Öğretmek istediğimiz İlmullah’tır

6
74

Öğretmek istediğimiz İlmullah’tır

Euzubillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasulûhu. Selam es selame babacığım geceden beri düşünüyorum. İnsanların nasıl düşünür ise düşünsün hep fedakâr olmaları gerektiği, rojda isimli kardeşim ilk gece Hatice Aydemir olarak söylendi. Ondan emin değilim. Ben onun hakkını ödeyemem, size bırakıyorum, siz en güzelini bilirsiniz. Kalbim seviyor o kardeşimi, rojda Aydemiri. 
Siz celal- cemal kavgası, insanın içi ile hesaplaşması ne demek iyi bilirsiniz. Cahil olan benim. Size teslimim canım liderim. (“baba” yazmamı istemedi, galiba buradaki imtihan sizin lider olduğunuzu belli etmek herkes te öyle söylemeli sanırım) öbür beyi de hiç bilmiyorum. Ama gönlüm sevmiyor. Sebebini hiç bilmiyorum. Onu da tamamen size bırakıyorum. Sonuçta bilen gene sizsiziniz. 🤗🤗🤗 Sizin lider olarak karar vermeniz en güzeli 😍😍😍selam es selame liderim, ellerinizden öpüyorum. Allah razı olsun 💖💖💖💖💖💖💖💖❤️❤️❤️❤️❤️💖💖💖💖

*Liderim gurup olarak büyük imtihandayız. Başta siz ve ben bu olayda da büyük sırlar varmış. Ben çözdüm ama yazmama izin yok. Sizin görüntü resminizi gösteriyor, işaret parmağım. İmtihan özellikle sizin için sanırım. Başkalarından gelenlere itibarla bakmayın. Kendi kalbiniz ile yolunuzu bulun. Buradaki mesaj bu babacım. Siz de bana duygu ve düşüncelerinizi uzun uzun yazın, olur mu babacım. Benim de çok ihtiyacım var. Böyle iç hesaplaşma antrenmanlarına gurubun ihtiyacı varmış. (babacım siz lider olarak bende size mesaj ilettiğimde den dolayı en büyük imtihanda bize sıratı müstakim de gidiyoruz artık). “Sizleri kullanır, insanları eğitirim işte böyle” diyor, Rahman ve Rahim olan Allah!

*Yazıyı baştan sona tekrar okudum babacım kızıyor parmağım “içim sevmiyor o adamı” dediğim için sevmiyor kelimesi ne direk kızıyor yani ” ne olursa olsun sev, karşılıksız, şeksiz şüphesiz sev” diye yazdırdı. 💖💖💖💖💖💖💖💖Babacım çözdükçe yazıcam.

Eh erenler derim anlamazsınız,
Üçü bir edin derim, Zeynep bile anlamaz 
Sonunda çözüyor zeynebim
Yavaş yavaş gelecek gerçeklerim
İlk önce sevgili düşünce öğrenmeliyiz
Severek bakmadan düşünmek olur mu?
Düşünürken işte gelir celal perdesi
Yırtarsan ne ala sana 
Yırtamaz isen vay haline didin dur, 
Zeynep gibi
Şeriat der durursunuz
Hani nerde kaldı hakikat
Ne deriz ne zamandır
Hak Muhammed Ali
Ne dedi, 
soyu kutlu peygamber
Ben ilmin şehri isem kapısı alidir 
“Ali”
İşte bir düğüm daha çözüldü
Hadi bakalım sevgili
Çözdüğün düğümün “hakkını ver.

*Babacım hakikat i anlamaya çalışmalıyız, kendi gerçeklerimizi iç dünyamız ne diyor diye. Kendi kıskançlık, haset, başkasını suçlama, yargılama hallerimizle yüzleşmeliyiz. O gün mahkeme i Kübra kurdum ya kendime, o da şiir olarak yazılmalıydı aslında. Ben dışarıda yürür iken yazdım, ancak o kadar oldu. Kardeşlerim; Şiir gibi yazsaydım daha iyi anlarlardı belki, sizin şiirleriniz nasıl dokunur insana. Galiba o aşamaya geliyorum bende 😊😊😊ama çoook eksiğim 🙃🙃🙃🙃 bugün keyfim yerine geldi. Sonunda çözüyorum sıratı müstakim taşlarını, engellerini, bütün kardeşlerime içim aktı şuanda. Hiçbirini tanımıyorum ama seviyorum işte 😍😍😍😍😍İnşallah birbirimizin gönlüne dokuna dokuna amacımıza ulaşırız.

