Kişi neredeyse her gün aynı nurları görüyorsa

17
949

Kişi neredeyse her gün aynı nurları görüyorsa

Es-Selâmu Aleyküm hocam,
Cevabınız için teşekkür ederim. Benim, manevi alanda, ilme-l yakin haricindeki yakin düzeylerinde bilgilerim çok çok sınırlı (belki de yoktur) ve bugüne kadar bana doğrudan (sözlü veya yazılı iletişim ile) rehberlik yapabilecek bir kimse olmadı. Ancak, samimiyet, şükür ve temiz niyetlerle yapılan hayır duaları ve Hakkı arayıştan vazgeçmemek hayatı bütün zorluklarına rağmen bir cennet bahçesine dönüştürüyor. Arkadaşlarım da öğrenmeye meraklı ve Allah’a yakin hususunda hevesli kişilerdir. Ancak birbirimize faydamız hayırhahlık düzeyinde, birbirine Hakkı ve sabrı tavsiye ederek, Allah yolunda gayretli çalışmaları teşvik şeklindedir. Allah hepsinden razı olsun.
Sizin web sayfanızı seğirmeler dolayısıyla keşfettim. Seğirmelerin savunulması bilgisine de bu vesileyle ulaştım, Elhamdulillah. Bu bilgileri paylaştığınız için Allah sizden razı olsun.
Verdiğiniz cevaptan anladığıma göre siyah bir nur görme durumunda, hemen duaya başlayıp Allah’ın görevli kullarına destek olunmalı ve Kur’an okunmalı. Peki, bu nuru sürekli görüyorsa kişi, yine aynı anlama mı gelir? Mesela neredeyse her gün görüyorsa ve bazen de sağ tarafta beliriyorsa? Bir de gözleri kapalıyken sürekli mavi ve sarı nurlar görüyorsa, Allah’ın ihsanı bu nurların mavi ve sarı rengi günahtan haber veriyor sanırım, bu durumda beyaz ve yeşile dönüşmesi için ne yapması gerekir?
Yazılarınızı sürekli okuyorum, Allah istifade etmeyi nasip etsin. Bize değerli zamanınızdan ayırdığınız için Allah razı olsun. Tekrar verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim. Hayırlı günler dilerim.

-Görünen nurlar kişinin çektiği zikirleri ile ilgilidir. Nur konusu derin mevzudur alt yapı olmadan anlatılamaz,anlaşılamaz demiştim.
Yine aynı şeyleri soruyorsunuz.
Kişi aynı zikiri sürekli çekerse o nur, yani melek ona sürekli görünür,hizmet eder.
Esma celal olunca melek de celal olur.
Kahhar okuduysa sürekli kahra uğrar,ali esması okursa yücelir, latıf okuyan lutfa uğrar ilim isteyen ilimle iştigal eder.mal isteyen zengin olur ve mal derdiyle imtihan edilir..esmalar manalarına göre tecelli eder.
Yazılarımız size rehberlik ediyor olmalı.
Zikirlerini bizden alanların zikirlerini gözden geçirip, rehber edinerek, tertiplerseniz zamanla o nurlar cemale döner. Rehbersiz zikir çekmektense kuran okuyun daha iyidir.
Kuran okumak zikirdir.
Namazınızı yedi vakit kılarakj,düzenli her namazdan sonra belli bir sayfa orijininden kuran okuyan mümin kurtuluşa erer. Kuran ve sünnete uyan zakirin şeyhi resulullah olur.
Başka şeyhe ihtiyaç duymazsınız.
Kuran ve sünnete ait emirlere nafilelerle ek katkı sağlayan her can kendini kurtarır.
ZİKRE İLK ADIM adlı yazımız size inşaallah bu mesele ile ilgili olarak daha geniş bilgi vermeye ve yol göstermeye yeterlidir.Vakit darlığımız var ..kusura bakmayın..
Selam es selame

