Eşin de sen de

0
915

Eşin de sen de

Selam es selame hocam, bayadır yazmıyorum. Son sözleriniz bende yumruk etkisi yarattı. Sanki suratımın ortasına bir yumruk inmişti. Ben nerede hata yaptım? Kendimi sorguladım hep, kimseye zarar vermemiştim, günah işlemekten oldukça kaçınmıştım, haksızlığa uğrayıp sabreden, Rabbime havale eden de bendim…

*Öyleyse ben nerede hata yapmıştım? Sonra düşündüm… Canımı yakanların canlarının yanacağı günü bekler olmuştum, kin besliyordum yani. Yapanın, yaptıranın ALLAH olduğunu unutup, kula kinlenmiştim. Bu hatanın sayenizde vardım farkına.

*Hocam çevremle helalleştim, hep affettim herkesi… Üzerimden büyük bir yük kalktı… En affetmeyeceğim insanı bile affettim içimde… Babamı. Bana en büyük kötülüğü yapan kişiyi. Bugün bütün acılarımın mimarını. Sekiz yaşımdan itibaren tarlada çalışarak beslediğim, kazandıklarımla alkol alarak içip bizi döven babamı. Daha 16 yaşımdayken benden 16 yaş büyük birisiyle beni zorla evlendiren kişiyi. Daha birçok kötü işlerin sahibini affettim.

*Neyse hocam ben soruma geçeyim (ya latif)zikrindeyim. Bugün rüyada babamı gördüm. Normalde görüşmüyoruz. Rüyada babayı görmenin manasını anlatmıştınız bir yazınızda. Aynı evde oturuyorduk. Ben yine süt içtim. Sık gördüğüm bir rüya. Bu aralar kendim içiyorum, başkalarına ikram ediyorum. Sonra rüyamda çocuğum küçüktü emziriyormuşum, sütten kesmeye karar veriyorum ama sonra vazgeçiyorum. Daha uzun süre süt vericem diyorum.

Hocam sonra bizim evdeki döşeğin içinden genç, yabancı bir adam çıkıyor. Yıllarca orada yaşamış, döşeğin içinde… Ben fark ediyorum, eşime söylüyorum. Evden atmaya çalışıyoruz, yanımıza bir yardımcı geldi, üçümüz birlikte atmaya çalışıyoruz. Bana seni seviyorum işareti yapıyor… Ben dışarı atıp kapıyı kilitlemeye çalışıyorum… Kilidi bozuyor en sonunda attık. Hocam biraz sıkıntılıydı rüyam hocam. Selam es selame

-Selam es selame, Pınarcan. Herkesi affetmekle, kendine rahmet ettin. Öncelikle bunu başardığın için tebrik ederim. Rabbimiz nasip etmiş. Affedebilmişsin. Artık geri dönüp o hatıraları hatırlamayı bırak Allah’ın izniyle. O işler öyle olacaktı. Herkesin bir kaderi var seninki de öyleydi. Allah’ın takdiri idi. Hikmetinde sual etmiyoruz. An ı yaşamaya geleceğe rahmet tohumları saçmaya çalışıyoruz rabbimizin izniyle.

-Rüyada süt içmek ilim irfan sahibi olacağına işarettir. Bu ilim ledünni ilimdir inşaallah. Başkalarına da ikram etmen demek gelecekte rehberlik yapacaksın öğrendiklerini başkalarına öğreterek en büyük sadaka-i cariyeyi yapacaksın ki amel defterin ebedi kapanmayacak inşaallah.

-Yatağındaki yabancı adam sen buluğa erdiğin günden buyana seninle bilincini kapatarak ilişki kuran cindir. Artık zikirlerinle o şeytanı kendinden uzaklaştırıyorsun, uzaklaştırmışsın maşaallah. Zikir yapmasaydın o yatağındaki yabancıdan ebediyen haberin olmayabilirdi. Çocuklarına ortak olmaya devam ederdi.

-Eşinle birlikte olacağınız zaman kesinlikle sesli Euzü besmele çekiniz. Eşin de sen de.. o takdirde şeytanlar birlikteliğinize ortak olamaz.

-Durmak yok yola devam. Gelişmeleri yazmaya devam et. Selam es selame
Hacı Ali Bayram gönderdi

CEVAP VER