İblis âlimi zalime dönüştürür

0
635
Hocam hayırlı sabahlar. Dün akşam yatsıyı kılarken bir keşif oldu, keşfin celalden mi, cemalden mi olduğunu bilemedim. Emin olmak için geçen hafta okuyup öğrendiğim yöntemi uyguladım. Şeytanın sizinle uğraşmasını engellemek, şeytana uyduğunuzu düşündüğünüz zaman şöyle yapın diyordu. Onu hoşlanmadığı bir şeyler ile cezalandırın, sizden uzak dursun. Birkaç kere uygulamıştım. Güzel sonuçlar almıştım.
 
-Devam et… Yöntemi de yaz, sonucu lütfen.
 
*Dedim; Rabbim! Madem bana böyle bir keşif nasip ettin, ben de bu nasibine karşılık şükür namazı kılacağım şimdi. Şükür namazına niyet ettim, secdede beliren keşif tamam, tamam gidiyorum, diyerek kayboldu. Kesif neydi onu da ilettim size. Yatsı da secdede yüzünüz belirmişti. ‘’Maşallah, barikallah… Devam et. İmam Muhammed ile seni fenafillaha götüreceğim. Elinizden tutup bizzat, çocuk götürür gibi. Fakat bazı imtihanlarınız var onları vermeniz lazım.’’ dediniz. Yazılarınızı okuduğumda etkilendim diye düşündüm, celal mi cemal mi ayırt edemedim.
 
-Eğer bizim cismi latifimizi rabbimizin keremi, sizin eğitiminiz için bir vasıta olarak bilmez, bu fakirin marifeti sanırsanız, bu hikmetullah’a aykırı olur, asla doğru olmaz. Ben senin ve kardeşlerinin yaşadığı o hali söylemeseniz bilemem. Sadece Allah’ın takdiri, bir eğitim şeklidir. Hayatta asla kişilere rabıta yapılmaz. Kişinin marifeti, mertebesi resul bile olsa, Allah’a bağlanır ve ‘’resulühü’’ demeden önce ‘’abduhu’’ deriz. Kul olduğu hatırlatılır. Ondan geleceğin, rabbimizden olduğunu kabullenir, resul yahut nebi bile olsa o kula asla ilahlık(özel üstünlük) yüklemeyiz.
Rehberimize ve Rasulullah’a olan aşk ve bağlılığımız, Allah yolunda bize rehberliğindendir. Haşa ki Allah’ın verdiğinden bir başka ilim veya marifetimiz veya özel yeteneğimiz olmaz, olamaz.
Bu fakir kardeşiniz hepinizden fazla namazdayım, zikirdeyim biiznillah. Çünkü ustadan kan çıkmadıkça çıraktan ter çıkmaz. Kimse kendisinin hayatında yaşamadığı bir işi başkasına kabul ettiremez. Elam es selame
 
*Allah razı olsun hocam ben de sizden hiçbir şey saklamadan, yaşadığım her keşfi iletiyorum. Daha önce yaşadığım süreç gibi değil artık. Celale kapılmadan, hayale dalmadan, cemalden ayrılmamaya çalışıyorum. Selam es selame hocam.
 
Azizim, celal dediğimiz iblis yani şeytan, günah işleyenleri cehenneme sokmakla görevli Allah’ın kuludur. Elinden gelirse tövbe etmeden, intihar ettirerek veya kaza-i ölümle bir an önce elindeki mahkûmu ataşe atmaktır. Kendisi dumansız ateşten yaratılıp sevdiğinden, muhatabına iyilik yaptığını varsayar. Ateş onun için en üstün, kutsi sıfattır.
 
Ancak Âdem topraktır, sudur, hava ve ateştir. Dört temel unsurdan mürekkep bir dengeler manzumesi üstün varlıktır. Ateşin 37 dereceyi aşması halinde hasta olduğu gibi, 36 ya düşerse de hastadır. Kuran bizi celalımdan cemalıma sağının diye uyarmaz mı? Aklı olan şeytana uyar mı? Onun tuzaklarını öğrenmez mi. Öğrenir elbet.
Genellikle en cahiller ile en âlimlere hükmeder, o lain. Biri bilmez, biri ise bilmişliğine güvenerek ona fırsat verir.
Nasılsa şunu bunu okurum, yaparım uzaklaştırırım derken iblis kılıktan kılığa girerek âlimi zalim yapar. Selam es selame
Hacı Ali Bayram gönderdi

CEVAP VER