*Es-Selâmu Aleyküm hocam,
Verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.
Size dün yazarken aklımda şu vardı. “Bir müslüman Kur’an okusa ve sünnete ittiba etmeye çalışsa bu İnşallah onun kurtuluşuna yeter mi?” diyordum. Bu soruyu içimden size sormuştum. Size dışarıdan yanıtlatan Rabbime hamd-ü senalar olsun. Allah sizden razı olsun.
Ancak insan gördüğü bazı şeylerin yaşadığı bazı olayların nedenini aramaya koyulduğunda kendini değişik sahillerde buluyor. Yazdıklarınızın çoğunu okurken sanki huzur ve güven veren ve sakin ve tertemiz incilerle dolu bir denize dalmışım gibi hissediyorum.
Bu arada ben sanırım edep dışı bir davranış yaptım ve siz daha vermeden Ya latiyfun… Zikrine başladım. Lütfen beni mazur görün, hakikaten bilmiyorum, bir duamın peşinden buralara kadar geldim. İnsan başına gelen tuhaf şeylerin aslında ne kadar ince çizgilerle belirlenmiş kural ve kaidelere bağlı bir takım gelişmeler olduğunu öğrenince şaşırıp kalıyor. Hele bu ilmin dilindeki bazı literatürü öğrenmek için bayağı sözlük karıştırdım.
Sağ devri ve zikir sırasındaki gelişmeleri yazacağım inşallah demiştim. Şimdilik şu şekilde;
1- Sanırım sağ devri nefse bir şeyler yapıyor. Onu korkunç bir kaplandan, oldukça uysal bir kediye döndürüyor.
2- Sağ devri sırasında, hayalimde bazen beni izleyen iki kırmızı göz görüyorum. Sanki o gözler bana ait ve ben yanlış bir şey yapıyormuşum gibi geliyor. Ancak tam bu esnada sağ bacağımın üst ve ön tarafı ve sağ kolumdaki pazu seğiriyor. İçimden bir ses güvendesin, yanlış bir şey yapmıyorsun, devam, diyor.
3- Dün sabah sağ devrine başladığım sırada bir kumru geldi balkona, ben okudum o öttü, ben okudum o öttü. Bitirdim o da bitirdi. Selamlaştık, ama pek yüz vermeden gitti. Okurken başımdan aşağı serin sular dökülüyor gibi serinlik hissettim ürperdim.
4- Sağ devri sırasında içimden bir ses, sen Allah’a bu konuda nasıl hesap vereceksin? Bu ilim sana çabandan ötürü verilmedi. Onu haksız yere kullanıyorsun dedi. Soldan geliyordu ses, “ihtiyaca binaen verilmiş” dedim.
5- Dün sabah uykudan uyanırken bir ses duydum. “Cinci Ali” diye bağırıyordu. Galiba sizden uzaklaşmamı istiyorlar.
6- Esnemelerim yüzde doksan oranında azaldı. Ancak ne zaman dünya kelamını artırsam (ve içeriğinde şikâyet veya serzeniş bulunan sözler söylesem) esneme geldi. Bunlar celali getiriyor sanırım.
7- Bir de bu zikre başlamadan önce namazdayken “aklım dünyalık bir şeye takıldığında”, sure okuma sırası gelince dilime hemen “Tekâsüf suresi” geliyordu, ürperip hemen aklımı topluyordum. Bu zikre başladıktan sonra hiç olmamıştı, ancak ne zaman ki dünya kelamını artırdım, akabinde kıldığım namazda yine aynısı oldu.
8- Zikir olarak çektiğimiz duanın anlamı ile ilgili yoğun bir düşünce süreci geçirdim bu sırada. Anlamı “Ya Latif, Ya Latif, Gizli ve çok ikram eden ve hoş karşılayan lütfunla ve kudretinle arşın üzerine doğru yöneliyorum (veya oraya oturuyorum).” şeklinde sanırım (hatalı biliyorsam düzeltin hocam, düzelmeye geldik İnşallah.). Yani bu herşey geride bırakıp, O’na (cc) yöneldiğimizi anlatan bir dua. Kullarını bu dua ile karşılaştıran Rabbime hamd ederim. Sizi bu hayırlara vesile eden yüce Allah ne kadar lütufkâr ve ne kadar cömert!
Hayırlı günler dilerim. Selametle kalın.

