İSTİMDAT DİLEMEK HAKK MIDIR.

0
35
 
*selam es selame canım hocam, bu yazdığınız cevap bana çok çok geç geldi. Bu yüzden duanızı almanın beni ne kadar mutlu ettiğini yazıp teşekkür edemedim size. Kalbimin en kuytu, en ıssız köşelerinde sakladığım o müstesna sevgiyi ve saygıyı sunuyorum size. Hürmetle ellerinizden öpüyor, Rabbimden, dizinizin dibinden ayırmamasını diliyorum.
Canım hocam bu aralar istimdat ile yardım isteme konusu hakkında düşünüyordum. Dün gece işlemler başlamadan evvel, bir miktar zikir okuduktan sonra istimdatları oku dendi, okudum. Sonra hocanı çağır, dediler. Üç kez isminizi andım, bir kaç saniye içinde ”selam es selame Nilgüncan” dedi bir ses kalbimden. Bir kaç kelam ettikten sonra ayrıldınız. Benim merak ettiğim, gelen gerçekten siz miydiniz ,ruhaniyetiniz mi. Sizin bundan haberiniz var mı? Bu bir iletişim şekli, benin bu konuda bir bilgim yok. Kısaca bilgi verebilirseniz, eğer mümkünse…..🙄💙💙💙 Her hal ve karda elhamdulillah, her hal ve karda sizi seviyorum, hürmet eder ellerinizden öperim. Aşkla kalın canım hocam. Nilgün Türkmen Roelsma tarafından 00:28 itibariyle görüldü
09:40
-Selam es selame Nilgüncan. Rabbim sana ne kadar da ilgi gösteriyor, sorgulamalarının cevabını anında veriyor, mucize üstüne mucize yaşatıyor, farkında mısın. Demek oluyor ki büyüklerden istimdat dilemek dinde, hakikatte yeri olan bir gerçekliktir. Her ilim bir kulunda saklı mevlamızın. İhtiyacını gidermek için, bir allah dostundan yardım, himmet isteyince o kulun ruhaniyeti anında senin çağrına cevap verir. Allah kulunu kulu ile sevindirir, veya cezalandırır.
Bir milyar insan efendimizden aynı anda yardım istese bir milyarına da aynı anda ulaşır ve yardım eder. Allah hem birdir hem de akıl alamaz sonsuz kere sonsuzdur. Ruh Allah’ın ruhudur, bölünmez. Rabbimizin ruhu ile cümle varlıklar olarak tevhit halindeyiz. Ruhlar (allah) zamandan ve mekandan münezzehtir. Her anda ve her mekanda hazır ve nazırdır, O yüzden büyüklerden bahsederken Hz .(hazret) kelimesi zikredilir. Hazret demek şu anda aramızdadır demektir. Üç kişinin dördüncüsü Allah’tır. Dördün beşincisi, beşin altıncısı Allah’tır her nefiste eksiklerden münezzeh olarak hazır ve nazırdır…Kişi nasıl namazda rabbi ile birlikte ise banyoda lavaboda yatakta ve mezarda da beraberdir. Hırsız ile de arsız ile de beraberdir. Safiye’ye mektupları okumadın mı, kızımız zina yaparken depremde şehit olan babası yama kızın bunu diye yakarıyordu. Bunu yapa yapa sonunda Safiye’ye bir tövbe bir kurtuluş nasip oldu, en sonunda evliyalardan olmakla şereflendi..
Sen Allah’ın izniyle bir meselede darda kalır, ihtiyaç duyarsan çağır resulullahı yahut bizi, rabbim akıl ötesi şartlar yaratır ve senin ihtiyacını görür. İzin veren de çağırdığın surette gelen ve konuşan da rabbimiz bil. Vesselam. Elhamdülillahi rabbil alemiyn, errahmanirrahiym ..Maliki yevmiddin. İyya kena’budu ve iyya kenestaıyn.
Amin. Amin. Amin. Selam es selame.
 
**Selam es selame canım hocam , hayırlı sabahlar. Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bana her zikirde bir Zülfikar’a istimdat ettiriyorlar. Her zaman aynı kişiye, nedenini anlamamıştım. ”rabbimiz bil” deyince oldu, anladım. Ama o kişinin adını söylememe izin yok, neden onu da bilmiyorum. Rabbim neylerse güzel eyler. Ellerinizden öpüyorum hocam. Selam es selame. Nilgün Türkmen Roelsma tarafından 09:52 itibariyle görüldü
-Evet, rabbimiz neylerse güzel eyler, sorgulamaktan çok uygula. Zamanla sorularının cevabı da gelir. Selam es selame
Hacı Ali Bayram gönderdi

CEVAP VER