İşaret parmağı Seğirmesi ( sağ sol )

17
11264

İşaret parmağı Seğirmesi ( sağ sol )

işaret parmağı Seğirmesi

Sağ el işaret parmağı: cemalden sebebin zuhuruna işarettir. Yani faydalı hayırlı bir şey ortaya çıkacak. Yapılan bir iş veya duanın makbul olduğuna bile işarettir.

Sol el işaret parmağı: Bu iyi tetkik edilmelidir. Genelde zararlı, keder verecek bir iş işlendiğinde ihtilaç eder. Ancak rahmet duası okunduğunda da ihtilaç ettiği olur. Bu işaret alındığında zat ne okuduğuna bakmalı. Bir de ihtilacın alındığı saat önemlidir. Yapılan tetkike göre hareket edilmelidir. Yapmakta olduğun iş olumsuz hatalı bir iş ise de cenabı hak uyarır yapma der. Mesela sol elinle sağ elini tutarsın bu ihtilaçla uyarılırsın.

17 YORUMLAR

 1. Hocam merhaba, 28 yaşındayım; 2 yıldır 5 vakit namazımı kılmaya çalışıyorum Allah izin verdiği sürece, oruçlarımın kazasını da tutmaya başladım uzun süredir, haftanın iki günü pazartesi ve perşembe. Sizin yazılarınızla, sağ el şehadet parmağım her namazda ve her duada hareket etmeye başlayınca karşılaştım, bu durumu başka bir kaynakta bulamadım. Çok şükür güzel bir anlamı olduğunu okudum yazılarınızda. Doğum sırasında hem ben, hem de oğlum ölümden döndük, doğum sonrasında evimize büyü yapıldığını öğrenip, ailemin dahi benden uzaklaşması, inanmaması; bu olaylar sonucunda başladım hocam ibadetlere. Allah’ın ipine sarılmaya çalıştım, çok ağladım vardır sebebi dedim. Bir de bu olaylar olurken çevreme de kendime de hep hatırlattım ”Allah sabredenlerle beraberdir” ayetini. Hayır işlerine yöneldim, tek başıma kaldım ama benden daha zor durumda olanlar da var dedim. Şuan çok şükür bize yardım eden hocalarımız da oldu ve eskisinden daha güzel bir hayatım var. En önemlisi günüm ibadetle geçiyor, zikirle geçiyor, tasavvuf edebiyatına yöneldim. Bütün bunlar mı sebep olur hocam böyle bir ilmin insanda bulunmasına, yoksa her insanda vardır da, kör ve sağır mıdır insan algılayamaz. Ben sizin yazılarınızı okuduktan sonra sağ ayak altında, dudak üstü gibi yerlerde de daha önce hiç farketmediğim seğirmeleri farkettim. Açıkçası korktum hocam, Allah hiçbirşeyi boşuna yaratmamıştır ama kendimde böyle birşeyi görmekten korktum. Ama ben duasını yapmadığım sürece sanki seğirme devam ediyor, dua edince duruyor, bu doğru mu hocam? Bir de korktuğum zaman Ya Hafız esması çekiyorum, bırakamıyorum devam etmek geliyor içimden; diğer esmalar da nadiren olan birşey onları sayıyla çekip bitiriyorum. Çocukluğum dine küfredilen bir ortamda geçti, şüpheler için de geçti, hiç camiye gitmedim, ben hala inanamıyorum şu halime, ama Allah inancında samimi olan herkesi karanlıktan aydınlığa çıkarıyor bunu anladım. Bir de seğirmeler için okunacak duaların anlamını da yazmanızda sakınca var mı? Arapça okuyorum ama anlamını da öğrenmek isterdim. Uzun oldu, kusuruma bakmayın, Allah ilminizi artırsın hocam.

  • selam es selame Nagihancan…yazılarımız okumayı sürdürdükçe sorularınızın cevapları ile karşılaşacak yeni yeni sorularınız olacak…bize yazmaya devam edin lütfen.fikirleriniz eleştirileriniz çalışmalarımıza yol gösteriyor..Rabbim herşeye hükmü geçendir.hayır ve şer ancak ve ancak ondandır.ya ektiklerimiz biçeriz yahut imtihandayızdır.diğer bir gerçeklik de şer sandıklarımızda bile gizli bir hayır olmasıdır.rabbimize samimi yakınlaşan her can karşılığını huzur ve güven olarak alır..selam es selame

 2. Hocam selamun aleykum. Su anda issizim. Aklimdan gecen memuriyete girmek. Cogu sartlarim uyuyor. Iyi bir bolumden mezun oldum ve tahsilimi yabanci dille de destekledim. Ama “iş” kelimesi aklima gelince sol isaret parmagimin derisinde hareket oluyor yada parmagim tumden titriyor veya parmagim kasilip kaliyor (Sanirim bunlar segirme.) Ne yapmaliyim? Memuriyet icin caba sarf etmeyeyim mi? Selamlar…

  • selam es selame…o parmak ihtilaç ettiğinde kendi işini kurmayı düşün,kalbine yani rabbine ”rabbim kendi işimi mi kurmalıyım ”diye sor..sağ el işaret parmağından bir hareket bekle..işaret gelirse hayallerini niyetini değiştir ve hemen en küçük bir işyeri olsun kendi işini kurmayı planla..selam es selame

 3. Hocam bir seyi dusunuyorum. Mesela bir yere gitmek seyahat gibi. Aklima geldikce sag isaret parmagim segiriyordu. Ama biraz daha bekleyeyim derken aklima ayni sey geldiginde sol isaret parmaginda hareket olusuyor. Nedeni sizce nedir? Cok mu anlam yukluyorum sizce?

  • işler cemalde görülecek,güzel şeylere dair haberdir.aynı zamanda anlık yap, kabul,evet gibi anlamlara geldiğide olur ancak bu tek tık olarak bildirilir.peşpeşeolanlar büyük bir güzelliğe işarettir.
   ..şükret..selam es selame

 4. Selamın Aleyküm Hocam 2-3 günden beri sol el şehadet parmağım da seğirme oluyor 1-2 saniyelik bir titreşim gibi gün içerisinde birden çok defa oluyor ne yapmam gerek?

  • selam es selame ..düşündüklerini planladıklarını ve yaptıklarını varsa zikirlerini gözden geçir.
   celali düşünde iş veya zikir yapıyor cehennemi tahrik ediyor olabilirsin.seni tanımadığım için deha fazla yazamam.selam es selame

 5. Selamun aleykum hocam. Bir seyler hayal ediyorum. Sol isaret parmagimda hafif kiprdama oluyor. Ama cok hafif belli belirsiz diyebilirim. O hayalden vaz mi geceyim? Allahin izni mi yok olmayacak anlamina geliyor? Ya da olursa zor mu olur anlaminda? Bir de hocam saatlere gore tetkik etmek istesem bunu nasil yapabilirim?

  • bir fikir hayal karar sırasında sol işaret parmağın ihtilaç ederse çok hafif bile olsa o işi yapma.
   vakitler konusu barışa mektuplarda işlendi.selam es selame

CEVAP VER