’’Gulhuvallahuahad” diyerek okusunlar’’ dedi

19
910

“Gulhuvallahuahad” diyerek okusunlar dedi

(lütfen bu yazıyı,euzü bessmele ve ihlas suresini okuduktan sonra okuyunuz.)

‘’Sen onun taşıdıklarını taşıyamazsın’’

*Euzubillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

*Hocam yatsıyı kılıyordum biraz önce başını secdeye koymuş döne döne secde yapan yani daire gibi dönen bir erkek vardı.

-Maşaallah keşif yaşamışsın. Nasıl dönüyordu. Sağ devri yönünde mi yani saat dönüşünün tersine mi dönüyordu. Hayırlı sabalar. Selam es selame

*Hocam emin olmamakla beraber, başta kıble yönü secdede iken saat yönünde döndü. Sonra komple döndü yine saat yönünde. Öyle hatırlıyorum sanki. Genç bir erkekti. Bu son verilen Ta ha suresi zikri nasıl iyi geldi, anlatamam hocam. Nur artıyor. Rabbimiz bizi nuruyla rızıklandırıyor galiba. Biz hep dünyalık anlıyoruz her şeyi.

-O erkeğin kıyafetini hatırlıyor musun? Ta Ha ayetlerini rabbim bize özel olarak hediye etti. Hiç birinizin kalbinde dünya talaşı, geçim sıkıntısı kalmasın istedi. Selam es selame

*Evet hocam. Zikri çekmeye başladığımdan beridir burnumda akıntı başladı. Bu beynin temizlenmesine işaretmiş. Normal erkek kıyafetiydi hocam, uzun boylu bir erkekti. Pantolon gömlek penye gibi bir şey vardı, üzerinde. Sonra bir görüntü daha gelmişti. Bu sefer başka iki erkek. Biri orta boylu otuz yaslarında bir de on yaşlarında bir erkek çocuk. Bana doğru geldiler, namazda, yine.

-Evet. Burun akıntısı sinüslerin ve beynin temizlenmesi anlamına gelir. Sağlıktır. Çok fazla olur, eziyete dönüşürse sağ el işaret parmağını burun üzerine koy ve ‘’allahümme la azabı fil hayati’’ diye oku. Allah’ın izniyle dinlendirir. O sağını içine alarak namaz kılanlar işte celali olanlardır. O devirleri yaparak beddua ediyorlar. İster bilsin ister bilmeden olsun, cemale, müminlere ve bize zarar veriyorlar. Yani kâfiler de bizim tam tersimiz ibadet ederler. Ve müslümanları kâfir sayarlar. Allah’ın celalına dua ederler. Müminler dualarıyla onların beddualarını karşılamazlarsa aciz kalırız… Acı çekeriz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun selam es selame

*Gösterilmesinin hikmeti nedir ki hocam. Şiirin ilk beş satırını Medine’de yazmış, devamını yazmak istemiştim de Resulullah tarafından yazmama izin verilmemişti. O günden beri kalem oynatamadım. Medine anılarımı okurken oraya gittim, o anı yeniden kokladım. Şiiri sizinle paylaşmak istiyorum hocam.
Sabredenleri müjdele!

Seher yeli can atar yeşile
Kabre-i nur hayran olur cümlesine
Seyret cemalini nurun boyan rengine
Kırkikindi serveri içimde
Ümüğümde Rasûl var
İşte kalbin!
Mekânın üstünde.
Sen yunduğum gusle
Sen kınandığım şuur
Vatanlarsan anamın şiarı
Sen güneşi tutan şiir
Yorganımda yün
Gülümde çil
Sen Hud’a misk gömen
Sen asırlarda lamekân
Her ana hicreden
Gebeyim İaşenin kördüğümüne
Engel olamıyorum, fakat
Varlığına doğururken sancılar
Sırtımda bir nefesin var
Bilirsin ya
Mühür gibi, mim gibi
Kaburgasız cezbeler içerken
Duyuyorum seni meridyen, meridyen
Sarıpapatyalar vuruyor burnumdan
Kalbime çekilen miller çözülüyor birer birer
Nurun ala nur!
Nurun ala nur!
Mıhlanır varlığıma kıyamet
Sen tek başına ümmet.
İşte kalbim!
Kırk yaşındayım
Patlayan ceset
Bıngıldayan bebek ruh
Her gece herkese bir ümmet
Raks eder, özünde tutarak fakat
Budur çimdiğim perdelerim
Kaftansız da olurmuş özsepet
Gönderdiğin değil ki güzellik tacım
Özsuyumun abı
Sen bilirsin işte.
Bir yer var ki uzvumun cennet yastığı
Hallaç’ı, Nesimi’yi, Şems’i
Vurdular aydınlığım,
Vurdular cennet yastığımdan
Sen ey aydın kimsem
Aydınlık kimsem
Himmetin ağzımda olsun
Tutsun elin hakikatimi
Yoksa ben de gideceğim
Hakikatten hakikaten…
Suyu su temizler.
Durult beni su!
Tatsız, renksiz, sevgisiz
Sadece bilincimle
Sadece Rabbin komşu kapısı
Olayım işte
Su alayım su vereyim
Herkesten alayım senden vereyim
Durult beni su!
Seyredenleri müjdele…(14.10.2018)ÇRŞ 06:55