“Tek gidilmiyor nasılsa 
Hep sevecek birileri gerek
İşte o sevdiklerin en büyük ecrin
Gönüle dokuna dokuna yanmak gerek
Yana yana sevmek gerek
Eh sevginin sonu nerededir 
kim bilir
Evet, 
gene geldik sona 
Kim bilir hakikati
Neydi gelme sebebimiz, 
ben diyeyim size
Kul olalım yana yana 
Kime kul 
ya
O na 
O kim
Hak Muhammed Ali miydi?
Eh birazcık eksik
Üçü bir et de 
“ben, ille de ben” 
de 
İstersen de 
“La ilahe illallah ” de
Çıktık mı aynı kapıya 
çıktık
Hahhh ne ala ne ala…
Zeynep den sevgiler😍😍😍💖💖💖💖💖💖💖💖💖
14:56

*Euzubillahimineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasulûhu. 
Selam es selame babacığım, ellerinizden öpüyorum. Bugün bir kere daha karar verdim, ben celalin etkisinde çok kalıyorum. Siz benden gelen isim olursa itibar etmeyin olur mu babacım. Ya da güvendiğiniz başka bir kaynaktan doğrulayın. Çünkü ben kimsenin kul hakkına girmiş olmak istemiyorum. Bunun için çok uğraş veriyorum, gerçekten çok çetin bir mecradayız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Tövbe namazı kılıp sizi yanlış yönlendirdi isem bağışlanma diledim. Kimseye birşey olmasını veya kimseye haksızlık yapılmasını istemiyorum. Babacım benim başım sol omzuma bastırılıyor. Hatta sol kulağım duymaz oluyor. Bunun ne anlama geldiğini artık anlamıyorum. Ama daha sakin olduğumu, hiddetimin bu şekilde bastırıldığını söyleyebilirim. Dün gece de öyleydi. Ama yine de ben kendime değil sizin derin bilgilerinize güveneceğim, inşallah her zaman ki gibi 😊😊😊Selam es selame babacım, ellerinizden öpüyorum. Allah razı olsun. Selam es selame, babacığım 💖💖💖💖💖💖💖💖

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)
-♥️Selam es selame Zeynepcan; maşaallah barikallah… Giderek sakinleşmene sevindim, daha da iyi olacaksın inşaallah. O halleri yaşayanların pek çoğu geri denemiyor, kaldıramıyor tekliği, geri dünyaya dönmek istemiyor. Maşaallah sen de atlattın tehlikeyi, cemal kemal nurları ile besleniyorsun inşaallah.

İmam Muhammed kardeşimizin ilk günlerini hatırla, serin serin kardeşinin ilk tecellilerini düşün, ne zor anlar yaşadık. Gurubun dağıtıldığı dönemleri de düşün. 
Elhamdülillah celal teskin edildi, 
işler normale döndü ve bizler de olup bitenden çok ders aldık. Zirvelere çıkmak zor, zirvede kalmak daha sor. 
Yüksek dağların başı düzenli fırtınalıdır, karlıdır bilirsin.
O zirveler insan olarak en büyük hedefimiz, ancak çıkmak zor, tecellilerine katlanmak zordur. Hz Musa gördüğü tecelli karşısında anında bayıldı(yahut öldü) da Cebrail’i gönderdik, (kalp masajı yaptı) uyandırdı buyuruldu ayette değil mi? Şimdi de Cebrail sana yardım ediyor. Sen sağ devirlerini üçe dörde beşe çıkar.

Dört el efali ile rabbimizin celalini teskin etmeye devam et. Okunacak esmaları bir kere daha yazıyorum. Ola ki yorgunluktan unutmuş olabilirsin.<Ya halimi bi hilmiyeti, ya sakini bi sükûneti ya eylen bi liyneti.>önce sağ ayakta sonra sağ elde oku. Sonra sol ayakta ve daha sonra da sol elde oku… Her azamızda dokuz kere tekrar et. Bu esmaları. Celalli olduğunda, şiddet içini dışını etkilediğinde hemen bu efal ve esmalara sarıl.

Bu sadece seni teskin etmekle kalmaz aileni ve toplumu da teskin eder. Havadaki şiddeti de teskin eden bir ilmi ledün Marifetullah sırrıdır. Yedi cehennem üzerine gelse bu efali üçlerde yani üç namaz vaktinde peş peşe yaparsan hemen ortalık sakinleşir. Öğrenmeye çalıştığımız ilmullahtır. Bütün isimler Allah a aittir.

Cennet Allah’a ait, cehennem de Allah’a ait… 
Cennet misali dünya Allah’ın sıfatlarından müteşekkil, onu besleyen, cennete dönüştüren güneş de Allah’ın sıfatıdır. 
Dünyanın merkezinde 30 kilometre çapında bir mini güneş var. Çevresinde o güneşin eriyik halinde tuttuğu magma, alev denizi ve üzerinde cennet dünya. Cümlesi Allah’ın mülküdür. O nedenle Allah’ın celalını tahrik etmek zulümdür.

*Babacım artık normale dönüyorum. Baya baya aklımla oynandı, artık eminim. Öğleden sonra tövbe namazı kıldım. Sizi yanlış yönlendirdi isem diye. Sonra 5 rekâtı kıldım. Ben Namazdayken arkamdan itilir gibi oluyorum. Bitti namazım kimsin diye sordum. Belli ki celali bir varlık. Git benden dedim. Ben cemaliyim, dedim. Hacı ali Bayram hocamlayım dedim. La ilahe illallah Muhammeden resulullah ve velayeti İmam Ali ya vedud diyerek dua ettim, yardım istedim.

