Mümin ya hayır konuşur yahut susar

0
415

Mümin ya hayır konuşur yahut susar

Canım babam…
Babam! Canım babam. Bu gün nereye baksam nurlar görüyorum. Öğle namazı kılarken seccadem bordo ve beyaz renkli olduğu halde, yemyeşil oldu ve üzerinde yuvarlak beyaz nurlar oluştu. Sonra keşfimde insan gözleri gördüm. Babam sağ devrimi yaparken yukarıya hohlarken tavan yeşildi. ÇRŞ 17:11

*Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim Eşhedü enle ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluh.

*Babam keşfimde namaz kılıyorum, önümde bir kırık bardak, bardağın içinde yırtık yırtık kuranı kerim sayfası var. Sonra iş yerine bir adam geliyor; orta boyda, saçlarının yarısı kel, et almaya gelmiş.Çok sinirli bir şekilde bağırarak, ‘’yukarıdan indirdiler, yukarıdan indirdiler, yukarıdan indirdiler’’ diye 3 defa bağırdı. Ben de namaz kılarken sağ kulağımla adamın sesini duyuyorum, babam.

*Babam canım babam namazımı kılana kadar sol gözüm kapandı, açmaya çalıştım, açamadım. Namazım bitti açıldı, babam.02:54

Selam es selame maşaallah barekallah. Rabbim nurlarını, keşiflerini kutsasın. Mübarek olsun. İnşaallah makam ve merteben sürekli yükseliyor. Görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler diyor, yolumuza devam ediyoruz. İçinde bulunduğumuz dönem gerçek anlamı ile bir hidayet ve adalet çağına giriştir. Gökten inenler ve yerden çıkanlar çoğalacak. Selam es selame.11:54

*İnşallah babam! Canım babam, çok korkuyorum, yanlış yapmaktan. Rabbime yanlış yapmaktan elimi, dilimi, tüm uzuvlarımı, ruhumu, bedenimi tüm hücrelerimi koru diye, dua ediyorum babam.

İşte İslami hayat umut ile korku arasında bir ince yoldur. İleri derecede hizmet edenlerin çoğu kelle koltukta insanlığa hizmet ederler. Efendimize Uhut’ta dişini kıracak kadar yakın saldırdı celal da rabbimiz ümmete bağışladı, değil mi. Tarih boyunca çok hikmet şehidi verilmiştir.. Hz. Yahya Hz. Zekeriya ve hallacı Mansur, imamı azam efendilerimiz birer örnek ilim şehididirler. Hele ki Hz İsa. Ancak üç yıl peygamberlik yapabildi. Allah o cahil halkın arasından çekip aldı sevgilisini. Allah’ın izniyle biz sizlerin korunmanız ve ilerlemeniz için yeterince gözyaşı döküyoruz. Korunuyorsunuz, merak etmeyin.

*Canım babam ben üstesinden gelebilir miyim?

Sen büyük günah işlemedikçe, iblis sana o derecede yaklaşamaz. Rabbimizin rahmeti merhameti artık yirmi yıl önceye göre ileri derecede bizimledir. Sen sadece benim vermediğim bir şeyi okuma yeter.

*Canım babam, gün geçtikçe her şeyi daha çok anlıyorum. Babam! senin sayende oluyor.

Ne demişti efendimiz; ’hocanızın verdiğinden başka şey okuyan huzuruma gelmesin buyurmadı mı? O uyarı bir merhamet uyarısıydı.

*Tamam, canım babam sen ne dersen yaparım. Beni sen buluşturdun rabbimle. Canım babam…

Bak sana ne göndereceğim;
<Rehberim, rahmet efali yaptım biiznillah. Rahmet yağdı. Pek tecrübeler kazandım yine.
Rahmet ayetini 2 gün önce sabah namazında okudum.2 saat sonra kalktım yağmur yağıyordu. Dünde okudum. Rahmet ayeti okuduğum zaman sol ve sağ omuz seriyor. Eğer sol omuz müdafaası yaparsam celal kuvvet bularak yağmur hemen başlıyor. Sağ omuz müdafaası yaparsam bulutlu zamanda hava belki 5 belki 10 dk. İçinde açılıyor. Dün akşama çok yakın vakitte sağ omuz müdafaası yaptım hava aniden 5 dk. da açıldı. Hemen Sonra akşam namazı kılıp rahmet ayeti ile Cebrail efali yaptım. Hava 10 dk. da tekrar kara bulutlarla kapandı ve yağmur hemen başladı. Secde ettim rabbime, hemen… Çok büyük durumdu. Selam es selame Rehberim.

Selam es selame tıfıl imam kardeşim, evladım. Annen için sevindim. Büyük geçmiş olsun. Anneni sık sık oku…Bir Elham, üç ihlas, üç felah ve üç nas oku. Hem ona huhhhla hem avuçlarına sonra da sağ elinle besmele çekerek vücuduna mesh et. Çok faydasını görecektir. Şifa ayetlerini de ekleyebilirsin. Anne hakkı çok bilirsin. Kabak ve karpuzun anlamına bak ve artık kalbinle konuş, her konuda ve rüyaların hakkında.
İkinci rüyana göre, her konuda eşine yardım etmen, öğretmeni olman gerekiyor. Ancak sabır öğrenmeyi kolaylaştırırken stres imkânsız hale getirir. Öğretmenlik zor iş, haberin olsun.
<Eğer sol omuz müdafaası yaparsam celal kuvvet bularak yağmur hemen başlıyor. Sağ omuz müdafaası yaparsam bulutlu zamanda hava belki 5 belki 10 dk. İçinde açılıyor.> cümlen tam isabetli bir tecrübeye işaret ediyor. Yağmur duasına girdiğinde alacağın sağ omuz ihtilacını, havanın celale geçeceğine yormalısın. Cemal sukut etmese celal yerini nasıl alsın. İşte bu öğrenilen bir ilimdir. Bir tecelli zıddı olan bir tecelliyi ortadan kaldırır…İyileşmek hastalığı yokluğa gönderir. Yemem yemek açlığı izale eder. Her fiilinle ve sözünle bir şeylere öl diyorsun, bir şeylere ol dediğin anda. Mümin sürekli uyanık olur, neyi idam ettiğini neyi hayata davet ettiğini bilerek yapar. Gereksiz asla konuşmaz. Ya hayır konuşur yahut susar. Gevşek ağız şeytanın emriyle aklına geleni söyler. Mümin sözünü tartarak dillendirir.
Tecrübe işi kolaylaştırır. Hikmet ehlinin de çırağı, kalfası, ustası ve duayeni olur. Kemalin bir üst mertebesi ise ekmeldir. Selam es selame>

-Bu bir kardeşinin rahmet almaya çalışırken ki tecrübesidir.
Az önce görüştük.
Sana da hitap ettiğini düşündüm, o nedenle gönderdim.
Yani bu ilim tecrübe edilerek elde edilir. Bir ustadan öğrenilen sanat gibi veya bir profesörün denetiminde doktorasını vermek, mastır yapmak gibidir. Çıraklık dönemi vardır, kalfalık çağı var…
İcazet almadan, işinin püf noktalarını anlamadan, kendi başına dükkân açılamaz. Açılsa sermaye de gider elden, izzet ve şeref, makam mertebe de. Selam es selame
Bir mesaj yaz…

CEVAP VER