Maşaallah. Barikallah. Hayırlı sabahlar Azize’m. Şair olduğunu bilmiyordum. Şiir doğurmak emek ister, hüzün ister, kırk dereden toplanan her biri kudretten renkli, kelebek benekli kelimeler. Kelimeler, kelimeler. Her şiir giz yükü sancılarla doğar. Uçar gider görünmez kanalı bir kelebek misali şiir ve hikmete sevdalılarının sol yanına konar. Ellerine, gönlüne sağlık. Çok güzeldi. Yeniden okumalıyım ve yeniden inşaallah.

*O zaman Efendimize yazmak istemiştim. Huzurunda otururken. İzin vermedi. Elimdeki ‘’sevgi yeri’’ var ya, şehadet ile başparmak arası. Oraya dokunarak uyarmıştı beni. Gece yazdıklarımı, yaşadıklarımı okuyunca gözyaşlarımı saldım hocam. Çok özledim Efendimizi sa.. Ağlarken sanki o da ümüğümdeydi. Öyle yakınımda hissettim ki. O’na yazdım yani. Ama sanki yazan da ben değildim. Defter elime iradem dışında tutuşturuldu. Şükürler olsun hocam. Allah razı olsun. Orda su ve aydınlık diye hitap ettiğim Mübareğin taa kendisi.

Sen onu seviyorsun ya O da seni seviyor, mutlak. Selam es selame

*Euzubillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

*Hocam namaz kılarken bir görüntü geldi, şimdi. Önümde genç, zayıf bir erkek, namaz kılıyor. Ama namaz kılarken gölgesi de görünüyor. Gölgesi de namaz kılıyor, yani.

*Şimdi de Kâbe-i muazzama geldi gözümün önüne. Ama Kâbe el kadar, küçücük. Ben ondan çok çok yukarda duruyorum. Sonra bir el, iki el, derken sırayla 3 el, ellerini Kâbe’nin üzerine koyup birleştirdiler. Sonra onu tutup üzerime kova şeklinde çevirdiler. Kovadan nurdan bir su üzerime aktı. Fihimafih Chi.

*Onun öncesinde biri, bayan mahfili bir yere, elinde bir şey tutarak, merdivenlerden çıktı. Onun arkasında kanatları büyük, nurdan, kartala benzeyen, heybetli bir nur ( görüntüsü melekti) geldi. Ona o kadına orada duruşuyla destek verdi. Sonra benim yanıma geldi. Bana baktı, aynı nurdan bir kartal olarak. Yine bütün negatif kuvvetleri bir sandığa koydular.

*Gökteydim. Bulutlar uçaktaki gibi çok yakın, bunu bedenen de hissettim. Yukarıda büyük heybetle bir adamın bir eli görev yapıyor. Sonra başörtülü bir kadın beni gördü, yüzüme baktı. Aklıma ilk Hz Fatma validemiz geldi ama Rabbim bilir.

-Maşaallah barikallah. Selam üzerine olsun azizem. Devam et lütfen…

*Bir erkek görüntüsü var, oldukça zayıf bünyeli. Ya latifun çekmeye başladım şu an ve kulaklarını elleri ile kapatıyor, duymak istemezcesine. Susmam için bana doğru uzatıyor. Menzilin kapısı hatırıma düşürüldü. Gözümün önüne geldi. Burada yani gerçek hayatta kar yağmıştı. Şimdi de nurdan kar yağıyor. Sonra bir çift ellerini çapraz olarak tuttu. Sanırım bayan olan, erkeğin ensesine basarak yukarıda durdu. Ve bir çift topuklu bayan ayakkabısı gösterildi. Ucu bana dönük ayakkabının. Ha bi de hilal. Çok yakındı, nurdan, yukarı çıktı, hafifçe. Bir yarı yarıya karanlığın ardından belirdi, yani.

