil diye sordum. “Rabbim, yeşil nurumdandır, dedi ağaçlar berekettir dedi. Ağaçlar kullarımdır dedi. Onlar canlılardır dedi. Onlar sizin için siz onlar için yaratıldınız dedi.
Eşiniz dostunuz, akrabanız, komsunuz gibidir onlar sizlere dedi. Kullarımla dost olun dedi. Peki, Rabbim celalinden kullarınla da mı dost olacağız dedim. Cemalimden Kullarımla dost olun, ağaçlar cemalimdendir dedi. Celal ile başetmek, yenilmemek istiyorsanız, birbirinize sahip çıkın, dost olun dedi. Selam es selame hocam. Rabbime emanet olun. Her yer nur, her yerim nur, hocam. Gözbebeğim nurumsunuz hocam.


*Hocam zikre devam ediyor, yeni soru soruyorum Rabbime. Ya Rabbi seni seviyorum aşığım merhamet ya Rabbi. Bir soru daha sorabilir miyim Ya Rabbi. Sor kulum evladım dedi Rabbim.
Ya Rabbi neden hep tek yöne öne doğru yürüyoruz, neden arkaya, başka yöne yürümüyoruz. Diye sordum. Dedi “Sizler Kullarım hep ecelinize yürüyorsunuz. Dedi” Yani şunu sormak istedim hocam ayaklarım neden hep öne adım atıyor neden arkaya yâda yana adım atıp yürümüyoruz. Bu Rabbim tarafından programlanmış bir hareket insanların hepsi öne adım atar yürür yana yada arkaya adım atmaz. Sol on ve arka uyluğum seyirdi. Rabbime emanet olun hocam.


*Hocam Rabbime her şeyi soruyorum, öğrenmek için. Bu yüzden unutmamak için hemen size yazıyorum. Cevapları.
Hocam bunu yazarken utanıyorum, size yazarken ama yine de bilmeniz gerek diye yazıyorum.
Hocam VC. ye gittim. İhtiyacımı gidermek için. Rabbime sordum yine tuvalete Rabbim seni düşünmek günah mı diye. Dedi kulumsun, evladım seni yaratan benim, senin her halini bilirim. Dışını temizlediğin gibi içini de temizle, az ye, dedi. Gücün kuvvetin çok yemenden değil, az yemendendir, dedi.

Peki ; ismini söylemek tuvalette uygun mu dedim. Necasetini temizlediğin yerde dilinle söyleme dedi. Kalben olurmuş. Az yemeli imişiz hocam. Selam es selame.


*Hocam devamlı soruyorum. Adliyeye gidiyorum, yoldayım yürürken sordum. Dedim ağaçların dallarını kesiyoruz, canları yanıyor mu? Bu tırnak kesmek saç kesmek gibi dedi. Ağaçlar eziyet edeni bilir dedi. Dedim Rabbim senden korkmalı mıyız? Cemal celalden değil, celal cemalden korkar, dedi… Cemalde kaldığımız sürece korkacak bir şey yok doğru mu anladım, dedim. Doğru dedi.
*Hocam hastasınız herhalde, sizin için şimdi dua edicem. Hastaymışsınız, şifası gelecek dedi. Rabbime hocamı bize bağışla, onu Zülfikarların da başından eksik etme dedim.


*Hocam duamı ettim. Rabbime sordum hocam ne hastası diye. Biraz hasta etme, cemaline hizmet için islam yolunda hizmet için hocamızı bizlere bağışla şifa ver, diye dua ettim.
-Âmin, âmin, âmin. Ya rabbelalemin errahmanirrahiym, maliki yevmiddiyn
ÇRŞ 22


*Hocam selam es selame. Hocam Hayır istemek, dilemek celalden midir cemalden midir? Her hayır da bir şer var diyoruz. Cemalde şer olur mu hocam? Rabbimden hayırlısını istemek celalden imtihana vesile olur mu? Rabbime emanet olun hocam selam es selame.

3 YORUMLAR

  1. Subhan Allah.. Ne güzel tecelliler maaşallah. Hocam annem iç çamaşırlarını ters giyerdi bizlere de ters giydirirdi. Biz büyüyünce bana mantıklı gelmemiş uygulmamıştım. Demek hikmeti buymuş. Hocm bu kardeşimizle yeni konuşmalarınızı bizlerle paylaşın lütfen. Rabbim yar ve yardımcınız olsun içinde de bizim.

CEVAP VER