Mevla’nın izniyle Öğrenciniz olmak istiyorum

1
670

Mevla’nın izniyle Öğrenciniz olmak istiyorum

Hocam öncelikle Selamun Aleyküm.

Sitenizdeki yazıların birçoğunu okudum. Yüce Mevla’nın izniyle Öğrenciniz olmak istiyorum. Her hangi bir tarikata ya da dini oluşuma mensup değilim. Yüce yaratanın verdiği ilham ile bir anda İlahi Yola Baş Koydum. Size içimden geçenleri anlatmak istiyorum.

Ve izninizle zikirlerime başlamak, Allah yolunda, günahsız, haramsız, riyasız ve gıybetsiz bir şekilde yolumu sürdürmek istiyorum. Çok uzun oldu, mektup gibi ama içimden geçenleri dökmek istedim.

Ben 20 belki 25 sene Alkol aldım. Zina yaptım, Allah Affetsin. Eşimi Aldattım, yakalandım. Başıma bir sürü olaylar geldi. Yine uslanmadım.  Açıkçası çok uçlarda yaşıyordum hayatı. Zinayı bitirdim tabiî ki ama alkole devamdı. Derken tevafuk diyelim başıma bir sürü değişik olaylar gelmeye başladı.

Bir şeyler okurken hep tevbe etmekle alakalı, günahkârların İslama dönüşüyle alakalı, Peygamberler tarihi ile alakalı mucizeler. Ya internetten ya rastgele okuduğum gazete yada yazılardan önüme çıktı sürekli. Araştırmalarımdan bildiğim şey ’de tesadüf, şans, kazara diye şeyler yoktur. Tevafuk vardır. Cenabı- Allah beni Yönlendiriyordu. Artık bunu hissediyordum. Yine araştırmalara devam ederken youtube’dan, büyük konuşmayayım mürşit seviyesinde bir adama denk geldim. Belki ben öyle düşünüyorum. Ama bu adam ne ismini veriyor. Ne sayfasında reklam yapıyor ne iletişim bilgilerini veriyor. Sadece insanlar islama dönsün diye insanları bilgilendiriyor. Hangi surenin hangi ayetin ne anlamı olduğundan, duaların faziletlerinden bahsediyor.

Ayrıca ben klasik insan profili değilimdir. Şöyle ki ben yardım edip, Allah’ın ilmine para isteyen hocayı cehennemlik olarak görürüm. Hocalara gitmeye de karşıyımdır. Dua’nın enerjisini, oluşturduğu gücü, bıkmadan yılmadan, ümit kesmeden dua edip yüce yaratana sığınarak onun her şeyi bildiği, gördüğünü her şeyin ilacı olduğunu bilerek, sabırla dua etmemiz gerektiğini bilenlerdenim. ( Ayrıca çocukluğum ufuk talebe yurdunda geçti benim. Tecvidli okumada Isparta 3.sü oldum)

Neyse, başladım videoları izlemeye Ayetel Kürsi ’nin hikmetlerinden bahsediyor. Diyor ki günde 7 defa ardından 21 defa Ayetel kürsi okuyun. Hayatınızın değiştiğini, güzelleştiğini, maneviyatınızın güçlendiğini göreceksiniz. Bende ilk ibadetime başlamış bulundum. O aralar dardayım… Bundan 3 ay önce. 21 Ayetel kürsiyi okudum. Okuduğum gece uyandım, tir tir titriyorum, korktum, arkama döndüm ayna var… O’da zangır zangır sallanıyor. Okuyarak tekrar uyumuş kalmışım.                                                                                                Okuduğum ertesi günü hiç beklemediğim bir yerden 5000 tl para geldi. Gözlerim doldu. Kalktım bir şükür namazı kıldım. Ayetel kürsi benim dua ‘mı gerçekleştirmişti. Tevafuklar zinciri de başlamış oldu bu olayla.

