Esra’ya mektuplar (26) O’na aşık olmak istiyorum

0
2023

Neden kıskandım bilmiyorum ama kıskandım işte. Bende istiyorum daha fazla ibadet etmek onun sevdiği kulu olduğunu bilmek bende istiyorum. Neden gece namazları kılmıyorum neden sabah namazlarına kalkamıyorum.

Şu halim bile benim için imkânsızdı. Şükürler olsun rabbime ama ben daha çok daha uzun vakitler geçirmek istiyorum onunla. Aslında günlerim çok bereketsiz geçiyor hocam. Bir bakıyorum sabah bir bakıyorum akşam olmuş ve çoğu işim yarım kalmış yâda hiç başlamamışım. Neden böyle sizce.

Hocam birde uzun zamandır sol gözümde bir seyrime var. Bir şeye işaret midir yoksa sağlıkla ilgili bir şey midir bilmiyorum da merak ediyorum. Neden seyrime oluyor. Besmele çekiyorum sürekli. Rabbim korusun felaketlerden ve üzüntülerden beni. Çünkü çok korkuyorum hocam. Her an bir felaket bir sıkıntı bir üzüntü yaşayacağım diye çok korkuyorum. Alışık değilim bu denli mutluluğa ve bir erkek tarafından böylesine sevilip sahiplenilmeye. Onun için şaşkınım hala ve korkuyorum bu mutluluğu kaybetmekten.

Ve ben yine ağlıyorum hocam. Ama sözler değil gözyaşları geliyor dile. Ve onları görmüyorsunuz, göremiyorsunuz. Sıcak sıcak boşanmakta yanaklarıma doğru şimdi neye, niçin ağlıyorlar, şuurluca ama içimde her şey, ya da şuursuz. Ve sadece gözlerimden boşanmakta… Düşündüğüm neyi istediğimi biliyorum, ya da bilmiyorum… Yatsı okundu biraz önce… Namaz kılmak istiyorum sadece… Bir de O´nunla ağlamak.

Tarih:01 Nisan 2009 Çarşamba 22:19:31

RE: selam ve selam hocam

Allah’ın selamı üzerine olsun Esra kızım.

Allah için ağlamak ne güzel.

Allah’ı ve sevenlerini sevmek ne güzel.

Sevenlerin acılarına yanmak ne güzel.

Hocamla tanıştığımda 23 yaşındaydım… Eşimle yeni evlenmiştik. Görücü usulüyle evlendiğimiz için birbirimizi üç ay süren nişanlılık döneminde sevmiş, evliliğimizin ilk aylarında da zil zurna âşık olmuştuk. Kulun kula aşkını yana tutuşa yaşarken, Allah peygamber aşkı gelip beni bulmuştu… Hocamla tanışmamızın öyküsünü yazsam Allah’ın mekrine hayran kalırdın. Nasıl sebepler zinciri tıkır tıkır işlemişte beni hocama, hocamı bana kavuşturmuştu… Hocam da beni arıyormuş… Kim olduğumu bilmeden. Benim ise böyle bir ilim olduğundan bile haberim yok… Kendi isteğimle yaptığım veya zorlandığım bütün davranışlar, yardımlar ilahi bir kaderin ellerindeymiş meğer.

Sonuç olarak özetleyecek olursak ilahi aşka tutulduğumda iki arada bir derede gibiydim. Ben seccadelerde Allah için uzun uzun ağlarken, görmek istiyorum cemalini, Musa gibi, İbrahim gibi, İsa ve Muhammet gibi derken,23 yaşındaki eşim benim namazımın bitmesini beklerdi… İlahi aşktan dünyevi aşka dönmek, zamanımı alırdır. Yalvarırdım Rabbime incinmesin sevdiğim diye, motivasyonumu çabuk döndür kuluna derdim.

İnsan yükseklere diktiyse gözünü, hazır olmalı cenge. Everest’e çıkmanın bir bedeli var, değil mi. Döktüğün gözyaşlarını müjdelerle karşılasın mevlam.

Bak; Hamdiye’nin Safiye için düşündüklerine. Bugünkü safiye özeli okumuş sanırım. Ve bana aşağıdaki mesajı göndermiş. Ben de sana gönderiyorum.

Ne güzel, bir müminin bir başka kardeşiyle dayanışması ne güzel.

