Pınar denize ulaşmak üzere

1
39

 

*Canım hocam, bugünkü rüyamı yazmak istiyorum size kısaca; dar bir yolda gidiyoruz eşimle, galiba motorla gidiyoruz, yolda yılan olduğunu fark etti eşim. Ben 0 ana kadar fark etmemiştim. Evet, baktım yılan ama öyle büyük ki onlarca, belki yüzlerce metre büyüklüğünde, dolaşmış bir vaziyette. Yani içiçe geçmiş şekilde bütün yol kenarını kaplamış. Ben hemen geri dönüp kaçıyorum. Eşim daha yavaş hareket ediyor, yılan da arkamızdan geliyor, gittikçe hızlanarak. Biraz durup eşimi bekliyorum, sonra o yine geriye kalıyor, eşimi yiyecek diye çok korkuyorum. Yılanın büyüklüğünü ve kalınlığını anlatmam imkânsız. Neyse ki yol kenarında birçok da bıçak vardı, çakı. Bir ya da iki tanesini alıyorum, kendimizi savunmak için. Bıçaklar kanlı, daha önce yılan öldürülmüş onlarla. Derken eşim kendindeki bıçakla öldürüyor yılanı. Aman ya rabbi tek bir yılan onlarca metre kare alanı kaplamış. Ağzını açıyor yılan, son bir hamle yapıp saldıracak diyorum, fakat yere düşüyor ölüyor.

*Hocam, bugün başka bir rüyamda ise bir sürü civciv görüyorum. Evimdeymiş, bana gözükmemişler yâda kızım göstermemiş. Siyah bir poşetin içinde bir sürü sarı civciv, yarısı daha küçük, yeni çıkmış yumurtadan. Yarısı birazcık daha büyük. Benim fark ettiğimi anlayınca poşetten çıkıp eve dağılıyorlar. Evi kirletecekler diye üzülüyorum. Galiba ev bitlenmişti, civcivlerden ötürü. Civciv maddiyat demiştiniz hocam. Annem bir süre önce rüyasında üç tane küçük civciv görmüştü, eline üç parça küçük maddi kazanımlar geçmişti.

Hocam rüyalarımdaki imgelerde değişti, artık gerçekten gelecek güzel geliyor, elhamdülillah. Sayenizde canım sultanım💘❤️❤️😘😘😘

SAL 23:33

Selam es selame sevgili hocam, sayfadaki son paylaşımı okudum. İLLEDE AŞK OLSUN başlıklı yazıyı. Şok oldum… Sanırım Gonca arkadaşımızın yazısı, kendimi buldum yazıda. Bana ithaf edilmiş gibi zaten. Gonca’yla hikâyemizi hep benzetirdim ama tesadüften öte bir şey olduğunu hissediyorum artık. Aynı şeyi bende yaşadım hocam. Hem de kısa bir süre önce, size de yazmıştım. Birisi var bir yerde tanışmıştık Messengerden bulmuş beni. Hem de dışarıda hiç fotom olmamasına rağmen. Normalde hiç etkileneceğim biri değil ama sözleri öyle sevgi doluydu ki. Güya benden uzak durması için cevap yazıyordum ama istesem çok rahat kurtulurdum.

Hayatım öylesine zor ve mutsuzdu ki istemesem de etkilenmiştim. Ama sadece sevgisinden, sevilmekten. Ahhh nefsim😞ben hiç kimseye bu fırsatı vermemiştim, bekârken bile. Şimdi neden böyle yapıyordu nefsim, çünkü delice sevilmek onun da hoşuna gitmişti. Paylaştığı aşk şarkıları öyle etkileyiciydi ki. Ben cevap yazmayı kestiğim zaman kendisine zarar verdiğini anlatıyordu. Duvarları yumruklayıp, elini kolunu kırdığını falan. Hatta intiharı düşünüyordu, ikna etmek için de uğraştım.