Gece niye korkutulduğumu araştırmaya başladım. Ve geldiğim nokta şuydu. Ayetel kürsinin gereğinden çok fazla okunmasını herkesin maneviyatı kaldırmıyormuş. Ben Ayetel kürsülere günlük olarak devam ettim. İnsanlara karşı tavırlarım değişti. Oturduğum her sofradaki yemek israf olmuyor her tabak bitiyordu. Kelime-i tevhid okuduğumda, yanımda insanlar ağızlarına küfür alıyorlar ve ben gerildiğimi hissediyorum. Dışarı çıkıyor, çıktığımda kadınların yüzlerine bakmaktan uzak tutuyordum kendimi. Beklemediğim ve hoşuma giden bir sürü olay oldu bu şekilde.  Bir yandan dediğim hocanın videolarını izliyor, ayetlerle ilgili bilgiler alıyor, cinlerle olan mücadelelerini izliyordum. Hangi durumda ne dualar etmem gerektiğini, hayatımda nasıl davranmam gerektiğini, ne durumda nasıl dualarla yalvarmam icap ettiğini öğreniyor, not alıyordum. Bir yandan Kuran’ı kerimin sure meallerini indiriyor, dinliyor, ilham alıyordum.  Ayetel Kürsiye devam ettiğim sıralar arkadaşların ısrarıyla bir ortama girdim ve maalesef alkol aldım. Bu alkolden sonra hissettiğim şeyleri hissedememeye başladım. Düşündüm ki haram nefsi güçlendirip, maneviyatı düşürüyor. Beni İslam’dan uzaklaştırıyor. Artık yeter dedim ve alkolü bırakma kararı aldım. Çünkü 20 yıldır alkol alıyordum. Ortamım ona göre, bütün arkadaşlarım alkol alır. Zorlu bir mücadelenin içine girdim. Direnmeliydim. Ve direndim. Zorlandım. Allah’a sığındım.

Ayetel kürsi okumaya devam ettim,  bunun yanında zikre başlayayım diye düşünüyor, esmalar konusunda araştırma yapıyordum. Uzaklaşmamak istiyordum. Bunun içinde Önce 10 adet kitap aldım. Hadisi şerif kitapları aldım. Kuranı kerimden bilmediğim her şeyi araştırmaya başladım. Evde farklı cezaevinde farklı kitaplar okudum. Kopmamak için kendimi kitaplara verdim. Ve geldiğim son noktada şuydu ’ki; İslamiyet’te ilk yapılması gereken, vakit namazlarını zamanında kılmaktı. Önce namazı zamanında kıl, sonra zikrini çek ’ki maneviyatın o derece artsın. Derken namaza başladım, 5 vakti mümkün olduğunca kılıp her seferinde şükrederek yakarışlarla dua etmeye başladım.

Bir tevafuk ta şudur ki. Dedim ya ben hocalara karşıyım. Eğer bir hoca yardım ettim sana diye para istiyorsa Allah’ın kelamını satıyorsa, Cehennemliktir, çünkü şirke düşer.   Başımıza şöyle bir hadise geldi. Kardeşim MS hastası. Çare bir türlü bulunmadı. Hocaya götüreceklermiş, benim kızdığımı bildikleri için bana söylememişler. Hatun son anda haber verdi, ben de gelecem dedim. O anda aklıma şu geldi, bu adam cinlerle çalışıyorsa, korunmak için okuyacağım dualar neydi. Aklımda bir anda o ayetler canlandı ve okuyarak arabaya bindim. Millette bir merak duygusu. Annem gelecek, kaynanam gelecek hocaya, hepsi ayaklanmış. Sinirlendim, indim arabadan, gittiler. Daha yarım saat önce randevu veren adama 25-30 defa telefon etmişler açmamış. Ben de düşündüm ki okuduklarımı mı hissettiler, bilmiyorum. Cenabı Allah’ım nasıl uygun gördüyse o şekilde oldu. Belki benim okuduğum ayetlerden korkup telefona bakmadılar, belki cenabı Allah karşılaştırmadı.

Bence derdi veren Mevla dermanı da verecektir. Eğer vermiyorsa buna sabredip Cenneti beklemek ve yılmadan, bıkmadan bu duruma şükredip dua etmek gerekir. Dualarımda hep yalvardım. Allah’ım bana da bir ilim nasip eyle… Hala da yalvarıyorum. Nasip eyle ki menfaatsiz bir şekilde insanlara yardımcı olabileyim.

