Nefsim köpek, ruhum bir jaguardı

0
650

Nefsim köpek, ruhum bir jaguardı

Bismillahirrahmanirrahim selam es selam hocam. Son 1 aydır 1 makam, 1 rütbe aldım rüyalarımda. Makamı aldıktan sonra rüya hali gitti. Uyanıkken, göz kapaklarımı kapattığımda keşfim açılıyor. Cemal zikir sol el bileğimden haber veriyor. İnceden bir sızı hali geldiğinde, göz kapaklarımı kapadığım an açılıyor keşfim. Celal ise sağ bileğimden haber veriyor. İki ayrı keşif açılıyor bunların hangisi celal hangisi Cemal keşfi bariz anlayabiliyorum. Bu kadar bahsettiğiniz celale hizmet, cemale hizmet olayını yeni kavradım, bu tecrübelerle.
*Peki, hocam kemal esmalar hakkında beni aydınlatır mısınız? Kemal esmalar hangi sancak altında… Celal esmalar kadar tehlikeli mi? Bu arada hocam Rabbim lütfetti muhabbet hırkası giydirdi bana. İyi, kötü, hayır, şer herşey hakkında uyarı veriyor. Duamın kabul olup olmadığı hakkında dahi bilgi akışı sunuyor. Anlamakta zorlandığım bir konu hakkında benim gibi cahil bir avamın anlayacağı dilden keşif açıyor hocam. Hocam kemal esmalar hakkında detaylı bilgi link vs. yardım himmetinizi bekliyorum. Selam es selam.
 
*Hocam unuttum söylemeyi son makamda, siz benim arkamdan su döktünüz ve akabinde sarıklı cübbeli bir zat büyük, yüksek tahta bir kapı açarak beni karşıladı. Akabinde nefsim bana zayıf, dili dışarda, perperişan köpek olarak gösterildi. Akabinde ruhum bir pars jaguar olarak yerde yatmış yalanırken, kendini temizlerken gösterildi. Uyanıkken keşif halinde oldu bunlar hocam. Boynuma bir madalyon takıldı ve ‘’ariflerdensin; inşallah bu makamı korursun’’ dediler. Bu keşiflerimden sonra dün gece rütbe verdiler. Hocam ellerinizden öperim selam es selam.
 
*Hocam şimdi benim makamım arifler, kâmiller, makamıysa… Ben kemal esmalarına ehil mi oluyorum. Sizin bir yazınızda ‘’ehil olmayan zikretmesin’’ diye okumuştum. Fazla düz mantık ama. Kafamda deli sorular hocam. Cahilliğimi bağışlayın yardım hocam. Selam es selam
 
Bunca güzel gelişmeleri yaşadın, halen soru sormaya devam ediyorsun. Verilenleri yap, sorgulama uygula inşaallah.
 
*Peki, hocam aynı zikre devam mı edeyim ?’’rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen’’ zikrini vermiştiniz bana.
 
Kaç gündür bu zikirdesin. Biraz daha devam et ve gelişmeleri yaz. Haftanın üç günü oruç tut. Nefsin biraz terbiye olsun da ruhuna yer açılsın. Selam es selame
 
*Eüzübillahimineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim. Hocam selam es selame. Dün gece uykuya dalmadan, henüz uyanıkken, zikir halinde yüzümden, başımdan nurlar, her nurun kalbimde verdiği titremeyle beraber beynimden gelen görüntü, keşif hali hocam… Çok büyük bir sarık, beyaz, karşısında diz üstü oturmuş Arap ashabı kiram, hutbe dinleme halindelerdi. Bu görüntü üzerinde istişare halindeyken uykuya daldım. Yalnız dalmadan önce yatsı namazı duamda peygamberimizi görüp, o nurlu ellerinden öpüp, biat etmek istediğimi yaratandan niyaz etmiştim. Velhasıl duam sonrası Rabbimden mesaj hali zuhur etti ve heyecanla hemen haberi almak için erkenden yattım. Keşif rüyamda ulu bir nidayla ‘’aramızda zaten peygamberimiz Hz Muhammet Mustafa sa. Biat halinde 3 kişisiniz, sabredin ve yaşayacağınız hallerle ilgili sukut edeniz.’ ’diye bir uyarı aldım.
Ellerinizden öperim. Dualarımdasınız hocam.
Selam es selam.
 