Bir süre yazışmadığım zaman bende tamamen soğuyordum. Zaten benlik biri değildi. Ya da ben böyle bir şey yapacak biri olmadığımdandır, ama sevilmek etkilemişti beni. Günah olduğunu, yanlış olduğunu defalarca anlatmama rağmen, elinde olmadığını söylüyordu. Her yerden engellemiştim. Yine de ulaşmaya çalışıyordu, hala da öyle. “taş olsa erirdi bu kadar sevgiye ne kadar katı kalplisin” demişti. Dört ay böyle devam etti. En son bir hafta öncesine kadar böyle devam etti. İçimdeki Allah aşkı öylesine artmıştı ki artık başkası mutlu edemezdi beni. Dedim ya isteseydim kurtulurdum, istedim kurtuldum. Artık onun sevgisi sadece rahatsız ediyor beni. Sizinle paylaşmak geldi içimden.

 

Hocam içimdeki aşk ve heyecan o kadar fazla ki vücudum acı çekiyor, karnıma ağrı giriyor heyecandan. Bedenim ruhuma ağır geliyor. Anlatamıyorum hocam, kalbim çarpıyor, kollarım uyuşuyor, özellikle sol kolum. Benim ihtiyacım olan gerçek aşktı, zaten tam da buydu. Biliyor musunuz o sözü kalbim birkaç gün önce söylemişti. İLLE DE AŞK… Allah’a emanet olun, canım hocam. Selam es selame

*Selam es selame Pınarcan, madem ille de aşk başladı sende de adını olsun yazayım da rabbimizin bütün Zülfikarları benzer eğitimden geçireceğini bilsin, şu ana kadar ameliyatları başlamamış olanlar. Özelsiniz, özellikle tanıştırıldık. Seçilmişlersiniz. Rabbim bizatihi bu kelimeleri kullandı.

Kutlu olsun rabbimin yakınlığı, aşkı sana da şu anda yaşayan diğer kardeşlerime de. O Mevla’mız, o Vedud olan Mevla’mız, ne güzel Mevla’dır. Güzeldir, güzeli sever. Güzelliği de yaratandır. Elhamdülillah. Elhamdülillah. Geleceğe hazırlanıyoruz. Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler. Rabbime olan aşkımı her vesile ile sizlere sezdirmeye çalışıyorum. Elli senedir karasevdalıyım diyorum daha ne. Bu yaşta gece gündüz sizlere hizmet etmeye çabalayışımdan anlayın, lütfen. Selam cümlemizin üzerine olsun can Zülfikarlarım. Selam es selame

*Hocam grupta çok yakın arkadaşım var, beni kınamasından çekiniyorum. Ama size karşı boynum kıldan ince. Paylaşmak istiyorsanız paylaşın, tabii. Ne demek emriniz başım üstüne. ÇRŞ 01:47

ÇRŞ 06:02

*Euzü Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

*Selam es selame sevgili hocam, bugün uyumakta zorlandım. Dediğim gibi, bu aşk ağır geliyor bedenime, hele de sol tarafıma. Bugün sabah namazında sol tarafıma işlem yapıldı. Namaza niyet ederken sol koltuk altından iğne yapıldı. Sol kolum uyuştu. Namaz, efaller ve zikir boyunca devam etti. Uyuşukluk ve ağrı hissettim. Bir ara sol yan taraf kaburgamda acı hissettim. Hocam bende esneme olmadı hiç, zamanla olacak mı canım, hocam.

*Hocam bir de dün akşam namazı için abdest alırken avucuma su aldığım sırada avucumdaki suda nurdan A harfi gördüm. A harfini daha önce de değişik keşiflerde gördüğümü yazmıştım, canım hocam.

Son olarak hocam, yeni belirtilen zikir ve dua efalini ben yapmıyorum, yapamıyorum. Zorlanınca da zikre yoğunlaşamıyorum. O yüzden elim kalbimde okumaya devam ediyorum. Devam mı edeyim hocam ne buyurursunuz. Selam es selame.

ÇRŞ 10:52

*Selam es selame hocam, çok özür dileyerek bir şey söylemek istiyorum. Akşam paylaştığınız yazının başında ismim açıkça yazıyor. En azından orasını gizleyebilir misiniz? Yarın bir gün bu yazıları herkes gördüğünde sorun yaşmaktan korkuyorum. Ki eşim bile görebilir desem ayıp etmiş olur muyum? Canım hocam.

