O Bir Melek 3. Bölüm

  0
  1512

  O Bir Melek 3. Bölüm

  -Şunu düşündüm hocam namazda iken. Selamınızı iletmemden ötürü duygulanmıştınız. O hassasiyetiniz geldi aklıma. Sonra sizin için başka ne yapabilirim diye düşünceler geçti. Sonra sizi düşündüm hani nahif yanınız yansıyor öyle hissediyorum. Size gönderiliş sebebi mi, yalnızca net üzerinden iletişim kurarak cemale ulaşma gayretinden ötürü, yine dediğim gibi mürşidime yönelip imtihan olmamdan ötürü sizinle yalnızca böyle bir bağ kurdurmuş olması Rabbimin. Size de ayni olmayayım diye. Bunlar geçti ve Geçiyor da zaten sürekli. İdrak etmeye çalışıyorum.

  -Rabbim yardımcın olsun. En doğru kararları almayı, en güzel hizmetleri yapmayı ve rızaullaha, rıza-i resulullaha ulaşmanı dilerim. Allah’ın izniyle umreden maksuda ulaşarak dön, yeni bir sayfa açarak hayatında allah yolculuğuna yeni bir gayret ve şevk ve heyecanla başla. Biiznillah dualarımız ve ilmen yardımlarınız yanı başında bulacaksın. O kutsi havayı doya doya çek içine. Rabbim bizi de sık sık hatırlatsın sana ve her hatırlayışta birkaç cümlelik dualarına mazhar olayım isterim. Selam es selame

  -Aklıma birşey daha geldi. Medine’nin rahim sıfatını taşımasından dolayı, O zat derdi ki. Kadın rahim, Erkek rahmandır. Bu ikisi birleştiğinde rahman ve rahim olan olur bir araya gelir. Yani besmele ortaya çıkar. Nur meydana gelir demişti. Tabi şehvetten arı bir birliktelik. Simdi siz deyince birşey daha geldi aklıma Allah

  -Evet, o zat doğru söylemiş. Rahman baba şefkatinin, rahim anne rahmetinin kemâlen tecelli ettiği (beşeriyet) kişilik zafiyettir.  Allah ın nurundan âdem as yaratıldı… Âdemdeki rahmani nurdan (rahim ) Havva yaratıldı.  Bir çocuk / yeniden yaratış için; rahiym hılkıyete mekân oldu.  Sonra rahmanın terbiyesi/şefkati rahimle birleşti çocuğa yardım etti ve buluğ ile birlikte allah ismine halifelik başladı.

  Allah talanın en sevdiği fiilden birisi seven erkek ve kadının bir olduğu andır. Dünya hazlarının zirvesi olan orgazmı, ortak fiili bahane kılarak yeni âdemi yarattı. Bu orgazm (hazdan mest oluş) yeni yaratılışın kararını / hükmünü nefsi isteklere bağlayarak oluşturdu. Böylece El halık sıfatı rahman ve rahimin birlikteliğine emanet edildi. Bu yüzden yaratmanın devamı için karı koca hakları ile ana baba hakları hakların zirvesinde taht kurdu. Cennete girmek isteyen eşler birbirlerini kazansınlar. Evlatlar anne babalarının rızasını kazansınlar denildi. Selam es selame

  -Bu konuda çok derin, belki çarpık, belki de hakiki olan düşüncelere ulaşmış durumdayım. Vajinismus hastasıyım hocam. Çocukken uğradığım tecavüz beynimde depremler yaratmış. Gençlik cağına ulaştıkça fark ettim ki diğer insanlar gibi değilim. Erkek arkadaşım oluyor. Beni aldatıyor. Çünkü onların istediklerini yapmadım hiç. Mesela su bana ters geliyor? Beynimi yıllardır kemiriyor. Yalnızca bir nikâh duası mı insana şehveti helal kılan. Diğer insanlar gibi sağlıklı değilim. Ama şu var. Doktora da demiştim. Bana şehvetsiz, hayvani duyguların olmadığı, koşulsuz, şartsız sevginin kapılarını açtı. Gelin görün ki evlilik konusunda inkâra götürecek mevzuları düşünmeye başladım. Hala da aynı düşünüyorum. Bir nikâh şehveti helal kılamaz. Ki kuyruk sokumundaki nuru harekete geçirmekle tarikatın yedi kapısı açılıyor. Nurun eşlere, birbirlerine karşılıklı akması gerekiyor. Ama bunu ben ne kadar istesem de şehvetten gayri kalabilecek bir erkek yok sayın hocam. O yüzden evlilik benim için Kaf daği kadar uzak. O yüzden Rabbimden Rabialığı istedim. Şikâyetçi değilim. Sadece beliyle sevmeyecek bir insan düşünüyorum ama rahman sıfatını böyle taşıyan bir erkek yoktur. İnsanların bunca günaha düşmesinin sebebi şehvetle oluşan evliliklerin neticesinde olan doğumlar. Evlilik nikâh duasından ibaret değil ki. Sırat köprüsü şehvetten arî kalınarak yapılan birliktelik değil midir hocam. Asıl sırat köprüsü budur. Hz Ali ne diyor; ‘’aşk nefsine hâkim olan yiğitlerin işidir.’’ Bir duayla nefse hâkim olmuyor ki kimse. Ana rahmine düşen şehvet tohumuyuz her birimiz. Günahlarımız da bundan. Ana babaların evlatlarıyla imtihan olması da bundan.

