Nurlar sonsuz şekil, konum ve renktedir.

0
1470

Nurlar sonsuz şekil, konum ve renktedir.

human46-1Selam es selame hocam.

Ben zikire başladığımdan beri ilk Defa sabah namazına kalkamadım. Vakit kaçırmış oldum. Bugün zikire baştan mı başlamam gerekiyor…

faviconHayır… Keşke böyle bir şey olmasaydı… Bir daha böyle bir şey olursa kalkar kalkmaz namazı eda et, zikrini çek. Selam es selame.

human46-1Tamam, hocam teşekkürler.

Biliyorum ben çok soru soruyorum, haklisiniz, farkındayım da ama ben ilkokulda bile okumayı en geç söken öğrenciydim. Anlamam hep diğer insanlara göre zor oluyor. Lütfen kızmayın. Hatta bana hep jetonun geç düşüyor derler. Hocam nur görmek böyle nokta küçüklüğünde parlak bir şey midir? Ben bir kaç kez parlak, beyaz ama mora çalan bir nokta gördüm de bir kaç gündür. Hemen kayboluyor, görmek incelemek istesem de göremiyorum.

faviconGizem; Nurlar sayısız büyüklükte, sayısız şekilde, sayısız renkte görünürler. Kimi anlık belki saniyeden daha kısa zamanda doğar / batar. Bazılarını doyasıya seyredersin. Bazıları altı yönden gelir, altı yöne gider. Hatta çaprazlama gidip gelenler, ağzınızdan çıkanlar, gelip ağzına, kalbine girenler. Vücudumuzun konumuna göre değişik pozisyonlarda ve mekânlarda olanlar. Geometrik şekillerin her biri şeklinde olanlar. Birbirleri ile değişik kompozisyonlar yapanlar. Vb…bright-wallpaper-for-iphone-20

Nurlar kutsamanın yanında bir iletişim vasıtasıdır aynı zamanda. Yani vahiy aracıdır. Allah teala dilediği şekilde seni zaman içinde, verdiğin emeğe göre irşat eder, meraklanma. Acele de etmek yok. Hikmette aceleye yer yok. Sen namazını vaktinde kıl, verdiğimiz zikirleri yap… Birinci sınıftayken onuncu sınıf sorularını sorma. Anlatsak anlayamazsın ki… Birde yazılarımızda bir başka kardeşine neler anlattık, iyi takip et. Bir gün sen de aynı konumda olursun… Yazıları niye yayınlıyoruz ki… Çok kalabalıklaştınız. Her birinize ayrı ders vermeyelim. <Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla> misali herkese söylediğim aslında sana söylediğimdir. Her şeyin bir vakti var… Sen ne kadar hızlı ve ne kadar zamanda rabbine ulaşmak istersen, yani istersen, yani âşık olur, aşkın için emek verirsen, o kadar değişik, şekilde nimetlendirilir, izzetlendirilirsin. Allahın rızkına sınır mı var. O dostlarına nasıl davrandığını nelerle şereflendirdiğini kuranda yazmıyor mu?

CEVAP VER