Kolaylaştırıldık

0
73

Kolaylaştırıldık

(yeniden okuyun lütfen)
 
*Babacığım; bu sözler rahman rahim Allah’tandır.
 
*Dünya telâşı, iş yoğunluğu, hastalık, halsizlik ve yorgunluğun verdiği negatif etkilerle, bazı Zülfikarların sağ devri yapmadığı, namazı kazaya bıraktığı, 7 / 24 zikir çekemediği bildirildi.
 
Onun için;
Rabbimiz bize şu dua ile imdad etti ki,
Hz. Âdem babamız Allah’ımıza şöyle dua etmişti;
’Yarabbi!
Bana rızkımı kazanmam, aileme bakmam için türlü meşguliyetler verdin.
Dünya meşgalesinden dolayı sürekli zatını zikir halinde değilim. Bana öyle bir zikir ver ki tüm zikirleri kapsasın, cem etsin, rızana ermekliğime vesile olsun.>
 
Allah’ımız da bu zikri vermişti:
 
<Elhamdülillâhi rabbil âlemîn,
hamden yuvâfî niamehû ve yukâfiu mezîdeh.>
 
Sabah akşam, en az 7 şer kere okunmasını buyurdu… Artırmak isteyene sınır koymadı.
 
♥️Selam es selame 💝Aziz kardeşim İmam Muhammed. Rabbimizin selamı ve bereketi üzerine ve üzerimiz olsun. Öncelikle Zülfikarları sonra da bütün milletimizi ve ümmeti Muhammed’i muradı üzere tevhidine ulaştırsın.
Ardından dünya üzerinde ne kadar hidayete nasipli kulu varsa tamamını bize yar etsin, tevhit bayrağının altında toplasın ki dostlarımıza güven, düşmanlarınıza korku yüklesin…
Ki nurun tamamlanması çağımıza nasip olsun, inşaallah.
 
Ey rahmeti, bereketi kendinden kendine olan rabbimiz!
Bize en güzel duaları öğret, öğret ki cemal kemal nurlarını coşturalım, razı olduğun sıratı mustakim üzere bütün insanları sana giden yolda peşimize takıp koşturalım.
Razı olacağın kadar ibadet ve zikri yaparak, âlemlerini meleklerini kulluğumuzla hayran bırakalım, rahmetinin ve bereketinin had safhada tecellisine vesile olalım.
Hamd sana, şükür sanadır.
Bize rahmetinle muamele et ve tövbelerimizi serian kabul buyur ki günahlarımız tevhidine, rızana ermek isterken bize engel olmasın. Âmin. Vesselam es selame.
 
*Babacığım tam da bunu yazacaktım.
demek ki celali hayat damarını kesip, pasif, hareketsiz bırakacağı için,size hemen ulaşmamı engellemek üzere kullarından birini gönderdi.
Üç saat oturdu.yazamadım.sürekli lafa tuttu, kalkıp gitmek bilmedi.
 
*Babacığım; şimdi malumunuz namaz ,sağ devri ve zikir bir disiplin gerektiriyor…özellikle vakit şartı çok önemli.Diğerlerini hercan biliyor,abdest,sakin ortam vs. her zaman bu disipline uygun ortam bulamadığımızdan bir çoğumuz namazı, sağ devrini bırakıyor. Resulullah’ın sünnetinden biliyoruz ki namaz zaruret olursa atın, devenin üstünde kılınır…Hatta yatalak hastalar ima ile kılabilir. Sadece niyetlenir, göz, kaş ile başını bile oynatmadan kalben namazını kılar.
 
*Pirim rahman rahim Allah,bir anne gibi şefkatli…
kullarım çok zor durumlarda kaldıklarında ima ile yani, niyetini nasıl kalben yapabiliyorsa sağdevri ve namazı da kalben düşünce bazında kılabilirler diyor.
ayrıca sağdevrinde kıbleye dönerek başlamanız şart değil,sabit olduğunuz yerde, is yerinizde,bir kalabalık içinde otururken, başınızı yönünüzü bedenen değiştirmeden hayalen/kalben yapabilirsiniz, dedi. Ancak ruhen, kalben niyetlenin,sonra içinizden okunması gerekenleri okuyun sağdevrinizi yapın, dedi.
 
Rahman rahiym kulları için kolaylık ister, zorluk değil.
 
♥️Maşaallah barikallah,bu kolaylığı kullarına lütfeden rabbimize hamdolsun..Namazın ima ile kılındığını biliyor olmalı Zülfikarlar ve ümmet,ancak sağ devrinin de aynı şartlara tabi olduğunu öğrenmek ne güzel ne güzel.
<Kolaylaştırınız zorlaştırmayınız,müjdeleyiniz korkutmayınız> emrinin değişik bir tezahürü olan bu lütfundan razı olduk rabbimiz.
Sen de bizim yaptığımız ibadet ve zikirlerimizden razı ol.
Bizleri
çok güzel geleceğinden şüphe etmediğimiz geleceğe
en güzel şekilde hazırla.
 
selam üzerinize olsun, Zülfikar kardeşlerim
ve ey ümmeti muhammed, selam üzerimize olsun..
selam es selame
Konuşma Sonu

CEVAP VER