Nefisleri ancak Allah terbiye eder

0
504
Beş Bin Allah Zikri Çekmem İstendi

Nefisleri ancak Allah terbiye eder

Selam es selame hocam; Az önce mutfakta yemek yaparken sağ kulağıma çok yüksek bir ses geldi. Ben de Ayyyyy diye bağırdım. Ne olduğunu, ne dediğini duyamadım. Bu ses sanki borudan gelen yüksek bir sesdi. En doğrusunu Rabbim bilir…Ondan yarım saat önce sağ kulağımda sanki birisi konuşuyordu, ama duyamıyordum. Şimdi hâlâ o yüksek sesten dolayı çınlama sesi var. Bakalım Mevlam ne eyler, Ne eylerse güzel eyler.

06:31
 
-Selam es selame azizem, inşaallah rabbimiz işiten kulağın olacak, sana lazım olan bilgileri sesle bildirecektir izni keremi ile.
Ey Rabbimiz! Gören gözümüz işiten kulağımız ol. Ol ki; görünmezi görelim, işitilmezi işiterek bilinmezi bilelim. Gidilmeze gidelim, gelinmezi getirelim. Rabbim ‘Bize hakkıyla kulluk ettir. Cennet cemaline erelim iznikereminle. Âmin. Selam es selame.
 
*Allah razı olsun hocam, Hocam çocuğumun alnındaki harfe ne diyeceksiniz.
 
-Harfleri gönderdiğin resimden seçemedim. Sence hangi harfler vardı. Gördüğün o rüyalara itimat et ve Allah’ın izniyle oğlunu iyi koru, kolla, besle ve eğit.
 
*Küçüklük resminde Allah lafzı var. Büyük olan fotoda ise iki Kaş’ın arasından saçlarına doğru bir kubbe ve kubbe içinde parlak yıldız gibi ‘’Allah’’ lafzı yazıyor.
 
-Maşaallah barikallah. Elhamdülillah. Elhamdülillah.
 
*Şimdiden rüyalarında ülkeleri gezdiğini söylüyor, anlatıyor. Özellikle Amerika’yı sık sık rüyasında görüyor. Ayrıca bazen benim içimden geçirdiğim birçok kelimeyi, ben söylemeden söylüyor. Sağ omzundan ve sol omzundan sesler geldiğini söylüyor.
 
-Ne mutlu sana ve ona. Rabbimiz Kuddus Tahir isimleri ile ikinizi de daimi kutsasın, inşaallah. Gelecek güzel gelecek. Elhamdülillah, elhamdulillah. Üzerine titrercesine onu insanlık adına korumalı iyi bir eğitim vermelisin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
 
*Âmin cümlemizi, Ümmeti Muhammed’i. Allah razı olsun, hocam, sırf bu yüzden ‘’işten ayrıl, oğlunla ilgilen’’ uyarısı geldi.
 
-O uyarıya uymalısın. Maddi mecburiyet yoksa, hemen uygula o emri. Dünya malının ihtiyacı giderecek kadarı güzeldir. Fazlası değil.
 
*Bütün işim gücüm, oğlum ve kendi nefsim ve eğitimim. Evet, haklısınız canım hocam. Bir ara çok kızıyordum. Bir seferinde çocuğumun alnına vurdum. Parmaklarımın uçları morardı. Kural tanımıyor, tehlike bilmiyor, herşey atlıyor. Sinirli, saldırgan olan herkese başkaldırıyor. Yine bürgün ‘’Rabbim, ben çocuğumu nasıl terbiye edeceğim, çok zorlanıyorum’’ dedim. Gaipten bir ses ,’’seni terbiye ettiğimiz gibi O’nu da terbiye edeceğiz. Nefisleri ancak Allah terbiye eder’’ ,dediler.
 
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…

CEVAP VER