ÇRŞ 12:50

Hocam rica etsem benim yazıyı kaldırabilir misiniz? Olumsuz tepkiler hissediyorum. Daha da olumsuz tepki alacağım biliyorum, çevremin birçoğu sizin öğrenciniz. Ayrıca eşim öğrenirse, ona bunu açıklayamam, ayrılırız mutlaka. Çok özür diliyorum, hocam. Selam es selame

ÇRŞ 14:04

-Selam es selame. Kendini doğal haline rahat bırak. Rabbim her ne yaşatırsa ona razı ol. Yazıyı kaldırdım. Selam es selame

*Teşekkür ederim hocam anlayışınız için. Bu gece uyumakta çok zorlandım. Çok kısa süre uyuyabildim. Dedim ya vücudum bu aşka heyecana dayanmıyor diye. Bir de sabah namazındaki işlemden sonra iyice ağrım ve rahatsızlığım arttı. Çünkü namazdan sonra da devam etti işlem. Ağrılı geçti. Zar zor uyumuştum ki bir ara uyandım. Sağ tarafıma işlem yapılıyordu. İşlemi hatırlamıyorum ama iyi bir şeyler olduğunu hissettim. Tek hatırladığım, sağ tarafım tamamen uyuşuktu ve hareket etmeye halim de yoktu. İzinde yoktu ve rabbimle görüştüğümü hatırlıyorum. Gruptan bir bayan arkadaşımızın adı geçti. O kişiye benden tecelli edecekmiş rabbim. Ama net hatırlamıyorum, bilincim de tamamen açık değildi. Sonrasında hemen uyutulduğum için de birçoğunu unuttum. Hocam celali olabilir mi, bu yaşadığım. Kalbim cemali olduğunu söylese de tereddüt ettim. Selam es selame

-İşlem başladı. Artık sana düşen yola devamdan ibaret. Kontrol rabbimizde.

*Ayrıca benim yazım hala duruyor hocam(yorum kısmına eklemiştiniz.) selam es selame.

-Yorumdan çıkardım. Bir daha bak. İki yazı varsa biri kalmıştır. Bana hangi yazının altında bildir.

*Evet, galiba iki yazı varmış. ‘sen benimsin, ben seninim’ adlı şiirin altında, yorumda hocam. Yordum sizi, çok çok özür diliyorum. Defalarca baktım duruyor.

-Silindi. Yeniden araştır, başka yazınlar da varsa, silelim.

*Evet, hocam yok, silinmiş.

PRŞ 05:49

*Euzü Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhu ve rasulûhu.

*Selam es selame canım içi can hocam. Dün ibadetle meşgulken bir keşifte kendimi gördüm. Üstümde kırık beyaz ipek bir elbise, nikâh elbisesi vardı. Diz altında uzunluğu, ayağımda beyaz topuklu ayakkabı, elimde gelin çiçeği, nikâhım kıyılmış, salondan çıkıyordum. Yani kalben nikâh salonundan çıktığımı hissettim. Yoksa salonu görmedim. Ama kendimi vücut olarak gördüm. Sanırım evlilik cüzdanı da elimdeydi. Hocam bugün aldığımız müjdeyle alakalı mı bu keşif.

*Bir de hocam keşifte A harfi görmeye devam ediyorum. Sizin adınızın baş harfi mi diye düşünmeye başladım. Selam es selame

 

-MaşaAllah barikAllah. Allah’a gelin oldun inşaallah. İşte cennetle de müjdelendin. Gün olur damadı da görürsün inşaallah. Gözlerinden öperek yeniden, yeniden kutluyorum. Ruhunu ruhuma katarak kokluyorum, kalbimin en nadide yerine koyuyorum, inşaallah oradan hiç çıkmazsın. A harfi aşk, A-llâh kelimelerine işaret olmalı. Selam es selame

CUM 06:05

*Euzü Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim. Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhu ve rasûluhu.