Esra yorumuna yanıt olarak.
-Selam es selame. Maşaallah barikallah başladığın zikre devam ediniz inşaallah… Yazımızda izin alınmasına gerek yoktur, yazıyı okuyup uygulamayı dileyenlere izin Allah’tandır diye yazdığımı hatırlıyorum. Allahlı zikretmek emirdir, izne gerek yoktur. Yapılması gereken nasıl yapılacağını güzel izah etmektir. Biz bunu yapmaya çalıştık. Binlerce insan bu yazıdan faydalandı allah şükür. Bu yazıyı yazdıran rabbime hamdediyorum, sizlerin duasına vesile oldu. Kurtuluş kapılarını araltı ve Hikmetullahın sevdirdi. Yüzlerce insan zikirlerine devam et.
Biliyorsunuz çağa göre çok ağır şartlar istiyoruz. Resulü, Kibriya’nın sünnetine uygun olarak beş vakit değil yedi sekiz vakit namaz kılmayı, iki kere sağ devri yapmayı ve her gün en az 200 salavat ile 70 istiğfarı şart koşuyoruz. Üstelik kırk gün aralıksız okunacak diyoruz. Bu da yetmez, beratınızı almadıysanız devam edeceksiniz diye da şartlandırıyoruz. Üç yüz gün okuyan çıktı. On üç günde beratını alan kardeşlerimiz de oldu. Bu zikirden sonra hemen yenisini isteyen o kadar çok ki. Artık hepsinin mesajlarını teferruatlı cevaplayacak zamanım olmuyor. Onlarca saat yazı okumak ve yazmak zorunda kalıyorum. Şimdi lütfen, kısa kesmek zorundayım. Siz de latıfün zikrine devam ederken asla gelişmeleri kimselere anlatmayın. Sadece bize yazın. Sır saklarsanız sırlanmaya devam edersiniz. Gelişmeleri bu yazdığınız gibi ayrıntılı ve kalbinizden gelenlerle birlikte yorumlu yazmaya devam edin. Sizden öncekiler gibi siz de birilerine yol yöntem öğretmeye vesile olun. Bir de feyz sayfası açsanız ve bize oradan yazsanız diyorum. MSN den yani. Selam es selame

17 YORUMLAR

 1. EY SEVGILI❤ INSANLARLA MUNASIBETINIZE ESASEN DEYE BILEREMKI SIZDE EN COX REBBIMIN RAHIM RAHMAN ALIM ALIY VEDUD LATIF SABIR ESMASI DAHA COX TECELLI EDIB. HAKIKATAN REBBIN LUTFUSUZ. GOREVINIZDE VE DAIM ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. QORUSUN. VE COX UZUN COX XEYIRLI OMUR VERSIN SEVDIKLERINIZLE BAHEM .SIZI COX SEVEN VE SEVEREK TAKIB EDEN AZERBAYCANLI HEYRANINIZ💖

  • selam es selame allahın selamı üzerine olsun ey azerbaycanlı sevgili….inşaallah inşalalah inşaallah o zikrettiğiniz esmalardan daha ziyadesi detecelli etmiştir.Bir adımız Muhammed denilmiştir.bir adımız ahmaddir elhamdülillah.mahmud vb..23 yaşımızda allahın lutfu ile bir erenlerin tezganına girdik..işlediler,allah ilmiyle süslediler. ,sevdiler sevindirdiler,sevdirdiler..mekanları cennet olsun. o bize imkansızlıklar içinde çok hizmet etti.biz de onun hizmetine hizmetle karşılık verelim diye bu mucize makine başında allah nasiplilerine yazıyoruz..dualarınız için teşekkür ederim..bilmukabele cümlesi sizin için de geçerlidir inşaallah..rabbim uzun ve verimli bir ömürle sizi şereflendirsin ki siz de çevrenizi karınca kararınca aydın ediniz..selam es selame

