Hoş geldiniz

0
387
Hoş geldiniz
5 (100%) 8 votes

Hoş geldiniz

Selamünaleyküm ali abi, adım …., İstanbul da ikamet ediyorum. … yaşındayım, evliyim, … yaşında bir çocuk babasıyım.  Sizi bir arkadaşım vasıtası ile buldum. O da yeni tanışmış sizinle, adı Ö…., sayfanızı incelememi söyledi. Biraz inceleme fırsatı buldum. Size şu anki halimden bahsetmek istiyorum. 

23 yaşımdan beri 5 vakit namazımı kılmaya gayret ediyorum.Alternatif tedavi işleri ile ilgileniyorum. Şu an için herhangi bir rehberim yok. Ve yolda hangi seviyede olduğumu bilmiyorum. En uzun yaptığım uygulama 70 estağfurullah, 1 fatiha 11 ihlas salavatı şerife ve la ilahe illallah şeklinde2 yıl civarı uyguladım.  Size yaşadığım olayları anlatmak isterim. 

  1. rüyamda bana falanca yerde bir köpek var dediler, gittim baktım. Pitbull gibi bir köpek ama bakışlar insan gibi. Köpeğin başında 2 zat var, köpeği sımsıkı tutuyorlar. Köpek bana senden nefret ediyorum diyor. 3. bir kişi geliyor, köpeğin boynunu hançeri ile kesiyor.
  2. 2- bir türbe ziyaretinde benim yaşlarımda bir kişi yanıma geldi ve bana dedi ki mertebenin artmasını istiyorsan, salavat ve kelime tevhidi birbiri ardına getir…
  3. 3- Arabamla giderken önümü bir ihtiyar kesti.Hava soğuk, adamın üstünde sadece gömlek var. Falanca yere gidicem dedi. Gel amca dedim, selam verdi. Bana dua etti.. Ben de dedim ki ilim istiyorum. O da bana bir hikâye anlattı. İlim kılıçtan keskindir dedi. Sonra adımı sordu (……) dedim. Senin adın bundan sonra Ahmet (….) olsun dedi. Tamam dedim. Sana bir tavsiyede bulunacağım dedi. Buyurun dedim. Pazartesi ve perşembe oruçlarını tutarsın ve gece namazını kılarsın dedi. Ve araçtan indi. Hava yağmurlu, dedim ki size şemsiye vereyim istemedi. Elini sıkayım dedim sıktırmadı, indi. İner inmez arabayı park ettim, arkasından bakayım diye. Ama ortada yok, kayboldu.
  4. 4- gece zikrinde havada uçuşan binlerce parıltı gördüm, yıldızla gibiydiler. 
  5. 5- akşam namazı vakti yolda yürürken salavat ve kelime-i tevhid okuyordum. Yürürken yere bakıyordum 1 metre civarı ilerde yerde, 2 adet 1 lira büyüklüğünde yuvarlak parlak cisim belirdi. Benimle beraber bir müddet geldiler. Daha sonra kafamı kaldırıp önüme doğru bakınca 10 mt. önümde boşlukta duran yuvarlak şekilde, halkanın dış tarafı parlak beyaz mavi karışık renkli, ortası siyah boşluk gibi bir cisim belirdi. Kara delik gibi düşünün. Ortası sanki başka bir tarafa açılan geçit gibi.
  6. 6- en son olarak rüyamda mescitteyim. Akşam namazı vakti, ezan okunuyor. Ezan bitti, ezan bittiği halde cemaat sallanıyor.Cemaate bağırıyorum ve koşarak çıkıyorum. Çorapla koşarak başka mescitte doğru gidiyorum. Eski bir yapıya geliyorum. İçeriden Kur’an sessi geliyor. Orada içeri girmeden dışarıda namaza duruyorum. 
  7. Ali abi durumum kısaca budur. Zikre İlk adım ve zikir adabı yazınızı okudum. Sağ devrini de okudum.  Sırayla yaptığınız zikirleri yazmışsınız.  Benim merak ettiğim şudur.Bu yolda hangi konumdayım ve zikir olarak sunduklarınızdan hangisini yapmalıyım. Saygılar sunarım.

Selam es selame (….)can. Hoş geldin. Allah’ın selamı bereketi üzerine olsun. Madem yazımızdan haberdarsın yazıyı değişik vakitlerde tekrar tekrar oku lütfen. Beş vakit namaza müdavim olduğuna göre zor gelemeyecektir,tavsiyelerimiz. Kuşluk namazı kıl. Gece namazına mutlaka kalk. Kuşluk namazı ile öğle namazı arasında iki rekâttan az olmamak üzere tövbe namazı kıl. Yatsı namazı ile vitir namazını ayır. Yatsıyı tam vaktinde kıl ve vitiri bir iki saat sonra kılarak uykuya gir.

Günlük iki kere sağ devri yap ve her namazda şu zikiri,tarif üzere niyet ettikten istiğfar ve salavat okuduktan sonra en az 33 kere oku. Zikirin ardından üç veya dokuz salavat daha oku.  berat alma işi  gerçekleşinceye kadar başka zikir çekme. Yazıya sadık kal. İnşaallah aradığın soruların cevabını rabbimiz sana tek tek zaman içinde verecektir. Zamanı gelmemiş sırlara talip olma,isteme. Tevekkül et. Rabbimiz habir sıratı seni özel olarak haberdar eder. Sen sana o an için verilen işlerle ilimle iştigal et. Okuyacağın zikir şudur…<el kuddusu el tahir. Ya latıfün ya latiyf bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti isteveytü biha alel arş>

Görüşmek üzere. Allah yar ve yardımcın olsun. yazıda verdiğimiz diğer zikirler sadece örnektir. Bir kardeşimizin seyr süluku ile ilgilidir. Herkesin seyri farklıdır. İlkini tamam edince biz sana durumuna göre okuman gerekeni biiznillah vereceğiz. Yaşadıklarını biiznillah bize yaz.Selam es selame

Bir mesaj yaz…

CEVAP VER