İlk görüşme

3
324

İlk görüşme

Hocam s.a.

Hocam talebeniz öğrenciniz olmak istiyorum Lütfen beni öğrenciliğe kabul edin. Bu arada adım yunus. Bursa’dan yazıyorum. 27 yaşındayım. Çok Tarikatlara girdim çıktım. Siz sayfanızda talebelerinizin yazdıklarının hiç birisini yaşamadım. Lütfen yaşayacağım manevi yolda bana rehberlik edin ve bana zikir verin.

Sizin sayfanızdaki talebelerinizin yazdıklarının hiç birisini yaşamadım. Lütfen benim hocam olun ve yürüyeceğim manevi yolda bana yol gösterin.

Selam es selame Haruncan, hoş geldin. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

*Hoş bulduk hocam. Âmin.

Tarikatlarla bağların, yazılarımızdan edindiğin izlenimler hedefinin güzelliği ulviliği kadar hayat boyu sürmesi gereken dünya ahiretin en büyük hedefi olduğunu biliyor olmalısın. Eğer zikre ilk adım yazımızı okumak nasip olduysa, yedi vakit namaz ve her namazda mutlaka zikir çekilmesi gerektiğini biliyorsundur.

*Evet hocam.

Bir bakıma ömür boyu sürecek bir OKULA KAYDOLMAK İSTİYORSUN.

*Evet, hocam aynen

Bu yol çelik gibi bir irade ister. Her kademesi müjdelerle ve tuzaklarla doludur. İlk kademesi rehberini anne babandan bile çok sevmektir, güvenmektir.

*Hocam ben aksatmadan yaparım İnş.

-Ancak hedefin en tez zamanda EFENDİMİZE sav. Ulaşmak kendine gerçek şeyh edinmek olmalıdır. Bizim işimiz seni resuller severine ulaştırmaktır. Onun rehberliği ile rabbimizi dünya gözü ile göremeyin ve kavuşmayı miraca çıkmayı ve kısmet olursa dönüp ümmete hizmet etmeyi hedeflemelisin.

*Hedefim bu hocam

İnsanlığa kuran esasları ile nuru muhammedi ulaştırmayı emel edinmelisin, inşaallah. Keramet mucize beklentilerinden şimdiden uzak duracaksın. Yaşadıklarını ve yaşayacaklarını eşine annene babana bile anlatmayacak, ya kendinde saklayacak yahut bana yazacaksın.

*Söz hocam. Zaten bu yollar sır yoludur. Şeyh itaatten geçer.

Rabbimiz sana ve her varlığa şah damarından daha yakın iken sırlarını insanlara açmayacak, bize yazacaksın ki yolda ayağına taş değmemesi için tedbirler alarak tuzaklara düşmeden ilerlemeni sağlamaya çalışacağız. Her canın hayattan bir beklentisi vardır. Senin uzun hedefin rabbimizle nuru tevhide ulaşmak olacak inşaallah. Ara hedefler nihai hedefe giden yolda ara duraklar olacak.

*Evet hocam.

ZİKRE İLK ADIM adlı yazımızın linkini göndereceğim. Birçok kere değişik vakitlerde okuyacaksın. Kalbin ikna olduğunda bir cuma günü zikre başlayacaksın inşaallah.

*Tamam hocam. Zaten bugün de cuma hocam.

İlk zikirin; <el kuddusün el tahir. Ve ya latıfün ya latıf bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti isteveytü biha alel arş> esma gurubudur. Günlük iki kere sağ devri yapacaksın. Hiç ama hiç ihmal etmek yok. Allah teâlânın nuru cemalı, celal nurları ile perdelidir. Bu demektir ki cemalullaha varmak için celalullah ile mücadele edeceksin. Hedefin cemalullah’a ulaşmak ancak seni engelleyecek olan da Allah’ın celalıdır. Oku dediklerimin dışında hiç bir esmayı okumayacaksın. Bu ye dediklerimi ye demek gibidir. Diğerleri seni şimdilik zehirler. Bildiklerini unut desem ne dersin. Bütün büyük evliyaların eserlerinde tavsiye edilen duaları bile izinsiz okumayacaksın. Kırk gün geçtiğinde bu dediklerimin ne kadar önemli olduğunu inşaallah anlayacaksın. Bu verdiğim zikir senin geçmişindeki her tür günahından temizlemek içindir.

