Ne kadar az şükrettiğimin farkına vardım

0
453

Ne kadar az şükrettiğimin farkına vardım

Selam esse lame canım hocam.

Önceki zikirlerim;1.ya güdüsün ya tahirun ya latiyfun ya latif...2.rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen.3.allahümme ehated minel envari min küllü canibin.4.zikrim İsra  80. Ayet.5.zikrimrabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina raşeda. Ya raşid. 6.zikrim ya vasi el mülkü lima halaka min ataya fazlih.

Bu son zikir boyunca maddi manevi çok çetin günler yaşadım. Anladım ki Rabbimin bize verdiği nimetlerin farkında değilmişim. Daraltarak ve sıkarak bana bunu fark ettirdi. Tıpkı eldekini kaybedince kıymetini anlamak gibi. Ne kadar az şükrettiğimin farkına vardım…Bana verilen nimetlerin benim değil de Rabbimin lütfu olduğunu anladım. Öğrendiğim en önemli şey de biz ne kadar çabalarsak çabalayalım sadece ve sadece Rabbimin istediği oluyor. İçinden çıkamayacağım birçok üzüntü yaşadım hem de üst üste. Rabbimden gelen her şeyde bir hayır vardır demeyi öğretti bana. Şimdi olayların sonuçlarının nasıl olacağını merakla bekliyorum. Kabullenmeyi öğrendim artık direnmiyorum.

Ne bir rüya ne bir keşif oldu. Herşey kesildi. Yaşadığım güzellikleri nefsimden mi bildim acaba. Son 10 gündür zikrimi çekemiyorum, korkuyorum. Sizden yeni zikir istiyorum. Bu görevi tamamlayamadım beni affedin. Ne olur beni bırakmayın. Kalbimdesiniz. Selam.

Emel… tarafından Çarşamba 10:23 itibariyle görüldü

02:24

-Sevgili Emelcan, Azizem. Selam ve bereket üzerine olsun. Bu zikir sana ümmete ve milletimize o kadar çok şey kattı ki tam idrak etsen sevinç delisi olurdun. Çekmekte zorlanışın savaşının değerindendi.

Uzun uzun yazmak isterdim. Alanya’dan Konya’ya bu akşam saatlerinde döndüm. Beş saate yakın araba kullandım ve misafirliğin rutin ağırlıklarını, evlatlarımla akraba ve dostlarımla yaşadım. Yorgun olduğum bir anda gecenin şu saatinde aklım, gönlüm ve gözlerin yatağa aşk şiddetinde muhtaçken yazıyorum. Kısa kesmek zorundayım.

<Gale rabbi edhilni müthale sıdkın ve ahricni mührece sıtkın vec alli min ledünke sultanen nasira…> ayetini zikret. Kurandan Arapça’sını okuyarak, okuma hatalarını varsa izale et. Yani ayeti yazarken aslını yakalamak zor. İnşaallah bu zikiri hak ettin, rabbim yar ve yardımcın olsun.

Bu son zikir zor zikirdir. Sadece sende değil her okuyanda yaptığını yapar. Ancak karşılığı o kadar değerlidir ki. Sen buna güç yetiremeyecek olsaydın zaten nasip olmazdı. Gözlerinden öpüyorum. Yenisi daha kolay gelecek. Çok mesafe alacaksın, inşaallah. Selam es selame

Hacı Ali Bayram gönderdi

CEVAP VER