Harikalar diyarına hoş geldiniz.

0
1398

Harikalar diyarına hoş geldiniz.

Selam es selama Hocam, Nasılsınız, iyisinizdir inşallah. Bizler de size duacıyız. Rabbim sağlıklı ömürler ve her daim huzur versin size, zira ben ve benim gibi o kadar çok kardeşimize yardımcısınız ki. Rabbimde her daim sizin yardımcınız olsun.                                                                                                                                                              Hocam size en son 26 Eylülde yazmışım, bir iki gün sonra rüyalarım kesildi. Simsiyah her yer. Bir kaç zaman gözlerimi kapattığımda bir Yunus balığı yavrusuyla yüzüyor. Bana doğru geliyor, sanki gülümseyerek onu takip etmemi istiyor. Bende her seferinde aynı soruyu soruyorum ‘’bizden misin ben rabbimleyim, diyorum ve kayboluyor, bunu çok kereler yaşadım. Birkaç gün sonrasında genç bir Adam, kafası tamamen kel, sakal ve bıyıkları var, gözleri kapalı bana yaklaşıyor. Ona da aynı soruyu sordum kayboldu. Bu iki durumdan sonra gözlerimi kapatmaya korkar oldum. Hep değişik kısa kısa şeyler… Kimisinden bomba patlamış gibi dumanlar üstüme geliyor, kimisinden kalabalık bir topluluk… Bunların hepsini uyanıkken ama gözümü kapandığım an yaşadım.                                                                                                                                                                                                  Sonra müthiş derecede bir halsizlik isteksizlik; inanın namazlarımdan bile zevk almaz olmuştum. Arada dua ve zikirleri anlatan bir kitap okuyordum orada, zikir ehlinin daha fazla dua okuması gerektiğini yazıyordu. Ve verğiyi bir dua vardı o duayı okumaya başladıktan sonra kendime gelmeye başladım. Sizin sayfanıza fazla giremiyorum. Çalıştığım için, ancak fırsat bulursam merak ettiğim konularla ilgili biraz okuyabiliyorum. İki gündür grip olduğum için işe gidemedim.

-Sizin sayfanızı sık sık okudum bir kardeşimize yazdığınız yazı dikkatimi çekti, gidilen bu yolda sıkıntıların olabileceğini, yaklaştıkça daha çok rahatsız edilebilineceğini yazmışsınız, içim rahatladı. Zira dün bütün gün içimde bir ürpertiyle dolaştım. Yassı namazını kılarken de gözünü gözüme iyice dikmiş bana bakan bir şey vardı. Simsiyah Kocaman bir göz, yeşil, kalın derisi vardı. Şu filimlerdi gördüğümüz uzaylılara benziyordu. Bir gözünü ve burnunu gördüm sadece. Kaşı çatık, çok sinirli bir şekilde bana doğru yaklaşıyordu. Çok ilginçtir ki hocam eskiden isimlerini duysam korkardım. Şimdi resmen kafa tuttum. ‘’Senden korkmuyorum, isterseniz sürüyle gelin yine korkmayacağım’’ dedim, sonra kayboldu. Bu seferde aynısının daha yaşlısı oda sinirli bir şekilde bana bakıyor, sanki bir şeyler söylüyordu. Ona da aynı şeyleri söyledim. ‘’Sizden korkmuyorum, bana rabbim yeter, dedikçe kaşları çatılıyordu. Diyebilirim ki yatana kadar uğraştılar benimle.                                                                                                                                                                                 Bir de dün seğirmelerim çok fazlalaştı. Nihayetinde Hocam, dün gece bir kez daha semalardaydım, Elhamdülillah. Hocam Satürn’ün çok yakınındaydım. Çok kısa oldu yolculuğum, ama O kadar güzeldi ki bugün çok mutluyum. Rabbim daima yaşamayı nasip etsin, isteyen herkese de nasip etsin inşallah. sağlığınıza her daim duacıyım, sizde bizden dualarınızı eksik etmeyin hocam. Hep yanımızda olup yol gösterdiğiniz için Allah sizden razı olsun. Biz sizden çok razıyız, selametle kalın hürmetler.

-Selam es selame Filiz can, zikirlerine namazlarına ve sağ devrine dikkat ettiğin sürece asla kokmazsın. Rabbimiz her halükarda sana şah damarından yakın iken neden korkasın ki. Keşiflerini yaşamaktan korkma çekinme. Keşiflerini yaz ki ileride lazım olan gelişmeler yaşayabilir, dualar alabilir, değişik ilimlerle desteklenebilirsin. Keşifte gördüklerini harika bir şeydi gibi basit anlatımla geçiştirme, tasvir et. Ayrıntılara dikkat et. Ve not al. Ya latıfün zikrini aralıksız kırk güne tamamlamaya çalış. Rahat edersin. Geçmişin etkilerinden ödeşmelerinden sıyrılırsın. Böylece daha hızlı yol alabilirsin. Gelişmeleri yazmayı sürdür. Selam es selame. Bu aralar NECM suresini oku…

-Allah razı olsun hocam. Açıklamalarınız için, teşekkür ederim, sureyi okuyacağım, evet not almıyorum. Bundan sonra onda dikkat edicim. Allaha emanet olunuz hürmetler.