Neyse hocam, İslamı yaşamaya, kendimce 5 vakit namazımı kılmaya çalışıp zikr çekmeye başladım. Önce kafama göre esmalar çektim. Bahsettiğim hoca bir videosunda diyor ki; her esma, her esma ile birlikte çekilmez. Onların farklı güçleri vardır, birbirlerine ters düşebilir. Neyse tesadüfen kendimi Veysel Karani ’nin sitesinde buldum, üveyslerin…Onlar diyorlar ki;

Bu zikri günlük gündüz ve gece çek, tevbe istiğfar, salavatı şerife, kelime-i tevhit… Belirli sayılarda gündüz ve gece çekmeye başladım. Çektiğim ilk gece kalktım PC başına oturdum. Derken aklıma rahmetli dedem geldi, onun ruhuna Tevbe estağfurullah çekip armağan edeyim diye düşündüm. Başladım çekmeye. Kendimi öyle kaptırmışım ki dil susmuş, kalp zikrediyor, bunu yazarken bile gözlerim doluyor. Ben ömrümde öyle bir haz daha yaşamadım, söyleyen dil değil inanamıyorum. Hıçkıra hıçkıra öyle bir ağlamaya başlamışım ki tarifi yok, bu duygunun. İnanamıyordum, böyle bir şey nasıl olabilirdi. Ruh artık hasret kalmış, kalp bu anı bekliyormuş, durmadan zikrediyordu.

Aklıma hocanın videolarında bahsettiği şey geldi. Bazen gereğince islamı yaşayarak taaaa içerden hissederek okunursa kalp zikredermiş… Veysel Karaşi’nin, üveysilerinin sitesinde de yazıyordu bu. İlk aşama kalbin zikriymiş. Allah’ın izniyle devam etmeye çalışıyorum…Kısacası hocam, Cenabı Allah’ın kalbime verdiği bir ilham sayesinde bütün haramlardan vazgeçip yolumu çizmeye çalışıyorum. Ama beni yönlendirecek bir üstada sahip değilim. Yüce Yaratıcının izniyle de devam edicem, amacım haramdan, günahtan kurtulup, Maneviyatımı yükseltmek. Uygun görürseniz sizin rehberliğinizde, uygun zikirleri çekerek, ruhumu temizlemek, günahlarımdan arınmak istiyorum.  Allah’ın izniyle bu ilahi yolda devam edeceğim inşallah.

-Selam es selame. Hayırlı geceler Sercancan, rabbimiz yar ve yardımcımız olsun… Maşaallah barikallah. Rabbimiz seni kendisine seçtiklerinden eylemiş.

*Ve Aleykümselam, saygıdeğer hocam. Allah razı olsun inşallah.

Rabbimizin izniyle mademki bize geldiniz inşaallah hayırdır. Vardır birbirimizde nasibimiz diyelim ve biiznillah her gelen cana verdiğimiz önerilerimizi, teklifimizi size de verelim, inşaallah. Görelim Mevla neyler, neyelerse güzel eyler.

*Mümkün olduğunca namazlarımı kılıyorum hocam. Bazen çok yorgun olduğumda en fazla 1 vakit kaçırıyorum. Oncuda ertesi gün kaza etmeye çalışıyorum. Allah’ın izniyle hocam İnşallah

-Zikre ilk adım adlı bir yazımız var, acaba okuma şansınız oldu mu?

*Oldu hocam. Hatta not aldım. Eşime de gönderdim, sende başla diye. O zikre ‘mi başlayayım hocam. Uygun görürseniz. Sabah ve yatsı namazı ardından diye düşündüm. Ben sürekli araştırma halindeyim. Gerek kitaplar gerekse internet üzerinden. Bu sayede size rastladım hocam. Tesadüf yoktur, biliyorum. Vardır illaki bir karşılaşma sebebimiz. Ha pardon. Her namazın ardından, hocam özür dilerim.

-Sercan kardeşim. Bizim irade edenlerden istediğimiz şartlar var.

*Tabii ki, buyurun hocam.

