Müminler de caza görür

0
599
Müminler de caza görür
5 (100%) 5 vote[s]

Hocam Selam un aleykûm. Rüyamda Yunanistan’da bir havaalanında beyaz bir uçağa biniyorum. Ama havaalanı yüksek bir kulenin üstünde olduğundan pistten aşağı düşmeye başlıyor. Çok korkuyorum. Yere çarpmasına az mesafe kala uçmaya başlıyor. Sanırım Amerika’ya gidiyor. Bu sırada Türk asili Rus bir askerin Yunanistan’da olduğunu görüyorum. Bunları gördükten sonra Türkiye’deyim. Siyah bir tek motorlu uçağı sürmek isterken, sanırım süremediğimden, yere iniyorum. Galiba yüksek bir yerden iniyorum. Sonra yorganları siyah bir poşete dolduruyorum. Uzun yıllardır yurtdışını görmek istiyordum. Acaba bilinçaltı mi bilemiyorum. Bir de annem rüyasında, halime isimli bir kadının benim yurtdışına gideceğimi söylediğini görmüş gezmek için. Avrupa’yı görmeyi çok isterdim ama fırsat bulamıyorum. Rüyalarımı herkesin görmesini istemediğimden özelden yazıyorum. Selamlar

-Selam es selame. Zikri vermediğim insanların rüyalarını yorumlamıyorum. İsabet şansı neredeyse yok gibidir. Rüyayı yorumlayan rüya sahibini tanımadan yorumlarsa tam isabet edemez. Yanlış yorum yapar ki bu sorumluluk getirir. Rüyanızda çok siyah renk var. Bu kadarını belirteyim ki siyah renk iyiye yorumlanmaz. Hayallerinizi biraz ertelerseniz durum değişir. Her zaman dilimi kendi nasibi ile gelir. Selam es selame

*Ya Settar yerine arınma duasını okuyun demiştiniz. Sanırım zikir vermiş oluyorsunuz. Namazlardan sonra okuyorum.

-Güzel… Devam edin inşaallah. Selam es selame

*Hocam Selamun aleykûm. Göbek altı seğirmesiyle ilgili bilgi almak istiyorum. Bu seğirme maalesef bende oldu. Bu seğirme sadece müminlerde mi olur? Müslümanlarda veya müslüman olmayanlarda olmaz mi? Allah müminleri neden helak eder? Birde çok geniş zaman almak ne demek? Helak olana dek yaşamana bak anlamında midir? Savunma duasına rağmen helak kesin olacak midir?

-Selam es selame. İhtilaçnameye bak ve gereken şekilde dua ederek Allah’a sığın. Allah her kuluna şah damarından da yakın. Müminlere daha yakın, kâfirler şeytanın fiillerini işlediklerinden daha lanetli, daha uzaktırlar ancak Allah’ın  kontrolünden de çıkmış değillerdir.. Mesele yakınlık veya uzaklıktır. Yoksa her din Allah’ın, her ordu, her var Allah’ın esmalarının tecelligahıdır. Sen de bazı sevdiklerini daha uzak, daha yakın tutarsın. Sevmediğim işleri yapmayarak ötelersin. Değil mi?

Her kim hangi derde giriftar ise kendi talebidir. Allah’ın fiziki, ruhi, ilahi emirlerinin aksine işler yapmış, gereği ile ağırlanmıştır. Zehir’i içenin sancılanması, alkol alanın sarhoş olması gibi düşün.

Geniş zaman alırsın demek vade verilmesidir. Alacaklın zamanında ödemediğin borç için aybaşına kadar sana mühlet veriyorum demez mi?

Allah’ın habir esması herkeste faaliyettedir. Allah’a yakın olan her haberi alır, çünkü alıcıları düzenli açıktır. TV kapalı ise yahut sesini kısarsan habersiz kalırsın. Hâlbuki haber akışı herkesedir. Kâfir mümin ayırmaz. Melekler herkese iner, ama kimi kör kimi sağırdır. Gözlerinde ilgi perdesi kulaklarında başka şeyler vardır. Müzik dinleyerek yoldan geçersen, korna sesini duyamaz, kazaya maruz kalırsın. Savunduğun halde kesin helak olacak olsaydın savunmanın ne anlamı olurdu. Soruyu akıllıca sormalısın. Dua kaderi değiştiren iki şeyden biridir. Diğeri ise sadaka vermek insanlara yaratılmışa hayırlı faydalı işlerle meşgul olmaktır. Bir iyilik yaparsın dua eder. Ve sen ölmen gerekirken yeni ömür verilir. İyilik yap çok yaşa. Kötülük yapanlar genç ölürler cesetleri yakışıklı olur. ALICI KUŞUN ÖMRÜ AZ OLUR. Kişiye ancak yaptığı vardır. Uyanık olmak lazım. Ömür kredidir, doğru kullanmak gerekir. Kesin hesap verecektir. Sen hiç alacağının peşine düşmeyen rastladın mı? Selam es selame

*Hocam çok güzel açıklamışsınız. Vadeye kadar Allah’ın hoşuna gidecek belki de denkliğe eriştirecek işler yapmalıyım. Sadaka vermek dediniz. Dua etmek dediniz. Başka yapılacak şeyler varsa onu da yaparım. Ben bu seğirmeyle daha önce de karşılaştım ve gerçekten mahvoldum. Ayni şeyleri tekrar yasamak istemiyorum. O zamanda çok dua etmiştim ve sadakayı her gün vermiştim. Genelde çok kötü olaylar yasadım. Daha önce birisiyle evlenmeden önce istihare yapmıştım. Karsı taraf rüyasında beni omuzlarıma kadar karlı çamurlu yere batmış olarak görmüştü. Yanımda da çıplak bayanlar varmış. Diğer istihare rüyasında benim çok kotu bir hale düştüğümü görmüştü. Bir başka bayan aday da benzeri rüyayı görmüş. Hocam maalesef İnternet fuhşiyatına meylim var. Bekârım. İki yıl önce eşimi kaybettim. Bir sürüde sıkıntı çektim. Artık evlilik için hem maddi gücüm yok hem yaşımda ilerledi. 1 haftadır her gün evlilik duası ediyorum. 1 yada iki gün okumayı unuttum. Namaz kılan biriyim. Ama bu zamanda genç olmak çok zor.

Hacı Ali Bayram gönderdi

CEVAP VER