.

-Filiz. Hayırlı Cumalar Hocam, Bugün yine biraz başınızı ağrıtıcam, lütfen Hakkı’nızı helal ediniz. İki gün önce size yazmıştım ve Necim suresini okuyun demiştiniz. İki gün okudum sahada okumaya devam edicim. Hocam dün bütün gün seğirmelerim arttı. Tecrübeden mütevellit artık ne olacağını anlar oldum.                                                                        Dün akşam otururken gözlerimi kapattım. Masmavi bir gök yüzü ama hava bulutlu, güneş yok, siyah bir kapı mı pencere mi anlayamadım. Onu gördüm bir saat kadar sonra yatmaya gittim. Gözümü kapandığım an gümüş renginde bir spiral dönüyor, etraf yine yıldızlarla dolu, döne döne tüm yıldızları içine aldı, ve bir girdap gibi dönmeye başladı. Ardından yine Satürn’ü gördüm.

Önce olduğu yerden dışarı doğru fırladı. Sonra içine çekilip o dahi yıldızlarla beraber dönüp girdap oluşturdu. Sakinlediğinde ,bir anahtar çıktı oradan ,uçunda kırmızı kurdele vardı. Boşlukta öylece duruyordu. Yıldızlar tekrar dönmeye ve girdap oluşturmaya başladı, bu sefer içinden Kâbe çıktı, yavaşça yere indirildi, indiren kimse yok görünmüyor.                  Ama Kâbe’nin sol tarafı biraz hasar görmüş gibi, ben ona bakıyordum ve üzülerek. İçimden dönerken hasar gördü diyordum. Beni yukarı çektiler. Çekeni görmüyorum. İki büklüm hala kebeye bakıyordum ne oldu diye. Yukarı çıktım yine yıldızlar döne döne bir sarmal oluşturdular. Hepsi pırıl pırıl parlıyordu. Ben de onları izleyip, gülümsüyordum. Hocam çıktığım yer hep aynı yer, pembe atmosfer ve pırıl pırıl yıldızlar. Söylediğiniz için bu sefer daha dikkatli izledim.                                                                                                      Bir de iki gün önce gördüğümde eksik yazdığım şey hocam, Satürn’ün çevresindeki halka çok açık mavi idi. Bazen gökkuşağı gibi değişip tekrar mavi oluyordu. Hocam, uyanıktım ve bilincim açıktı. Yani uyumuyordum bunları yaşarken. Diğerlerinde yarı uyku halim vardı ama dün gece tamamıyla uyanıktım. Dört gözle yorumunuzu bekliyorum. Saygı ve hürmetler Hoca Allah’a emanet olunuz.

.Öncekilerde yarı uyur olup bu sefer daha açık zihin ve kalp ile yapmış olman çok güzel. Harikalar diyarına hoş geldin… Her gördüğünü hemen yaz ki eksiksiz olarak kayda girsin. Dahalarına da şahit olacaksın inşaallah. İbadetlerine zikirlerine ve sağ devrine itina göster. Vakitleri tam kullan. Gecikmeli girme namaza. Ezan okunmadan abdestini almış olursan tam vaktinde kılmak zor olmaz. Hatta sürekli abdestli olabilirsen daha iyi olur. Zor değildir. Abdest bozduğunda hemen yenilemen yeter. Kaç dakikanı alır ki. Rabbim başarılarını artırsın. Zikirin kırk günü bulunca haber ver. Gelişmeleri sürekli yaz. Selam es selame

-Allah razı olsun Hocam, dikkat ediyorum zikirlerimi çoğalttım. Ama öğlen ve ikindi namazımı çok vaktinde kılamıyorum. Çalıştığım için zor oluyor. Yine de çaba gösteriyorum, fırsat bulduğum ilk anda kılıyorum. Allah’a emanet olunuz. Hürmetler sevgili Hocam.

…………………………….

