Gözün Üst Kapaklarının Seğrimesi ( Sağ Sol ) Savunma

11
3334

Gözün üst kapağı seğrir (ihtilaç eder) ise:

Sağ göz üst kapağı güzeldir. ( kitabın orijinalinde güzeldir yazmasına karşılık, tecrübelerimde tam tespit edilemedi) Başka ihtilaçlarla karıştığından bilinemedi. Kedere geldiğinden şüphe edildi.

Sol göz üst kapağı ölüme kadar varan acı haber işaretidir.
(Çok kere tecrübe edildi ki büyük kederlere işarettir. Korunduğun hallerde hangi kederlerin önlendiğini tam anlamak mümkün değildir. İhmal ettiklerimde çok büyük kedere neden oldu. Asla ihmal edilmemeli. Aksi takdirde insan çok üzülebiliyor. İhmal etmeseydim bu ölümü önlemiş olacaktım, ya da bu kaza olmayacaktı gibi.)

İhtilaçlar eceli kazayı önlemek için bildirilir. Duasını yaparsın o kaza önlenir. Eceli müsemma olan durumlarda ya haber alınamaz, ya müdafaa etmek nasip olmaz. Eğer Allah dua etmene izin verdiyse kabule şayan olmasındandır. Dua ile o zararı önlemeni istiyor ki sana haber veriyor. Kader konusu çok yönlü bir meseledir. Burada bir hadisi şerifi zikretmekte fayda vardır.
Peygamberimiz buyurdu ki:
’Sadaka veriniz. Sadaka kazayı belayı önler, ömrü uzatır.’
Bundan anlıyoruz ki eceli kaza önlenebilir. Şeytan seni yanıltmasın. Söylenilene uy. Tecrübe et. Bu ilim tecrübe sonucu edinilmiş ve faydalanılmak üzere kayda geçirilmiştir.
Bazen müdafaa etmekte geciksen olay gerçekleşse bile daha hafif atlatıldığını görürsün.
O nedenle asla ihmal etme. Bu ihtilaçta sıfatına olduğu kadar, zatın da dâhil olduğundan ölüme kadar varan acı bir haber verildiği için kendi hayatını korumak açısından da ihmale gelmez.

Solda bu ihtilaç olduğunda hemen sağdan bir devir eder, Besmeleye; ya dafiun, ya maniun esmalarını eklersin. Veya ayet el kürsi ile devir edersin. Devirden çıkmadan sağ el sehadet parmağını sol gözün üstüne koyar,
( Allahümme la ihtilacı vela kederi fil hayati. Ya hayy el baki bi hayatil beka-i ve bi dul el ömrü fil hayati.) Diyerek dokuz kere okur sağa doğru çekersin. Sonra devirden çıkarsın. İhtilaç devam ederse sen de müdafaaya davam edersin. Kaç gün sürerse sürsün savunmaya devam et. Ta ki ihtilaç zail olsun.
Efal ve evkat ilmini bilmeyenler bu söylenilen işleri namaz vakitlerinde yaparlar. Cemal ve celal vakitlerini biliyorsa zühre’de, kamer’de veya müşteriden birinde okumalıdır. Hangi saatte kalınıyorsa teshirde o saat bulunur, devamlı orada kalınarak okunur. Bu kitabı elinde bulunduran kişi hakikat ilmine vakıf demektir. Okuyup düşünüp kendini geliştirmelidir. Bundan daha değerli ne olabilir. Akıl sahiplerine bu tembihe bile gerek yoktur.

11 YORUMLAR

  1. Hocam, selamun aleykum. Bir seyi ogrenmek istiyorum. Bazen cok kararsiz kaliyorum. Onemli kararlari verirken yanlis karar vermekten endise ediyorum. Kararsiz kaldigimda ise tren kacmis oluyor yada kotusu basima geliyor. Bu karasizlik icin; ruyada dogrusunun gosterilmesi yada dogrusunun uyanikken hissettirilmesi adina veya baska bir sey icin tavsiyeniz nedir? Selamlar..

  2. Hocam namaz vakitleri dışında sol göz segirmesi olduğunda bir sonraki namazımi beklemeliyiz. Örnek saat 9 gibi oldu öğle ezanini mi bekleyeceğiz. Hemen yapılması gerek die yazıyor. Hangisini uygulamaliyiz anlayamadım.selamlar…

    • hemen savunma yapabilirsin.namaz vakti girince yeniden savunma yaparsın.diğer namazda devam edersin.ihtilaç kesilinceye kadar her namaz vaktinde savunmanı yaparsın.selam es selame

  3. Selamlar,benim yaklasık bir haftadır belli aralıklarla sağ gözümün üstü segiriyor ciddi birsey olduğunu düsünmeye başladım bu konuda ilminizden faydalanmak istiyorum saygılar

  4. Hocam seğirme devam ettiği sürece savunmaya da her namaz vaktinde devam etmemiz gerektiği yazıyor. Sağ devrini de her savunmada yapmalı mıyız. Sağ devrini bi sabah bi de akşam yapıyoruz ama sol göz kapağı seğirdiğinde her namaz vaktinde sağ devri de yapacak mıyız? Sağ devrini sık yapmak zararlı diye okumuştum, bundan dolayı ben de gün içinde seğirme devam ettiğinde sadece duasını yapıyordum, şimdi içime eksim mi yapıyorum acaba diye şüphe düştü.

  5. Hocam Hayırlı günler, sol göz üst kapağım seğridi, ben de savunma efaliyle sağ el işaret parmağımı göz kapağı üzerine koyarak yanlışlıkla ilgili duayı değil sağ arka baldır duasını yaptım, 7 kez filan okuyunca fark edip istiğfar getirip ilgili duayı okudum. İçime de bi korku düştü, iptila olur mu diye

CEVAP VER