*Ard arda cezbeler geliyor, yoruluyorum. Başımın tepe noktasında bir belirginlik oldu.

-Maşaallah. Barikallah. İşte seyr-ü seferlerin başladı rabbimizin izniyle. Sen geliştikçe seyahat alanların, mevkilerin de değişecek, gelişecek. Anlatmada ifade karışıklığına meydan verme lütfen. Rabbimize tam teslim ol. Yaşadıkların ve yaşayacakların sana rabbimizin bir lütfu, keremidir.

*Şimdi de sol tarafımda dua eden bir el, sizin görüntü resminizdeki şekliyle, elinde nur tutuyor. Ve o esnada sol işaret parmağım çok ağrıyor.

-Rabbimiz yar ve yardımcın olsun.

*Ağrımaya devam ediyor.

Soldan seslenenlere iltifat etme. Fazla ilgilenme. Euzü besmele çek.

*Etmiyorum.

-Zikirin arasına Euzü besmele kat. Ve rabbim sana sığınırım de. Gazabından rahmetine sığınırım rabbim!. Ya erhamerrahimin! hafız isminle bu kulunu koru, cemal nurunla nasiplendir. Ben bilmem, sen bilirsin, ya Hannan ya Mennan ya âlim ya nur.

*Dua eden el, şu anda soldan karşıma doğru geliyor ve an itibariyle sol iç dizkapağım seğirdi.

-Ya kerim, ya selim, ya selam, ya cemil, ya yühubbul cemal. Karşına geçene lütfen sağıma buyur de. Rabbim cemalini diliyorum, ya vedud.

*Dua eden eli nurdan dolunay oldu.

-Güzel. Maşallah, barikAllah. Elhamdülillahi rabbil âlemin. Errahmanirrahiym. Maliki yevmiddin. Ya Rauf, ya kemal, ya vali, ya veli. Ya muiyn, ya muciyp, ya müheymin, ya nur, ya nur, ya nur. Ya nuru entellezi tehdil kalbe bi hidayetihi ve bi nurihi. Ya kerimallah.

*Bir kapı, gökte. Daha önce hiç görmedim. Özbekistan’daki Semerkant medresesinin kapısına benziyor. Öyle heybetli ki. Kapıya yaklaştık.

-Ya kerim Allah. Ya vasiallah. Ya fattahallah.

Nurdan kapıyı aştık. Bir bayan öte tarafa geçti, bir kavuşma var.

-Ya vahhab… Bedelsiz de ver, ya ekramel ekramin.

*İçimden ayetelkursi okumak geldi, bir anda okudum.

Dikkat et. Kendin olabilirsin, sana benziyor mu?

*Daha zayıf yüzü sanki.

-Ya musavvir, ya yakiyn, ya cemil, ya cemil, ya cemilAllah.

*Titredim, sırtım üşüyor, hocam.

-Elhamdülillah.

*Bana bakan bir çift göz var.

-Ya rabbi, ya rabbi, ya rabbi. Gören gözüm işiten kulağım ol. Ol ki görünmezi göreyim, bilinmezi bileyim. Ya rabbi hisseden nurla dopdolu kalbim ol. Ol ki irfanım, sezgilerim, kalbi iletişimim artsın. Sadece sana olsun. Kesin ilhamlarla, güvenle kulluk edebileyim. Ya rabbi ya rabbi sen varsın başkası yok. Sen birsin teksin.

*O kadar büyük bir yüz ki bana doğru yaklaşıyor, burun burunayız. Hayyalelfelah… dedi içim.

-Hayyalelfelah. Maşallah. Felaha(kurtuluşa) erdin, inşaallah. O yüz ancak rabbimizin cemalinden ibarettir.

*Sağ ayak içteki şemik kemiği bir kez seğirdi.

-Ya allah. Bismillah. Allahu ekber. La ilahe illallah. O ihtilaç şereftir, rızıktır. Dizkapağın da rızık idi. Şu anda rabbimizin keremiyle, cemaliyle, rızıklanıyorsun.

*Bedenen nefsim değişti, yorulur gibi, ruhumu gördüm ama bayıldı. Nurdandı, geriye doğru bayıldı. Sağ kürek kemiğim bir kez seğiridi. Yine erkek ben bu gördüğüm…

-Seyrini sürdür ve aktar. Bu fakire de dua et lütfen.

