Hz Ukkaşe elifçe

0
1084
Hz Ukkaşe elifçe
5 (100%) 1 vote[s]

Hz Ukkaşe elifçe

human46-1Hocamm hayırlı cumalar.

Ellerinizden öpüyorum.
Ukkaşe hz.den çıktık. Daha yolda arabada iken hoş kokusu gelmişti sanki. Güzel bir kokusu wardı. Çok hoştu. Öğlen namazında yeşil nur gördüm sanki. Sonra birini gördüm. Sanki Ukkaşe Hz. beni karşılamış, bana kucak açmış gibi hissettim. Tesbihatta yine beyaz sarıklı o kişiyi gördüm. Sonra başka biri daha geldi. O da beyaz sarıklıydı. Dünkü kişiden biraz daha büyüktü sanırım. Daha orta yaşlı. Yönünü tam bana doğru dönecek gibi oluyor; yarım çewiriyor, namaz kılar gibi sağa sola selam veriyordu.
Huzurda iken çok şiddetli bir şekilde alnımın ortası ağrıdı. Sanırsınız ikiye bölüyorlar. Sonra ağrı sağ kulağımın üstüne kaydı, oradan da sağ gözüme. Gözlerim kapalıydı. Sağ gözüm öyle bir ağrıdı ki sanki gözümü yerinden çıkarıyorlar.
Efendimiz saw. İ ziyaret etmiş, O’nunla beraber oturmuş gibi hissettim kendimi.
Diğer ayrıntı… Ukkaşe hz. ile konuşup, dertleşip dua ederken, hep sağ kolumun iç kısmı seğirdi.

faviconMaşaallah barikallah, güzel, çok güzel tecellilere mazhar olmuşsun. Seni sevmişler, razı olmuşlar, yardım eli uzatmışlar. O ağrılar seni manen tedavi ederken oluşmuş yan etkilerdir. O ziyaret sana kolay mıdır bilmiyorum. Eğer çok zor değilse o mübarekleri sık ziyaret etmeni ve kendilerine dualarında yer vermeni öneririm. İnşaallah himmetlerinin sürekliliğine vesile olur.
Artık keşiflere kalbin alışıyor. Her keşiften sonra imanın biraz daha kuvvet kazanıyor inşaallah. Giderek daha rahat keşif yapacak seviyeye gelirsin biiznillah.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.
Aşk acıtıyor hocam diyorsun ya. O aşk acısını çekmesen bu makamlara yolun düşmezdi. Yaşadıkça keşke daha çok âşık olsam, daha çok aşk acısı yaşasam demek var şimdi. âmin de. Ve her mümin kardeşimize bu güzellikleri yaşasınlar diye dua et. Ülkemizin geleceğine, devleti yönetenlerin sağlığına, izzetine, feraset ve adalet sahibi olmalarına dair dua et. Güvenlik güçlerimize yardım dile… Askerlerimiz muzafferiyetler, şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar dilemeyi de unutma. Dua eri olmak sorumluluktur. Sana dileklerin kabuldür iste kulum denmişken ümmete ve millete rahmet pınarlarını coştur hem ettiğin duaları karşılık beklemeden, bir annenin bebeğine sunduğu ak süt gibi cömert ver helal et.
Bu topraklara ve memleketin havasına suyuna olan borcunu aklı başında biri olarak dualarla öde inşaallah… Bizi de daularından mahrum etme. Biz seni unutmuyoruz. Daha yolun başındayız. Namazlarına ve zikirlerine dikkat et. Coşkuyla gelen bu Kevser ırmağını biiznillah asla kurutma. Gözlerinden öpüyorum. En emine emanetimsin. selame selame

human46-1Dualarınıza canu gönülden aminnnnnn hocammm. Bir cenaze vesilesiyle geldik buralara. Bir daha gelebilir miyim bilmiyorum ama hep dua edeceğim inşaAllah. Çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.

faviconSiz halen Hatay da mısınız? Ukkaşe hz Hatay da olduğunu bile bilmiyor bu ümmi hocan. Hâlbu ki Hatay’da iki yıl görev yaptım. Gerçi o zaman yaşayanlara hayrımız yoktu ki ölmüşlerimiz aklımıza gelsin.1967 küfrün zirve yaptığı yıllardı ve ben 18 yaşıma yeni basmıştım.

human46-1Gaziantep’in bir ilçesinde, dağın tepesinde bir alan hocam, Hatay’a yakın bir yer.
Bu taraflarda akrabalar olduğu için öyle öğrendik.

CEVAP VER