*Hocam size inanıyorum ve kabul ediyorum. Hocam Süleyman Hilmi Tunahan ks ye Rabıta yapıyorum ve üveysi zikir çekiyorum. O zaman bunları bugünden itibaren bıraktım

Bilerek bilemeyerek işlediklerin ile tarikatlarda çektiğin zikirlerin celali etkilerinden seni temizleyecek. Asla kimseye rabıta yapma. Eğer rabıta yapılacaksa ihlas suresinin anlamından anladığın kadarı ile rabbimize rabıta Yay. A âlemlerin yaratıcısı allah, kişiye kendi suretinde görünür.

*Tamam hocam

Rabıta yapacaksan sen zikre başladığında tam karşında sanki alnı alnına değecek şekilde Rabbin de de zikre başlamış gibi düşün. Eğer gözündeki perdeyi kaldırsa rabbimiz tıpkı sendir. Aynadaki sen gibidir. Rabıta rabbimize yapılır.<Allah âdemi kendi suretinde yarattı>buyuran resulullah’a bile rabıta yapma. Şimdi kalbindekini yaz bize.

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Âmin. Selam es selame

*Hocam ben size itaat ettim. Dediklerinizi yapacağım. Fakat bu sağ devri tam anlamadım ve bu zikirler namazlardan sonra kaç adet ve bir de iki tane zikir mi var, yoksa ikisi bir mi hocam.7 vakit namaz var deniyor. 5 vakit namaz bir de teheccüd diğeri ne namazı ve ne zaman kılınıyor hocam.

Sağ devri ile ilgili yazıyı tekrar oku. Sol ayağın sabit olduğu halde sağ ayak solun çevresinde bir daire çizer. Bunu dört yünde okuma yaparak tamamlarsın. Kâbe’deki tavaf gibidir. Kâbe kalbimizi temsildir. Sağ devri yapan bir kere kâbeyi tavaf etmiş sevabı alır celâlullah’ı hapsederiz meleki âlemin yardımını talep ederiz. Okuduğumuz esmâların müekkel meleklerinin korumasına gireriz. Namaz la aynı adap ile yapılır. Niyet ve kıraat ve hareketler bakımından benze olduğundan abdestsiz yapılmaz. Namaz terbiyesi ile yapılır. Zikir yazdığım gibidir. Her namazdan sonra en az 33 kere okunur. Sayı kaydı yok. Kalp ve dil birliğin ne kadar sürerse ve vaktin ne kadar o kadar okursun diğer vakitte zaten yeniden okuyacaksın nedenle kararı kalbin verir. Yazıda aklına gelecek muhtemel soruların cevapları var. Kolay gelsin. Selam es selame

*Sağolun hocam. Selam es selame

Harun… Tarafından 27 12 2018 02:11 itibariyle görüldü

3 YORUMLAR

  1. Selam es selame hocam, hayırlı sabahlar.

    Hocam ben 1. zikirdeyim ve “Ya kuddusün ya tahir. Ya latıfün ya latıf bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti isteveytü biha alel arş.Ya bastı ya nur “diye çekiyorum. Bu eklemeleri sizin yazılarınıza uyarak yaptım.Bu yazınızı okuyunca yanlış mı yapıyorum diye sormak istedim.Hocam bir de her gün mutlaka “Delail’ül Hayrat” kitabını okurum bunu yapmamda bir sakınca var mı?
    Hocam zikre yaklaşık 3 ay önce başladım ama teheccüd namazlarına kalkamıyorum.Zikre başlamadan önce kalkabiliyordum ama şuan çok zorlanıyorum. Her yöntemi uyguluyorum ama bir türlü istikrar gösteremiyorum. Bu konu da yardımcı olabilir misiniz?

    • eklemelerin olabilir.ancak “Delail’ül Hayrat” ı okumayı bırak, yerine zamanın varsa kuran oku.yatmadan önce gece namazına kalkmak niyeti ile en az üç kere kevser suresini oku.selam es selame

CEVAP VER