Rabbimiz göz kırptı, işve yaptı

  0
  2499

  Rabbimiz göz kırptı, işve yaptı

  -Hocam selam es selame; Bugün ilkindi namazını kıldım ve biraz ağlamak geldi içimden. Hem ağlayıp hem de beni affet Allah’ım diye dua ederken duvara bakıyordum. Birden florasan lamba gibi enine çizgiler belirdi. Yere baktım yerde gördüm. Tekrar duvara baktım duvarda gördüm. ilk defa oldu. Acaba gözyaşıyla birleşince göz yansıması mı oldu.

  -nur gördünüz hanımefendi. Rabbimiz göz kırptı, işve yaptı naz eyledi. Madem sen ona o kadar yaklaştın o da sana işte buradayım, duydum dediklerini ve verdim istediklerini dedi. Kutlu olsun. Allah dostları arasına hoş geldin. Selam es selame. Artık diline beline eline çok daha fazla dikkat etmelisin

  -İnanamıyorum hocam, belki güneş vurdu ya da göz yansıması oldu, yol yoldu, çizgili defter gibiydi sanki.

  -yenileri gelecek bundan böyle. Göz aldatması olmadığını sana mutlak bildirecek. Renk değiştirecek, biçim değiştirecek, gelir gibi yapacak, gider gibi yapacak.yukarıdan iner gibi yapacak, aşağıdan yukarı gider gibi yapacak ve daha dahasını yaşayacaksın. Belki şiddetini artırıp kalbinizi hoplatacak, siz ona yakın oldukça o da size yakın olacak. YAKÎN olacak.

  -Dikkatimi çekti hocam. Kaba etlerim çok seğirirdi, şimdi çok seğirmiyor. kaç gündür ayak bileklerim ve arka kürek kemiklerim seğiriyor. Sanki seğirmeler azaldı mı ne. Seğirmeler gidecek diye çok korkuyorum. Bana rabbimi hatırlatıyor çünkü. Selam es selame

  -sağ kürek kemiğin rahmet yağacak diyor. Kaba etlerin istirahat et diyor. Şemdik kemiklerin gelecek haberleri bildiriyor. Allah seninle melekleri vasıtası ile konuşuyor. Senden hiç ayrık olmadım diyor. Sen de beni ayrı, uzaklardaymışım gibi düşünme diyor. Ben hep seninleyim sana şah damarından da yakınım diyor. Günah işlerken benimlesin, sevabı da beraber işliyoruz. Ben senin gören gözünüm işiten kulağın, tutan elinim, beni zikrederek, fikrederek keşfet diyor.

  -Rabbim sizden, ailenizden, çocuklarınızdan razı olsun, cennetin başköşesine oturun, size biz öğrencileriniz komşu olalım inşallah.

  -işte doğru zikir ile kul rabbine böyle yakınlaşır. Cemal esmalar okuyan cemaliyle tanışır. Celal esmalar okuyan celaliyle savaşır o yüzden diyoruz doğru zikir yapın diye. Kaçıncı zikrinizdesiniz.

  -Rabbi zidni zikrin deyim daha 30 gün olmadı

  -sen rabbinin kapısını günde yedi vakit çalarsın da rabbin sana gel, yaklaş demez mi. der elbet. Seni severek yaratan senden vazgeçer mi. asla. Ama kendisini arayıp soylamayanları da cehennemi ile zorlar. Sebep, geri dönsün, canı yansın da cemaline gelsin diye. Bu ikinci zikrin mi?

  -Ya latıfün ya latif… İlk zikrimdi, bu ikinci zikrim.

  -Gördüğün gibi nura kavuştun elhamdülillah. Ne mutlu. Durmak yok yola daha bir iştahla devam. Perdeleri yırtıp geçtin elhamdülillah. Darısı diğer zikir ehlinin üzerine olsun. Durmak yok yola devam

  -Tamam hocam, durmak yok yola devam. Tamam, hocam selam es selame.

  ”Maksat hâsıl olmuşsa                                                                                             Söyle, can dost söyle                                                                                             Şıha ne                                                                                                                   Mire ne gerek

    Söze ne
    Şiire ne gerek
    Söze şiire ne gerek”
   

  CEVAP VER