*Selam es selame hocam. Bu sabah sağ devrinde göbeğimin sağ tarafına işlem yapıldı. Her dört yöne döndüğümde tekrarlandı bu işlem. Son olarak yere göğe hohlayıp yutkunduktan sonra salavat okurken yine tekrarladı. Toplam beş defa yapıldı. Aynı anda sol küreğimde yine işlem yapıldı. İlk ameliyatımın başladığı yer orası, bazen sağ kürekte de oluyor. Ama bütün ameliyatlarımın odak noktası sol kürek. Hocam merak ettiğim bir konu var. İhtilaçname ile ameliyat olduğumuz bölgeler doğru orantılı mı? Yani ameliyat bölgelerinin manasını hep merak ediyorum da. Ve hocam siz grupta biraz sessiz kalınca çoook mahzun oluyorum, hiç ayrılmamak dileğiyle.

*Hocam “aşk senin adın” demek geliyor içimden, aşk hocam❤️Aşkı tattıranım❤️❤️❤️😘😘😘selam es selame

CUM 10:02

*Selam es selame hocam, fark ettiğim bir şey var paylaşmak istiyorum; içimdeki aşk ve heyecandan bahsediyorum ya, bu duygular eşim yanımdayken hat safhaya ulaşıyor. Mesela biraz önce çocuklarla kahvaltı yapıyordum, eşim dışarıdaydı, sonradan geldi katıldı. O masaya oturduktan sonra içimdeki duygular o kadar yoğunlaştı ki, şuan size yazarken bile ürperdim. Canım hocam, selam es selame Hocam yazım eksik olmuş oradaki bahsettiğim de Allah aşkı

-MaşaAllah barikAllah. Değişim başladıktan sonra düzenli iyileşme sürer. Allah’a şükürler olsun. Hayatı Allah rızası için yaşayanlar hep var da Allah’ın varlığını hissedenler, kendi nefislerinde ve yakın çevrelerinde huzuru yakalayanlardır. Şimdi namaz ve zikirlerimize daha sıkı sarılma vaktidir. Selam es selame.

*Hocam vücudum çok bitkin. Yataktan zor kalkıyorum, sabahları ama içimdeki aşk var ya her şeye bedel.

CTS 11:54

*eûzû Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim, eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhu ve rasûluhu.

*Selam es selame sevgili hocam. Zülfikarlar grubundaki Huzeyfe oğlumuz Allah ondan razı olsun aynı yaşta (13) oğlum var. Küçük Zülfikar’dan oğluma bahsettim biraz, oğlumda ondan ilham aldı namaz kılmayı öğreniyor şu an ve düzenli namaz kılacağından emin değilim ama zikir istiyor. Ne buyurursunuz. Selam es selame

-Selamun kavlemmirrabbirrahiym, aleykümselam. Bu şekilde okusun inşaallah. Maşallah, barikAllah. Rabbimiz yâr ve yardımcınız olsun. Selam es selame

 

CTS 14:07

*eûzû bi kelimatillahit tammati min şerri ma halak.

*Selam es selame iki gözümün nuru, gönlümün süruru, rabbimin en güzel armağanı can hocam. Az evvel dört el efali yaparken seccadem de büyük harflerle CANN… Yâda CANIM… Yazdı. Ve sonunda noktalar ve noktadan sonrada bir kelime yazıyordu, onu tam okuyamadım. Ama can kısmını çok net okudum. Benim canım hocam, rabbim bana can mı dedi şimdi😍😍😍😭😭😭😭😭.Fakat yazının rengi maviydi hocam. Bir önemi var mı bilmiyorum? Selam es selame

-Aşk celalidir. O yüzden mavi yazmıştır. Hz. Ali ve Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin efendilerimiz de mavi nur ile tevhittirler. O nur sebebiyle hayatları aşk içinde, ancak zor geçti. Üçü de şehit edildiler. Kutlu olsun keşfin. Mucizeler yaşıyorsun. Gonca can kalbi tam mutmain olanlardan olarak vasıflandırdı seni. MaşaAllah barikAllah.

CTS 16:33

-Gonca’nın ve rabbimizin sana selamı var Pınarcan.

