Mini Şimşekler Çakıyor

0
1197
Mini Şimşekler Çakıyor
5 (100%) 1 vote[s]

Mini Şimşekler Çakıyor

Pirim selam es selame. Ne yazıyım, nereden başlayayım bilmiyorum. Anlatacağım o kadar çok şey vaki size. Üçüncü 41(çilem)deyim. Şu andaki zikrim ”Esselamu aleyke ya eyyühennebiyyü ve rahmetullahu ve berakatühü” Hocam bu zikire başladığım ilk günlerde her şey çok güzeldi, çok güzel rüyalar gördüm. Bunların da bazılarını sizinle paylaştım. Hatta mana âleminden bir sure okumamı istediler benden, daha önceden hiç bilmediğim halde. Zikrime eklememi istediniz ’’izacae’’ suresini okumaya başladım, zikrimin beraberinde. Dilimin döndüğünce namazlarımı aksatmadan devam ettim bu zikire.

Bir süre sonrasında rüyalarım kesildi, bıçak gibi. Okuyorum, namazımı aksatmıyorum, dünya işiyle çok haşır neşir değilim ama 15,20 gün boyunca rüya göremedim. Daha sonra bana bir hastalık musallat oldu. Sanki bıçakla midemi deşerler gibi acı çekiyorum, üşütmüşüm, kolum kalkmıyor halsizlikten. Kaynar suyla abdest aldım, oturarak namaz kıldım, içime sinmedi, kalktım yeniden kıldım, asla bırakmadım namazımı. Gecesinde gündüzünde iki rekât olsa da namazımı kıldım. Bir tespihlik bile olsa da zikrimi çektim. Aşağı yukarı 10 gün böyle dağılmış bir vaziyette namazımı kıldım. Cebimden çok şükür hiçbir zaman para eksik olmazdı; ne oldu anlamadım, sigara alacak param kalmadı. Sürekli bir aksilik, bir ihtiyaç, olmadık yerden çıkan şeyler… Arabamın camını kırdılar, kaç kere arabayla yolda kaldım, bozuldu durduk yerde. Anlatmakla bitmez bu süreç. Ama hep dedim ki her şey Allahtan; o ne verirse iyisini verir bana. Kalbimi bozmadım asla, kızmadım, küfür etmedim… Vardır bir hayır dedim. Şuan hastalığın son durumlarındayım; çok şükür geçti gibi. Rahatça kılıyorum namazımı. Son bir haftadır, belki bana öyle geliyor, bilmiyorum… Küçük, minik, anlık, olmadık yerlerde kıvılcım gibi, saliselik bir şeyler görür gibi oluyorum. Dedim ya belkide benim evhamımdır. Dün zikirde dalmışım kendimden geçer gibi, birisi bana göz kırptı… Uyur uyanık halimdeyken, okurken irkildim. Dediğim gibi üçüncü zikrimde son bir hafta 41 günümün dolmasına, sınavım bu benim dedim, sevmese Allah bana vermez… Bu işlerle günahlarımdan bir nebze arınabilirsem Allah’ımın rızasına kavuşursam daha ne isterim ki. Neyim varsa veririm diyeceğim ama zaten benim olan her şey onun. Yeniden açık net rüya görmeye başladım. İnşallah seğirmelerimde başladı.

Ellerinizden öperim. Telefondan yazıyorum. Atladığım yerler olabilir, affınıza sığınıyorum değerli babam. Ellerinizden öperim. Geçen bir tarikat şeyhinin videoları geldi karşıma… Baktım, öyle bir şaşaa ki müridiler etrafında dört dönüyor, jiplerin, son model arabaların ardı arkası kesilmiyor. Garip babası dedim bayram babam. Ne himmet var, ne parası. Derdi tasası, biz gariplerin dua eri olması.

faviconSelam es selame Azizim; Bu yolun yolcuları her terfi kapısında imtihan edilirler. İmtihanı kazanan bir sonraki daireye (mevkiye) kabul edilirler. Seçilmeden şekkinler sınıfına giremezsiniz. Maşallah barikallah başarmışsınız. Gördüğünüz ışık çakmaları zat nurlarıdır. Artık o nurlar biiznillah sizi ebediyen terk etmeyeceklerdir inşaallah. Onlara pirim, efendim hocam ve hocamın hocası zat nurudur diyorlardı. Evren o mini mini, belli belirsiz zat nurunun içindedir diye de ekliyorlardı. Meleklerin de büyüğü küçüğü var biliyorsun. o nurlar İnşaallah ‘’Alun’’dandırlar. Siz rabbinizi terk etmedikçe o nurlar sizi terk etmeyecek, ne zaman ihlâsta derinleştiniz hani derler ya huşu-haşyet hali yaşasanız size görünerek sizi kutsayacaklardır. Adeta rabbimiz ”seninleyim, senleyim, sendeyim, bendesin, ayrıklığımız asla olmadı”demeye getirecek İnşaallah.’’İnna lillahi ve inna ileyhi raciun’’ Durmak yok. Selam es selame

CEVAP VER