Kitabımı aldım elhamdülillah

0
822

Kitabımı aldım elhamdülillah

Selam es selame hocam;
‘’Ya latiyfun ya Latif bi lutfikel hafiyyu bil kudretilletiy isteveytü biha alel arş!! Zikrinde 109. Gündeyim. Hocam affedilmek, bağışlanmak istiyorum. Çok zorlanıyorum. Affedildiğimde rahatlayacağımı, üzerimden ağır bir yük kalkacağını hissediyorum. Duha ve gece namazları kılıyorum. Bazı gece namazlarım bir kaç tane aksadı. Şu sıralar çok sinirli, öfkeli, huzursuz, mutsuz hissediyorum kendimi. Belli bir dönem sıyrılmıştım bu durumdan. Bu bende bir kaç senedir var. Affedilmediğim için çok üzülüyorum. Kız arkadaşımla evlenmek istiyorum. Sabırsızlandığım için çok huzursuz oluyorum. Affedildiğimde içimde huzura kavuşacağım hissi var.
Öfke huzursuzluk gibi durumlardan ötürü günüm çok sıkıntı içinde geçiyor ve bu durum benim manevi ilerlememi olumsuz etkiliyor. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Hayat dolu mutlu bir insanım normalde. Geçmişimden arınmak istiyorum. Her gün o gece affedilip, kuran verilip, beratımı alıp uyanma dileğiyle yatıyorum. Alamayınca üzülüyorum. Öfke baş gösteriyor o halde de. Öfkemden kurtulmak istiyorum. Hilm sahibi, yumuşak huylu olmak istiyorum. Kalp kırmak istemiyorum, nefsime zulmetmek istemiyorum. Bağışlanmak istiyorum. Allah’ımın beni sevip affetmesini istiyorum. Ona yakın, sevdiği kullarından olmak istiyorum. Yersiz gelen mutsuzluk ve öfkeden kurtulmak istiyorum. Ne yapabilirim hocam, nasıl kurtulabilirim, bana yardım eder misiniz? Allah kolaylık versin. Selam es selame. SAL 14:18
-Selam es selame. Şu andaki okuduklarına iki şey ekleyelim. Secdede üç kere yaptığın tespihten sonra üç kere de yunus as. duası olarak bilinen duayı oku. ‘’La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin’’… Bundan sonra üç kere de ”subbuhun kuddusün rabüna ve rabbil melaiketi verruh” oku. Haftanın iki gününü olsun oruçlu geçir. Oruç nefsi teskin eden en büyük ibadettir. Günde iki kere sağ devri yapmayı ihmal etme.
-O teşbihleri secdemde çekiyorum hocam. Sağ devrini de yapıyorum hocam, günde iki kere Allah’ın izniyle.
-Seni sinirlendiren isteklerini kendince erkene almaya çalışmandır. Hiç bir tecelli vaktinden öne alınmaz, sona da bırakılmaz. Boşuna stres yapma. Allah’a teslim ol. Sana düşen ibadet etmektir. Ne zaman vereceğini rabbimiz bilir. Herkes farklı bir hal içindedir. Birinin beş günde kabul edilen duası kimin üç ayda olur. Allah senin zikrini duymuyor değil. Gecikmesinde bir hikmet vardır. Çok oku, çok vereyim, buyuruyor say.Her şerde bir hayır gizlidir.Selam es selame
07:21
-Selam es selame hocam.İyisiniz inşaAllah. Allah hayırlı, sağlıklı, bereketli, uzun ömür nasip etsin. ’Ya latiyfun ya Latif bi lutfikel hafiyyu bil kudretilletiy isteveytü biha alel arş’’ zikrimde 111. gündeyim. Bugün görmüş olduğum rüyaları paylaşmak istiyorum. Kitabı, beklenen müjdeyi aldım inşaAllah hocam.
Labirent gibi ama karanlık dar bir yo kapılar var, kitap var önlerinde, kitapları alarak kapılardan peş peşe giriyorum. Annemi ve anneannemi yaslanmış görüyorum. Annemin saçları, kaşları filan sarılaşmış. Benimde saçlarım beyazlamış sanırım. Ablamla annem lahana topluyor. Bir ateş veya patlama gibi bir şey oluyor sanırım. Sonra bunu rüya olarak, ablama rüyamda anlatıyorum. O da yorum olarak, nişanlanacak veya nikâhlanacaksın diyor. Bir toplulukta ismim anons edildi ve sağ önümden bir müdür(yetkili) kitap verdi. Elhamdülillah hocam sanırım verilmesi gereken kitap buydu. Yatmadan önce Allah’ım sen bugün beni affet ve temizlenmiş bir şekilde kaldır, kalbimi yıka, demiştim. Elhamdülillah. Selam es selame.08:36
Hocam ne büyük tevafuktur; uçağım 111 numaralı kapı, siz 11 ağustosta doğdunuz, kız arkadaşımla 11 ağustosta konuşmaya başladım ve 11. Sürenin 11. Ayeti şöyle buyuruyor; ‘’Ancak sabredip sâlih amel işleyenler böyle değildir. İşte onlar için bağışlanma ve büyük bir mükâfat vardır.’’ Elhamdülillah hocam Allah’ın kudreti ne kadar da sınırsız.
09:45
-Selam es selame… Maşaallah. Barikallah. Hayırlı sabahlar. Ne kadar sevindiğimi sözle anlatamam. Kendini bahtiyar ettiğin gibi beni de bahtiyar ettin. Elhamdülillah. Kutlu zaferin mübarek olsun. Selam üzerimize olsun.
-Allah razı olsun hocam. Çok istiyordum elhamdülillah Allah lütfetti. Hocam sanki kuş gibi uyandım hafiflemiştim. Allah razı olsun.
-Şimdi ilmullah’a adim atmış oluyorsun. Tertemiz hale getirdiğin kitabını, ilim irfan, hayır hasenatla ile süsleyerek hayatımıza devam edelim inşaallah. ‘’Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen.’’ Yeni zikrimiz olmalı.
-Ne kadar istiyordum bu zikri çekmeyi, dile getirmeye çekindim. Kalbimden geçeni verdiniz, Allah razı olsun hocam 🙂
seni seviyorum, kucaklıyorum. Bu Zikirin çok daha kolay tecelli edecektir, inşaallah
-Ben de sizi seviyorum hocam. Allah’ıma emanetsiniz, hayırlı vakitleriniz olsun. selam es selame 🙂 Yine sağ el sağ diz üzerinde mi çekeyim hocam zikrimi.
-Evet. Sağ el sağ diz üzerinde okunacak. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Bu zikir sonunda İlmullah (ilm-i ledün) nasip olacaktır inşaallah. Selam ve dua ile sağlıkla kal.>

CEVAP VER