 2. sayın hocam el latifun zikrini çekmeye gayret ediyorum fakat gözlerimi kapattıgımda anlıma anlını dayayan bi çok afedersiniz siyah bi domuz dayıyor ve gözlerimi kapattıgımda vahşi hayvanlar görüyorum korkmuyorum ama tedirgin oluyorum gözleriimi açınça tedirginlik devam ediyor heran saldıracaklar gibi oluyor hocam ne yapmamı tavsiye edersiniz

 3. ALLAHIN SELAMI BEREKETI NURU UZERINIZE OLSUN EY SEVGILI❤MEN SIZE DUA EDERKEN RESMINIZE BAKIB ICDEN DUA EDIREM. ADINIZI HACI ALI BAYRAM DEYEREK. DOGRUMU EDIREM?☺/ ERENLER DEDIYINIZ – UCLER YEDILER KIRKLARDANDIR DEYILMI EY SEVGILI ? YANI SIZDE BU MECLISDENSINIZ OYLEMI? VE COX XAHIS EDIREM MENE SIZ NECE DESTAMAZ ALDIGINIZI YAZIN LUTFEN. MENDE HECBIR TARIKATDA DEYILEM. VE SIZIN DEDIYINIZ MENIMCUN QANUNDUR. TAM RAHATLIQLA RUHUM CISMIM TESLIM OLUR SOYLEDIKLERINIZE. SIZIN MENE YAZDIQLARINIZ O DUALAR MENI NECE SEVINDIRIR ANLATAMAM SOZLERIMLE. BU ARADA BEYAZ MINIK NURLAR GOKYUZUNDE DAIM MENIMLEDI. HATTA EVIN ICINDEDE GORUREM HERDEN .COX TESEKKUR EDIREM . REBBIM SIZI DAIM SEVINDIRSIN QORUSUN DUALARINIZI TEZ QEBUL ETSIN. AMIN! SIZI COX SEVIREM❤ AZERBAYCANLI HEYRANINIZ.

  • aziz sevgili azerbeycanlı sevgili…erkek mi kadın mı olduğunuzu bilmeden hitap ediyorum.azize mi demem gerekirdi acaba..Nur görmek meleki aleme terfi ettiğiniz anlamına gelir.Mşaallah barikallah müminlerdensiniz. demektir.
   İnşaallah zikirlerinizi sürdürürseniz kalp gözünüz keşif yapacak derecede açılır,ölmeden önce ölür ruhunuzu cesedin esaretinden yaşarken kurtaranlardan olursunuz..Rabbim derecenizi yüceltsin..sevgi dilemekle olmaz..sevgiyi yaratan rabbim aynı frekansta olanları birbirine dost eder..aşk allahın sevdiklerine lütfudur dilediği kulun kalbine bir nur olarak iner.aşkınız baki olsun.Bizde gördüğünüzü rabbimizin sizin gönlünüze düşürdüğü iyi niyet hoş görü ve nurdan kaynaklıdır.yoksa bu fakir de her can gibi beşerdir.hataları ve sevapları ile hakkın önünde rükuya varan secde eden bir sıradan kuldur. Rabbim makamımızı,makamınızı kutsasın.Çevrenizde sayfamızın takibine katkı sağlarsanız inşaallah başka gönüllere de ulaşır dua eder dua alırız sevabına da siz nail olursunuz..seheriniz seher olsun.hakkın rızası üzerinize olsun.kuran rehberiniz, efendimiz sa.şeyhimiz, hocanız olsun selam es selame

 4. Ey SEVGILI ❤ meni cox sevindiren dualariniza amin amin amin deyirem ve cox tesekkur edirem size. Yazilariniza esasen deye bileremki siz kirklar meclisindensiz. Ve cox tevezokar birisiniz. ☺Hocam bu arada soruma cavab alamadim. Lutfen mene nasil destamaz yani abdest aldiginizi yazin. Yani dogru kamil abdest nasil alinir? Ayni sizin kimi abdest almaq isteyirem. Bu arada sizi cox seven sizin azerbaycanli hayraniniz bir bayandir Ey SEVGILI❤ ALLAHA EMANET OLUN. RABBIM SIZI QORUSUN.SELAM ES SELAME.