-Selam es selame. Mustafacan. Maşaallah barikallah. Mübarek olsun keşiflerin. Evet, sabırla yaşayacağımız halleri kimselere anlatmadan gelişmeleri beklemeliyiz. Namaz ve zikirlerine özen göster. Selam es selame. Gördüğün gibi çok Zülfikar var ama makamı herkesin farklı farklıdır. Çevrenden seni şahsen tanıyanlara asla hallerinden haber verme. Daha doğrusu benden başkasına halini bildirme. Selam ve dua ile. Düzenli zikir ve dua halinde ol. Kalbinle her konuda konuş, hislerin güçlensin, inşaallah. Selam es selame.
 
*Eüzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim. Selam es selam hocam, canım hocam, sevgili hocam… Hocam çok mutluyum hocam. Hocam dün gece yine Rabbimden vahiy hali zuhur eti. Sağ kasığım, sağ elimin küçük parmağı, sol bacağımın baldırları, sol göğsümde inceden bir sızı, anladım ki makamdan haber veriyor. Sonra el bileklerime geldi bu hal. Anladım ki iyi haberler var. Sonra sağ baldırıma indi anladım ki keşif âleminde yolculuğum var. Hocam can hocam hemen uzandım zikirler beraber gözlerimi kapadım. Gözümden perdeler kaldırıldı hocam. Hocam keşfimde yükseklerde bir makam gösterildi. Akabinde o makama Rabbim beni çıkardı. Çıktığım an nur parladı, akabinde bana sırasıyla büyükten küçüğe gezegenler gösterildi. Soldan sağa sıralanmış küçükten büyüğe doğru, 7 veya 8 gezegen. O heyecanla orayı tam sayamadım. Zannediyorum ki 7 gezegendi, makamımın nurunun parladığını gördüm. Bu makamda beni dev insan tecellileri karşıladı.
Bu tecelli zuhur ederken başımın tepesi depreşti. Tepemden nurlar adeta şimşek gibi beynime saplanıyor, beyninden kalbime iniyor, kalbim o an halden hale giriyor, kalbimden çıkan nurlar gözlerimde keşif hali yaratıyor… Bunu çok somut bir şekilde idrak ediyorum, ettiriyor Rabbim.
 
*Anladım ki Rabbim bu Salihlerin arasına beni layık gördü. Akabinde bu gezegende beni Mahmut Efendi hazretleri karşıladı. Hocam bunları uyanık halde yaşadım. Hocam bu durum üzerinde mutlulukla tefekkür ederken uykuya dalmışım. Bana bir arkadaşımın kardeşinin bu konuda yardıma ihtiyacı var ‘’mesut kuluma yardım et’’ dedi. Mesut çocuğun ismi. Hemen uyandım. Bu gün o çocuğu aradım. ‘’Rabbimden ne istedin’’ diye sordum. ‘’Rabbimden, rabbimi istedim abi’’ dedi. ‘’Rabbim sana yardım etmemi istedi’’ dedim. Çocuk çok mutlu oldu, ‘’1 haftaya yanına geliyorum’’ dedi, kapattı.
*Hocam sizin sayenizde bu yolda bu kadar ilerledim. Rabbim sizi bana vesile kıldı. Şimdi de beni başkalarına vesile kılıyor. Hocam can hocam, her namazımda hep dualarımdasınız. Siz de hayır duanızı eksik etmeyin hocam. Sizi gönderen Rabbime, yarattığı varlıkların adedince hamdü senalar olsun. Hürmetle ellerinizden öperim. Selam es selame, can hocam.
 
Selam es selame Mustafacan. Maşallah barikallah. Rabbimize hamdolsun. Sebepler sebeplere bağlı o sebep de başka sebebe ki sonu rabbimizedir. Seni bize gönderen, bizim dilimizden sana yol yöntem öğreten de rabbimiz değil mi. İşte sen de bir başkasına vesile olacaksın, inşaallah. Elhamdülillah. Hidayet Allah’tandır, kul kula sebeptir. Kerametler gösterene değil, görene rabbimizin keremdir. Gösteren ise elbette rabbimizdir.<De ki; ben de sizin gibi bir beşerim. Ancak rabbimin bildirdiğini size onun izniyle iletiyorum.>
Ben de seni gözlerinden öpüyorum.
Selam es selame
Mustafa tarafından 15:09 itibariyle görüldü
Hacı Ali Bayram gönderdi

CEVAP VER