Rabbim çok kızdı, beni azarladı, tehdit etti.

7
516

Rabbim çok kızdı, beni azarladı, tehdit etti.

Biraz önce namaz arasında sarı Nur geldi babacığım, hemen selamladım. Çok net gördüm, çok yaklaştı, sürekli hareket halinde ve buğu gibiydi. Sadece zikre odaklanmanın faydası mı? Diye sordum rabbime, olumlu yanıt aldım. Rabbim bunu da paylaşmama izin verdi.

PZT 01:56

*Euzü billahi mineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahiym. eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.
selam es selame babacığım, hayırlı geceler dilerim. Rabbim sağlık ve afiyetinizi artırsın. Beratını alamamış olan Zülfikar kardeşlerimin dudaklarını kıpırdatmadan içlerinden bütün diğer duaları yapabileceklerini öğrendim, Rabbimden. Bunu size bildireyim dedim. Bir de birkaç ay önce bir rüya görmüştüm. Rüyamda ayakkabılarım çalınmıştı. Ayağıma da ikisi birbirinden farklı beyaz ayakkabılar (veya önü kapalı terlik de olabilir) giydirilmişti. Sizin bu konuda açıklamalarınız vardı. Onları okumuştum, o yüzden yazmamıştım. Rabbimden Yeni öğrendim ki benim sıfatımdan çıkanlar olmuş, ailemden. Annem, kardeşim ve kayınvalidem sıfatım olmaktan çıkmışlar.. Bugün oldukça üzgün geçti benim için. Siz bu konuda üzülmeyin dediğiniz için kendimi teselli etmeye çalıştım. Rabbim onlar için herhangi bir şey istememi, istemedi. Zaten biliyorsunuz sesli duayı bırakmıştım.


*Rabbim varlık iddiasında bulunduğum için sıkıyor şu anda. Ben kelimesini kullanmamı istemiyor. Ama unutup habire kullanıyorum. Tevekkülü öğreniyorum, güç ve kuvvetin ancak Rabbimizden olduğunu yaşayarak bellemeye çalışıyorum. Rabbim evdekilerden uzak durmamı da istiyor. Ne kadar uzak durulursa o kadar uzak durmaya çalışıyorum. Evdekiler çok mutsuz bu konuda, özellikle annem. Rabbim dedikodu yapıldığında ortamı terk etmemi istiyor. Sürekli dedikodu olduğundan ortamda zaten duramıyordum. Eşime fark ettirdi Rabbim. Şimdi ben yanlarında iken susuyorlar.


*Bir de Rabbim çok kızdı, beni azarladı, tehdit etti. Televizyon açıkken odaya girmemi istemedi. Ben yine tantana olur mu diye endişe ederken baktım, ben girince televizyonu kendileri kapatmaya başladılar. Rabbimin gücü, kudreti, şanı ne yüce, merhameti şefkati ne kadar engin. Korkarken birden korkudan emin bir hale getiriveriyor.


*Biliyorum hiç bir şeyden korkmamalıyım. Sadece rabbime karşı edepsizlik yapmaktan, onun razı olmadığı söz davranışa girmekten korkmalıyım. Ancak henüz varlık iddiası fazla olduğundan zorlanma oluyor. Konsantrasyonumu kaybediyorum, namazda ve zikir sırasında, tahayyül ve vehim çok. Bu konuda duanızı istirham ederim babacığım. Artık herşey rabbime sormaya başladım, razı mısın diye. Rabbim razı ise yapmaya çalışıyorum, değilse yapmamaya çalışıyorum. Yemek yerken, uyurken, konuşurken…


*Burada da şunu fark ettirdi Rabbim, aslında razı olmadığı öyle çok şey yapıyormuşum ki, oruç tutamıyorum. Evdekiler kilo verdiğimi görünce,kilo aldırmak için bir çabaya girdiler. Gizli tutarak bir şey yapmak çok zor. Rabbim tutmamı istemedi, çünkü haberleri oluyor yemeyince, ya da bizimle sofraya oturmuyorsun diye ağlıyor kayınvalidem. Ancak şöyle oldu, sadece sofra saatlerinde yiyorum, sabah akşam. Bir de bir şey ikram edilirse yiyorum. Onun dışında kendi isteğimle alıp bir şey yemiyorum. Hal böyleyken bile çok yiyorum diye endişe ediyorum. Çok fazla uyarıldım, az yemek için. Yani sofraya oturunca azla yetin deniyor. Şimdilik bu şekilde gidiyor babacığım, Rabbim izin versin temizleneyim, arınayım çok istiyorum. Geçmiş defterleri kapatayım… İzni ile inayeti ile Rabbimin. Hayırlı geceler dilerim selam es selame.


17:54

-Selam es selame elifcan. Maşaallah barikallah, sen kendi sorunlarını halletmek, dertlerini, yanlışlarını düzene sokmak isterken, Zülfikarlara ve sitemizin sevgili okurlarına da sayısız keremler aktarıyorsun. Farkında mısın? Her şeyde bir hayır var. Bak gizli oruç veya perhizi bile öğretti rabbimiz, sofrada azla yetin, ikram edilenden başka, iradenle yeme içme. Ne güzel. Dahası yazının içinde ve benim yine vaktim cevaplara yetişemiyor. Kısa kesmekle birlikte kalbimdesin, dilimde duamdasın, dualarında olmak beni rahatlatıp, sevindiriyor. Geç yazdığında merak ediyor, sabrediyorum. Gözlerinden öper rabbime emanet ederim. Sen benim habercilerimdensin. Biliyorsun epeyce varsınız, paylaşımları izliyor olmalısın. Selam es selame.

Bir mesaj yaz…***************

7 YORUMLAR

  • hepimiz bir kitabın tabları gibiyiz.kapaklar farklı olsa da özümüz birdir..birimizde olan hepimizde vardır,arizi durumlar hariç.ruhlarımız allahın ruhundan,nefislerimiz allahın nefsinden bir cüzdür.benin olduğum yerden baksan benim gördüğümü görürsün,senin olduğun yerden baksam senin gördüğünü görürüm.selam es selame..

 1. Selam es selame can hocam.Ben gün de 1 kez yemeye çalışıyorum.sadece akşam 4-6 arası yemek yıyorum.Geceleri iştahım açılıyor erken yediğim için sanırım 🙁 hiç yemek istemiyorum ama,elimde değil de demek istemiyorum.kendi irademi nefsimi kendim yönetmeliyim.Rabbim yardımcımız olsun.Selam es selame

  • oruca niyet etmeden günlük tek öğünle durma zor olmalı..sağlığınıza özen göstermek birinci dereceden farzdır.ifrat bize göre değil tefrit de biz göre değil.sıratı mustakim orta yol..kuranın hükmüdür..bünyeden bünyeye değişkenler de göz önünde bulundurulmalı..selam es selame

   • Haklısınız can hocam,İnşallah zamanla disipline girecek herşey.Bir eğitimde olduğumuza göre diplomamızı almak için (beratımızı) Rabbimizin izniyle nefsimizi terbiye ederiz inşallah.selam es selame

 2. Hocam çok özür diliyorum gerçekmi bu, Allahla konuşmak. Nasıl oluyor yani. İçinden bir sesle mi işaretlemi. Birde bu konuşmanın gerçekten Allah olduğunu nasıl bilebiliriz.

  • Hz musa ile konuşan allah her kuluyla da konuşur..allah olduğunu kalp bilir..
   allah teala her kuluna aynı mesafededir.ancak itaat edenler sakınnalar yakınlaşır isyan edenler uzaklaşır.kuran meali oku..kendini yetiştir.selam es selame

CEVAP VER