Kitabı sağ önünden verilenler

0
211
Kitabı sağ önünden verilenler
5 (100%) 4 vote[s]

Kitabı sağ önünden verilenler

Selam es selame. Net hatırlamıyorum fakat rüyamda hay esması verildi. Ben de rüyanın içinde diyorum ki ‘’hocama söyleyeyim’’ (yani size)…Hocam hikmeti ne çekmeli miyim yâda sayısı kaç olmalı şimdiden teşekkürler. Bu rüyanın bir kısmında hocana sor denilmişti, yeni hatırlatıldı hay esmasıyla ilgili olan. SAL 21:53

-Sen oku. Şu anda okuduğuna ekleyerek oku. Selam es selame

*Sayısı kaç olsun, nasıl ekleyeyim. Hocam neden verilmiş olabilir bu esma. ÇRŞ 01:28

-Sorgulama. Uygula. Selam es selame.
CTS 11:43

*Selam es selame hocam nasılsınız. Uyanık, gözlerim kapalıyken İstanbul’da kabri olan bir sultanımızın türbesi gösterildi. Sultanım isminizi bahşedin dedim ama cevap gelmedi. Hikmeti nedir acaba, teşekkür ederim şimdiden. Yeşil sarık vardı, kabrin başında. Hocam bir de annem beni görmüş rüyasında, yeniden evleniyormuşum. Hocam hakkınızı helal edin rahatsız ediyorum henüz latif zikrindeyim. Sizin vereceğiniz zikirleri inşallah çekeceğim. Fakat hangi evrede bu hayvani nefisten kurtuluşa ereceğim. PZR 01:39

-Okumaya devam ettikçe kendin bu soruyu cevaplayacaksın. Selam es selam. PZR 10:08

*Teşekkürler hocam, rüyalar hakkında kanaatiniz nedir? Hocam rüya konusunda cevap beklemekteyim sizden. Grubunuz var mı hocam. Varsa beni almanızı rica edebilir miyim. selam es selame.

-Selam es selame Dilrubacan. Çalışma ortamım uygun değil. On gün sonra normale döneceğim. Görüşmeye devam edelim. Şu anda hangi zikirdesin?

*Memnuniyetle hocam. Latif zikrindeyim.

-Kaçıncı gündesin. Ya kuddusün ya tahirun ya latıfün ya latıf…şeklinde oku. Yani zikrin başına el kuddus, el tahir esmalarını ekle. Bu zikirin sonunda inşaallah sağ önünden bir kitap, kuranı kerim veya temiz defter veya bir temiz A4 kâğıt alacaksın.

*18. Gün. Tamam, hocam alırım. Çok mutluyum bu zikirle

İşte o müjde < Kitabı sağ önünden verilenler, kurtuluşla erenlerdir.>ayeti ile işaret edilenlerden olacaksın. Bunun anlamı cennetle müjdelenmektir. Bundan öte bir emel var mıdır? Bunu inşaallah bu esma ile kendine hediye etmelisin. Günlük yedi sekiz vakit namaz kıl. İki kere sağ devri yap, günlük 200 den az olmayacak şekilde salavat oku.70 den az olmayacak şekilde istiğfar et. Her gün dört rekât tövbe namazı kıl. Tövbe namazı kılarken rabbimiz aklına geçmişteki kusurlarını küçük büyük demeden hatırlatacak. Her biri için ayrı ayrı tövbe etmelisin. Aynı kusurları bir daha işlememek üzere beynini, kalbini tembih etmelisin. Kırk günün sonunda bambaşka bir hayatın olacak, İnşaallah aşkın en kutsisi ile tanışacaksın. Dünya hayatının da cennet misali yaşanabildiğine şahit olacaksın.

*İnşallah hocam. Söylediklerinizi inşallah yapıcam. Yazılarınızı, paylaşımlarınızı okuyup takip ediyorum. İnşallah yazdıklarınıza bir an önce kavuşurum.