En az yedi vakit namaz kılınacak ve mutlaka her namazın ardından belli sayıdan az olmamak üzere verilen en son zikir okunacak. Bundan masadımız hikmetullah’ın icabı olan gerçek miraç merdivenini en kısa aralıklı basamaklara bölmektir ki düşülmesin. Ayaklar kaymasın.

*5vakıt-1 kuşluk-1 teheccüd olmazsa yerine selatinidir geç kılınacak değil mi hocam. Allah’ın izniyle inşallah hocam.

Kuşluk ve gece namazı beş vakte eklenecek. Vaktiler arasında çok ilim vardır. Sürekli teali için en az yedi vakit kılınması gerekiyor. Resulullah sav. Can istedi, iş olsun diye kılmadı o namazları. Sürekli tealide kalmak için vakitleri ayarlardı. Tabii bu ilim herkesin harcı olmadığından bazı sırları gizli tuttu.

*Allah ondan razı olsun.

Âmin… İnsanlara dini kolaylaştırmak istedi. Aksi halde kimse o yükü taşıyamazdı. Ancak burada, dünyada Allah’ı görmek, tevhid olmak isteyen, yüksek makamlara göz dikecek kadar âşık, muttaki kulları da vardı.

*Evet, haklısınız hocam.  Yoksa 6 ay oruç 70 vakit namazı kim kılabilirdi.

İşte onlara dedi ki. ’benim öyle kullarım vardır ki farzları tam yerine getirmekle kalmaz, nafilelerle bana yaklaşırlar.’’ Hulasa/özetle biz o zikir ehline hitap etmeye çalışıyoruz. Nasip olursa bunun değerini özelini ilk kırk günde anlarsınız

*Gece namazı çok önemli diyorsunuz. Ama ben geç yatmak durumunda kalıyorum. 1 saat uyuyup kalkmak uygun olursa teheccüd yapıyım, yoksa salatı vitri bekletip 7 vakte tamamlayayım nasıl uygun derseniz hocam.

Vitir namazını yatsıdan ayırın diyoruz. Olsun sekiz vakit.

*Maşallah. İnşallah hocam

Çalışan yahut bebeği olanlar var, onlara da diyoruz ki farzları kılın, sünnetlerin yerine farz olan zikri koyun. Nafileleri de iki rekât kılın kalan zamanı zikre ayırın. Farz olan zikir sünnet namaza galebe çalar… Vakit bulduğunuzda sünnetleri de elbet kılarsınız.

*Allah’ın izniyle kılarım hocam, hepsini yeter ki şu pislikten arınayım. İlahi aşka adayayım kendimi.

Bu esneklikle teklif ederken hiç bir vakti kazaya bırakmanıza razı değiliz. Aslında kaza namazı da yoktur. Bu kesin bilgidir. Bu kaza fetvası dini ifsat eden fetvaların başında gelir. Hiç bir şey giden zamanı geri getirmez.

*Kesinlikle haklısınız.

-Vaktin namazını bir gün sonraki, bir yıl sonraki namaz karşılamaz vakit kayda girmediniz.

*Ahaaa. O zaman bırakmamak en doğrusu.

Montaj yaparak video düzenleyemez, fotoşoop yapamaz o vakti kıldım, diyemezsiniz.

*Zamanında kılmak en uygunu hocam inşaallah.

O kaza yerine kılınan namaz, nafile namazlar videosunda görülür.

*Hmmm, anladım. Allah razı olsun hocam.

Bu fetvayı verenler elbette iyi niyetle verdiler, ancak cehenneme giden yol iyi niyet taşları ile döşenmiştir denir, duymuş olmalısın. Ayrıca mükemmellikte ayrıntıda gizlidir zatları allah affetsin, Allah’ın huzuruna nasıl çıkacaklar. Aman allah’ım! Peygamber hiç bir namazını kazaya bıraktı mı? Okudunuz mu hadiste…

*Allah affetsin, insanları yanlış yönlendirenleri. Hayır, duymadım hiç.

Savaşta bile namaz kılmayı emreden allah kazaya cevaz verir mi, sence. Savaş anındandı bile bir rekât olsun kılmadılar mı?