*Tamam hocam.

Yani, rabbimiz.

*Evet.

Rahman olan sensin o…

*Evet.

-Rahim olan yanına hep âşıktır, hep merhametlidir. Sen onun rahmisin. Rahmandan doğar, rahiym. Hikmette herşey tersinedir. Aynadaki gibi.

*Hocamm yüz görünüyor, burun kısmından gökte ama çok yakınımda. ‘’Kulum’’ dedi. Konuşur gibi yakın bana.

Efendim de. Lütfen efendim konuş, buyur de. Bize lütfetsin, kullarının muhtaçlığı had safhada. Ortam bin yıllardır çok karanlık, nura ihtiyacımız son kertede.

*’’Fetih orduları galip geliyor’’ dedi.

-Elhamdülillah. Rabbimiz, elhamdülillah, keremindir, lütfundur, ya fattahallah. Ya galiballah.

*Kulağını çevirdi bana. Ayna kadar, karşımda.

-Efendim rızanı dilerim de. Cemalini, kemalini, nurunu cennetini, sevgini, aşkını dilerim de.

*’’Sen sevgi dolusun’’ dedi… ‘’Sen dosdoğru yol üzeresin…’’

-Seni seviyorum rabbim, beni sev de, lütfen. Ya rabbi, ya rabbi, ya rabbi, sevgine hepimiz, her yarattığın muhtacız. Bizi sev ve kendine kulluk ettir.

*’’Hakkal yakin’’ dedi.

-Maşaallah, barikallah. Elhamdülillah, şükran ya rabbi!.

*’’Cümle Allah dostları bu köprüden geçti’ ’dedi.

-Selam. Amenna ve saddakna. Şükürler olsun rabbimiz. Lütfen gören gözümüz, işiten kulağımız ol. Dilimizi sana emanet ederiz. Elbette.

*’’Sen tuvalette de onunlasın’’ dedi.

-Sevişirken ve kavga ederken, yerken içerken, uyurken her haliklarda ancak o vardır,onunlayız.

*’’Anneni görüyor musun’’ dedi. Ama bir erkek görüntüsü gösterildi ense kısmından.

-Maşaallah. Dikkatli bak. Annen de mi allah dostudur, maşaallah. O dahi hakkal yakini mi yaşamış inşaallah.

*Öyle bir his geldi içime hocam benim de. Hatta bugün annemin o yönünü düşündüm, veliler gibi düşünüyor, bakıyor, demiştim. Ağlayasım geldi şimdi.

-Bazı kulları ile rabbimiz bilinçaltında tevhit olur. Çok kişi bilmez makamını.

*Anama bakarken de Rabbim mi varmış hocam?

-Selam olsun bütün âlemlere ve özellikle ümmeti Muhammed’e ve Türk milletine, zatımıza, alimize, hısım akrabalarımıza, sevdiklerimize, sevenlerimize, ceddimize. Elbette her varda o var, başkası yoktur. La ilahe illallah. Taşta kuşta, suda ateşte, yerde havada her nere baksan orada, onun yüzü vardır. Ayetle sabittir; ’hangi yöne dönersen onun bir veçhi ile karşılaşırsın. ’’o Allah ekberdir. El camiundur. Bütün sıfatların ve isimlerin yegân sahibidir, taaa kendisidir, zatıdır özüdür, ruhudur. Varlık ondan bir gölgedir. He var o nurun varlığı ile kaimdir, o varsa görünür olur, mevcuttur, o yoksa gölge de yoktur.

*Bedenimden içeride gibiydi. Gözyaşlarına boğuldum.

-Artık hakkal yakinsin. Bundan sonrası bir ilimden ibarettir. O sendedir, sen ondasındır. Ya vedud, ya vedud, ya vedud… İkilik yoktur artık, şirk değil, birlik vardır. Ne güzel. Buraya gelip imtihanı kazananlar bu hali yaşayanlardır.

*’’Beni cümle âleme göster’’ dedi.

-Bundan böyle sana bakan onu göremezse, nurdan mahrumdur, ne büyük şereftir. Allah âlemleri görünmek bilinmek için yarattım, buyurdu. Her varda bundan böyle onu görmelisin, onu görmeli artık insan olan…. İzni keremiyle. Ve onun sana yaklaştığı gibi rahmetle yaklaşmalı sevmeli dua etmeli her kul.

‘’Sevdiğin herkes korumam altında’’ dedi.

