Gül’e MEKTUPLAR-4 / Oyunumuzu bugün sergiledik.

0
302
Gül’e MEKTUPLAR-4 / Oyunumuzu bugün sergiledik.
5 (100%) 2 vote[s]

Tarih:26 Aralık 2008 Cuma 15:58:10

İyi günler. Oyunumuzu bugün sergiledik. Sizden bu güne kadar müsaade istemiştim. Artık başlayabiliriz. Allah’a, kendime ve size söz verdim. Bana yardımcı olursanız başaracağım. Mesajınızı bekliyorum.

-Gül hanım, Hoş geldiniz. Allah yardımcınız olsun. Size ahdinizde sadık kalmayı, gerektiği kadar samimi ibadet edebilmeyi, yapacağınız tövbeyi kabul ederek, içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmayı nasip etsin. İş seninle Allah-u teâlânın arasında olup bitecek. Benim katkım sizin için dua emek ve yol göstermekten ibaret olacak. Söylediklerime harfiyen uymanızı, başarınız için gereklilik olarak algılamanızı dilerim. Safiye’nin ve Esra’nın faydalanmış olmaları sizin için bir kanıt, inanmanıza katkısı olacak bir tecrübedir. Her ikisi ile olan mektuplarımızı düzenli okumanızı tavsiye ediyorum.

Senin hataların, günahların denizin köpükleri kadar bile olsa, samimiyetle tövbe ettiğin takdirde yeni doğmuş bir bebek kadar masum sayılacağın hem ayeti kerimelerde hem hadisi şeriflerde defalarca beyan edilmiştir. Bunu belirtmemin sebebi sen ibadetine ve zikirlerine başladığında, şeytan başına dikilecek ve aklını kullanarak vazgeçirmek için olmadık gerekçeler ve akıl yürütmelerle caydırmaya çalışacaktır. Allah şeytana karşı sana zafer nasip etsin. Allah seninledir.

Ruhun O’na ait, cesedin onun yarattığı ceset, şeytan ve nefsin O’nun yaratıklarıdır. Herşey senin dileyip istemen, O’nun takdiriyle oldu, olacak. Nasıl rızasının dışındakileri bile verdiyse, rızasına dönük dileklerini de aynı hızla verecektir. Bunun için inanman, istemen ve dileğin kabul edilinceye kadar sabır etmen gerekiyor.

Allah daha biz dilemeden ne dileyeceğimizi bilir. Dilememizi isteyen, izin veren, duaya fırsat veren O’dur. Namaz kılarken ve zikir yaparken, tam karşında seni hem izliyor, hem dinliyor olarak düşün. Yaptığın hatalardan dolayı gazaplı, rızasını aradığın için rahmet ve merhametini üzerine boşaltmak için pişmanlığını ve secde etmeni isteyen, merhametlilerin merhametlisi, merhametinde yaratıcısı mevlamız olarak seni istiyor. Dostları arasına katılmanı bekliyor.

Öncelikle farz olan namazları tam vaktinde, ertelemeden sadece Allah razı olsun diye kılacaksın. Mümkün olduğu kadar gizleyeceksin. Cemaatle kılmıyorsan, imkan varsa kimsenin görmeyeceği şekilde kılmalısın. Namaz kılmaya başladığını duyurma, gösterme gayretine girmeyeceksin. Riyadan kaçınacaksın yani. Yaptığın ibadetin seninle Rabbinin arasında olduğunu, başkalarını hiç ilgilendirmediğini aklından çıkarmayacaksın. Vereceğim bazı eklemeleri harfiyen yerine getireceksin. Mesela;

