Haklısınız

0
339
Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu;
 
Muhterem hocam, bugün Muharremin dördüncü günü orucunu tutuyorum, inşallah on güne tamamlarım.
Söyle onlara! Celalden uyarı yazısıyla Erol Tankut’un iki videosunu dinleyip bunların etkisiyle iki gündür tefekküre dalmış kendimi, ailemi düşünüyor hata nerede diye tefekkür ediyordum. Belki de birçok kardeşimizin aklından geçirip de size yazamadığı, <hocam bunca emekle dua ediyoruz da neden dualar kabul olmuyor” diye zaman zaman içimden geçiyor, nerede hata yapıyoruz diye düşünüyordum.
 
Bugün Cuma namazından sonra Erol Tankut’un başka bir tövbe duası videosunu da iki kez dinledim. Bende sessiz sessiz tekrarladım içimden. Hatta şeytan haritası kitabı ile tövbe kitabını sipariş vermek için bilgi aldım. Sonra uykum geldi uyudum. Rüyamda beyaz taksi içinde, iki kız kardeşim de arka koltukta, çocuklar da var yoldayız. Hava yağmurlu. Onlara dedim; ”size bir şey anlatacağım, manevi olarak biz normal insanlar gibi değiliz… O sırada bakkala girip döndüm ve dedim; ”bizler evladı resulüz, bizim dualarımız kabul oluyor ama temiz ve tövbeli olmamız lazım.”
 
Bu şekilde uyandım. İkindi ezanı okunuyordu o vakit. Daha önce her gün tövbe namazı klimayı tavsiye etmiştiniz. Sürekli kılmıyordum; tekrar başladım kılmaya. Bizlerin dışında soyumuzdan gelen hata ve günahlardan dolayı tövbe etmemiştim şu ana kadar. Ayrıca geçmişteki her günaha karşı ayrı ayrı tövbe sözleri etmek gerekiyormuş…
Sonuç olarak; doğru tövbe sözleri bulup sürekli okumak gerektiğine kanaat getirdim. Bizim dışımızda soyumuzda da sorun varsa onları da tövbeye katmak gerekiyormuş.
Allahualem dualarımızın kabulü doğru tövbe yapmaktan geçiyor. Selam es selam. Murat…
 
-Selam es selame Muratcan. Maşaallah barikallah bu yaşadıkların da bir başka keşif ve keremullah’tır. Sayfamızı okuma lütfunda bulunan, kendisini geliştirmeye irade etmiş kardeşlerimizin hizmetine sunalım, Allah’ın izniyle.
Bu keşifleri lütfeden rabbimize hamdolsun.
Selam es selame
Konuşma Sonu

CEVAP VER