-Öyleyse ey güzeller güzeli Şeyma’m, lütfen bu fakiri biiznillah ebediyen sev, demeliyim ki rabbimin senden dolayı da koruması altına olanlardan olayım. Ya vedut, ya vedut. Ya vedut, ya vedut. Ya vedut, ya vedut. Ya vedut…

*Aileme, size, Zülfikarlara dua ettikten sonra, bunu dedi hocam.

-Elhamdülillah. Hamd sana şükür sanadır, rabbim. Selam sevgilin muhammed Mustafa’ya, ailesi ve ahbapları ile ümmetinin her bir ferdinin üzerine olsun.

*Sarıldık hocam, sarıldık!.

-Maşallah, barikallah. Teşekkürler rabbim. Teşekkürler. Teşekkürler ya erhamerrahimin. Elhamdülillahi rabbil âlemin. Ne kutlu bir gece ya rabbim! Kamer şerefinde tevhidin hakk üzere gerçekleşti, şükür, cemaldesin, ebediyen.

*Davul çalıyor, biri…

-Ne güzel. İlahi âlemde, ebedi düğünün var, on sekizbin âlem davetlidir bu kutlu düğüne, bütün ruhlar o nur içinde. Şu anda Alanya’da saat 02.10…15 Kasım 2018…perşembeyi cumaya bağlayan mübarek müşteri gecesidir.

*Kamer şerefi ne demek hocam, kamer şerefi. Ben nasıl uyurum, nasıl yaşarım, nasıl yer içerim, nasıl ben o olarak yaşarım bundan böyle. ’Selam cümle Allah dostlarının üzerine olsun’’ dedi.

-Âmin Allah’ım âmin. Huuu…

*Ayaklarımdan sırtıma kadar, kanımın sıcaklığını hissediyorum. ’Olur, olmaz şeylere üzülmesinler, Zülfikarların ağzından çıkan herşey tecelli oluyor, göstermelik yaşamdan vazgeçsinler’’ dedi.

-Rabbim! Ümmeti muhammedin ve Türk milletimin günahları ile beraber kulun Hacı Ali’nin gelmiş geçmiş ve gelecek günahlarını bağışla, razı olduğun kulların arasına dâhil et fakirini.

*Sizin duanızı ettim, aynen. ‘’Sen onun taşıdıklarını taşıyamazsın’’ dedi.

-İzninle ya rabbim! İzninle göstermelik yaşamaktan vazgeçsinler, bütün öğrencilerim. Zaferler nasip et bize ya rabbi. Hidayet ve adalet nasip et. Aklıselimi yeryüzüne son bir kez daha inzal etmeni dilerim. Kullarına merhamet et, akıl fikir ver. Rızkımızı geniş ve helal tut ya rabbi. Senin affetmeyeceğin hata, günah yok, şirk koşmanın dışında, milletimi affet. İnsanlığı affet. Ümmeti affet. Ailemin gelmiş geçmiş ve gelecek olanları ile halen yaşayanlarını affet, Allah’ım.

*’’Sana gelen herşey, yeryüzüne gelen güzelliktir. Sen dost ol. ’dedi.

-Elhamdülillahi rabbil âlemin. Ya vedud. Ya vedud. Ya vedud. Şükran ya rabbi!

*’’Dua ordusu iş başında’’ dedi. Sevgi kanalı belirgin oldu, elimde.

-Seni olması gerektiği gibi tespih edememişsem bağışla rabbim! Maşallah, barikallah, izninle ya rabbim kereminle. Rabbim! İzninle paylaşabilir miyim, aşkının, kereminin izniyle, kullarını sana davet için kullanabilir miyim bu mucizeni.

*’’Boynuma ya da koynuma yaslan’’ dedi. Göğsünü görüyorum.

-Lütfen rabbim! Hidayetine vesile kıl, ya rahiym.

*’’Olsun’’ dedi.

-Yaslan azizem. Allah’tan daha sağlam, güvenli, huzur verici, yaslanmak dayanmak için kim olabilir.

*’’Gulhuvallahuahad diyerek okusunlar’’ dedi.

-Teşekkür ederim efendim. Ümmeti Muhammed ve milletim adına teşekkür ederim. İnşaallah, ihlas ile okusunlar. Yazının başına bu uyarıyı koyacağım rabbim.

*’’Ölenlerin üzerine yemin et, sen Hak’tan başkasını görmeyeceksin’’ dedi.

