Hamdiye’ye mektuplar 19 Eşim alkolü bıraktı, namaza başladı.

0
517

VAV ( 1/24/2009 )

———————————————
Nasılsınız hocam, inşaallah sizde iyisiniz. Siz benim için cennetsiniz. Mesajınız cennetten gelen nimet. Bana da sonsuz sevgiyi hissetmek ve tabii ki ağlamak düştü, şükür. Hak etmediğimi biliyorum ama o sonsuz sevgi ve merhamet örtüyor bütün hataları. Ümitle korku arası bende mutlu oluyorum İşte Allah dostları sayesinde. Ve dua ediyorum güneş gibi, bütün insanları aydınlatın diye. Sizi çok seviyorum. Korkum sizin ilminizden nasipsiz olmaktan dolayıdır. Allah beni sizin yolunuzdan ayırmasın, bunu düşünmek bile çok acı veriyor.
Tespihime devam ediyorum.
Eşim alkolü bıraktı, namaza başladı. Bir hafta oldu. Emin olmadan yazmak istemedim.
Allah sizden razı olsun.
Dokunduğunuz bütün kalpleri cennete çeviriyorsunuz. Selam en selame
——————–==—————————

Selam es selame Hamdiye Hanım,

Ne kadar sevindim bilemezsiniz. Dualarımızı kabul eden Allah’a yarattığı mahlûkat sayısınca hamd olsun.
Buradan çıkaracağımız en büyük ders, eşlerden birisinin bile Allah’a yakınlaşarak ibadetine devam etmesi halinde, uygun zikirler çekerek ailenin tamamını kurtarabileceğidir. Efendimizin iki hadisini anmak yerinde olacak sanırım. Birisi;
-’’ Dertleriniz günahlarınızdan dolayıdır, tövbe ediniz.’’ Bir diğeri ise;
– ’’ Karı-koca birbirini cennete götürür, karı-koca birbirini cehenneme götürür.’’ hadisi şerifleridir. Öte yandan dinimizi ve Allah’ın kelamı, Kur’an-ı Kerimi yeterince bilmediğimizdir. Kurandaki her ayet anlamlarına göre, herhangi bir derdimize çaredir. Örneğin; Çocuğu olmayan bir aile, ilgili bir peygamber duasını devamlı zikir etse, iki ihtiyar olmalarına rağmen, Hz İbrahim’e ve Zekeriya as. Verdiği gibi çocuk verir.
’’Allah inananların dostudur, onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır’’ayetinden nasıl yararlandığınızı gördünüz.
Gönül ister ki sıkıntısı olan hemen Allah’ın emirlerine sarılsın. Kuldan aranan çare her zaman kesin değil. Ama Allah’a yönelen gönüller boş dönmez.
Lütfen ibadetlerine devam et. Daha çok yolun var. Sen çevrene yardımcı olabilecek bir insansın.
Selam es selame.

CEVAP VER