İŞTE VAAD ETTİĞİMİZ DÜZENLEME VE YENİ NİYETİMİZ

11
57
*Selam es selame babam; Bugün akşam namazını dışarıda eski bir camide kıldım. Birden bakışım değişti ve etrafı seyretmeye başladım. Sesli olarak burası eski tarihi bir cami dedim ve içimden gelen bir dürtü ile sağ elimi duvara koydum, dua etmeye başladım.

”Yüce Allah’ımız bu ili ve çevresini korumak için katından koruyucular gönder. Ya rabbelalemiyn sana inanırız, sana güveniriz, sana dayanırız, senden isteriz, senden dileriz. Sen ey âlemlerin Rabbi yüce Allah’ımız; lütfen duamızı kabul buyur. öncelikle ümmeti Muhammed’i milletimizi,vatanımızı ve bütün insanlığı her türlü zarardan, ziyandan, dalalete düşerek rahmetinden mahrum kalmaktan koru. Havamızı,suyumuzu,cümle habitatı, ormanları içindekilerle birlikte koru,masum çevremize her türden hayat alanlarını afatından kahır ve gazabından koru. rahmetinle merhametinle muamele ederek sadece mustahak olanlar yönelt öfkeni gazabını, her beldede masum sivilleri, çocukları, ihtiyarları,dul ve yetimleri özel korumana al. hidayete nasipli olan şu andaki kafileri bir koru ya erhamerrahimiyn. Aminn “

diyerek dua edildi. Çağrımla toplanan ruhaniler sağ yanımdan çağrımıza uyarak geldiklerini bildirerek yüce Allah’a seslendiler. Zeynep kul kızımız ile birlikte duamızı kabul buyur Allah’ımız, dediler.

 

 

*Lakin babacım, ben eksik dua etmişim. Bütün Allah dostlarını demişim. Kesinlikle Allah’ın cemal Kemal dostları denilecekmiş. Celalde olanların gelmesi istenmiyormuş. Gönlüme geldi, eksik dua ettiğimi duam bittikten sonra farkettim. Duayı yaptığım an değil, demek ki varmış bir hikmeti.
*Sonra babacım, yine istemsiz olarak ellerim birleşti. Dua ederken yüce mevlamız duamıza icabet etti ve kabul buyurdu, inşallah.

*Ardından yine istemsiz olarak sağ elim duvara kondu. Ve ben içimden benim elim değil Fatıma anamızın eli olsun dedim. (bir an biat ettim diye korktum. Ama yüce rabbim güldü, böyle söylemek hak imiş) Elim duvarda üç kere sağ devri çizdi, <Ya halimi Bi hilmiyeti ve ya sakini Bi sükûneti ve ya elyen Bi liyneti> okuyarak yaptırıldı bu sağ devri…

*Sonra sağ devrine geçtim. Burada da ‘’Ey Allah dostları olan erenlerin, evliyaların cemalde ve Kemalde olanları, lütfen benimle birlikte sağ devrine katılın sizlerde sağ devri yapın dedim. Yine sağ yanımdan seslenerek ‘’Biz buradayız, biz de seninle birlikte döneceğiz’’ dediler.
Vakit kısıtlı olduğundan sağ devrinde Euzü Besmele fatiha, Ayetel kürsiyi okuduktan sonra, tekrar besmele çekerek, ‘’ya maniun ya dafiun ya nafî ‘’ esmalarını her yönde yedi kere okuyarak sağ devri yaptım ve sol ayağımla çıktım. Bütün bu yaptıklarımı bir şekilde bana yaptıran Yüce rabbimiz ” İşte böyle, bu vatanı koruyacaksınız” buyurdu. Meğer zülfikârlar olarak bundan böyle topluca yapacaklarımızı rabbim bana istemsizce yaptırmış. Sonunda ” İşte böyle, bu vatanı koruyacaksınız” buyurdu.
Ben zaman darlığı nedeniyle sağ devrinde okuduğum sureleri fatiha ve Ayet el kürsi ile sınırlamak zorunda kaldım.

Devri alada eûzû besmele, fatiha, ayet el kürsi, fil suresi, tebbet, kadîrun sureleri birer kere okunurken, ihlas, felâk ve nas sureleri üçer kere okunacak biliyorsunuz. Ardından en az üç kere ‘’Hasbiyallahu la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbil arşil azıym’’ okunacak.

Sonra saldırılardan korunmak için okuduğumuz ‘’ya dafiun ve ya maniun ve ya nafî’ ’esmaları yedi kere, en sonunda üç kere de ‘’rabbi yessir ve la tuassir rabbi temmim bil hayr’’ okunacak…

Üç salavat okuduktan sonra sağ tarafımız ve solumuza selam vererek ellerimiz yanlara salacağız. Ve âmin. Âmin. Âmin. Diyecek elimizi her âminde bir kere olmak üzere üç kare yüzümüze süreceğiz. Ve sol ayağımızı ileri atarak, yaptığımız daireden çıkacağız.

Bu kadar teferruat, aramıza yeni katılan kardeşlerimizin son eklemelerimizden haberdar olmaları için yapıldı. Bu devri ala olarak nitelediğimiz devirim bundan böyle günde üç, dört, beş, hatta her vakitte yapmaya çalışacağız ki celalı teskin edebilelim. Ülkemizi ve ümmetin külli mülkünü ve ırzını canını gelecek zor günlerde kâfirlerin saldırılarından korumaya katkımız olsun. Elbette bu sayede zatımızı, yakın çevremizi de korumuş olacağız.
Niyetimizi de şu şeklide değiştiriyoruz sevgili Zülfikar kardeşlerimiz. Biliyorsunuz ki bir keşifte niyetimizin ve dört el efalinde okunan esmâların yeni duruma göre düzenlenmesi emredilmişti.

