Mü’min daha dikkatli olmakla mükelleftir

0
249
Mü’min daha dikkatli olmakla mükelleftir
5 (100%) 2 vote[s]
Businessman Builds a Tower

Hocam selam es selame, ellerinizden öperim. Uzun zamandır yazma imkânım olmadı hayat telaşesi kapılıyor insan. Diğer facebook adresinize yanlışlıkla yazmışım. Buradan devam ediyorum. Hocam sağ devrimi her gün aksatmadan yapıyorum.

Namazlarımda aksamalar oldu son bir haftadır. Rabbim ihtilaçlarla uyardı, sol göz kapağı altı 1 hafta seğirdi. Düşündüm neyi yanlış yapıyorum… Rabbim azabından beni haberdar ediyor, diye. Savunmamı yaptım. Kendime çeki düzen verdim. Bu akşam da alt çenem olup olmadığını tam bilemedim gırtlak ile çene arası seğiridi… Alt çene gibi düşünerek savunmamı yaptım. Sağ devrimi de biraz önce yaptım. Gereken duaları da seğiremeye karşı savunmak için sağ devrine ekledim.

Hocam vitr namazı kılarken kalbime söyle ilham oldu. “Rabbinin rahmetine nail olanlara cehennem diğerlerinden daha yakındır. Çünkü rahmetin geldiği, Rabbini bilip te yapmayana cehennem azabı daha fazla olacaktır.” şeklindeydi
Keşfe niyet etmemiştim. İhlas Felak nas okumamıştım. O yüzden şeytantani mi, meleki mi anlayamadım. Yorumu Size bırakıyorum. Selam es selame hayırlı geceler hocam.

-Selam es selame. Serin can. Allah’ın dostları arasına katılanlar, saray erkânından olup, padişah yakın olanlar gibidir. Artık sıradanlaşamazlar. Her hareketleri padişahın gözetimdedir. Hizmet ettikleri sürece sarayın nimetlerinden yararlanırlar. İhanet ettiklerinde ise başları ile öderler. Cehennem hiç kimseye yakın değildir, sarayda padişaha yakın olanlar kadar, buyurmuştu rahmetli hocam.
Aslanın artıklarından nemalan sırtlan yahut kurt ilk hatasında pençeyi yer, diye de eklemişti… Affı yoktur nedenle kalbine gelen ilham haktır, hakikattir.
“Rabbinin rahmetine nail olanlara cehennem diğerlerinden daha yakındır. Çünkü rahmetin geldiği, Rabbini bilip te yapmayana cehennem azabı daha fazla olacaktır.” Elde imkân varken hayrı yapmayanların cezaya çarpılınca hissedecekleri azap daha fazladır.

Her kelimen, her hareketin meleklerce kayıt altına alınıp, emir kabul edilip icra edilip dururken hatalı kararlar almak, yanlış emirler vermek zulüm değil midir? Öyleyse kalbe gelen hakk değil midir? Akli değil mi. Sabi sübyan olanlarla gençler neden kolay affedilir de yetişkine ‘’utanmıyor musun yaşına, başına bak’’ denir. ‘’Utanmıyor musun; sana bu kadar keramet ve mucize gösterilerek imanın gerçek ilim haline geldiği halde kusur işliyorsun, hatayı bilmeden işleyenle bilerek işleyen arasında adalet açısından fark olmalı, öyleyse iki katı çek cezanı’’ denilmez mi. Biraz daha dikkat ve daha çok bağlantı inşaallah selam es selame
Hacı Ali Bayram gönderdi

CEVAP VER