Nehyi anil münker

0
1127

Nehyi anil münker

human46-1HOCAM! Müsait misiniz?                                                                                             faviconon dakika sonra müsait olacağım, sen yaz. Bu saate dair zikire girmem lazım.

human46-1Hocam sizlere hikâyemi anlatmıştım ben daha önce bir dergâhtan ayrılmıştım. Cehri zikir çekilen bir yerdi. Şeyh diye bildiğimiz adam büyücü çıkmıştı. Oradan benim gibi ayrılan abilerimiz başka birisine bağlanmışlar dergâh açmışlar beni de davet ettiler cehri zikire katıldım lakin zikrin başında içimi bir korku kapladı. Ürperdim daha sonra zikrin sonunda abi dedi ki ‘’senin şeytanların geldi vb. Gel bağlan bize. Ben dedim olmaz. Geldim şimdi evdeyim gene kalbim ürperiyor arada sırada tüylerim diken diken oluyor. Sağ devri yaptım halen geçmedi…

faviconZikir sesli yapılamaz. Cehri (sesli) zikir çekenlerin tamamını reddediyor, Hafız Hüseyin Kemal gs. Öylesine kızıyor, reddediyor ki dini eğlence haline getirdiler vs uzun uzun yazdıktan sonra, ‘’tekkelerini, dergâhlarını kapattım’’ diye de ilave ediyor… Rahmetli hocam da bu konuda uzun uzun sakıncalarını anlattı derinlemesine ayetler hadislerle. Burası yeri değil… Seni davet edenler dâhil bütün cehri zikir çekenler celalidirler. Diniz aslına esasına zıd tırlar… Bir kaç gün etkisinde kalabilirsin. Senin yolun sana yetmedi mi de eğlenceye karıştın, kalbini kirlettin. Rabbin seninle kendi evinde beraberdir.

human46-1Hocam tam algılayamıyorum bu celali ve cemali’yi hepsi Allahın değil mi?

Yani biz bir kısmını alıyoruz bir kısmını almıyor muyuz?

faviconEvet. Ya sabır çekere bu soruyu da Elifbasından başlayarak anlatmak gerekiyor değil mi? Haklısın. Cehennemi ve cenneti olarak anla sakındırdıklarımız veya önerilerimiz. Biri lutuf biri kahır. Kuran, yani bütün şeriatlar, islam dini insanlara ne getirdi..:Allah teala herşyi ben yarattım,her yarattığıma şah damarından daha yakınım, hayatınızda şunları şunları asla yapmayın,bunları bunları da mutlaka yapın demedi mi…Mutlak yapmayı emrettiklerine FARZLAR, kesinlikle yapmayın dediklerine HARAMLAR demiyor muyuz….diğe kurallara geçmeden buradan yola çıkalım, her şey onun yaratığı ama bazıları bize haram kılındı çünkü zararlı, bazıları mutlaka yapılmalı dedi çünkü hayatın maksimum mutlu ve sağlıklı yaşanabilmesi için olmazsa olmaz kadar yararlı…yeter mi azizim…Sen kimden yanasın şimdi.. Şeytani tarafı mı (haramları-zaralıları-yasakları mı) istiyorsun, Yoksa meleki(farzları-faydalıları-helalleri mi) tarafı mı?

human46-1O zaman bu arkadaşlar hep cehennemi bir hayatı mı talep ediyor veya şeytani…

Tabii ki melek tarafını isterim, yani lutfunu isterim kahrını değil.

faviconÖyleyse Ya kahhar okunmaz değil mi? Yani zikir haline getirilmez… Bu arada aynı anda iki dergâhta da olunmaz.

human46-1Davet ederlerse gitmemek mi lazımdır.

faviconkimileri cennete kimileri cehenneme gitmek üzere yaratıldılar.

human46-1ama hocam bir insan zikir çekerek nasıl cehenneme gider.

favicon Kahhar ismiyle çağırırsan rabbini kahreder… Cebbar ismiyle çağırırsan cebreder… Bak kimi ismiyle çağırırsan sana buyur der. Bu kadar basit bir meseleyi anlatmakta neden zorlanıyorum ben… Sen neden anlamamakta direniyorsun desem yanlış olur. Kahhar ya ekiyle zikredilmez. La ekiyle zikredilir… La kahhar dersin kahır senden uzaklaşır. La kederi dersin keder gider, yerini tam zıddı (tersi) olan neşe alır. Çünkü hayat boşluk kabul etmez… La olumsuzluk edatıdır. İstemem, hayır, yok, ölsün, olmasın demektir. Ya takısı ise olsun, istiyorum, gelsin, yaratılsın, istiyorum demektir. Şimdi yazıyı uzattık sorularınla ve cevaplarla… Sana bana herkese Allah teala, dileyin benden ne dilerseniz demiş, her şey emrinizde. Ama merhametinden siz yine de benim güzel isimlerimle cennet cemalimi isteyin diye de çooooook uyarmıştır. Önce kuran mealini tez elden birkaç kere hatim yapmalısın. İsteyen cennete isteyen cehenneme gidebilir… Dinde zorlama yoktur. Biz de sadece nasihat ediyoruz. Dileyen dilediğini dilediği kadar okusun. Sonucuna katlansın diyebiliriz, bana ne diyebiliriz ya diyemeyiz, sakındırın özendirin emri var.’’Nehyi anil münker’’ emirdir.

Kahır esmasını okuyan kahrolur, kahır meleklerini çağırır.

‘’Talebena vecedena.’’ Siz talep edersiniz biz icabet ederiz.

Allah dileyene tereyağı verir, dileyene ot yağı. Dileyen rakı içer sarhoş gezer, kimi şerbet içer camiye gider. Dileyen meyhaneye dileyen çile haneye. Kimi porno yıldızı olur kimi rahibe.

Abdulkadir gecenin bu saatinde bu kadar basit sorularla mı uğraşalım şimdi.

human46-1tamam hocam

faviconhadi iki rekât namaz kıl ve zikrini yap. Rabbim bana en doğrusunu ver de. Her çağrılan yere gidersen her yere gidersin demektir. Oraya çağıran çok geçmez seni meyhaneye de çağırırsa yahut banka soymaya veya benzerine. Deaş’a gidelim, şehit oluruz, derse gidecek misin?

human46-1Yok, ben sohbet meclisi diye gittim Allah için.

faviconÜstelikte on beş yaşında kızlar veriyorlarmış deaşa katılan güya mücahitlere. Sohbet meclisi derler de bir anda işret meclisi oluverir. Şehit olmaya diye götürür adamı intihar bombacısı yapar masum insanları öldürürler. Sakalına bakarsın da şeytanın da, hahamların da papazların da sakalı vardır.

Hadi dediğimi yap. Namazını kıl zikrini yap. Kırk gün sonra yenisini iste. Eğer kalp huzurunu bulursan. Selam es selame

CEVAP VER