-Ne denirse harfiyen yap azizem. Bu cümlenin muhatabı sen misin? Maşaallah.

*’’Tasavvuf bitti; yol hikmet yoludur’’ dedi. Evet, muhatap benim.

-Elhamdülillah. Ne mutlu sana Şeyma’m. Ve ne mutlu bana ikinci kez rabbim bizi birbirimize ve mucizesine şahitlerden eyledi.

*Nefes alıyordum ‘’Allah hu dur’’ dedi.

-Evet. Allah hu dur.

*Hocam şoktayım, şükürdeyim. Daha çok şoktayım…

Cemalde nuru tevhidin gerçekleşti. Musa as. Bayılmıştı, biliyorsun.

*’’Sen yeryüzünde kılınması gereken namazı kılacaksın’’ dedi.

-Selam bütün mürsellerin üzerine olsun ve nebilerin ve velilerin, müminlerin ve Zülfikarların üzerine de olsun. Cümle Allah dostlarının üzerine olsun Rabbimiz. Şeyma’sın değil mi güzelim. Bu yeni isme geçen sendin, değil mi?

*Fihimafih Chi. Evet hocam… Kübra Şeyma A….. ’Gözümün nuru’’ dedi, hocam. ‘’Cennet kapısı açıktır’’ dedi.

-İlk miracında kucaklaşmamış mıydın sen. Elhamdülillah.

* O buluşmada kucaklaşmadım diye hatırlıyorum. ’Soyundan olanların duaları kabul oldu’’ dedi.

Rabbimizin kullarını kadın erkek diye ayırmadan miracına aldığını, sağır sultanlara bile ilan etmiş oldu Allah teala. Artık buna inanmayanlar, kadınları aşağılayanlar, ancak gafillerdir, kâfirlerdir. Ben de öyle hatırladım. Geri dönüp okuyasım geldi. Elinde gelin çiçeği ile varmıştın, rahman rahim benden içeru olan benliğine. İşte azizem ben sana boşuna azizem demezmişim. Rabbim dedirtirmiş. Çağdaş azizelerden oldun.

*Kaç kere özleyip, okudum hocam. Kaç kere. Kaç kere dedim ‘’Rabbimi, kendimi, sizi çok özledim’’ diye. Hep bir özlem. Özlemek kavuşmaya işaretmiş, meğer. Hüzün seğirmesi alıyorum şu an.

-Artık her duan hicapsız kabuldür. Elbette rahman rahiym sıfatlarınla âlemlere rahmet olacaksın.

*Ben, ben değilim artık. Şu anda hala değilim. Ben burada da değilim. Bir söz vardı, aklıma düştü; ‘’ateşte değilim, narda değilim.’’

-Bir kelime eklemelisin o söze, NURDAYIM… Artık o sende sen o’ndasın. Çok özlem duyduğunda aynaya bakar özlem giderirsin. Ve bu sırrını kendinden bile saklarsın. Tevazudan ödün vermezsin. Âlemlere rahmet olursun, biiznillah.

*Yeşil, salınan çimenler hafif rüzgârda… Göründü…

Sen şu anda cennettesin, nurdasın. İdrakına var, asla unutma biiznillah. Rabbimin izni ile beşeriyetine dön ve hizmete başla. Senin gibi, çok Allah dostuna ihtiyacı var âlemlerin, ümmetin hem Türk milletimin.

*O artık hep benimle olacak değil mi… Hiçbir şey bilmiyorum, o kadar yokum ki.

O hep seninleydi zaten, sadece bilinçli hale geldin.

*Doğru. Rabbim razı olsun hocam. Binlerce kere razı olsun. Ne desem az ne desem yetmez.

-İnşaallah öğrenmen gerekenler bu fakirin elinin altında. Rabbimin izniyle, sizin yetişip gelmenizi bekledim, rabbim senden hiç ayrı olmadı. Sen ara ara onu unuttun sadece. Gaflete daldığın anlar oldu… Artık izni keremi ile doğru zikir, doğru fiil ile hep cemaline, kemaline hizmet edeceğiz.

*Ben böyleyim ya kim bilir siz nasıl bir mutluluk yaşıyorsunuz. Yetişen gerçek şuurlar. Rabbim sayısını artırsın, sevdiklerinizin, öğrencilerinizin hocam. ‘’Soyun da gir koynuma, tenim ilaçtır benim’’ diyor. Bu bir türkü…

Şu zaman itibariyle öğrencilerimden üç adet bayan kardeşimizin tevhidine şehadet ederim.

