aklın karışmış dedim

2
497

Euzü Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahiym. Eşhedü en la ilahe illallah ve Eşhedü enne muhammeden abduhu ve rasûluh.
Selam es selame sevgili hocam. 
Gününüz hayırlı olsun sağlık, bereket, afiyet dolsun. Hocam ben net rüyalar görüyorum çoğunlukla. Yani değişik remizlerle değil de her şeyi fizik alemde olduğu gibi görüyorum.
Birkaç rüyamı size yazmıştım. Kişiler, yer, mekân, yön, olaylar bile neredeyse aynı. Mesela geçen bir arkadaşımı gördüm rüyamda. O da sizin öğrenciniz, “benim hocamla ilgili kafam karışıyor, artık içim rahat değil, doğrumu yapıyorum diye” gibilerinden bir şey söyledi bana, rüyamda. Benden etkilenip başlamıştı, güzel gidiyordu. Onun bir arkadaşı da ondan etkilenip başlamıştı zikre.
Bu rüyadan sonra kendisini aradım “senin hocamızla ilgili aklında soru işareti mi var dedim “
‘’ya evet; biri duysa ne der, şu yaptıklarımıza… (namazdan tesbihi ve birçok şeyi çıkardık)’’dedi.
Senin de aklın karışmış galiba dedim.
Biraz konuştuk, şeytana yenilme sakın dedim. Ertesi gün yazdı; ‘’Allah razı olsun senden, şeytanın vesvesesi olduğunu anladım, çok şükür doğru yolda mıyım diye düşünüyordum sen sorduğun vakit’’ dedi…
Hocam sormak istediğim başıma gelecek kötü olayları da görüyorum. Rabbim savunma yapmamı istiyor demekti bildiriyor. Nasıl önlenebilir, sadaka ve dua kazadan beladan korur, biliyorum. fakat bazen fırsat kalmadan, sabah kalkıyorum karşılaşıyorum rüyamda gördüğüm olayla…Selam ve dua ile. Hoşça kalın.

-Selam es selame azizem. Maşaallah barikallah, en kesin, sadık rüyalar ve keşiflerle şerefleniyorsun. Bundan güzel ne olabilir. Dedem rahmetli, oğlum Ahmet nere gidiyorsun dedi. Ben beş yaşlarımdaydım. Babamla birlikte haşhaş yağı çıkaran atölyeye gidiyorduk. ”eniştemin atölyeyi açacağım baba, hayırdır, neden sordun” dedi.<iyi, uzağa gitme, köyden dışarı çıkma, BEN BUGÜN ÖLECEĞİM> dedi dedem rahmetli. Ruhu şad olsun.(İlgili başlıkla yazım var. Hikâye uzun).Ve güreş minderine çıkmaya hazır pehlivan kadar sağlıklı, yiğit dedem, kuşluk namazı sırasında, mucizeler bahşederek, kabrinin yerini bile bildirerek hakka yürüdü… Seni tebrik ederim. Bak bir Zülfikar kurtarmış açık keşfin. Selam es selame
Hacı Ali Bayram gönderdi

Yanıt yaz…

2 YORUMLAR

  1. Namazdan sonra çektiğimiz 33 subhanallah,elhamdülillah ve allhu ekber i mi çıkaracağğz kılarken makaleden öyle anladım. Namazdan tesbihleri çıkardık derken ne demek istemiş?

    • o tespihler yerine de zikrinizi çekebilirsiniz..maksat rabbimizi zikretmek değil mi.O tespihler sadece beş vakit namazını kılan başka nafile veya zikr çekmeyenlere önerilmiştir.celali esmalar var..ileride dilerseniz arındıktan sonra bu zikrileri de çekebilirsiniz..selam es selame

CEVAP VER