YENİ NİYETİMİZ

‘’Niyet ederim, okuyacağım esmâların ve yapacağım efâllerin sırrı mucibince dünyevi ve uhrevi bütün güzelliklerin ve bütün zenginliklerin helal olanlarının zatımda ve sıfatımda tecellisini, işlerim üzerine şimdiye kadar kilitlenmiş bütün kilitlerin açılmasını, düğümlenmiş bütün düğümlerin çözülmesini, dünya kuruldu kurulalı her ne sebeple yapılmış olursa olsun bütün büyülerin ve sihirlerin iptalini ve bu sebeplerle işlenmiş bütün büyük küçük günahların affedilmesini niyet ve talep ederim ya rahiym ve ya keriym ve ya muciyp ya nur… İstimdat ya resulullah istimdat ya Habibullah vel istimdat ehli beyti güzin vel istimdat ashabı kiram vel istimdat cümle cemal kemal ruhaniyat. Üç kere salavat okuyarak eller namaza başladığımız gibi kulaklara gider ve kulak memelerine başparmaklar değdikten sonra tekbir getiririz. Ve ellerimizi namazdaki gibi bağlar önce subhaneke duasını okur ve eûzû besmele çekerek fatiha ile okumalarımıza başlarız. Bu şekliyle belli bir süre aldığından mekânı mümkünse kimsenin giremeyeceği,dikkatimizi koruyucu şekilde seçmeliyiz. İş yerlerinde acil sağ devri yapmak istediğimizde okumaları subhaneke fatiha Ayet el kürsi ve yedi kere ya dâfi ya mani ve ya nafî esmaları ile üç kere rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr ile tamamlarız.

*Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Elif lam mim ra. Bunlar kuran ayetleridir. Sevgili hacı ali kardeşimiz; bugün sevgili Zeynep kul hikmetin gereğini yerine getirmiştir. Ona verilen görevi bir kusur ile olsa da dikkatle ve başarıyla yerine getirmiştir. Bu bir dua şeklidir, Allah sonsuzdur ve hikmetleri de sonsuzdur. Sizler dua erleri olarak bu günler için yetiştiriliyorsunuz. Bu yaptığımız duayı diğer zülfikârlar da kendi bölgelerinde yapabilirler. Bulundukları bölgede Zeynep kulun tasvir ettiği gibi tarihi bir cami veya tekke var ise (eski tarihi eserler, dini geçmişi olan yapılar) dualarını buralarda gerçekleştirip, o bölgeden gelmiş geçmiş ALLAH DOSTU CEMAL VE KEMAL EVLİYALARI İLE ŞEHİTLERİ GAZİLERİ olan ZATLARI çağırıp, birlikte yüce Allah’a dua edebilirler. Bulundukları ilin ve çevresinin ve memleketlerinin korunması için dua edebilirler, bu Hak’tır. Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Sağlıcakla kalın. Bütün Zülfikarlar ve hacı Ali Bayram kardeşimiz, selam.

 

11 YORUMLAR

 1. Selamün Aleyküm Selam Hocam,
  Yeni niyetimiz ve günde en az 2 defa yapmamız gereken bu sağ devri (devri ala) ile ilgili oalrak izninizle birkaç soru sormak istiyorum.

  -Fatiha Suresi’nden sonra okunan her okumamızın başında besmele çekecekmiyiz?
  -Her yönde de euzu besmele ile başlayıp Fatiha Suresi’nden sonra diğer okumaları da yapacak mıyız?

  • euzü besmele ilk fatiha okuması ilebaşlar ..diğer yönlerde ve her surede okunması gerekmez.her yönde okumaya başlarken okunan besmele yeterlidir.
   selam es selame

   • Sayın Hocam vaktinizi alıyorsam çok özür dilerim. Okumaya başlarken kıble yönünde fatiha ile başlanıyor anladığım kadarıyla. Diğer yönlerde de okuma fatiha ile mi başlıyor? Allaha emanet olun….

   • Sayın Hocam vaktinizi alıyorsam çok özür dilerim. Okumaya başlarken kıble yönünde fatiha ile başlanıyor anladığım kadarıyla. Diğer yönlerde de okuma fatiha ile mi başlıyor? Allaha emanet olun….

   • Allahın ve resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun hocam,
    Önceki yaptığımız sağ devrinde en son kıble yönünde iken ayetel kürsi okunuyor ve öne yukarıya ve içimize çekiliyordu yalnız bu tarifte o yok ve “la ilahe illahü vahdehü….” şeklinde dua da yok. Bunlar artık okunmayacak mı?

 2. Allahın ve resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun hocam,
  Önceki yaptığımız sağ devrinde en son kıble yönünde iken ayetel kürsi okunuyor ve öne yukarıya ve içimize çekiliyordu yalnız bu tarifte o yok ve “la ilahe illahü vahdehü….” şeklinde dua da yok. Bunlar artık okunmayacak mı?

 3. Esselamu aleyküm rahmetullahi ve berekatühü.Hocam bu yazıyı okurken bir anda seneler önce gördüğüm bir rüya aklıma geldi yada Rabbim hatırlattı.2008 yılında gördüğüm bir rüya ama ayını ve gününü hatırlamıyorum.Rüyamda karşımda siyah bi duvar üzerinde parlak bembeyaz küçük yuvarlak ışıklar yada nurlar.Biri yanıyor ardından biri daha biri daha adım adım yanıyor sağdan sola doğru yanıyor yarım ay şekli oluşmuştu ben*Tamam Hz.Mehdi çıktı.Bunlar Mehdinin ayak izleri dedim*kendimden emin bir şekilde.Hocam bu adımlar sağ devri yapar gibiydi şimdi düşününce

CEVAP VER