*Evet. Şükürler olsun binlerce kere.

Artık düzenli konuşursun, kalbinle, rabbinle. O’nun mekânı mümin kulun kalbidir, o zamandan ve mekândan münezzehtir.

*’’Sen yoksun, ben varım. Sen benim cismimsin’’ diyor.
Yarattığım âlemlere sığmam, mümin kulumun kalbine sığarım’’ buyurdu.

-Evet. Artık sen yoksun. Sende yaşayan o’dur. Sen o’na bahanesin, rabbimizin latifine cisimsin.

*’’Allah sırrına erenler, hakikati yaşarlar’’ dedi…

-Ancak unutma; bütün kullar için geçerlidir bu. Kiminde cemaliyle, kimi kulda celaliyle ve kimi kulda kemaliyle o vardır. Elbette ya rabbim!. Ya hak! ya hu! ya hu! ya huuuu!

*’’Gönlümde dopdolusun. Seni nere koysam ben, benden içeri.’’ Dedi. Yunusun bir şiirinden bir bukle bu.

-Güya bitkin bir halde dinlenmek için yatmıştım. Saat üçe, dörde kadar uyuyacaktım. Erken dinlendirip kaldıran rabbime hamdolsun, bu mucizenin şahitliğine nasibim varmış.

*O gülümseyen siz misiniz, hocam! Yanımızdasınız, eğiliyorsunuz, rükû seklinde… Ben de bugün erken uyuyayım, dedim.

Elhamdülillah, beraberiz, biriz. Rabbim hamd sana, şükür sanadır.

*Küçük bir dere akıyor önümde. ’Cismi latifim senin üzerinde, kalbinden geçen her şeye dikkat et’’ dedi.

Artık daha çok kalbinle olmalısın. İnşaallah oraya vesvese girmesine izin vermemelisin. Dilini, kalbini, aklını rabbimize emanet et. O en güzel vekildir. En emin olunan, emniyeti de yaratandır. Sana inşaallah bir zikir vereyim, gafletten dalaletten ebediyen rabbimize sığın, o zikirle.

*Evet. Gafletin tamamen bitmesi gerek. Bir erkek görüyorum yine. Görevde galiba… Öyle iyi olur ki hocam.

-Görüntüyü anlat. Ben biraz susayım sen anlat. İnsanlığın ayrıntıya ihtiyacı var. Hele ki Zülfikarların.

*Hocam geçenlerde sizin vasıtanızla gruba Rabbim zikir vermeden önce bana <Selamünkavlemmirrabbirahiym> ayetini verdiniz. Rabbinden sana selam vardır, anlamında ya biliyorsunuz. Ne güzel, Rabbim geldi, selam verdi, gerçekten.

-Evet… İnşallah bütün Zülfikarlara nasip olur.

*Hepsine dua ettim, hepsine hocam, hepinize. Cümle ümmete.

-Çok olmanızı istiyorum rabbimden, bir dua ordusu olmanızı istiyorum ki ezelde gerçekleşmemiş azamette çok ve etkili ve hem de tam yetkili olsun bu ordu, mevlam… Rabbim şahidimdir çok olmanızı diliyorum. Artık dünya rabbimin nuru ile sizlerin Zikirleri ile apaydın olsun istiyorum, rabbimden. İzin ver ya rabbi! İzin ver nurun vaat ettiğin gibi devrimizde tamam olsun..

*İnşallah dualarınız kabul olacaktır, hocam. Kolunda sepetiyle bir hanim sağa doğru yürüyor, nahif, nahif… Uzun ince ama oynayışı bana benziyor. Neşeli, neşeli yürüyor..

İşte o sensin. Senin rabbimiz indindeki cismi latifin. Cennetteki halin, aynen öyle mutlu olacaksın. Artık tevhidin tamam oldu. Kulluğa dönüşün başladı. Gerisi ilim ile dosdoğru ve ecel gelinceye kadar aralıksız kulluktur. Kullarına hizmet etmek, rabbimize yol vermek, kişisel miraçlarını yaşamaya davet etmek, dualarınla onların gayretlerine katkı sağlamaktır.

*Sepetime çiçek topluyorum, hocam. Burası cennet olsa gerek…

Unutma bir şeye ol dersen, duandır, an içinde kabuldür, olur. Öl dersen, duandır, kabuldür, ölür. O nedenle diline hatta kalbine dikkat etmekle mükellefsin.