*Evet… Dualarla 5 vakit namazlarla Ayetel kürsi ile alkolden uzaklaştım Allah’ın izniyle. Ve nefsimi yenmek ısıtıyorum. İlahi aşka ermek istiyorum hocam. Sayenizde inşallah. Tek derdim şuan için sigara kaldı. Sigarayla ılığı yazıyı da okudum. İnşallah ondan da kurtulacağım.

Yatsıyı vaktinde kıldınız. Vitr yatarken kılınacak, olacak sekiz vakit. İleride kendiniz gönüllü tövbe ve şükür namazları kılmaya başlayacaksınız inşaallah, olacak dokuz on belki daha fazla… Yani neredeyse efendimiz taklit eder hale geleceksiniz.

*Âmin inşallah. Aminnnnn

Bunlara ek olarak bir sabah bir de akşam için sağ devri yapacaksınız.

*Kalbimin zikr çektiğini duyduğum zamanki hazzı yaşadım ya. O bambaşka bir şeydi. Öyle bir ruh hali görmemiştim. Allah’ın izniyle ilahi aşkı bulacağım hocam sayenizde.

Ve bizim verdiğimiz zikirin dışında asla bir zikir edinmeyeceksiniz. Dua serbest. Kuran okumak serbest. Ancak zikir edinmeyecek, esmalar ayetler arasına bir şeyler sokmayacaksınız ki maksat net hâsıl olsun. Perhiz gibi. Tek kap yemekle sofradan çekilmek gibi sayın.

*Sağ devri hakkında video var mı hocam. Okudum ama yanlış yaparım diye korkuyorum. Kesinlikle bundan sonra ne derseniz o hocam.

-Video Yok. o korkan senin şeytanın.

*Peki, hocam ben bazen 7-11 Ayetel kürsi okuyorum, boş vaktimde. Devam edebilir miyim?

Sağ devri zor değil. Vücudunuz saat yününün tersine, solunuzu merkeze alacak şekilde, dört yöne, dört parça halinde döneceksiniz. Yani kalbinizin etrafında tavaf yapacaksınız. Esasen Kâbe de insan kalbine temsildir. Kalbin etrafında dönüyoruz.

*Ahaaa evet, öyle oluyor.

Sağ devirlerimizde yedi sabah, yedi akşam Ayetel kürsi var. Ek olarak zikir haline getirmeniz şart değil.

*Peki, hocam ben yarın sabah namazı ile Allah’ın izniyle başlayayım. Ardından sağ devrede başlayayım mı hemen? İsmi sağ devir ama sola dönüyoruz

-Okuyacağınız ilk zikir ise < Ya kuddusün ya tahir. Ya latıfün ya latıf. bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti isteveytü biha alel arş.> Hepsi bu kadar. Niyet ve öncede ve sonunda yapılacak işler yazıda var. Zikir kısa bir cümle olduğundan her namazdan sonra en az 33 kere okunmalı diyoruz. Üzerine vaktiniz varsa eklersiniz.99 olur daha fazla olur. Zaten bir an gelecek ki bazen haddi aşacak kadar kendiniz çekeceksiniz.

*Daha önce farklı zikirler yaptım hocam. İlk zikrim değil. Tevbe zikrinde zaten kaptırmışım kendimi kalp öyle zikretti sanıyorum.

Vaktiniz çok çok yetersiz olursa, meşale acili yet neredeyse namazdan vazgeçirecek kadar önemliyse, o zaman 9 kere okursunuz, ama okursunuz. Böylece kayıt yapılırken yok yazılmazsınız. Kendinizi kampa aldığınızı varsayın. Varsayın ki allah rızkınızı üstlendi ve senin işin bu kırkı eksiksiz tamamlamaktır dedi. Kontrat yaptı. Nefse taviz yok.

*İnşAllah… Zorlayacağım kendimi yani

Nefis zorlarsa, hemen oruca başlıyorsunuz.

*Çünkü şeytan…

Namaz kılmaktan imtina eden nefsin arpasını keseceksin, kardeşim. Eğer itiraz edersen ey nefsim kırk gün oruca niyet ederim diyeceksin

*Waaaaaww…)

Üçer günlük terbiye oruçları ile dersini vereceksin. Tekrar gönülsüz kalkarsa namaza 4 güne çıkar. Yine yaparsa yedi gün oruçla terbiye et. Ancak kırk günü kazasız tamamla. Kırk günün sonunda aklın unutsa namazı, nefsin arzular.