Selam en selame

 

Tarih:01 Nisan 2009 Çarşamba 21:06:21

RE: selam üzerinize olsun. Hocam nasılsınız,

Beni hiç sormayın. Aklım karışmıştı. Son okuduklarımla daha da karıştı. Ben Safiye’yi çok seviyorum. Gece namazı kılıyorum ama ne kadar şuurluyum Allah bilir. ,Safiye’yi okuyunca, Allah’ım dedim, eğer birazcık bile sevap kazanıyorsam, Sayfiyeyle bölüşmek istiyorum. Bir gece onun için, bir gece kendim için kılıyorum say.Hocam ben tespih namazını da ilk kıldığımda sevabını başkalarına bağışlamıştım. Belki birilerini kırmış incitmişimdir diye. Daha önceleri de böyle namazlar kılmıştım. Geçenlerde benimde sol gözümün üst kapağı seyiridi. Üç haftadan fazla sürdü. İhtilaçlar bölümündeki duayı okudum. Geçene kadar devam ettim. Sonra sağ dizimin yukarısında oldu. Yoksa bu tehlikenin geçtiğini mi haber veriyor diye düşündüm, öyleymiş.

Hocam biliyor musunuz benim için yazdıklarınız bize olan sevgi ve merhametinizin büyüklüğünden. Layık mıyım Allah bilir ama siz söylüyorsanız başıma taç ederim. Sırf sizin için söylediklerinizi hak etmeyi diliyorum. Sizi de safiyeydi de çok seviyorum.

Esen kalın

+++++++++++++++++

 

 

Hamdiye hanım,

Ne iyi ettin de bu mektubu yazdın. Safiye kimsesizliğinden, sıkıntılarından bahsetmişti. Şimdi bu mektubu ona göndereceğim. Yalnız olmadığını göstermiş olacağım, sayende. Mektuplarımızı okuyanlar içinde kim bilir daha kaç kişi dualarıyla bize katılıyordur.

Çok teşekkür ederim. Sen de esen kal. Mü’min senin gibi olur. Dualarına bütün müslüman kardeşlerini de dâhil eder.

Tarih:01 Nisan 2009 Çarşamba 23:09:56

RE: RE: selam ve selam hocam,

Yok, hocam yanıyorum ben. İçim yanmakta. Boş amel defteri, kocaman günahlar. Ne desem içimdekileri nasıl anlatsam. Konuşmuyor dilim. ya gözlerim ağlıyor, ya içim yanıyor ama konuşmuyor. Konuşmak da istemiyor aslında. Aklım zihnim dağınık, karman çorman… Her kafadan bir ses çıkmakta, zihnim bulandı hocam… Yeni yeni dağıtıyorum zihnimdekileri… 24 ünde sanırım ben ‘’Rabbi zidni ilmi’’ zikrini çekmeye başladım tekrar… O´nsuz hiç bir şey olmuyor hocam. Zikirsiz gönlüm felah bulmuyor, herşey anlamsızlaşıyor… Nefsimin esiri olmaya başlıyorum. Ama ben bir tek Onun rızasını kazanmış olmak istiyorum, Peygamberimize layık olmak istiyorum. Belki bir gün ben de nur görmek istiyorum. O kadar çok şey istiyorum ki ama ulaşmak için ne kadar çaba sarfediyorum. Okulum var dersler. Her şey… Ama bugün namazda her işimi Allah´a bırakmak istediğimi dedim O’na hocam. Vekilim olsun istedim. Ben kendimi taşıyamıyorum, kaldıramıyorum… O dilemez ise hiç bir şey olmuyor… Ben olmuyorum. Nefsime zulmetmiş oluyorum. Ama işte ben “ben” kaldırmış olmak istiyorum. Bunlar içimdeki fırtınaların yüzde biri belki de. Mumya gibi donuğum şimdi. Belki de ağlayıp rahatladığımdandır… Hocam O, o kadar yüce ki hemen kabul ediyor duaları. Hemen yoluna döndürüyor. Ama orada daima kalmak var. Nuruna kavuşmak var… Millet evlenmek derdinde ama ben Peygamberimle yürümek istiyorum. O’na âşık olmak istiyorum.

ahh hocam elli şey başımda her yandan bi fikir, o kadar zihnim bulandı ki. ‘’Rabbi zidni ilmi ‘’tek çarem dedim. Gönlüme bi ferahlık geldi hemen. Namazlarda sanki tüm vücudum sızlamaya başlıyor. Çok tuhaf bir duygu… O tat o lezzet Rabbimden biliyorum ki… Bir de yine baş dönmelerim başladı bu aralar, zayıf düştü vücudum iyice…

Biliyor musunuz hocam. İnternetten elimi ayağımı çekecektim. Bu siteye de girmeyecektim. Sizin mesajı okudum. Kaldım öylece… Tam da düzelmeye başlamışken, hemen bir tebessümle yine beliriverdiniz… Çok tuhafım hocam çok tuhaf… Bitkinim, halsizim…

Allah tan tek onun için koşturuyor olmayı diliyorum hep… Samimi olmayı diliyorum…

Hayırlı geceler hocam. Diğer kardeşlerime de kocaman sevgilerimi gönderiyorum dualarla birlikte.

CEVAP VER