  • selam es selame azarbeycanlı sevgili sultancan..Rabbimin nuru iki cihanda seni terketmesin..gittikçe artsın seni kırklar meclisine üye yapsın inşaallah
   sorunuza cevap veremedim çünkü kelimeye bilemedim.abdest olduğunu bilsem elbet cevaplardım.
   Niyet ederim rabbim rızan için abdest almağa..euzü besmele ve ellerin parmak araları yoklanarak varsa yüzük mutlaka çevrilerek altını ıslatmak şeklinde, imkan varsa sabunla yıkarım..sonra üç kere sağ elimle ağzıma su alırım sonra üç kere burnuma su çeker ve temizlerim..ardından yüzümün saçsız her yerini ıslatırım üç kere..ardından sağ kolumu dirseğime kadar yılarım kolları yıkarken amentü okurum.okuma sürerken sol kolumu dirseğe kadar yıkarım..ardından sağ elimi büsbütün başımım tepesine ıslak olarak mesh ederim.sonra kulak içine herhangi bir parmağımda dokunur ve ellerimin tersini boynuma mesh ederim..ve en sonunda sağ ayağımla sol ayağımı şemik kemiklerine yani ayak bileklerime kadar yıkarım.azizem abdestimi bu şekilde alırım..ve rabbim ben temizlendim pak oldum.beni temiz pak kullarından eyle derim.ve aklıma gelen dualarım olursa onları okurumm..sevgilerimi kabul buyur eğer anlaşılmayan bir kelime veya ifade varsa lütfen yeniden hatırlat.şahsınızda bütün dış türklere selam ediyorum..azarbeycan başta olmak üzere anadolu dışındaki cümle milletime selam olsun.selam es selame

 5. ALLAHIN SELAMI RAHMETI BEREKETI NURU UZERINIZE OLSUN EY SEVGILI❤ REBBIM RAZI OLSUN SIZDEN, SEVDIKLERINIZDEN. COX COX TESEKKUR EDIREM CAVABINIZ ICIN. ABDESTI BENDE SIZIN GIBI ALIRAM LAKIN AYAKLARIMIN UST KISMINA MEHS CEKIREM. TAM YIKAMIRAM. BU GUNDEN YIKAYACAM. CAN HOCAM DUALARINIZA SAMIMI KALBDEN AMIN DEYIREM. VE COOX TESEKKUR EDIREM. SIZDEN SELAM SIZDEN SEVGI KABUL ETMEK MENIM UCUN SEREFDIR. BU SEREFI TATDIRAN RABBIME WUKURLER OLSUN. SAMIMIYETINIZI SEVGINIZI HISS EDIREM. CAN HOCAM OPUREM SECDEYE VARAN ALNINIZDAN. OPUREM MILLETE VATANA DUA ETMEKCUN RABBIME ACILAN ELLERINIZDEN. SIZI COX SEVIREM . ALLAHA EMANET OLUN. RABBIM SIZE NURUNUN TAMAMLANMAGINI BU DUNYADA GOSTERSIN. QORUSUN. AMIN. SELAM ES SELAME EY SEVGILI❤