*<Bu nasıl bir şey Allahlımım. Kavruluyorum mm, ruhlar birleştikçe nurumuz büyüyor. Nasıl tarif ederim bunu. La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyül azim. Rabbim güç versin. Bu aşkı taşımak için bana güç versin. Sağ kalbime işlem devam ediyor. Yatağımda yatıyorum, kalkacak halim kalmadı artık. Hocam Lütfen Pınar… İletin. Bayanlardan bu aşka en çok O inandı. Rahman Allah bildir diyor. İkileme düşmeyen tek Bayan O’dur. Nefsine sahip çıkan o’dur kutluyor onu. Konuşma Sonu.>

*Hoca hocam, hocam ve aleyküm selam. Bu aşkı ve idraki kalbime düşüren rabbimdir, elhamdülillah. Sonsuz şükürler olsun o rabbimize. Ağlamak istiyorum dondum kaldım. Rabbim güç kuvvet versin hocamm, şafi ismiyle şahlandırsın.

-Âmin. Âmin. Âmin.

PZR 12:38

*Eûzû Billahimineşşeytanirraciym. Bismillahirrahmanirrahim, eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhu ve rasûluhu.

*Selam es selam hocam. Hocam imdat edin, çok yorgun ve bitkinim. Çok halsiz vücudum, ibadetlerimi nasıl zorlanarak yapıyorum bir bilseniz. Sonra çalışan Zülfikarlar geliyor aklıma, dua ediyorum onlara, ben evdeyim bu kadar zorlanıyorsam; çalışanlar, çalışmak zorunda olanlar, Gonca, nasıl dayanıyordur kim bilir. Allah yardımcısı olsun hepsinin. Canım hocam okuyabileceğim bir dua istiyorum kendime gelebilmek için. Bugün üç buçuk saat uyudum dinlenmemiş olarak uyandım. Kuşlukta zikir çekerken kalbim kısa süreliğine ortamda attı göğsümün ortasında, biraz aşağıda. Selam es selam

PZR 14:39

*Hocam öğle namazında canım çıkacak gibi hissettim. Sıktılar sanki. Aslında güzel şeyler hissettim ama canım da yanıyor işte 🙏😞 Lütfen hocam ne okuyabilirim bu durumda. Selam es selame.

PZR 17:19

-Selam es selame azizem. Bütün namazlarının bir rekâtını mutlaka İnşirah Suresi ile kıl. Rabbi yessir ve la tuassir rabbi temmim bilhayr… Çok oku. Selam es selame.

*eûzû bi kelimatillahi’t tammati min şerri ma halak. Hocam az önce ikindiden sonra dua ediyordum, gözüm kapalıyken kendimi karşımda gördüm. Çok güzeldi karşımdaki ben, yani rabbim, üstünde koyu yeşil ipek tülden hırka tarzı uzun giysi vardı. Bindallı olduğu hissi geldi kalbime. O kadar güzeldi ki elbisenin üstüne giyilmiş bindallı. Ön kenarlarında şerit şeklinde sim işleme vardı. Hocam önce nikâhlandığımı gördüm, sonra bindallı kına elbisesi, rabbim beni gelin almak istiyor değil mi hocam. Bir an evvel alsın artık, takatim kalmadı, bu hasrete😭 Hocam ağlayamıyorum, normalde çok sulu gözlüyüm. Bir garip görsem ağlayan ben, son zamanlarda ağlayamıyordum. Bugün ikindi de sünnetle farz arası biraz ağladım, secdeye kapanıp biraz rahatladım. Dua istiyorum hocam sizin duanıza çok ihtiyacım var. Selam es selam

PZR 21:17

-Rabbim yar ve yardımcın olsun. İnşaallah kalbine gelen başına gelecek, rabbimize gelin gidecek nuru tevhide ulaşacaksın. Kalbim seninledir. Selam üzerine olsun.

1 YORUM

  1. Canım arkadaşım Pınar’ım❤️ rabbim güç ve kuvvetimizi arttırsın,rabbimize ulaşmak için değer.Öyle acılar çekıyorum ki,ama hayat böyle birşey zaten.Bedenim acı çekse ne olur ruhum tertemiz olduktan sonra😇 başaracaksın Allahın izni ile.selam es selame ❤️

CEVAP VER