  -Sevgili Şeyma, haklı sebeplerle yaralısınız. Hırpalanan sadece dişiliğiniz değil aslında tümden kişiliğiniz. Evet; şehveti helal kılan dua değildir, karşılıklı rızadır. İki yetişkin kişi yani buluğ çağına girmiş erkek ve dişi ortamını bulur, şehvetin baskısını hisseder, karşılıklı sevgileri de varsa, sevdiğine kendisini feda etmeyi kafasına koysa, hakikatte buluştuklarında hakk razı olur. Ancak burada niyet ve sevginin derecesi ile samiyetin hükmü vardır. Bu söz hakikattedir. Şeriat ille de şahitli rıza arar. Hak katında rabbimiz zaten her halimize şahittir. Melekler bizlerden asla uzak olmazlar, şahittirler. kiramen kâtipleri her şeyi videoya kaydetmektedir.

  Sevgiliye, helaline duyulan şehvet asla haram değildir. Haramlık izin verilmeyen yerlerde geçer. Haramın ve helalin yeri yurdu belirlenmiştir. Kârı kocanın her şeyi birbirine helaldir, denilmektedir. İnsan eşini hangi duygularla sever, kendisi bile standart sağlayamaz. O aşkın ateşine göre kaynayan sürekli etkilenen, her an bir şende olan kazandır. Rabbimiz kişiye yaratılıştan hangi derecede şehvet verdiyse o dereceden yaşanılır. Helal yollarla olunca birlikteliğin sayısı sorulmaz. Doygunluktur ölçü.

  Zikirlerinize devam ederken zaman içinde bu yaralarınızı sarmak için de tespihat yaparız inşaallah. Kişi zikrettiği esmaların boyasına boyanır. Şimdi böyle düşünürsünüz de bir başka esma sizi değiştirir. Törpüler veya yeniler. Bahar dallarının yeşermesi gibi allanır sümbüllenirsiniz. Bu ben miyim der hayret edersiniz. İnşaallah acılarınızı derinlere gömün gitsin. Geçmişinizi affederek rahatlayın ve gelecekten umutlu olunuz. Görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler. Selam es selame

  -Dert değil inanın. En fazla evlenmem. Benim için bir kayıp değil. Zaten Rabbimin cemaline ulaştıktan sonra ben eşi ne yapayım ki. Bana ayak bağı. Onun katında özgür olmam lazım. Sevdim, çok insan sevdim. Ama hepsi aynı şeyin peşindelerdi. Ve bu sevgi bana göre olamaz. Tedavisi var bu hastalığın. Ama inanın şehvetin kurbanı olacağım diye tedavi olmaktan korkuyorum. Reddediyorum. Üzerinde durmuyorum artık. Çünkü aşmak için uğraştığımdan başıma bunca bela geldi. Rabbim affetsin. Bir çıkış yolu gösterecektir. Belki de Onun cemaline ulaşmam için çıkış yolum bu hastalıktır hocam. O yüzden beni ne kadar eksiklik duygusuna itse de Rabbimin katında tamamlanmış olmak benim için önemli ve en büyük teselli.

  -Allahlın izniyle zamana bırakalım bu tür meseleleri. Ve sen o güzel beldenin kokusunu doyasıya çek ciğerlerine. Orası duaların kesin kabul edildiği mekânlar. Canı gönülden akıllı dualar yap. Ahiret iyiliği dilemekle yetinme uyarılırsın da ‘’Rabbena Atina fiddünya haseneten’’ diye başlayıp devam eden ayet inmesine sebep olanlar gibi olursun. Kendini hiç bir nimetten mahrum edecek dua etme. Evliler de ulaşıyor binlerce yıldır o sevgileri de yaratan sevgiliye.