*çok ayı ya. Nefisle savaşıyoruz, hocam. Âmin inşallah namaz kılamayacak durumda olsan da zikri tamamla diyorsunuz, hocam.

Hayır. Namazlı zikir istiyoruz… Namazsız zikir olmaz. Kırk gün kesin tamamlarsan geçmişinden paçanı kurtarırsın. Artık seni asılan kimse olmaz. Mahkemelerde dosyaların teker teker düşer. Genel af çıkmıştır hatta sabıka kayıtları silinmiştir Allahlın izniyle. Artık anandan doğduğun an kadar temizsindir. Çünkü BERATINI ALACAKSIN. Almadan zikri bırakmak yok.

*Hocam ne kadar güzel konuşuyorsun, gözlerim doluyor.

Sağ önünden kuran veya bir özel bilim kitabı verilecek veya en azından temiz bir A4 kâğıdı alacaksın. O senin kurtulduğun anlamına gelecek.

*Âmin inşallah… Bu 40 gün boyunca bir şey olmaz değil mı hocam. Olursa da aktarırım size

<Kitabı sağ önünden verilenler kurtuluşa erenlerin ta kenesidirler.>mealindeki ayetin müjdesine mazhar olacaksın, biiznillah. İnşaallah zikrin tadını alacak namazın feyzini yaşayacak ve bu zikir bitmeden hocam acaba ikinci olarak bana ne verecek diye merak etmeye başlayacaksın biiznillah. Mana ilimleri de fizik ilimleri kadar kesindir. Nasıl ki Ayetel kürsi sana mucizeler yaşattı. ‘bu kitap kimilerini hidayete erdirirken kimilerini iyi ce bir dalat sürükler’ ’hükmü gereğince Allah’ı sınamayanlara ahiret bu dünyada iken kapılarını açar, müzeleri gezmekten daha kolay Uhud savaşına katılırsın. Uhud yahut bedir ashabından olursun.

*O kadar çok ısıtıyorum kalp gözümün açılmasını. O ilimlere sahip olmayı. O evrenlerde gezmeyi. Geçeği, hakikati aramayı. Cinci hocaların istedikleri paralar bana sınır krizleri geçirtiyor. Allah’ın rızası için insanlara yardımcı olmayı o kadar ıstırarı bedenim. İnşallah hocam! Allah’ın izniyle, inşallah.

Veya cennetleri gezdirir rabbimiz. Artık o işler seninle rabbimizin arasındadır. Biz sadece yol gösterir, usul tarif ederiz. Bir de dualarımızı ekleriz de sizi inşaallah ilk fırsatta efendimizin dizine teslim ederiz, rabbimiz izin verirse ve sen gayret edersen. Sayfamızdaki yazılar senin gibi gelen ve bu dediklerimiz yaşayan kardeşlerimizin gerçek hikâyeleridir. İmla tamirinden başka tek keline eksik fazla yoktur. Rabbimin kerametlerine sınır yoktur.

-Aminnnnn. Aminnnnn. Aminnnnn hocam. Aklıma geliyor arada. Namazda vesvese geldiğinde kendimi Kâbe’nin önünde hayal ediyorum. İnşallah rüyamdadır olsa o anı yaşarım efendimizin önüne çıkarım. Ben bunu hak ediyormuşum bıkmıyorum ama

Ancak bu ilimde de ne kadar emek, o kadar yemektir. Hani ne kadar ekmek o kadar köfte denir ya. Parayı veren düdüğü çalar ya. Emeksiz yemek yoktur. Dedenden, dayıdan torpil yoktur. İlim miras kalmaz. İman satın alınmaz.

*İnşallah mazhariyet nasip olur hocam, bu garip kula da.

Biraz uzun oldu ama çoktandır bu açıklamaları yazmak istiyordum; ilkyazı çok kısa tutulmuştu. Sorular geliyordu sürekli. Şimdi herkes adına açıkladım. Adınızdan bahsetmeden paylaşılacak sayısız kardeşin de faydalanacak.