 6. Selamünaleykum hocam, tesadüf bugün seyirmelerle alakalı araştırırken sizi buldum. Iyikide buldum dahada bırakmam inşaAllah. Roman olacak hayatımız aslında tek mısra… bundan sebep uzun uzadıya yazmadan rabbim anlaşılır kılsin inşaAllah. Nerden başlayacagimida bilemeden sonundan yazıyorum nurlar görüyorum ve oğlumda görmeye başladı ve namaz kılmaya başladığından beri namaz esnasında sürekli seyirmeler oluyor bendede oluyor ama farklı sanki biri dokunuyor umursamiyorum ama yoğun. Namazları bırakıp başladığım olmuştu ama inşaallah bırakmadan zorlucam kendimi ve rüyaları anlatmakla bitiremem…. hiç layık olmadığım günahkâr hallerimde bile efendimiz sav gördüm defalarca… ilk gördüğüm hz şeyma diye tanıttılar kizöyordu bana bembeyaz kıyafetli arkasında efendimiz aleyhisselam… Hz yahyayi gördüm hiç adını duymamisken… yuşa tepesinde yükseldim yine adını bilmezken… zikir çekmeye başladım kapandim daha birçok şeyler hamile olmadan efendimiz aleyhisselam rüyada ortanca oğluma mustafa muhammed ismini koydu gülümsedi. Küçük oğlumada muhammed nur koyarım dedim doğduktan sonra rüyamda Muhammed nur ismindekiler 3 günde ölür dediler o da aynı babam olduğundan muhammed ceylan olsun dedim adı koyulacagi sabah muhammed hoca diye uyandirildim. Namazda kabeyi gözlerimle gördüm bir defa bir adam sarıklı bana döndü kızdı sonra namazı aksattim rüyamda bir kuyu gösterdiler boştu kat kat karanlık anlamamıştım ama ertesi gün cübbeli hocanın eski bir sohbetine denk geldim kayya kuyusu dedi namazsizlarin kuyusu kat kat…. yinede bıraktım… babamın vefatinda kendimi sucladim iyilesirdi diye azrail aleyhisselam geldi sabaha karşı sol tarafından sagima dönüp hazirliksizim dedim bilmezmisin an beklemem dedi uyandım ezanla… en son etkilendiğim rüyada yusufcuk kuşuyum ulucami kapısından uçarak girdim krem rengi kıyafetli namaza durmuş cemaatin üzerinden uçtum kadinli erkekli hatta kardeşim vardı gülümsedi yer açtılar ben geçtikçe 3-4 kadife kaplı merdiven üzerinden çıkar gibi uçup geri döndüm yine cemaat kenara çekildi. Camiinin sol tarafı efendimiz aleyhisselamin makamiymiş oraya doğru yaklaşınca indim veo açık renkli cubbeden giydirdiler yukarıda cebrail aleyhisselamdi sanırım bir melek insan kılığında cübbeli sarıklı bana baktı ve yine rukuda kitleye vakti. Efendimiz aleyhisselam boyumdan yüksek kafife örtulu yatakta torunuda ayakucunda terlemişler hastalar yatıyorlar. Çok sessiz saygıdan selam verdim önünde sonra sagima dönerken ben kimimki efendimiz benimle konuşacak diye hüzünlü giderken nasılsın diye gülümsedi öncesinde hz ebubekir le para alışverişi yapiyorduk yada onun gibi birşey o gece yatarken evliya hayatları okumaya niyet ettim okuyup uykuya geçiş daha kolay diye nerden başlasam derken hz ebubekir den diye okumaya başladım sonrada efendimiz aleyhisselamin hayatını iyice öğreneyimde sonra sırayla okuyayım dedim uyudum. Tabi çok istikrarsız şaşkın yarın yamalak ne yapacağını bilmez haldeyim rüzgar nereye eser savruluyorum namaza bile vaktim az 1.5 yaş ve 6 aylik oğlanlar var birde 13 yasindaki ni saymıyorum geçen gece 2 ye kaldı yatsiyi kilamadim abdest aldım tam namaza durdum agladilar bende ağladım yattim uyku bastırdı sonra birkoyun sanki ayağımı yaladi mirildiyarak bende sinirlendim bile bile gidin başimdan kilmicam namaz falan dedim………. sabaha karşı onlar mahzun olmayacaklar diye uyandirildim…… fecr suresi diye de söylenmişti ve aliimran suresi yazılmış yüzukte takildi parmagima. Hakkınızı helal edin yaptığım sürekli zikir yoktu sadece ne okuyabilirim istiğfar önemli 100 çekeyim salavat önemli 100 çekeyim tevhid önemli 100 çekeyim diye namaza başladığımda çekiyordum. Suanda hernamaz sonrası 33 subhanallahi vebihamdihi subhanallahilazim estağfurullah 33 salavat 33 lâ ilahe illallah çekiyorum.ve birkaç zikir…. yüzüm yok yardıma ihtiyacim var. Oğlumada yol gösterip örnek olacak kimsemiz yok Allaha sigindik duacınizız.

