Namazda keşif görülür mü hocam.

2
346

Namazda keşif görülür mü hocam.

Hocam üç gündür şeytanım nefsimi, beni yendi. Üç gündür zikrimi çekemedim. Bugün rabbim yardım etse gerek, tekrar ilham geldi ve şimdi abdestimi aldım, sağ devrimi yaptım, öyle vesvese verdi ki size karsı çıldıracaktım hocam.Bende salavatı iksir okudum. ‘’rabbim bana mürşidimi göster’’ dedim. Sizi bana gösterdi. Siz bana bireyler söylüyordunuz.Net hatırlamıyorum lakin zikiri bırakmamam için uyarı niteliğindeydi.

Hocam şimdi ya batini ya nur olarak mı devam edeyim. Bir de beni guruba eklemediniz hala. Sizi yorduğum için affedin. Hocam şeytan benimle çok uğraşıyor.Sürekli kadiri zikrine yönlendiriyor. Aklim git dese de kalbim sizi bırakmıyor. Üç gün boyunca sürekli içimde bir eksiklik vardı. Bu sizin eksikliğinizdi hocam.

-Verdiğimin dışına çıkma. Bilali Habeşi ya patronu önce vaatlerde bulundu, sonra işkence etti. Ama o la ilahe illalah demekten, efendimize sadakatten vazgeçmedi. Kadiri zikrinin celali zikir olduğuna şahitlik ediyorsun,farkında mısın? Şeriat yolunun dışına çıkan, sünneti terkeden her tarikat böyledir.İblis seni çalmak istiyor. Ömür boyu kendisine hizmet ettirip, ebedi cehenneme seni vali yapmak istiyor. Dikkat et. Dikkat et dikkat et. Verdiklerimin dışına çıkma,sakın zikirlerini bırakıp şeytana kapıları pencereleri açma. Savaşta her tedbir ve hileyi kullanmak serbesttir, uyanık ol. Selam es selame

*Hocam şimdi namaz kılarken keşif gördüm. Elimden tuttunuz çok yüksek bir dağa beni çıkardınız. Dağın tepesinde beyaz bir bayrak vardı. Oraya çıktık birlikte. Yeni gördüm bu keşfi şimdi. Namazda keşif görülür mü hocam.

Tamam, hocam inşAllah bir daha aksatmayacağım. Sürekli korkutuyor beni, ‘’cinler var bu zikirde, bak seni ne hale getirdiler, delireceksin’’ gibi.Bu yüzden korktum. Bırakayım rabbime sorayım dedim. Çünkü aklim git diyor,kalbim sizi istiyor. Vesvese bu, zorlukları gösteriyor, kapana kısıldım ama rabbimden de yardım istedim, çaresiz düştüğümde.

*Beşeri Akıl hem cinlere hem meleklere aynı derecede açıktır.Kalbin ise rabbimizin nazargahıdır. Böyle durumlarda kalbine güven diyeyazıyoruz, hem sana, hem bütün zikir ehline.

Selam es selame

Bir mesaj yaz…

2 YORUMLAR

  1. Üveys zikrine başlayınca, namazlarimi aksatmadan kılmaya, Tevbe ve şükür namazı kılmaya ve hergun düzenli olarak Kur’an okumaya başladım. Güzel manevi duygular yaşadım, tam en huzurlu hissettiğim anda Muharrem Karabay’ın bazı söylemlerinden rahatsızlık duymaya başladım. Kendini ve Üveys zikri çekenleri en yüksek mertebelerde görüyor ve örneğin nakşibendi tarikatından benimde sohpetini severek dinlediğim bir hoca hakkinda iblisin çocuğu, cehenneme gidecek, kâfir vb. İfadeleri yüzünden derhal zikri bıraktım. Oysaki kotuledigi hoca sohpetlerinde Allah’a giden yol bir tane değildir. Bazısı uçakla gider bazısı yürüyerek, bazısı yanlış yollara sapar sonra araya araya bulur ama bilin ki ben demem asla bu zikirleri yapmazsanız Allah’a ulaşamazsınız cehennemde yanarsınız. Kimin cennetlik yada cehennemlik olduğunu yalnız Allah bilir. Uzun süredir sizin verdiğiniz zikirler ile meşkulum ve her yazınızdan kendime öğütler alıyorum. Ama bu yazıda sizde bu şekilde konusmussunuz. Bir insan Allah’ın rızasını aramaktan kazanmaktan başka derdi yok, ibadetlerini ihlâsla ifa ediyor, Kur’anı ile meşkul oluyor, günahlardan sakınarak yaşıyor bu tarikatın zikrini çekti diye şeytana hizmet Edip ebedi cehenneme mi gidecek bunu anlayamıyorum. Mealciler, hadisciler, falan tarikat, filan tarikat herkes Allah’ın rızasına ulaşma gayretindeyken neden müslümanlar birbirini kâfir gibi görüyor. Tamam celal esmaları okumaktan sakinalim bırakalım Allah’ın cemaline talip olalım dediniz ama Allah i çeken, tevhid çeken müslümanlar cehenneme mi gidecek demek istediniz bu yazıda…

    • selam es selame..bütün yollar allaha çıkar.bütün dinler allahındır.bütün ordular da allahındır.Başka allah yok ki.bir ve tek allah var.ancak kuranda rabbimiz buyurdu..islamdan başka din kabul etmeyeceğim.islamın kitabı kuranda celalımdan cemelıma sığını buyurur..cehennem de allahın sıfatıdır..talip mi olacağız.celal esmaları cehenneme götürür.celal cehhennemi tahrik eder.sıradan bilgilerle eleştiri yapmak yerine anlama çalışın lütfen. diğer yazılarımız daokusanız sorduğunuzun cevabına rastlayacaksınız. bir sayfalık yazıda size ledün mi anlatılacak.öyle olsa kuran 114 sure kalınlığında olur muydu.selam es selame

CEVAP VER