*Ne demek hocam. Saygıyla sabaha kadar dinlerim

İlk hizmetin başladı inşaallah bu sana nasipmiş kardeşim.

*İnşallah hocam inşallah.

Eğitim durumunu ve yaşını yazar mısın lütfen. Hitap ederken lazım oluyor aslında işin başında sormalıydım.

*36 yaşındayım, üniversite okuyorum şuan. AÖF. Ben de Alanya’da 4 seneye yakın bulundum. Hocam bu arada ben memurum. dışardan AÖF işletme okuyorum.

Yazıyı göndereyim ki yayınladığımızda sayfa okurun önüne gelsin, bu arada.

*Tabımı hocam.

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

ZİKİR ADABI Önsöz ‘’Tez erişti seherler, canların meclisine,

*Yarın sabah namazı ile Allah’ın izniyle başlıyorum. Ardından sağ devir yapmalıyım? Ve okunacak duha’da sayı yok, en az kaç defa okumalıyım

-Yazdım. Her namazın ardından 33 ortalama oku. Şimdi bu yazıyı da gönderdiğim linki de değişik vakitlerde yeniden oku. Şartlarımız bazı nefisleri korkutacak kadar girift.

*Niyet, ardından 9istiğfar-9salavat-33dua.evet.

En son, en az dokuz salavat. Ve içinden o anda gelen dua. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Hoş geldin aramıza. Zikirden kalkmadan önce içinden o anki ruh haline göre gelen duanı yap

*Tamam hocam

Rabbimizden günlük ihtiyaçlarını iste. Dolmuşum vaktinde gelsin de mesela. Eşim akşam beni güler yüzle karşılasın de. İş arkadaşımın günahlarını affet ki somurtup durmasın yanımda de.

*:)

Amirime güler yüzle muamele etmesi için izin ver de. Ders çalışmak için heves ver diyebilirsin. Selam es selame

*Tamam, hocam sağolun. Peki, hocam sağ devrede başlayayım mı yarın sabahtan

-Rabbimize emanetim olasın.

*Vakit ayırdınız. Allah sizden razı olsun hocam. Allah yar ve yardımcınız olsun. Gelişmeleri size saylıyken. Başka kimseye paylaşmayayım değil mi?

Pakette eksiklik olmasın, sağ devirleri de namaz kadar önemli. Evet. Artık tek sırdaşın biziz başkalarına söylemek yok. Zikr ehli olduğunu hissettirmek yok sıradan insansın. Nefsine taviz yok. Keramet istem yok biiznillah. İstemden keramet gerçekleşirse hemen istiğfar edersin, şükür namazı kılarsın.

*Keramet derken hocam? Vaktinizi alıyorum, affedin.

-Bir şey istedim oldu gibi? Ol dediğin bin şey oluverirse.

*Aba 😞tamam hocam. Hemen şükür namazı kılarım.

İnsanlar bunu fark ederse, hemen içinden istiğfar et. İsteğim bu değil rabbim! Ben rızanı diliyorum dersin. Ben abid bir kulum bile derse nefsin tövbe et.

*Kamam hocam. Kesenlikle böbürlenmek yok diyorsunuz

-Selam es selame. Hayırlı geceler.

*Rabbime emanetsiniz hocam. Allah razı olsun sizden.

Her tarafın namaz olsa, nefsine ne ki. Seni kabul etmese divanına rabbim, sen nasıl namaz kılacaksın ki.

*Evet, haklısınız hocam.

İyilikler rabbimizden, kötülükler nefsimizdendir. Selam es selame

Sercan… Tarafından 22:09 itibariyle görüldü

Hacı Ali Bayram gönderdi

1 YORUM

  1. Çok güzel.Bir aile reisinin bir babanın bir eşin böyle bir yola adım atması..Erkek ailenın evin direğidir.O nasıl adım atarsa evlatları da o yöne koşar Allahın izni ile.ön teker nereye arka teker oraya.İmtihanlarımız istisna.Eşinide tebrik etmek lazım ayrıyeten…Allahım kalpleri mühürlü bir çok aile reisine nasip eylesin ki,dünyamızda ahiretimizde huzurlu helal geçsin.Can hocam emeklerinize sağlık.Selam es selame

CEVAP VER