  • selam es selame…Maşaallah barikallah,allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah..ZİKİR ve ADABI adlı yazımızı da okumak nasip olur biiznillah. O bebelerinizi büyütmek de bir zikir ve ibadettir.Rabbimiz onları öyle sağlıklı ve öyle güzel huylu yapsın ki sana namaz kılmak ve zikir çekmek için an içinde zamanlar armağan etsin inşaallah..sizin gibi analar doğum yapaya devam ettikçe dünya dönmeye devam edecek inşaallah. Yazdıklarınızı inşaallah isminizden bahsetmeden düzenleyip yayınlamak,yeni yetişen gennçlerimize numune olarak takdim etmek isteriz izninin olursa..imla hatalarını noktalama işaretlerini yerli yerine koyduktan sonra dilerseniz size gönderebilirim..yeni anlatımlarınız bu nesilden esirgemeyin lütfen.rabbimize emanet olunuz..üzerinize nur yağsın,sizin gibiler çoğalsın,yeni fatihler,alpaslanlar, atatürkler,Muhaemmed mehdiler doğsun inşaallah..selames selame

 7. Selamünaleyküm tekrardan hocam, bütün güzel dualariniza amin der ellerinizden hürmetle öper sağlık afiyet ve huzur dilerim tüm sevdiklerinizle hem dünyada hemde ahirette güzellikler yaşatsin Rabbim inşaAllah… Hemen de cevap vermişsiniz sevindirdiniz…
  Yazdım size vazgeçtim sildim, şuanda yazdim ve tekrar sildim…
  Artık geçmişi BIRAK
  günahları unut
  anlatmaya çalışma
  yaşa işte yaşanması gerekeni ve HiÇ olduğunu kabul et,
  günahkar zamanlara tövbe ederken kimseyi suclama
  nefsinin azgınligi yüzünden bil,
  Kapıyı sen araladin hadsizce girilip tarumar edilmesi bundan sebeptir!
  Yaşadığın güzelliklerde;
  ‘BEN’ olan nefsinden değil,
  Şüphesiz Rabbin sonsuz lütfundan ve ihsanından gelir..!

  Der ve anlaşılmak ister, yine tam yazamadan duymasıni bilen kulaklarda çınlayarak…

  Şu üç noktalar iyiki de varlar anlatılmak istenen yada istenmeyen
  yazılamayan yada anlatılamayanlari anla işte derler…
  Size yazdigım gün rüyamda anlık bir goruntü beyaz bir tesbihim var onu gördüm gayet parlaktı. Rabbim bu günahkar nefsi sizin rehberliğinizde yol aldırır terbiye eder ve huzura erdirdiklerinden eder inşaAllah ona yorduk ve zikir ve sağ devre baslicam inşaAllah.
  Birde o gece yatsiyi kılıp yatacakken yine geciktirdigimden herhalde sağ ayak tabanim sanki ateşe bastida yandı… Böyle uyarır işte ama sizin gibi güzellikler arada olursa böyle uyarılar anlaşılır yoksa geçmişteki gibi uyarilsamda bilmediğimden yine hataya düşeriz…Hemde gurura kapılarak…
  Rabbim ilim zenginliği versinde anlatilmadan anlayalım inşaAllah…
  Adım gerçek adım değil ve sizden ricam mail adresinizi verirseniz oradan derslerimi alayım. Tüm sosyal hesaplar ve mesajlaşma araçları bizde yok birkaç yıldır.
  Bütün din kardeşlerim dualarimda onlarin da dualarina muhtaç olduğumu önemle belirterek hürmetle ellerinizden öperim.

