ESTAĞFİRULLAH EL AZIYM

0
3434
ESTAĞFİRULLAH EL AZIYM
4.3 (86.67%) 3 votes

ESTAĞFİRULLAH EL AZIYM

human46-1Sayın hocam; İbrahim isimli bir arkadaşla yazışmanızı okudum. NAMAZ EMİRDİR OLMAZSA OLMAZDIR yazınız. Ve orada İbrahim isimli arkadaşın ‘’üveysi zikri de yapıyorum, ikisini beraber yapayım mı’’ sorusuna devam et, dediğinizi gördüm. Ben daha önce Arınma Duası okurken aynı zamanda üveys zikrine ara vermemeye çalıştım, sonuç; her seferinde özellikle salâvatlarda belimin seğirmesi oldu.

Her zikirde hem seğirme daha erken başladı hem de seğirmenin şiddeti daha da arttı. Bu durum belki bana hastır. çünkü bazı arkadaşlar günde 15000 la ilahe İLLALLAH çekebilirken ben 1000 taneyi geçtim mi hep çok şiddetli olumsuz seğirmeler aldım.

Siz daha önce sana ihtilaç ilmi verilmiş dediğiniz için yazma ihtiyacı hissettim. İki zikir karıştırılınca ciddi anlamda sert seğirmelere sebep oluyor.

faviconO arkadaş da sonra zarar gördü ve üveysi zikiri bıraktı... Bizim verdiğimizle yetindi. Abur cubur yer gibi zikir çekilirse tecelli celale dönüşür. Öyle zikir çekenler cehennemin gayya kuyusuna atılır da bir daha çıkamazlar.

human46-1Ama hatırladığım kadarıyla istiğfarlarda hiç seğirme almadım. Ve herkesin huzur içinde zikir çekmesi söz konusuyken yaşadığım kaygı ve sıkıntıyı belirttiğim bir büyüğüm rüyasında estağfirullah el azim gördüğünü söyledi. Ben şu an sadece arınma duasını okuyorum ve çok kısa zamanda güzel anlamı olan seğirmeler başladı.

faviconEl azıymden sonra estağfirullah kelimesi yok muymuş? Subhanallah yok muymuş?

İstiğfarı dokuz kere okuyun yazdık. Neden. Fazlasına dayanamazlar diye. El azıym esmasına dayanmak kolay değildir.

human46-1Bu durumu belirtmemin sebebi; benim ciddi kaygı ve sıkıntılarla, deneme yanılma yoluyla edindiğim bilgileri ALLAH a ulaşmaya çalışan kardeşlerimle paylaşmaktır.

O büyüğüm ESTAĞFİRULLAH EL AZIYM dedi.

Ama ben şu an sadece arınma duası okuyorum inanın onu bile 41 kez okumaya kalktığımda ya pazularım ya da belim hafiften seğirmeye başlıyor. Bu yüzden ben 21 kez okuyordum ama şimdi 33 kez okumaya çalışacağım.

faviconGördüğü keşif doğrudur. El azıym esmasına tahammül zordur. Fazla zikredilemez. Edilirse insanın tahammül sınırlarını aşan tecelliler oluşur.

human46-1Ve iki zikir arasına mümkün mertebe en fazla 3,5 saat koyuyorum. Son iki günde bir yılda almadığım kadar güzel seğirme aldım. Mümkünse sormak istediğim şudur;

Neden kimi üveys kardeşlerim on binlerce kelime-i Tevhid çekip hiç sıkıntı yaşamazken ben her biri birbirinden ağır seğirmeler alıyordum. Bir ara Rabbimin beni huzurunda istemediğini bile düşündüm.

faviconEsmaül Hüsna içinde böyle çok zikredilemeye müsait olmayan esma vardır.Biz bunları ilgili yazımızda (esmaül hüsna) renklendirerek ayırdık. Tecrübe edilerek yapılmış ayırımdır.Hafız Hüseyin kemal hz nin eserinden ve elli yıllık kendi tecrübelerimizden yola çıktık.

Yetmişli yıllarda üç esmayı allah rızası için kâfire karşı on dört gün çektik diye tam otuz yıl perişan olduk. Üstelik bu esmaları hocam rahmetli Hacı İsmail Fidan hz vermişti. Ben henüz meseleye vakıf değildim, tam teslim halindeydim… Celali esmaların tecellisi gerçekleşince kişi kendisini korumaya almalıymış. Maalesef hocam bize bunu çok kapalı bildirmiş. Biz anlamamış, vaktinde savunmaya geçmemişiz. İş işten geçince esmaların etkisi bizi istifrak etti. Etki otuz yıl yapacağını yaptıktan sonra biz savunma yapmayı akıl ettik. O savunma esması bizim herkese öncelikle verdiğimiz bu ya latıfün ya latıf esmasıdır.

Demem odur ki sizlere damdan düşen birisi olarak yardım etmeye çalışıyoruz. Diyoruz ki her esma uzun süreli okunmaz. Bazılarını dilinize almanız bile taşıyamayacağınız yük yükler…

human46-1Hocam ALLAH razı olsun.

faviconZikir çekerken samimiyet, içtenlik çok önemlidir. Bazıları dillerinin ucu ile çeker, tecelli etmez. Eza cefa da çekmezler, faydasını da görmezler. Bazı talipler Allah’ı öylesine içten anarlar ki bir şeyi dileyerek Allah deseler, uçan kuşun düşmesini isteseler mesela, o kuşun kanadı fersiz kalır yere düşer. Birisine ‘’geber’’ deseler o gece ölür. Kimi de yüz bin okur asla gale alınmaz.

Çünkü biri gerçekten âşıktır. Ol dediği oluverir. Kimide yeterince inanmadan zikir çeker. İnanmanın dereceleri vardır. Dostlar alışverişte görsün, cemaat içinde yer bulsun, dünyalık menfaat sağlasın yeter diyenler vardır…

Artık yeter mi. Çalışmam lazım. Cevap bekleyen kardeşlerimiz var. Ali bey, sonra bir kere daha görüşürüz, ne dersin. İzin verir misin, biraz da diğer insanlarla ilgilenelim.

human46-1Ellerinizden öperim ALLAH razı olsun derim. Başımızdan eksik olmayın derim…

CEVAP VER