Her bir yazımızda mutlaka bir özel sır vardır, o yüzden paylaşılmıştır. Sır ya muhatabımızın yaşadıklarında saklıdır ya bizim açıklamalarımızdadır. Nefsimizden hiç bir şey katmadan bilip yaşadıklarımızı paylaşmışızdır. Okuduğun yazı hakkında birkaç dakika tefekkür etmeli, rabbim bu yazının sırrını bana aç demelisin. Kapalı gurupta ileri dereceli sırlar paylaşıyoruz.
*Kişilere kolay ısınamam ama size karşı içimde samimi, hoş bir sevgi hissi var. Kapalı gruba girebilir miyim? Sırlarını vermek istemese rabbim okutmazdı, değil mi hocam.
-Bazı sırlar beşeri akla anlaşılmaz gelebilir. Allah korusun, inkârlara sebep olursa o kişi için ebediyen kapanır. O nedenle kalp gözü açılmadan, akıllar yeterince nurlanmadan, imanlar kemale ermeden o guruba zikir ehlini almıyoruz. Yani sizleri inkârdan korumak için bekletiriz. Sen beratını aldığında inşaallah alırız.

*Anladım.

O sayfada paylaşılanların başkalarına anlatılması yasaktır. Bunu sağlamak kolay değildir. Sır saklamayı öğrenmeyen nefisler zarar görür. Bizim hedefimiz sizleri o sırlarla tanıştırmak ve ömrünüzce tuzaklara düşmeden dua erlerinden olmanızı sağlamaktır. Bu âlemde hiç bir şey ümmete hizmetten daha değerli değildir. Bu da doğru zikirlerle olur.

*Tamam, siz ne zaman uygun görürseniz. Allah razı olsun. Hizmetkâr olmaya geldik.

-İblis ve şeytanlardan oluşan ordusu, düzeni bozmaya programlı kullardır.

*Aynen hocam haklısınız.

Muhammedi nurun temsilcisi melekler ve muttaki kullar ile mümin ve Müslimler de hayatın bekasını sağlamak üzere programlı ruhlardır. Evrensel mücadele işte bu iki güç ve kudret arasında geçer. = yüzden bekaya hizmet eden ruhlardan olmak mürsellerin, nebilerin ve veliler ile müminlerin safında yer almak, âdem soyunun en şereflilerinden olmak demektir. İnşaallah seccadene geçip divana durduğunda bu idrak üzere ol, rabbim kendine seçtiklerinden, dinine hizmet edenlerden kıl bu fakirini diye dua etmeyi unutma. Kaç yaşındasın.

*Hocam öyle dua ettiriliyor bu ara, 38 yaşındayım. 3 yıl üveys zikirlerini çektim, Orda görev alanlardandım.

-Maşaallah barikallah. Maalesef o zikirler celale hizmet eden esmalardan oluşuyor. Şimdi de cemali zikirlerle denge kuralım da kemal oluşsun. Çalışıyor musun?

*Ev hanımıyım iki çocuk var.

-Allah bağışlasın. Yeterince zamanın var mı diye sordum. Şanslısın. Hedefin ailen ve manevi eğitimin olsun.

*Hocam nasıl zordu, o zikri çekmek. Başımı duvarlara vurasım vardı. Zamanım var elhamdülillah. Öyle zaten. Artık fani dünyadan bıktım. Rabbimi çok özledim.

-O günler geride kaldı. Samimiyetin seni bize getirdi bil, inşaallah tez zamanda rabbimiz sana nuru cemalini gösterir.

*Elhamdülillah getirene şükürler olsun.

-İnşallah, görmekle kalmazsın. inşaallah, fenafillah’a da mazhar olur, yaşarken rabbine miracını yaşar, seçilmişlerden olursun. Şimdiye kadar onlarca bayan kardeşimiz rablerini gördüler. Üç kardeşimiz bayan kardeşimiz de miraçlarını yaşadı fenafillaha ulaştılar.