*Özsepet kelimesini daha dün şiirde ifade etmeyi nasip etti Rabbim. Nasıl bir güzellik bu. Biliyorum hocam, kalbimle de mükellefim, dilim kadar, artık.

Rabbim her şerden muhafaza etsin. ‘Cismi latifim ile hep seninleyim’’ buyurdu ve’’ kalbine dikkat et’’ dedi, uyardı değil mi?

*Evet, hocam.

-Rabbimize emanet olsun kalplerimiz, dillerimiz, kulaklarımız, bütün azalarımız. Aklımız, fikrimiz güzelliğimiz ve nefeslerimiz, rabbimize emanet olsun. Âmin. Şimdi uğurlar ola. Şükür namazı kılmalıyız.

*Aminnnnn hocam, Aminn.

İdrak etmeli, hazmetmeliyiz, bu kutlu geceyi.

*Tamam, hocam şimdi kılarım. Hemen. Zikrimi de verin hocam. Başlamak isterim hemen.

-Selam üzerimize olsun… Seni kucaklayacağım anı sabırla bekleyeceğim, rabbimizin nasip edeceği güne kadar. Sabrı cemil ile hep dualarımda olacaksın. Dualarında olmak muradımdır, pak alnından öpüyorum. Selam es selame

*Hep dualarımdasınız hocam. Ellerinizden öperim. Zikrimi de verin olur mu?

Selamünkavlemmirrabbirahiym’e davam et, inşaallah…Bu mucizeyi ancak bu ayetle kâmilen idrak edebilirsin. Biraz daha selam ver ki daha çok selam al rabbimizden.

*Zülfikarlar grubuna verilenle birlikte çekebilir miyim, yoksa vereceğiniz zikir mi sadece.

-O ayetleri de oku, ayetlerin ardına bu ayeti de ekle.

*O ayetler çok iyi geliyor bana. Tamam hocam. Rabbim nurunuzu daha çok artırsın, herşey gönlünüzce olsun. Rabbim şifa versin, bütün sıkıntılarınıza. Allah’a emanetsiniz. Tamam hocam.

Âmin, âmin, âmin Allah’ım. Selam es selame.

Hacı Ali Bayram gönderdi
Fihimafih Chi

19 YORUMLAR

 1. Selam es selame maşallah hocam neguzl olaylar bunlar meyer bizim dinimizde neler varmş neler bunca zaman sadece ibatetlerimizi yapmşz ama içine tam anlamiyla girmemişz okurken gozlerim doldu tüylerim dikenlendi.rabbimize teslim olmak dualrin kabulu bunlar olsa gerek inşallah bizlerinde nurları çogalır dualarımız kabul olur isteklerimizi Rabbim verir.Allaha emanet olun hocam ellerinzden öperim.

  • benden içerü ben ne demekse o demek..inkar eden ebedi mahrum kalır. rabbim her beyne gelişmişliği kadar idrak verir.sen olayın bir kısmını kabul ettin bir kısmını inkar mı ettin..işte iblis sende zafer kazandı demektir.iblise daima açık duran kapı cehalet kapısıdır.sürekli aralık kalır da şeytanlar kişiyi bilme yerinden vurur.selam es selame

 2. Selamun aleyküm hocam. Okurken öyle etkilendim ki, maaşallah çok imrendim. Bizlerde böyle lutfa mazhar olurmuyuz ki. 15 kasımda olmuş olay yani geçtiğimiz cuma. Ahh ya Rabbim beni de temizlenenlerden eyle. Beni de kulluğuna kabul eyle.

  • amin..allahın sıratı kerimi herkese açık..tövbe kapısı açık..allah yola çıkana yardım edeceğini vaad etti..hemde bir adıma on adım olarak yaklaşırım dedi..ZİKRE İLK ADIM yazımızdan haberin vardır umarım.selam es selame

 3. Selame es selame Hocam. Afiyettesinizdir inşaAllah.
  Ya Kuddusun Ya Tahir.Ya Latifun Ya Latif …. zikrine başladiktan sonra bir rüya gösterildi ; ” bir evdeyim , ölmüşüm ve kefenlenmişim fakat bilincim yerinde. Simalarını hatırlamadığım 3-5 kişi benim için ölmüş diyorlar ; yaşıyorum diyorum ama duyan olmuyor. ”
  Rüyadan korku veya endişe ile uyanmadım.Vardır bir hikmeti diyerek sağ devri yaptım.
  Duanızı ve tavsiyelerinizi istirham ederim.

CEVAP VER