Secdelerde Sübhane rabbiyel ala dan sonra, ’Üç kere de ‘’Subbuhun kuddüsün rabbüna ve rabbil melaiketi verruh ‘’diyecek, Üç kerede ‘’La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minez zalimin’ ’ayetini okuduktan sonra secdeden kalkacaksın. Bunları söylerken sesini kendin duyacağın kadar seslendirecek, Allah ve meleklerince dinlenildiğini, kayıt altına alındığını unutmayacaksın. Namazını bitirdikten sonra, ’’ ya rabbim! okuyacağım esmâların ve yapacağım efâllerin sırrı mucibince zatımı ve sıfatımı korumanı niyet ve talep ederim’ ’diyerek niyet edeceksin. Ardından, ’’İstimdat ya Resulullah, istimdat ya Habibullah, istimdat ehlibeyti güzin, istimdat ashabı kiram vel istimdat cümle ruhaniyat ‘’ diyerek yardım isteyeceksin. Sağ eline aldığın tespihi sağ dizinin üstünde veya elin tam kalbinin üzerinde olarak çekmek üzere, en az dokuz kere istiğfar edecek, en az dokuz kere de salavat getireceksin. İstiğfar olarak şunu okursun. Bir defa’ ’Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullah el azîmun el kerim’ ’diyerek başlar, ’subhanallahül ve bihamdihi subhanallahül aziym estağfirullah’ı dokuz kere söylersin. Arkasından, ‘Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi vesabbihi ecmain’ ’salavatını dokuz kere okursun. Arkasından besmele çekerek başlamak üzere  ‘’Ya latıfün ya latiyf. Bi lutfikel hafiyyü bil kudretilletiy isteveytü biha alel arş ‘’duasını 99 kere okursun. Eğer vakit yetmezliğin olursa o namazda 33 le yetinir, vaktin geniş olduğu zamanda kalanını diğer vaktin sayısına eklemiş olursun. Toplamda beş vakitte 500 kere okumuşsun demektir. Eğer kuşluk namazı ve gece namazı da kılabilirsen aliyyül ala olur, okuma sayısı da yedi yüze çıkar. Daha çok okumakla daha çabuk kurtulursun. Sağ el şehadet parmağın her bir tespihi çekecek. Şahadet parmağın hareket halinde olacak. Daha fazla çekmekte bir sakınca yoktur. Hatta namaz dışında da okumak caizdir.

Abdest almadan da, otobüste yolda, içinden okuyabilirsin. Zikiri tamamladıktan sonra tekrar dokuz kere salavat getirir ve en son olarak, ’’La ilahe illallahu vahte hu la şerike leh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’ün kadir’ ’der elini yüzüne sürer ibadetini tamamlamış olursun. En az kırk bir gün okuyacağını bilerek yola çıkarsın. Belki önce belki sonra kabul edilinceye kadar da devam edeceğinin bilinciyle hareket edersin. Göreceğin rüyaları başkalarına anlatma. Allah’ım hayra getir dedikten sonra bana yaz ki gidişatına yön verebilelim. Bu dualar ezberinde değilse önceleri yazarak okursun. Zamanla zaten ezberlenir. Namazda eksiklerin varsa çevrene sorarsın. Şimdilik bu kadar. İleride bazı şeyler daha tarif edebilirim. Bu çalışmayı ara vermeden yapmak gerekir. Regl meselesini Hamdiye”ye mektuplar 3 ve 4 de bulabilir, namaz kılacak zikir yapacak kadar nasıl temiz kalınır öğrenmiş olursun. Allah yardımcın olsun. Hayırlı geceler. Selam es selame

———————«»———————

A.-Kün ( 12/28/2008 )

*Şiiriniz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz duaları okurken kendimi kul gibi hissediyorum. Namazlardan sonra dua etmek bile içimden gelmezken, şimdi dua ediyor ve o dualardan zevk alıyorum.  Siz de dua edin bana.

———————«»——————–

-Selam en selame Gül, Allah’ın selamı, affı, yardımı seninle olsun. Her mü’min gibi kulluğumuzun farkında olmak fakrımızı artıracaktır. Dualarım seninle.

************** bitti.

Çünkü kızımız sitedeki bir yazısının eleştirilişine kırılmış siteden ayrılmıştır. Hacı Ali Bayram

CEVAP VER