  • selam es selame..Maşallah barikallah..Gelişmeler güzel ifade tarzınız güzel,umulur ki gelecek daha güzel gelir.buradan yazmaya devam edin.iletişimi buradan sağlayalım.O kadar yoğunum ki email adresime bakmaya bile zamanım olmuyor.Ayrıca buradan yazmış olsam herkes öğrenir ve bu sefer de o adres yoğunlaşır ,yetişemez kedere beklentiye zemin hazırlar.görüşmek üzere iki gündür vakit bulup cevap yazamandım kusura bakmayın.ilk anda okudum yazınız geri dönmek zaman aldı.selam es selame

 8. Kusur bizde ki düzeltmek niyetiyle yardım istedik hocam. Günlerimiz hep mübarek geçsin İnşaAllah cümle mümin kardeslerimizle… rüya anlamlarını çözebilmek için sabırla bekliyorum ve gunahlar açıkça söylenmiş oku emri gelmiş bizde kuranı kerim ve hadislere iman etmişiz, o halde onlara göre yaşamaya çalışırsak nefsimizi terbiye ile savaşarak uslandirıyoruz ve Rabbim açıkça gösteriyor ki yeni kapılar açıyor. Yıllar evvel ejderha olarak gördüğüm nefsim (ki korkarak uyanmistim da anlayamamiştim) zaman içinde değişti. Geçen yılda çamura saplanmış gergedana anlam verememistim küçük adamlar üzerinde inşaat tamir yapıyorlardı sonrasında tamda sessiz sakin herşeyden uzaklaştım zannederken bana yaklasana kendimi kaybetmişcesine saldırgan oldugumu öyle bir anladım ki… Dün ise bir yalniz aslan gördüm saldiracaktı ama sakinlestirdim, kimseye zarar vermesin diye bir şekilde öyle uslandi. sonra yere yığıldı yinede ekmek vereyimde toparlansin yazık hayvan hastalandı dedim, ekmek bölmüş verecekken uyandım. Rüyamda düğün planlarinda ve hazirligindayimda ahh ne siz sorun ne ben söyleyeyim… öyleyse bize düşen güzelce sabretmek ve nefsime öyle bir savaş açmak ki ne yap derse yapmamak ve ne söyle derse sus orucuyla gozyaşlarimizi boşa akıtmadan seccadeye huzurda huzura erişmeye, sığınılacak en güzel limana asıl olan teslimiyete sükutla huzura erişmeye bırakmak…
  Ve okurken iliklerine kadar hissettirilir o dizeler… ama hep sonradan ve hep yeni anlamlarla boynumuzu bükerek imrendirerek okutturur ya,
  anlaşılmak ister rehberlerden Bediüzzaman;
  Faniyim fani olanı istemem, acizim aciz olanı istemem
  Ruhumu rahmana teslim eyledim gayri istemem…
  …..
  selam ve dua ile ellerinizden öperim.

  • selam es selame,görüşmemizi daha önce belirtitğim gibi yayınladım.nice canları uyandırsın diye.İnşaallah bu yazdıklarını da o yazıya eklemeliyim.monolog eğitim daha az etki eder.Konuşmacı etken olur dinleyeler edilgen olur ki dinleyenler başlarlar içlerinden vereni eleştirmeye,çoğu zaman..ama Diyalog öyle değildir. dinleyenin yerine konuşur çoğu zaman.Karşıt fikirleri hatırlatır veya destek çıkar ,katkı sağlar karşısındakine de daha dikkatle izlenir hak yerini bulur.İnşaallah yeniden görüşmek üzere..umulur ki ya latıfün zikri muradınıza hizmet eder,geçmişin çer çöpünü temizler aydın bir zihin ve kalp oluşmasına imkan sağlar..allah yar ve yardımcımız olsun ümmet olarak millet olarak ve fert fert okur sen ben için inşaallah .amin..selam es selame

CEVAP VER