*La ilahe illallah, celali mi yani, hocam.

-Evet. Allah cc. Demiyor muyuz? Allah ismi celalidir, kemalidir.

*İnşallah bende görücem.

-Celal aceleci olduğundan Allah ismini zikir edinenler celal ile sarılırlar. Öyle çilelerle karşılaşırlar ki her nefis kendini o ortamdan kurtaramaz. Cemaline ulaşamadan hayata veda ederler. Yine allah dostudurlar ancak küffara hizmet emiş, cemal yol yerine celalını tercih ettiklerinden hayatları çok çileli geçmiş olur. Bazıları meczup olur.

*Anlamadım ama hissetmiştim. Farklı bireyler olduğunu, tevhid çekerken çok farklı şeyler hissediyordum, manevi yük biniyordu bana.

-Kuran bize cemal yoldan hakka yürümeyi önermek üzere inzal olmuştur. Cehenneminden sakınmayı, cennet cemalini hedef edinmemizi anlatır, baştan sona.

*Cemal dururken celal niye olsun ki. Bize o zikirdeyken bu öğretilmedi. latif zikri sakinlik verdi o yüzden.

-Ama iblis işi teblis eder. Yani ters yüz eder de nefisleri aldatır.
-Yine iblis yani.

O zikiri size öneren kardeşlerimiz bilseler sizleri ataşe atarlar mı? Elbette yapmazlar. Bilmediklerinden kendilerini yaktılar, çevrelerini de yollarına seve seve samimiyetle çağırdılar. Sandılar ki Allah’a giden yol sadece onların bildiği yoldur. Atalarımız, şeyhlerimiz bu yoldan gittiler, dediler. Biz de o büyüklerimizi takip ederiz, dediler. İblisin tuzaklarından biri bak herkes burada demektir. Çokluğun doğru yolda olduğu fitnesini kullanır. Resuller ve nebiler ise o yanılgıyı iptal için gönderilirler. Tek başına göreve başlarlar. Efendimiz bize ne güzel örnektir. Güneşi sağ elime Ay’ı sol elime verseniz davamdan vazgeçmem, doğrudan şaşmam dedi. İbrahim as. Tek başına bir ümmet olarak hayatını sonlandırdı.

*Evet, hocam ne fitne verdi iblis. Hamd olsun Allah’a ki bu fitne işimize yaradı da latif zikriyle tanıştık. İnşallah peygamberimiz gibi olup doğrudan şaşmayacağız.

-İnşaallah. Görüşmek üzere hoşça kal. Rabbimize emanetimsin. Durmak yok, yola devam. Haftanın iki üç günü oruç tutmayı öneririm. Selam es selame.

*İnşallah. Hocam son bir şey daha, niyette değişiklik yok, değil mi, sadece ekleme yapıcam. Orucu da rabbim kalbime ilham etmişti, tutayım diye. Pazartesi perşembe de olabilir mi. Üç gün tutamazsam eğer. Bir de hay esması verilmişti, ekle demiştiniz, yine ekleyim mi?

-Annen seni yeniden evlenirken görmüş Ya. Cemalullah ile şerefleneceğine işarettir. Bu müjdeyi de vermiş olalım. Başaracaksın inşaallah. Yepyeni bir hayatın olacak. Sadece o iki esmayı ekledin. Başka değişim yok. Pazartesi ,perşembe tutsan yeter.

*Allah razı olsun hocam. Üveys zikrini bıraktım diye vicdan azabındaydım ve bir çok soruma cep oldu yazdıklarınız. mutmain oldum elhamdülillah. ilminizi nurunuzu artırsın rabbim. zamanınızı bana ayırdınız. Allah da zamanınızı bereketlendirsin. Ardınızdan gelenler çok olsun. Selam es selame

-Âmin. Selam es selame
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

CEVAP VER