Harikalar diyarı 2

0
1181

Harikalar diyarı 2

Selam es selame Hocam, nasılsınız iyisinizdir inşallah, Rabbim, sağlık ve sıhhatinizi daim eylesin. Evet, Hocam sizin yazdıklarımı sayfanızda paylaşıp attığınız başlık ‘’harikalar diyarına hoş geldiniz’’de olduğu gibi, fakir filiz yine harikalar diyarında idi.                                                                                                                                                          Salı günü gözlerimi kapattığımda bir kadının uçurumun kenarına tutunmuş yukarı çıkmaya çalıştığını gördüm. genç bir kadında onun elini tutup yukarı çekmeye çalışıyordu. birden geriye doğru uçurumdan aşağı düşmeye başladı, düşen kadın bendim. Düşerken yine ses dalgaları içerisinden geçiyordum. Allah diye bağırarak bir yeşil suyun içine düştüm. Yüksek Kayalarına arasındaydı burası, suyun kenarında krem rengi koltuklar gördüm. diyorum ki galiba şimdi Peygamber efendimiz gelecek buraya, ben de gitsem ayaklarını yıkasam, hizmet etsem diyorum. Lila rengi üzeri sırmalarla süslü bir elbise giymiş bir hanım geliyor. sadece belden aşağısını görüyorum. Ayşe annemizmiş, ayakları çıplak. ayaklarına bakıp çok güzel ayakları var diyorum.

Hocam, ertesi gün gözlerimi kapattım ve yine muhteşem sarmallar… ama sanki ses dalgaları gibi içinden ışık geliyordu. Ertesi gün yine zikir çekerken gözüm kapalı, yine birisi döndü döndü, boru gibi uzadı sarmalın içine doğru çekildi. Sonra kendini dışa doğru ittiriyordu. Bir tanesi de döndü döndü döndü sonra durdu, içinden incecik dupduru su akıyordu.

Bir de dün gece uyurken ve de bu sabah kadınlar böyle yerde yuvarlak bir masanın etrafında oturmuş Kuran ı Kerim okuyorlardı. Bugünde yassı namazından sonra zikirimi çekerken önce bir damın üzerinde oturan beyaz bir kedi vardı. Bana yaklaştı, ben de bizden misin dedim. Kayboldu. Ardından mavi yeşil karışık ışıklar gördüm. Pırıl pırıl dartından bir Bebek gördüm, yeni doğmuş, annesi üzerine doğru eğilmiş seviyor. ikisinin arasında yeşil Nur’lar var. yaklaşıp kim olduğuna bakıyorum; Meryem ana ve Hz. İsa yeni doğmuş, sonra Meryem ana bir taşın üstüne oturmuş, kucağında Hz. İsa’yı seyredip gülümsüyordu. Hocam son zamanlarda seğirmelerim azaldı. Zikirlerimi çoğaldıkça seğirmelerim oluyor. Onu fark ettim. Başınızı çok ağrıttım hocam. Hakkı’nızı helal ediniz, saygılar ve hürmetler.

-Selam es selame Filizcan. Keşifler yaşıyor, meleki âlemde seyr seferler ediyor, mucizeler yaşıyorsun. Zamanda geri, ileri seyahatlerin oluyor ki Hz Meryem ve Hz İsa as. mın doğum anlarına şahit olmuşsun… Sana verdiklerimizi zikre ve zikir usulü ile ilgili düzene sıdk ile uydukça daha başka gelişmeler de yaşayacaksın inşaallah. Rabbim yar ve yardımcın olsun.                                                                      Bundan böyle diline sahip ol ve asla hiç bir yaratılmışa beddua etme. Anlamı negatif-olumsuz cümleler kurma. Çevrenden gelecek sıkıntılara karşı sabırlı olmaya özen göster. Kemalinin halka yansıması, sana karşı yapılacak az çok her tür eziyete katlanman duadan başka bir karşılık vermemendir. Asla kin nefret duymadan, insanları cehaletlerinden ötürü kınamadan, hidayetleri için hayır dua etmendir. Nefsini öne çıkaracak davranışlardan sakınmalısın. Yaşadıklarını kimseye anlatma, anlamazlar, faydalanmazlar. Belki seni kınama, kıskanma veya senden korkarak uzaklaşma gibi davranışlar gösterirler de incinirsin, allah korusun. Sır sakla ki sır verilmeye devam etsin. Örnek bir kişilik olarak aralarında sıradan birisi gibi yaşamaya devam et. Dahası, dahası ve dahası var bu yolun… Rabbim yar ve yardımcın olsun… Bize yazmaya devam et. Derdini sevincini bize yaz. Ayrıca zikirin kırk günü bitince bildir ki ileri merhaleler için yenileyelim. Selam es selame

CEVAP VER