Hocam efendimize beni tanıttı

0
1505

Hocam efendimize beni tanıttı

Sa. Hocam ben 13/2/2015 yılında umreye gittim. Yıllarca yanıp hasret duyduğum topraklara sonunda kavuşacaktım. Gitmeden önce sır kapıları açılmaya başlamıştı, rüyalar ve hisler çok değişik, anlatılması güç şeyler yaşıyordum. İlk Medine’ye gittim, sonunda resulüme kavuştum. Sanki mübarek efendimiz bütün Medine yolculuğunda yanımdaydı. Her an benimleydi. Orada neredeyse hiç uyuyamadım. Burası nuru Resulullah makamıdır, burada uyunmaz diyordum. Azar azar uyuduğumda ise peygamber efendimizi, 4 büyük halifeyi, cenneti rüyalarımda görüyordum. Bir gün cennet bahçesi denilen yerde namaz kılarken, yani uyanıkken peygamber efendimizi gördüm. Sürekli ona ‘’ben senin bu Zeynep’in, Fatima’n, bir Hatice’n,  bir Ayşe’n olamam ama seni çok seviyorum ya Resulullah. Beni de bir evladın say. Ya Resulullah şefaat eder misin? Ya Hizbullah diye söylüyor, ağlıyordum. Mübarek sürekli tebessüm ediyordu. Ben başparmaklarımla onun gözlerini, kaşlarını, yüzünü sıvazladım. O da aynısını bana yaptı ve ‘’gözüm, iki gözüm ağlama, ağlıyorsan Allah için ağla, ağlıyorsan Allah için ağla’’ dedi. Ben kendime geldiğimde katıla katıla ağlıyordum. Bu olay beni çok etkiledi. Kimselere anlatamadım. Medine’den ayrılışım çok zor oldu. Sanki ciğerlerim söküldü ama varış Ubeydullah’aydı. Kâbe’ye geldiğimde herşey değişti. Aklım başımda sadece 2 umrem bir kaç tavafın var. Orada her şeyi kaçırdım. Sürekli uyarılar ikazlar alıyordum. Kâbe’yi kaç kere döndüm, nap’tım hiç bilemez oldum. Hatta zaman ve mekânda kayıyordu sanki.  Hiç bilmediğim halde Arapça konuşmaya, anlamaya başlamıştım. Çok garipti. Sanki her şeyi unuttum. Çok büyük korkular yaşadım. Tek bildiğim sadece Allah ve habibinin nuruydu, cümle âlem.

Döndüğümde ruhsal olarak çok iyi değildim. Mana büyüklerime göre kalp gözüm açılmış çok şey yaşamış ve sadr darlığı yaşamışım. Dinlenerek geçeceğini söylediler. Öyle de oldu. Doktora gittim, bir ay kadar ilaç kullandım ve toparladım. Hangi âlem daha iyiydi bilmiyorum. Orada yaşadıklarım ömrüme bedeldi sanki ve ben bir daha eskisi gibi olamadım hiç.

Geldikten bir süre sonra rüyamda Kâbe’nin iç kısımlarında yerde oturuyordum. Bir kadın geldi, çenemden tutup yüzümü kaldırdı ve ‘’mübarek olsun fenafillaha erdin’’ dedi ve uyandım. Kısaca yaşadıklarım bunlar hocam

Maşaallah barikallah, yaşadıkların kutsi olarak ebediyen sende kalsın, iz bıraksın, huzur versin, razı etsin, hamd etmene sebep olsun inşaallah. Duadan asla kalmayasın. Bedduaya yaklaşmayasın… Namaz ve zikirde daim olasın inşaallah.

Kaç yaşındasınız, gelecekte sizi nasıl bir dünya hayatı bekliyor bilmiyorum. O yüzden kendinizi bilgilendirmeye devam ediniz inşaallah. Sayfamız emrinizde… İnşaallah okumalarınız daim olur, feyz ve motivasyonunuzu artırır.

Allah razı olsun hocam; Ben 34 yaşında 2 çocuk annesiyim.

https://www.hacialibayram.com/zikre-ilk-adim-zikir-ve-adabi/ Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

Bu linkte zikir konusunu işliyoruz. Lütfen dikkatle okuyunuz.

Fenafillah ermekle inşaallah kendinizi kurtardınız da ümmetin ağzı dualılara ihtiyacı var.Allah2a yolculuğunuz tamam oldu, şimdi Allah’ta yolculuğunuz başlamış. Sizin gibi müminlerin dilinden ihtiyaç duyulan ayetler sureler okunarak güncellenmeli. Sizi düzenli ve doğru zikre ulaştırsın rabbim. O kâmil aşkı hangi rehberle kazandınız bilmiyorum. Şimdilerde nasılsınız, bildirirseniz belki yardımcı oluruz inşaallah… Bizler de sizin hayır dualarınıza mazhar oluruz. Sevgilerimi, saygılarımı kabul buyurun. Ne zaman isterseniz bize yazın. Hayırlı akşamlarınız olsun. Çalışıyor musunuz? Yazımızı uygular mısınız?  bilemem ama daimi dua eden müminlerden olmanızı dilerim. Dualarınıza bizi de dâhil edin inşaallah.

Estağfurullah hocam; ben yaşadığım güzellikleri hiç bir zaman kendime mal etmedim. Çektiklerimi nefsinden bildim. Ben çok ibadeti temiz bir insan değilim. Yani hak etmedim, rabbim lütfetti, şükürler olsun. Çalışmıyorum ev hanımıyım.

öyleyse vaktiniz bizim gönderdiğimiz yazıyı okumaya ve uygulamaya uygundur.

Ben bir Melami şeyhinin dizinin dibinde büyüdüm hocam. Orada yaşadığım keşiflerde de bir sürü isim verdiler. Hocam efendimize beni tanıttı ‘’bizim kızımızdır, çok hizmetini gördük ve helal lokmayla büyümüştür’ ’dedi.

O şeyhten allah razı olsun. Sana aşk yüklemiş. Yüklediği o aşk da seni fenafillaha ulaştırmış maşaallah.

Âmin inşallah hocam… Rabbim sizden de razı olsun inşaallah.

İnşaallah şimdi de ilimle hizmet makamına terfi edersiniz.

-Tek sormak istediğim bu hallerde zaman ve mekân kalkar mi aradan, ibadetlerimi istenildiği gibi yerine getiremedim. Buna çok üzülüyorum.

aşk ibadetin yerini alır bazen. Önemli olan gönlün o aşkı kabullenmesi ve yaşamasıdır. Yazımız size çok yardımcı olacak inşaallah… Dikkatle okuyun, uygulayın. İbadeti sevecek, millete hizmetten haz alacaksınız. Ve yeni ufuklara yelken açacaksınız biiznillah. İlim ve ibadetle yol almak da bir başka güzeldir. İşin içine insanlığa hizmet girer. Ümmete hizmetiniz makamınızı yüceltir. Yazıyı okuduktan sonra fikirleriniz yazın lütfen. Selam es selame

Selam size olsun hocam. Takipteyim inşallah. Rabbim ebeden razı olsun inşallah. Hayırlı geceler.

Sevgimizi kabul buyurun lütfen. Dualarımda olacaksınız. Dualarınıza alın bizi.

Allah razı olsun hocam, dua eder, dua beklerim

CEVAP VER