Nefsin kâbesi yıkıldı

  0
  915

  Nefsin kâbesi yıkıldı

  Hayırlı cumalar hocam
  Rüyam; Mekke sokaklarında geziniyorum. Karşımızda bir kâbe var. Yan tarafı dağlık tepelik bir alan.  Tepelerin alt kısmında düz alanda bir kâbe daha var. Tepe heyelan gibi kayıyor. Eteklerindeki kabe yıkılıyor. Ama öbürü duruyor. Yani iki tane kabe varmış. Tepeliğin alt kısmındaki kabe heyelanla yıkılıyor Öbürü sağlam olarak açık alanda duruyor.

  Berideki yıkılınca ben ağlamaya başlıyorum. Bir hanım abla koluma giriyor. Ben ağlıyorum, diyorum ki kıyamet kopacak baksana tepeliğin altındaki kâbe yıkıldı. bu açık bir kıyamet alameti. nasıl huzura duracağım, nasıl hesap vereceğim nasıl dayanacağım kıyametin dehşetine… ağlıyorum. Abla da beni sakinleştirmeye çalışıyor. Diğer açık alandaki esas kâbe’ye doğru yürüyorduk..

  Rüyan hayırdır inşalalah…O yıkılan, heyelana uğrayan nefis dağın (tur’un) dır. yıkılan kâbe senin nefsi arzularının batıl kâbe’ sidir. O artık yıkıldı inşaallah… Şimdi ruhun kâbe’sini tavaf edeceksin inşaallah.. Rüyada ağlamak iyidir, bundan böyle inşaallah güleceksin demektir.. Şirkten (ikili kâbe’den) kurtulan ruhun bundan böyle gülecektir inşaallah.. Sağ devirlerine özen göster ki, nefsin ve şeytanın şerrinden emin olmaya devam et…

  selam es selame”

  CEVAP VER