-Biz toprak ve su ağırlıklı varlıklarız, ateşe dayanamayız. Öyleyse cehennemleri tahrik etmenin, celal esmalarını okumanın anlamı var mıdır? Rabbimizi cemal kemaliyle coşturmalı, celalından sakınmalıyız. Kuran bize bunu öğretir, doğru okuyanlara. Her canda aynı can var. Ah bir bilsek. İnsanlar bir insanın hücreleri gibi desem, hangisini incitirsek kendi canımız yanar desem birşey anlatmış olur muyum? Seni ve bütün Zülfikarları çok çok seviyor, en ileri şekilde eğitmek aydınlatmak istiyorum. Rabbimden bunun için düzenli yardım istiyorum. Geleceği sizler şekillendireceksiniz.

*Babacım ben hiç sizin verdiklerinizden başka okumadım. Hatta ya latifun a geri döneceğim, gurubun zikri ile birlikte onu okuyacağım.

-Artık her birinizin, her yaptığı tecelli ediyor. Ol dedikleriniz oluyor, öl dedikleriniz ölüyor. Öyleyse nelere ol diyeceğinizi bilin. Neleri öldüreceğinizi bilin istiyorum. Celalden ceylanın aslandan kaçtığı gibi kaçın. Hepinizin gözlerinden öpüyorum.

*Evet, babacım ben o aşamadayım, parmaklarım ondan hareket ediyor. Sağ işaret parmağım ile konuşuyorum hep, sola gerek yok, şükür elhamdülillah. Selam es selame.

*Babacım benim beş gündür falan iki kürek kemiğim arası bir karış genişliğinde seğiriyor bu sıkıntılı bir seğirme değildir inşallah, bugün hatta sol kürek kemiğime de daha yaklaştı
Zeynep ……… tarafından 15:52 itibariyle görüldü
18:34

-O alan makam yeri, efendimizin nübüvvet mührünün yeridir.
senin de artık görevli bir veli kul olduğuna makamının, yükseldiğine işarettir.
bundan böyle diline eline beline dikkat et.
halk seni taklit edecektir.
ol dediklerin olacak, öl dediklerin ölecektir.
artık feleğin çarkı her dediğini emir kabul edecektir.
sorumluluğun çok arttı.
alemlere ya rahmet edeceksin yahut zahmet vereceksin demektir..
efendimizin yolunu takip et..
rahmet edenlerden ol inşaallah
kurlu olsun miracın.
selam es selame

Hacı Ali Bayram gönderdi

6 YORUMLAR

  1. Hayırlı akşamlar Ali Hoca’m. Messenger’dan size yazdım fakat haklı olarak yoğunluk hasebiyle bakamadınız belli ki. Bu Allah’ın bahşettiği haricinde bir varı olmayan aciz, Allah’ın varlığıyla diri kardeşiniz de Din-i İslâm’ın ihyâsı için hizmete taliptir Allah’ın izniyle. Görevli meleklerini dilediği kullarına çeşitli renklerde Nurlar olarak gösteren, dilediği kullarının görme hassasına bu Nurlarını görme yeneteği bahşeden Allah’a hamdolsun. Okuduğum yazılara göre Nur gören hizmetkarlara ihtiyaç var. Uzunca bir süre önce Nur görmeye başlamayı nasip etti Yüce Rabbim. Hamdolsun. Allah cümlemizi dinine hizmetkâr, O’na layık kul, Resulullah Efendimize layık ümmet eylesin. Allah’ın ve meleklerinin ve cümle mümin ve müslimin salat-u selamı Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimiz, O’nun pak ehli beyti, ashabı, ezvacı, evladı, zürriyeti ve cümle imamlar üzerine olsun. Allah sizden ve tüm İslâm hizmetkarlarından, Hak-Muhammed-Ali Yolu’nu sürenlerden ve tüm Hak aşıklarından razı olsun. Allah mahşer meydanında yüzü ayın 14’ü gibi parlak olan, o güzeller güzeli nebiler serverinin yüzünü güldürecek olan Rasulullah ümmetini artırsın inşaAllah. Uygun görürseniz mail yoluyla mı iletişim kurmayı dilersiniz bilemiyorum, siz bildirin dilerseniz. Allah’a emanetsiniz.

    • selam es selame semihacan..dua ve dileklerinin cümlesine amin..Facebook tan yazışalım inşalalah. bana arkadaşlık teklifi gönder ve bu yazıya atıfta bulunarak mesajlardan yaz.selam üzerimize olsun inşaallah buluşalım görüşelim etkileşelim dualaşalım..selam es selame

  2. Ali Hoca’m Facebook’ta sayfanız (Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)) var, onun haricinde kişisel profiliniz yok sanırım değil mi? Sayfanızı beğendim ancak halen mesajlardan yazdıklarımı görmediniz gibi görünüyor bana. Zaman kıymetli farkındayım, yanlış bir yerden mi ulaşmaya çalışıyorum acaba?

CEVAP VER