-Selam es selam hocam, bu günlerde hayli sizi meşgul ediyorum. Lütfen Hakkı’nızı helal ediniz. Dün gece yine uyanıktım, gözlerimi kapattığım anda mum ışığına benzer ama büyük bir ışık gördüm. Işık yaprak yaprak açıldı. İçinde kız kulesine benzer bir yapı vardı. Ardından yukarı doğru uzanan bir ışık ve içinde Kuran-ı Kerim yukarı doğru yükseliyordu. Daha sonra kımıl kımıl, mavi ışıklar gördüm. Sanırım sonra uyumuşum. Başka bir şey hatırlamıyorum. Bir de bir şey sormak istiyorum, izninizle Hocam… Her gün bu kadar çok şey görmek normal midir. Bazen kendimden korkar oldum. Bir de haddimi aşmıyorum inşaallah. Biraz gördüklerimle ilgili, neler oldukları konusunda açık bilgi verir misiniz. Çok mutluyum. Ve de çok şaşkınım Hocam. Bu yaşadıklarımla ilgili dört gözle sizden yorum bekliyorum. Sevgili Hocam Allah razı olsun sizden Hürmetler.

-Selam es selame Filizcan… Keşifleriniz açılıyor inşaallah. Elbette mucizeler yaşıyorsun. Nesinden korkacaksın ki seni doğrudan meleki âlem eğitir oldu demektir. Bu ledünni sırlar sana özel lütuflardır. Zikirlerine dikkat et. Namazlarını asla kaçırma. Durmak yok yola devam. Doğru usul ile doğru zikirler böyle meleki âleme taşır abidleri. Vaktim çok yetersiz .Kusura bakma, az açıklama ile yetindiğim için. Selam es selame

-Selam es selama Hocam Allah razı olsun sizden, bu sabah namaza kalktığımda gördüm cevaben yazınızı. Mutluluk ne kelime, yazdıklarınızın karşısında eridim bittim inanın ağlayarak kıldım namazımı. Şükrettim rabbime, bir değil binlerce… Biraz uzandım, daha erken diye Hocam, içimden de şükrederek dertleştim rabbimle. Ardından gözlerimi kapattığım an inanın ettiğim duaları yaşadım. ‘’rabbim Nur’unla nurlandır’’ dedim. Bir ışıklar denizinde bir buluttan Nur’lar yağıyordu. ‘’Tüm kullarını Nur’unla nurlandır rabbim’’, dedim. Bulut ve Nur’lar genişledi. Ardından ‘’içimdeki, cin’leri şeytanları, kötü huylarımı yak’’ dedim. Kocaman bir alev topu üzerime dalgalar saçtı. Suya taş atınca oluşan dalgalar var ya öyleydi. Sonra Ateş söndü, tamamı yok oldu.                                                                            Onlardan önce yine irili ufaklı bir sürü gezegen, yine döne döne girdaplar oluşturdu. her yer yıldız kaplıydı. Hocam çok şaşkınım mutluyum ve rabbimin önünde mahcubum, bu günahkâr fakir kuluna bunları yaşattığı için, ne diyebilirim. O, her şeyin doğrusunu bilir, Saygı ve Hürmetler Hocam.

………………..

Selam es selame Hocam. Biraz önce zikrimi çekerken gözlerimi kapattım. Bir Okyanus, upuzun sahili var. Ve çok kalabalık bir derviş topluluğu, hepsi secde ediyorlar. Okyanus’a doğru üzerlerine dalgalar vuruyor. Ben yukarı çıktım, yemyeşil bir yarım ada orası, bir tepede beyaz bir şato tarzı yapı var, eteklere doğruda yine beyaz sıralı evler var. Biraz yukarıda dolaştım, bakındım. Ben Okyanus’un üstündeydim. Sonra sahiline indim. Selam es selam Hocam.

-Selam es selame Filizcan… Yaşadıklarına ve yaşayacaklarına maşaallah, barikallah, allah Teâlâ kudret ve kuvvetini sana ve samimi müminlere göstermeye devam eder inşaallah… Demek ki dua edersek şeytanlar yansın diye yanarmış, rahmetin coşsun, nurunla nurlandır bizi ve cümle insanlığı dersen Rahmetullah coştukça coşarmış… Cehaletimiz, gafletimiz, kuranı terk edişimizmiş bizi ser sefil eden. Dua müminin silahıdır diye müjdeler verilmişken silahımızı kullanamayıp zillete rıza göstermekmiş hatamız. Bir de nasıl dua edeceğimizi, zikir yapacağımızı bilmemek, hayra dua eder zannıyla şerre dua etmemizmiş. Rahmet dilemek, herkesin kurtuluşunu istemek dururken nefisimizin kör karanlığına duaları bahane edip, beddualar etmemizmiş. Doğru dua bize dünya ahiret cennetin kapılarını açacaktır. Durmak yok yola devam inşaallah. Rabbime emanetimsin. Yazmalara devam et lütfen.. selam es selame

CEVAP VER