  -Haklısınız hocam. Vallahi o duayı okuyoruz zaten tavafta. Üstelik şifa bulursam yanlış bir şey istemiş olur muyum neticesi benim için hakkımda hayırlı olur mu diye korkmaktan dünyayı da isteyemiyorum. En çok Cemalini istedim. En çok ölmeden evvel ruhumu sana ulaştır dedim. Bu Konuda siz deyince kendime zulmediyorum galiba diye düşündüm. Neyse dilimi doğrultan da o değil mi? Güzel şeylerden bahsedeyim hocam. Yine idrak ettirilen bir durum oldu.  Secdeye kapandığımızda gözlerimizi kapatmamız istenmez. Açık olsun denilir. Hatta yüzünün elmacık kemiklerine doğru bakacaksın denir. Yani kendi yüzüne. Gönül gözü mana tarafına bakıyor. Ahiret tarafına bakıyor. Ama öyle birşey söylemişler ki yere de bakmayacaksın, gözünü de kapatmayacaksın. Kendi yüzünü göreceksin. Dünya ve ahiretin dengesinin sembolü değil midir hocam bu? İkisi arasında bir denge kuracaksın.

  -Bana bu sır hiç söylenmedi. Ben bu konularda ümmi sayılırım. Tasavvufun edebi tarafından hiç bahsetmedi hocam. Bunu sana kim öğretmişti.

  -Kimse öğretmedi hocam. Buradayken kalbime düşen idraki bir ilhamdan ibaret; edebi tarafıyla yoğruldum ama bunu kimse söylemedi. Tamamen kalbi bir idrak.

  -Rabbimiz sana yüzünü gösterirse seni sana gösterir. Tıpkı aynadaki gibi. Bir sen daha çıkar karşına bakakalırsın. Ondan iste isteyeceğini o an yaşandığında. Bu sır o kutsal topraklarda iken ulaşsın sana da hakka yakın ol inşaallah. Maşallah… Öyleyse sık sık yüzünü görmeye çalış. Rabbim seni görmek dilerim de… Aslında hissettim senin ledünni olarak bu sırla tanıştığını ama yine de sordum. Sana açılan bu sırdan başkaları da hak âşıkları da yararlansın istedim. Rabbim nuruyla sarsın sarmalasın seni. Geldiğinde tümden iyileşmiş olarak gel. Korkularından, o bahsettiğin hastalığından ve şehvet takıntından kurtulmuş olarak gel biiznillah Teâlâ… Erkelere şehvetle bakma zevkini sana nasip etsin kemal sıfatların sahibi rabbimiz. Seni de hz. Hatice anamız gibi çor çocuk sahibi yapsın. Senin de bir Muhammed’in olsun mutlu etmek için, mutlu olmayı öğrenmek üzere çabaladığın.

  -Heyecanlandım hocam. Diyorum dilim en çok ona dönüyor. Dünyaya kök salmak bana göre değil. Evet, insani güzellikler. Belki bilemediğim cahil kaldığım çok yanı vardır. Ama dünyaya yüzüm dönecek diye korkuyorum. Sevginin kendisi Rabbim. Daha ben ne isteyebilirim ki hocam. Ruhum o sonsuzluğa susuz. Anlıyorsunuz beni değil mi? Ben bu yolda dinlenmek istemiyorum. Ben hedefime varmak istiyorum. Kulum ben. Beni yaratanı görmek en büyük hakkım. Sözüme sadık kalmam şartıyla. Yılmadan ilim talep ederek ona yürüyeyim. Her kız gelinlik hayal eder, heyecanlanır düşününce. Ben Bir tek bunları düşününce mutlu oluyorum. Ayağa kalkıyorum. Ağlamaklı oldum siz öyle deyince. Ne kadar hamd etsem az.

  -Ağlayarak beni kâmil bir kadın haline getir rabbim de. Halık sıfatını rahmimde tecelli ettir, bana sevip kollayacağım hayırlı eş ve cıvıl cıvıl etrafımda dönecek, sevgileri yaşam kaynağım olacak, hayırlı evlatlar nasip et. Kokusunda senin kokun olsun. Muhabbetinde senin rızan olsun. Sen her şeye kadirsin de. İste iste rabbinden çarığının ipini bile iste o ganidir. Cömertlerin cömertidir. Cömertliği de yaratandır. Secdelere kapan, ağlayarak iste inşaallah duaların kabul olmuş sağlıklı bir şuh bir kadın olarak tümden iyileşmiş olarak dön o kutsal mekândan.

  Rabbim kulun Şeyma’nın dilinin bağını hayırlı dualar için çöz ve istemesini yarat. Âmin. İzninle sağlığına kavuştur, şehveti bütün hücrelerine eksiksiz olarak yay, kâmil bir kadın olarak yaşamasına izin ver ya rabbi âlemin errahmanirrahiym ya rahim ya rahim.

  DEVAM EDECEK…..

  CEVAP VER